kategoria: Sklepy
[#121] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Aurel, post #107

. Sprawa trwa już 2 lata, jest wiele świadectw ludzi którzy potwierdzają że zostali oszukani i podają na to dowody, ale niektórym to nadal mało i uważają że sprawa to nieporozumienie mimo że mają czarno na białym napisane jakie są fakty.

Mogę potwierdzić to co napisał wcześniej Juen. Tak, kwoty należnych nam pieniędzy za fizycznie sprzedane gry R3D nie zostały uregulowane przez amiga.net.pl. Pomimo ustawicznych próśb, sprawa nie została rozwiązana.
Mój kamyczek który mogę dorzucić do całej sprawy to to że ucierpiało na tym moje osobiste imię, ksywa i reputacja. Bez jakiejkolwiek odpowiedzi od amiga.net.pl początkowo zostałem posądzony o samowolne przywłaszczenie tych kwot. Podobnie jak firma Juena została początkowo posądzona o to, że przywłaszczył sobie te pieniądze.
Nasze, moje stanowisko członka R3D jest takie, że wysłaliśmy, wysyłaliśmy fizyczne gry do amiga.net.pl i nie dostaliśmy za nie nawet zwrotu poniesionych kosztów, nie mówiąc o prowizji. Nie ma do tego sensownej dokumentacji ze strony sprzedającego, nie był w stanie określić ile sprzedał tych gier a czy w ogóle. Obiecywał rozliczenie się z tych kwot, ale tego nie dotrzymał. Kolejne terminy były przesuwane o tydzień, dwa tygodnie, trzy i tak już mija dwa lata...
5
[#122] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Koyot1222, post #121

No to jeżeli tak to wygląda, to jest bardzo źle... Oszukani poddostawcy, którym się nie płaci za towar, oszukani klienci, którzy nie dostali swoich paczek, oszukany US, który jest kiwany na podatkach... I jeszcze ogłaszanie promocji halloweenowej na kilka dni przed zamknięciem... To po prostu śmierdzi defraudacją niestety i nie ma znaczenia jakie inne czynniki/okoliczności miały na to wpływ.

Nie wiem, czy mieliście spisane umowy na dystrybucję Waszych gier, ale jeśli tak, to chyba trzeba zacząć od formalnego wysłania wezwania do zapłaty do strony umowy (nie wiem czy to był Adam Z, czy A2 Renata G), a potem pewnie już tylko złożenie sprawy do sądu/lub zgłoszenie na policję...

Wygląda to jeszcze gorzej niż myślałem...
1
[#123] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Koyot1222, post #121

Oto polskie piekiełko.
W UK każdy podmiot zamawia, płaci i czeka na towar.
W PL sprzedający wysyła towar a potem żebra 2 lata o swe pieniądze. Wstyd
[#124] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Koyot1222, post #121

Ja kupowałem gry u A2 .
Bo nie było ich na allegro.
A kupowałem, aby wspierać was, żeby coś na amige powstawało.
Jest to przykre.

Zwłaszcza że ten człowiek jest od wielu lat znany w środowisku amigowym.
6
[#125] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Dorian3d, post #124

O! To, to!
[#126] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@_arti, post #125

no ale zeby nie bylo, na poczatku wspolpraca byla w sam raz i rozliczalismy sie jak trzeba, tylko finalnie wszystko sie zj... na wielu frontach :)
1
[#127] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@_arti, post #125

No tego bym się nie spodziewał.
Szkoda że gość psuje sobie reputację, ciekawe co by zrobił i jak by się zachował, gdyby on nie dostawał kasy za swoje wypociny.
[#128] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #126

Prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy.
5
[#129] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Dorian3d, post #128

"Prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy."

No to w Polsce, chyba prawdziwych mezczyzn jest kilkuset, no gora moze kilka tysiecy. Wystarczy spojrzec n nasza klase polityczna, sedziowska, urzednicza... widzicie tam kogos ?
[#130] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@mwb113, post #127

gdyby on nie dostawał kasy za swoje wypociny.


Nie żebym coś sugerował, ale skoro sprawy mają się tak jak się mają, to być może byłoby to eleganckie "wyjście z sytuacji". Wyobrażam sobie właśnie (rzecz jasna czysto teoretycznie) jak to na Gryzoniu, Zatoce lub na podobnej stronie pojawia się wrzutka z "antologią" ebooków (c) by Wydawnictwo A2. Ja co prawda posiadam tylko kopie Amigazynów, ale zapewne jest na tym forum parę osób, które kupowały i posiadają absolutnie wszystko.

Poza tym - jak mawia Richard Stallman - "dzielenie się jest dobre".
[#131] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@niebuszewo, post #130

[#132] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@mailman, post #131

Oczywiście "nie mogło" być "Firma Bitronic" tylko "Polnischer Händler"...
4
[#133] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #132

haha

czyli w wolnym tlumaczeniu "Polski handlarzyna"
1
[#134] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #132

pewnie mogło, ale w zaistniałej sytuacji taki termin nie powinien nikogo oburzać. Najpierw sami wieszamy psy na Adamie i wyciągamy kolejne brudy, a teraz będziemy podnosić raban, bo "ci wstrętni Niemcy" ośmielili się tak uwłaczająco odnieść wobec naszej, polskiej firmy?
4
[#135] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@snajper, post #134

No ale zadaj sobie pytanie retoryczne ... czy az tak bardzo musieli uzywac tego zwrotu Polski ??
2
[#136] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@selur, post #135

no jeśli dla kogoś podkreślenie narodowości jest ujmą, to ja nie mam pytań. IMO robienie "z igły widły" i dopatrywanie się wszędzie antypolskich działań. Gdybym zobaczył na PPA news rozpoczynający się słowami "Niemiecki handlowiec", to raczej nie odebrałbym ich jako atak na Niemców.
3
[#137] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@snajper, post #136

Nie podkreślanie narodowości jest ujmą, tylko podkreślanie narodowości w kontekście skandalu i potencjalnego przestępstwa. W tym rzecz, że w poprawności niemieckiej nie ma podkreślania narodowości itp..("Puszek urodził się w akwarium i jest rybką"). A tu taki wyjątek od reguły.
1
[#138] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@selur, post #135

A jak mieli niby określić nikomu nieznaną firmę krzak?
Nie porównuj z tuzami amiświatka.
3
[#139] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #137

powinno byc... w "niemieckiej poprawnosci politycznej", ktora czesto gesto zakazuje ujawniania narodowosci przestepcow.




p.s.
dlatego powiem wprost NIE LUBIE NIEMCOW i lubic ich nigdy nie bede.
5
[#140] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@selur, post #139

Dlatego sprzedajemy niemieckie auta i kupimy francuskie
[#141] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@selur, post #133

Najwidoczniej autor newsa ma uprzedzenia do nas. Co zrobić.
[#142] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@KM_Ender, post #141

Sam mam kilka książek od Pana Adama
Ilu ludzi na świecie, tyle podejść do sytuacji.
Moim zdaniem prowadzenie biznesu w ograniczonym środowisku jakim jest Amiga i robienie takiego numeru jest słabe.
Wyjście z sytuacji, przeprosić i oczyścić honor
[#143] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@mwb113, post #142

"Wyjście z sytuacji, przeprosić i oczyścić honor"

OK OK ok, racja ok, racja




p.s.
a i zapomnialem o najwazniewjszym ... oddac kase tym co sie wisi

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 21:12:01 przez selur
3
[#144] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Kącik uwielbienia A2 :-)
[#145] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@selur, post #143

"Wyjście z sytuacji, przeprosić i oczyścić honor"

Będzie ku temu dobra okazja.

Ja nadal wierzę, że uda się sprawę odkręcić. Za dużo bratobójczych wojenek w naszym środowisku.

Myślałem, że wojenki to domena świata NG, a okazuje się że może to niespodziewanie dotknąć nas samych. Trzymam kciuki za pozytywne zakończenie.

Też mam wiele książek od A2, ale też Tanks Furry, Bridge Strike, Worthy, Solid Gold. Całe zamieszanie to dla mnie niemały szok i niedowierzanie.
2
[#146] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Hexmage960, post #145

Jeśli sprawę się uda odkręcić i faktycznie 8. listopada ma być przełomowym w kontekście powrotu retroguide.pl - to dla mnie niejasne jest dlaczego właścicielem retroguide.pl jest organizacja o nazwie A2 z Łodzi, do której należy także bitronic.pl (podaję za dns.pl, usługa WHOIS).

W poście 51 pisałeś że to własny blog - więc czemu nowa domena nie własna?

Dane z dns.pl nie kleją się także z informacją przytoczoną w poście 52, że nowa strona jest niezależna od bitronic.pl
4
[#147] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@lord_spider, post #146

Przypuszczam, że retroguide.pl, który początkowo stanowił blog Adama Zalepy będzie integrować serwis bitronic.pl, no ale to tylko przypuszczenia - które niedługo zostaną zweryfikowane.

Według mnie dobrze, że A2 z Łodzi stoi za retroguide.pl.

Jako, że strona stanowiła blog, podejrzewam że Zalepa wytłumaczy tam powody tych wszystkich przetasowań.
[#148] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Hexmage960, post #147

Zaiste ok, racja
2
[#149] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Hexmage960, post #147

No to zobaczymy czy poniedzialek okaze sie radosny, czy moze bardziej prima aprilis'owy ok, racja
[#150] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Hexmage960, post #147

nadzieja umiera ostatnia :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem