kategoria: Sklepy
[#151] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@RokiS, post #150

tak jak i nasz kolega Minniat.

Ze wszystkich amigowcow na swiecie, Minniat odejdzie (od Amigi) ostatni, poniewaz moc w nim jest silna OK


1
[#152] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@KM_Ender, post #140

Fuj.....
[#153] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@WojtekX, post #152

Hmm, ale, że auta fuj? Te na F? To stereotypy. Wszystkie się psują. Opel też już "franusa technolodży"
[#154] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@selur, post #151

Wiesz ja kojarzę, że Luc dowiedział się o ojcu i był w szoku. Tak więc Hex zajrzyj do środka, bo może w obudowie Amigi masz Atari albo PC i będzie tak samo.
[#155] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@KM_Ender, post #154

Jedynie co mnie tu przeraża to nie posty pisane przez użytkowników i nie mnie oceniać teraz czy są one słuszne czy nie - a to, że lajkujecie swoje posty w tym temacie które nie powinny tu się znaleźć.

Naprawdę?

Jest to dla mnie żenujące i zarazem chore.
4
[#156] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@vimothep, post #155

Rozumiem, że masz na myśli ogół piszących, a nie tylko mnie? Nie wiem kto co lajkuje, każdy ma swoje sumienie i rozum. Tak świat jest chory, dlatego FB i podobne powinny być zdelegalizowane, bo tam rodzi się wszelkie relatywizowanie zła na świecie.
1
[#157] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@KM_Ender, post #156

Rozumiem, że masz na myśli ogół piszących
- Oczywiście (chciałem sie odnieść do całego wątku).

Wiem, że są sprawy ważne i ważniejsze ale jest od tego odpowiednia instytucja i tam powinno skierować się pierwsze kroki jeśli nic wcześniej nie dawało rezultatu. Wcześniej tez bywały takie tematy, ale to nie jest forum ani Sądu ani Prokuratury tylko forum Polskiego Portalu Amigowego (PPA).

Według mnie powinny być takie wątki zamykane a sprawy rozwiązywanie poza nim.

Tyle z mojej strony.
1
[#158] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@vimothep, post #157

Tak, i najlepiej, żeby nikt nie wiedział, co się dzieje
6
[#159] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@_arti, post #158

Z mojej strony koniec.

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 13:00:49 przez vimothep
1
[#160] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@_arti, post #158

Wygląda na to, że pani Dulska miewa się świetnie, a winni znowu są 🇩🇪 a nie nasz "przedsiębiorczy" rodak, pan A.Z. który ewidentnie prysnął do ciepłych krajów przed wierzycielami, kontrahentami i urzędem skarbowym.
4
[#161] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@niebuszewo, post #160

Tu chodzi o to, żeby poznać stanowisko drugiej strony.

Najnowszy news ze strony retroguide.pl datowany jest na 21 września 2021 roku.

Jest to news o "Nowym wydaniu książki Zapomniana Królowa Maszyn".

Tutaj są ostatnie aktualności z tej strony sprzed przebudowy: https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:-2TthtVtJxUJ:https://www.retroguide.pl/index.php/produkty+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

Mamy zatem "Reedycję pierwszych numerów Amigazynu" z 21 lipca tego roku.

Najnowsza książka, a zarazem pierwsza książka z logiem retroguide jest "Amiga OS 3.1 1001 stron z poradami" z 25 maja 2021.

Jak widać jest to kontynuacja newsów z bitronic i te serwisy się duplikowały.

Być może jak strona ruszy po przebudowie dowiemy się czegoś więcej. Pamiętajmy, że news na amiga-news.de to pojawił się dopiero wczoraj.

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 13:49:07 przez Hexmage960
[#162] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Hexmage960, post #161

"Tu chodzi o to, żeby poznać stanowisko drugiej strony."

Tu już nie chodzi o stanowisko drugiej strony, bo żadne stanowisko nie jest w stanie wytłumaczyć/usprawiedliwić tego co się dzieje. A gdyby "bohater" całej draki miał choć trochę przyzwoitości, to jako pierwszy biegiem i w podskokach kontaktowałby się z zainteresowanymi/poszkodowanymi i wyjaśniał sytuację.

Hex, wydaje mi się, że tu nie ma czego bronić. Koń jaki jest, każdy widzi. Rozumiem, że patrzysz na tę sytuację przez pryzmat Twoich pozytywnych kontaktów z tym panem, ale czas na trzeźwe spojrzenie.

PS. Na Twoim miejscu trzymałbym się w wydaniem Magazynu jak najdalej od tego jegomościa.



Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 14:27:25 przez mastaszek
2
[#163] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Hexmage960, post #161

Tu chodzi o to


4
[#164] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@mastaszek, post #162

OK, ja daję po prostu szansę. Wydawało mi się, że znam Pana Adama dobrze i to w mojej opinii człowiek bardzo rzetelny, co widać po jego książkach. I niewątpliwie pracowity.

Dziwne rzeczy się ostatnio zadziały, to prawda, ale może Pan Adam chciał mieć więcej czasu na pisanie książek. Wspominał o tym, że chciał oddzielić pracę w firmie wydawniczej na rzecz pisania nowych publikacji.

Oczywiście chciałbym też, żeby oczyścił się z przedstawianych zarzutów w ten czy inny sposób. Ma na to również szansę.
[#165] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Hexmage960, post #164

Znam człowieka osobiście od lat. W sklepie kupiłem wiele rzeczy nawet w tym roku i nigdy nie było problemów z czymkolwiek. Szkoda, że od razu się na niego rzucili jak tylko coś się zadziało :(
[#166] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@slawekwozniak, post #165

To się dzieje od lat... Moje pierwsze niezrealizowane zamówienie ma parę lat. Dokładnie nie sprawdzę bo wszystko wyparowało...
1
[#167] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@PrzemasIII, post #166

ale takie rzeczy się dzieją w wielkich sklepach jak np. przy sprzedaży PS5....tutaj mamy jednego człowieka. ja miałem zawsze zrealizowane 100 procent zamówień, ale wiadomo, że różnie bywa. trzeba to wyjaśnić, a nie obrzucać zaraz człowieka błotem. ciekawe ilu z Was prowadziło biznesy dla wąskiego grona fanów i mieli zawsze wszystko idealnie...
[#168] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@slawekwozniak, post #165

Wiesz napisanie posta, newsa to raptem 1 minuta czasu. Wiem, że mogą być ważne sprawy, ale danie jakiegokolwiek sygnału byłoby ok., a tak niektórym puszczają nerwy. Ja ciągle liczę na jakieś info ze strony Adama.
[#169] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Hexmage960, post #164

Oj Robert. Zalepa wydymał na kasę wiele osób w Polsce i zagranicą. To, że ty masz pozytywne odczucia nic nie zmienia. Ordynarnie okradł Juena i Koyota.

Ja osobiście Adama poznałem dość dobrze przy organizacji RK/LE, wpadał z wykładami, sponsorowal nagrody i spoko. Pisałem mu sporo artykułów do Retrokompa. Ale w pewnym momencie dałem sobie spokój, kiedy okazało się, że niektórzy piszą do Retrokompa za gratisowy egzemplarz gazetki, a inni poza tym dostają kasę, oraz kiedy jakiś czas później nie mogłem się doprosić o poprawną realizację zamówienia i Adam kręcił przy tym niemiłosiernie. Mi to wystarczylo.

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 19:17:50 przez twardy
1
[#170] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@twardy, post #169

Nie miałem aż takiej styczności z Panem Zalepą. Znam go tylko z korespondencji i oczywiście znam jego książki, które są naprawdę pierwszorzędne. Jeśli to okaże się prawda, no cóż. Ja nie mam innego źródła informacji.

Wydaje mi się, że "ordynarnie okradł" to mocne słowa. Ja jako zwykły szary czytelnik czekam po prostu na ponowne uruchomienie strony. Miałem - tak jak pisałem zamiar - wydać moją grę. Wszystko dzieje się aktualnie za szybko według mnie, a przecież jeszcze zaledwie parę dni i myślę, że dowiemy się sporo więcej.

Mi byłoby bardzo przykro, gdyby jednak skończył się czas dobrej współpracy między Adamem Zalepą a jego współpracownikami.

Rozumiesz chyba, że trudno przejść z tym wszystkim do porządku dziennego.

Wszelakie zatargi prawne powinny znaleźć się w odpowiednim miejscu.

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 19:43:58 przez Hexmage960
[#171] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@slawekwozniak, post #167

Ja miałem kontakt. Problemem jest kilka nie w pełni zrealizowanych zamówień. Bo drukarnia, bo właśnie wysyłamy, bo dużo zamówień...
1
[#172] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@slawekwozniak, post #167

Opisywanie faktów to obrzucanie błotem?
[#173] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@PrzemasIII, post #171

Jest faktem, że zmieniał drukarnie, że priorytetem były zamówienia zagraniczne, że coś wisiało do kupienia a nie było. Ale ostatni rok to były duże zmiany w podejściu do klienta - pojawił się formularz zgłoszeń, faq, informacja o dostępności na magazynie. Z mojego punktu widzenia wprowadzał rzeczy, które miały usprawnić obsługę klienta i ewentualne reklamacje. Miał zaczęte nowe projekty, były nowe pomysły (ostatnio puzzle). Ogólnie chciał wyjść z papierowych gazet, bo generowały coraz niższy dochód a obsługa dodruków tylu pozycji była kłopotliwa. Niby dlaczego miał przerwać działalność, która przynosiła mu dochód? Przeciecz to bez sensu. Tam coś musiało się stać.
[#174] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@slawekwozniak, post #167

Jak Zalepa był w Neuss i miał wydanie angielsko niemieckie specjalne Amigazynu to amiganews nic nie napisał. Jak założył w sklepie dział niemiecki i wypuścił pierwszą książkę po niemiecku też nie napisali. Ale jak się mu noga powinęła o to „polski handlarzyna”. Innych newsów o Bitronicu oprócz tego jednego nie było.

Tu na PPA ta samo. Wątek nakręcany praktycznie przez sprawę Zalepa/juen, a przecież panowie zakończyli współpracę dosyć dawno - produkty wycofane były ze sklepu Bitronic, sprzedaż jest na Allegro. To prawda, że Zalepa nie był jakiś szczodry wobec autorów, a jak już coś dał to był kwas (tzw. zmyślony przykład: zapłacił komuś za komiks na okładce, reszta zespołu obraza). Najchętniej to by płacił PDF-ami Ale to co tu się wyrabia w tym wątku to przegięcie. Poczekajmy do tego 8 listopada, to prawie już.

I tak się zastanawiam - gdzie i jakie czasopisma i książki amigowe po polsku będziemy teraz kupować?
2
[#175] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #174

Trochę już nie chcę nabijać postów w tym wątku, z jednej strony chciałbym żeby wszystko się rozstrzygnęło pozytywnie (i nadal trzymam kciuki za to), z drugiej - nie bardzo też w to wierzę.

Ale nie rozumiem krytyki tego "co się wyrabia w tym wątku". Gość zniknął z dnia na dzień, pokasował swoją aktywność z każdego dostępnego medium, wcześniej nie realizując zamówień, które przyjął. I przecież nie zmienia to całej pozytywnej oceny innej części jego aktywności. To, że robił dobre rzeczy dla społeczności nie może odbierać prawa do krytyki czy wątpliwości w innych miejscach.

Jasne, poczekajmy do 8-go listopada, zobaczymy co (i czy w ogóle) Adam Zalepa ma do przekazania.
3
[#176] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Kącik uwielbienia A2 :-)
[#177] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Kącik uwielbienia A2 :-)
[#178] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Kącik uwielbienia A2 :-)
[#179] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Kącik uwielbienia A2 :-)
[#180] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Kącik uwielbienia A2 :-)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem