kategoria: Sklepy
[#61] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Hexmage960, post #60

niestety jeśli miałoby coś być wyjaśnione to by było w prosty sposób, a nie przez okłamywanie przez rok czasu. ja już się dawno poddałem bo wiem, że pieniędzy nie odzyskam. i nie tylko ja. Adam wygrał. oszustwo uchodzi płazem w naszym społeczeństwie nieważne jak bardzo sam byś był uczciwy
1
[#62] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@vojo, post #59

Słabo, miałem jeszcze kilka numerów Amigazynu opłaconych w prenumeracie.
Ale to od dłuższego czasu się zapowiadało, przestały wychodzić kolejne numery pism, coraz słabsze opinie (zasłużone, poziom serii książek o programowaniu był żenujący), smród przy rozliczeniach z autorami gier...
Mimo wszystko szkoda, na początku wyglądało to super, był entuzjazm zarówno i Adama jak i u klientów.


Też miałem podobne wrażenie, numery czasopism wychodziły coraz rzadziej, ostatnio to już chyba nawet nie raz na pół roku. Kiedyś też udzielił mi się ten entuzjazm - wszystko kupowałem w przedsprzedaży czy prenumeracie, ale potem przestało mieć sens. W sumie chyba momentem zwrotnym była ta książka o A500, gdzie zachęcił mnie rozdział o scenie. Dostaję książkę, a tam 6 stron ze zdjęciami z kilku dem i jednozdaniowym opisem...

Sam mam jedno niezrealizowane zamówienie z bitronic jeszcze z czerwca, ale drobne, więc denerwować się nie zamierzam. Tego smrodu z rozliczeniami nie zarejestrowałem, dopiero teraz widzę wątek na eab podlinkowany przez juena - nie wygląda za dobrze, faktycznie.

Strona retroguide nie jest też moim zdaniem w przebudowie jak napisał Hexmage. Gdyby tak było, to autor nie skasowałby też konta na twitterze.

Myślę, że rację ma mailman - pewnie tak jest, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o to, co wiadomo ;)

A potwierdzenie jest też w danych rejestrowych, gdzie firma będąca właścicielem bitronic.pl widnieje jako zawieszona od stycznia 2020 r. - https://aleo.com/pl/firma/a2-renata-gralak-lodz

Szkoda, że tak się skończyło, bo zapowiadało się bardzo dobrze. A taka forma zniknięcia wydaje mi się średnio dojrzała - chyba jednak kilka zdań komentarza/wyjaśnienia ludziom się należy (choćby tym, których zamówienia nie zostaną już pewnie nigdy zrealizowane)
1
[#63] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@snajper, post #58

Eeee....

Ponad mc temu przyszedł mail, że zaczynają wysyłkę nowego Retrokompa, do tej porty nie dotarł i niestety wygląda na to że nie dostanę ani tego ani reszty opłaconej....
[#64] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@lopezpb, post #63

Ja tego Retrokompa zamawiałem w czerwcu, bo data wydania była na lipiec... Już pewnie nie przyjdzie...
[#65] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Splavinho, post #64

Ja też bardzo żałuję, że wydawnictwo A. Zalepy znika (?), ale też niepokoi mnie sposób zakończenia tej działalności
Niby są to nieduże kwoty, sam mam opłacony nieszczęsny preorder Alarctity, ale takich ludzi którzy zapłacili i pewnie nic nie dostaną jest więcej, więc łącznie to nie musi być wcale mała kwota
Oczywiście ja jestem daleki od nazywania kogoś oszustem, łgarzem etc, bo wiem, że w życiu bywa naprawdę różnie, niekoniecznie tylko różowo i pewnie wszystkiego nie wiemy o sytuacji Adama, ale są też głosy współpracowników i twórców gier którzy na tą chwilę wygląda, że zostali oszukani
Myślę, że warto by sam Adam się wypowiedział w tej kwestii i przynajmniej uczciwie wyjaśnił co się stałook, racja
5
[#66] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@BULI, post #65

Radzik mógłby zrobić podcast...
[#67] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Splavinho, post #62

@Juen

Tak jak napisałem nie wiem o co tutaj chodzi, dlatego przyjmuję neutralne stanowisko w tej sprawie.

@Splavinho

Mam dobrą wiadomość - strona retroguide.pl powraca 8 listopada.
1
[#68] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@BULI, post #65

Ja też bardzo żałuję, że wydawnictwo A. Zalepy znika (?), ale też niepokoi mnie sposób zakończenia tej działalności
Niby są to nieduże kwoty, sam mam opłacony nieszczęsny preorder Alarctity, ale takich ludzi którzy zapłacili i pewnie nic nie dostaną jest więcej, więc łącznie to nie musi być wcale mała kwota
Oczywiście ja jestem daleki od nazywania kogoś oszustem, łgarzem etc, bo wiem, że w życiu bywa naprawdę różnie, niekoniecznie tylko różowo i pewnie wszystkiego nie wiemy o sytuacji Adama, ale są też głosy współpracowników i twórców gier którzy na tą chwilę wygląda, że zostali oszukani
Myślę, że warto by sam Adam się wypowiedział w tej kwestii i przynajmniej uczciwie wyjaśnił co się stało


Dokładnie myślę tak samo. Powinien zabrać głoś i powiedzieć, co jest grane.

@Hexmage - to miło, że retroguide wraca, pytanie czy wraca Bitronic ;)
[#69] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Splavinho, post #68

niestety nawet jakby zabral to nie bede wierzyl w ani jedno slowo tego manipulanta :)
1
[#70] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #69

heh, no jak byłeś ofiarą tego systemu to nie dziwię się ;)
[#71] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Splavinho, post #70

Szkoda, że nie ściągnąłem pdfów zaległych numerów.
Liczyłem, że poczytam je w papierowej formie a tak nie mam nic
[#72] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Splavinho, post #68

Przyznam, że dla mnie bardzo ważne jest, że strona powraca. Sam znając Pana Zalepę (podkreślam - z mojego doświadczenia) jestem przekonany, że wyjaśni on wszystkie kwestie, również związane ze stroną Bitronic.pl.

Jeżeli kolega Juen i inni zainteresowani zostali potraktowani nieuczciwie przez Pana Zalepę lub jego wydawnictwo, żywię nadzieję, że zostanie to wyjaśnione, a zainteresowane osoby dostaną rekompensatę, jeżeli im się należy.

Aktualnie mnie samemu zakończyła się prenumerata Amigazynu i nie mam nierozliczonych płatności na rzecz firmy Bitronic.

Wszystkie moje zamówienia zostały zrealizowane. Czekam do 8 listopada, żeby dowiedzieć się więcej na temat aktualnej sytuacji.
[#73] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Hexmage960, post #72

Na stronie długi.info też można co nieco wyszukać. Nie są to może jakieś wielkie kwoty, ale jednak.
1
[#74] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@MUFA-amigaone-pl, post #73

o nie znalem tej strony przyda sie, zeby nastepnym razem sie nie nadziac.

ja sprawy nigdzie nie zglosilem, obawialem sie ze znajda sie obroncy ucisnionego i zlinczuja mnie, ze jak to tak moge swietego adama zalepe oskarzac. zreszta widac tu to dalej po tym jak HexMage zaparcie pod pozorem netrualnosci broni go, mimo ze mowie, ze ponad rok na rozwiazanie sprawy to nie bylo malo. za to bardzo duzo by poznac sie na sztuczkach tego pana i jak bardzo potrafi zmanipulowac drugiego czlowieka.

wole sie trzymac od niego z dala. niestety przez to on dorabia sie innych kosztem. dlug z tej strony to musi byc ulamek tego co by sie uzbieralo jakby kazdy zglosil.. wystarczy, ze porownam do tego ile mi wisi..
2
[#75] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #74

Bronię Pana Zalepy w równym stopniu co Ciebie. Przyjmuję po prostu stanowisko rozjemcy.

Nic nie słyszałem o tej sprawie wcześniej. Dowiedziałem się kilka dni temu. I to w taki sposób, że tak naprawdę nie znam szczegółów albo ich nie rozumiem.

Tak jak pisałem, moje doświadczenia w pisaniu artykułów dla Amigazynu wspominam dobrze, choć nie wydawałem dotąd żadnej gry w jego wydawnictwie.

Gdybym chciał wydać grę w wydawnictwie Adama Zalepy to przyznam, że nie widziałem (dotąd) żadnych przeciwwskazań.

Lubię po prostu książki i czasopisma, które Pan Adam wydaje - i stąd bierze się sympatia.

Twoje gry też są fajne na tej samej zasadzie. Nie znałem tej sprawy "od kuchni".
[#76] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #74

Każdy ocenia przez swój własny pryzmat. Hexmage pewnie nie miał złych doświadczeń, ja zresztą też, stąd na swoim forum na podstawie moich doświadczeń oceniłem jego działalność ogólnie pozytywnie. No ale nasza współpraca zakończyła się jakieś 4 lata temu, to był okres chyba największej świetności firmy i czas gdy chyba jeszcze nikt nie narzekał. Natomiast w ostatnich 2 latach było już dużo smrodu, gdzieś tam różni ludzie w mailach czy rozmowach telefonicznych sami z siebie zaczęli mówić że czują się przekręceni. Tak więc chociaż sam ze swojej perspektywy nie mam prawa rzucać żadnych oskarżeń i wspominam Adama miło, nie znaczy że Tobie i kilku innym osobom nie wierzę.
3
[#77] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@BULI, post #65

Z Alarcity to jest sprawa obsuwy ze strony autorów gry (nie tak dawno Zalepa dostał od nich nowe demo). To jest wszystko bardziej skomplikowane, bo jeżeli Bitronic dostaje wpłaty na towar, którego sam nie otrzymał, to może zrobić zwrot albo czekamy. Większość ludzi nie chce zwrotu gotówki tylko czeka, to nie są towary pierwszej potrzeby. Mnie się wydaje, że projekt jest ofiarą własnego sukcesu. Przerósł logistycznie i organizacyjnie Zalepę. Za wiele zagubionych przesyłek, przekładanych terminów.

Mnie się wydaje, że Zalepa się nie wypowie w sprawie 'juena', bo panowie wszystko już sobie powiedzieli. I nie sądzę, że obrzucanie się błotem wpłynie korzystnie pozytywnie na stan obecny, np. realizację zamówień. Dorzucę tylko nieśmiało, że Zalepa nie jest jedyną osoba w środowisku twórców/wydawców/etc., która ma jakieś niewyjaśnione sprawy. Dosyć znana była sprawa z "Atari fanem", są i inne osoby/zdarzenia. nie bardzo mam chęci tu się pruć, a potem szarpać się z kimś na PW i coś wyjaśniać, nie czuję takiej potrzeby. Apeluję do sięgnięcia do pierwszego posta tego wątku i refleksję.
[#78] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #74

Jeszcze 28.10 przyszedł email:

"Rabat 15% na Halloween! 15% discount for Halloween!"

"Z okazji Halloween oferujemy zniżkę 15% na wszystkie produkty. Rabat jest obliczany po dodaniu towaru do koszyka. Oferta obowiązuje do 1 listopada, niezależnie od wartości zamówienia i ilości produktów. "

ciekawe co czują osoby, które się zdecydowały na zakupy.


Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 12:37:55 przez lopezpb
2
[#79] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #77

Ja myślę, że nikomu nie zależy chyba tutaj na tym, żeby się "pruć" czy "szarpać". Sam też mam w większości pozytywne doświadczenia, co więcej wczoraj miałem zamiar dokupić coś kolejnego i wtedy zauważyłem że cała aktywność Zalepy we wszystkich mediach poznikała.

Mam osobiście jedno niezrealizowane zamówienie, ale to mnie specjalnie nie boli - bez przesady ;) Niemniej myślę, że skoro ktoś prowadzi taką działalność, przyjmuje kasę na różnego rodzaju preordery i znika, to jednak nie uważam takiej postawy za coś profesjonalnego. I serio - nie ma dla mnie znaczenia, że ktoś w środowisku już tak zrobił i że za kimś innym też się coś ciągnie.

Wydaje mi się, że byłoby po prostu fair, gdyby autor napisał, co się dzieje - czy to chwilowe problemy, czy wydawnictwo będzie działać dalej, co się będzie działo z zakupionymi i opłaconymi zamówieniami. Nikt przecież awanturować się nie będzie, a wydaje się że słowo wyjaśnienia byłoby potrzebne.
2
[#80] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@lopezpb, post #78

Jeszcze 28.10 przyszedł email:

"Rabat 15% na Halloween! 15% discount for Halloween!"

"Z okazji Halloween oferujemy zniżkę 15% na wszystkie produkty. Rabat jest obliczany po dodaniu towaru do koszyka. Oferta obowiązuje do 1 listopada, niezależnie od wartości zamówienia i ilości produktów. "

ciekawe co czują osoby, które się zdecydowały na zakupy.


Jeżeli przedpłaciły zamówienie i nie otrzymają towaru, jak wszyscy inni powinny czuć motywację by wraz z dowodami zgłosić sprawę wiadomej instytucji.

Ale fajnie byłoby jakby wszystkie zobowiązania zostały zrealizowane i do tego nie doszło.

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 13:17:42 przez Jacques
[#81] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Splavinho, post #79

Jasne, powinna być informacja, już teraz. Mimo wszystko to nie były takie zyski żeby się ukryć na Kajmanach. Tylko ja rozgraniczam: sprawy rozliczeń Zalepy z autorami i innym i podmiotami z którymi współpracuje, a sprawa obsług zamówień. Pierwsza to jest raczej prywatna, druga publiczna.

Mnie chodzi o to że "nie minęła doba" jak strona nie działa a już jest "sąd ostateczny". Nie było powodu żeby to zamknąć, tam jest tyle rzeczy, które można sprzedawać latami autorstwa tylko Adama, to nie ma sensu. Musiał być jakiś impuls emocji do skasowania i to będzie przynajmniej częściowo odkręcone.
1
[#82] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #81

Oczywiście - pełna zgoda. Sam też liczę, że wszystko rozstrzygnie się pozytywnie i mówię to jako wieloletni i generalnie zadowolony klient.
1
[#83] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Hexmage960, post #72


Jeżeli kolega Juen i inni zainteresowani zostali potraktowani nieuczciwie przez Pana Zalepę lub jego wydawnictwo, żywię nadzieję, że zostanie to wyjaśnione, a zainteresowane osoby dostaną rekompensatę, jeżeli im się należy.


A co tu wyjaśniać? Kupiłem kiedyś "wyglądający jak nowy" (tak stało w ogłoszeniu) monitor od tego pana, a przyszedł pokiereszowany (uszkodzenia nie powstały w transporcie). Nie prosiłem wcześniej o zdjęcia, bo wiedziałem, że to znana w środowisku osoba, więc naiwnie spodziewałem się stanu zgodnego z opisem. I jak wielu tutaj, machnąłem na to zwyczajnie ręką, "bo to tylko drobiazg". Potem jeszcze były dwa podejścia do zakupu z innych ogłoszeń. Przy pierwszym adresat przestał się odzywać po którejś wiadomości, gdzie próba kontaktu z mojej strony była jeszcze podjęta dwukrotnie. Prawdopodobnie w międzyczasie sprzedał rzecz komu innemu, bo ogłoszenie zniknęło tego samego dnia. Przy drugim ogłoszeniu, a miało to miejsce jakiś czas później, odzew był niemal natychmiastowy. Nie wiem, może za dużo wymagam oczekując elementarnej kultury nawet przy tak trywialnych sprawach jak interesy?
[#84] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #81

Osobiście liczę na to, że Pan Adam jest na tyle odpowiedzialny, że pociągnie na swojej stronie zamówienia z Bitronic.pl. Skoro strona jest przebudowywana, może powstaje większy, jednolity serwis.

Brakuje przecież też podcastu Więcej Węgla, a nawet FB samego Pana Adama.

Powodów zaistniałej sytuacji nie znam. Wiem tylko, że Pan Adam chciał ujednolicić serwis. Obserwowałem Twittera i Pan Adam wrzucał tam ostatnio wiadomości o nowych wpisach na blogu, bez większego odzewu.

Na FB strony Bitronic.pl też pojawiały się co jakiś czas nowości - o nowych książkach.

Byłoby super, gdyby Pan Adam odniósł się też do sprawy kolegi Juena, która jest ważna dla całej społeczności. Ponieważ sam jestem ciekaw jego stanowiska.

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 16:19:28 przez Hexmage960
[#85] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Hexmage960, post #84

Jednego czego nie rozumiem w tej calej lamiglowce, to ta zmiana nazwy na "Bitronic" - po co to niby bylo ?
[#86] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #81

Masz rację, poczekajmy do końca. Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni.
[#87] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@selur, post #85

bo wcześniej adres był amiga.net.pl. Pewnie zainteresowały się tym różne hyperiony i Adam dostał propozycję nie do odrzucenia.
[#88] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@lopezpb, post #78

ciekawe co czują osoby, które się zdecydowały na zakupy.

Miałem brać trzeci tom o MorphOS, mam jeszcze niewykorzystany kod na 10% rabatu, jednak wstrzymał mnie wątek na EAB.
[#89] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@waldiamiga, post #88

https://eab.abime.net/showpost.php?p=1514946&postcount=82

wychodzi na to, ze jesli ktos zakupil Worthy/preorder AlarCity to niestety autorzy tych gier tez nie otrzymali swoich pieniedzy :(

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 07:15:52 przez juen
1
[#90] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #89

Ja czekam na ruch Adama Zalepy. Przyznam, że nosiłem się z zamiarem wydania Magazynu, i najlepszym wyborem według mnie było wydawnictwo Pana Adama.

Trudno mi uwierzyć w to, że Pan Zalepa dopuścił się jakichś świadomych machinacji.

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 08:17:59 przez Hexmage960
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem