kategoria: Sklepy
[#91] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Splavinho, post #62

ta zawieszona firma to A2, natomiast to niby bylo bitronic.pl. na cachu strony jest dumnie napisane copyright bitronic.pl 2013 (???) -2021

nie znalazlem zadnych informacji jaka firma prowadzila ta strone/sklep, co oczywiscie jest wymagane w prawie polskim..
[#92] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #91

W Regulaminie sklepu bitronic.pl była zawarta informacja, że stronę/sklep prowadzi firma A2 Renata Gralak - https://aleo.com/pl/firma/a2-renata-gralak-lodz. Firma jest zawieszona od 31.01.2020, a więc prawie dwa lata.

Wszystkie przelewy za zakupy w bitronicu przelewałem na konto A2 Renata Gralak, takie dostawałem dane do przelewu.
1
[#93] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Splavinho, post #92

dzieki za info, czyli pierwszy w kolejce do odzyskania pieniedzy jest US
[#94] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Splavinho, post #92

Przyznam, że to dziwna sprawa że ktoś prowadzi działalność posiadając zawieszoną firmę.
1
[#95] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #89

A za co autorzy nieukończonej gry mają otrzymać pieniądze? Czy ktoś się zastanowił w jakiej sytuacji jest wydawca, kiedy twórca gry zwodzi go latami? Zajrzałem na EAB do wątku Alarcity i znalazłem informacje:
"Jeśli chodzi o samą grę, jak wspomniał Erik, nie mieliśmy zamiaru jej porzucać.',
"w rzeczywistości w ciągu ostatnich kilku miesięcy wykonano więcej pracy niż w ciągu ostatnich kilku lat"
.

Płacenie zaliczek z pieniędzy z zamówień to jak dokładanie do puli w pokerze. Załóżmy, że gra nie wychodzi ze statusu WIP. Czy autorzy gry oddadzą zaliczki wydawcy? Oczywiście że nie, mało tego, będą wysyłać arkusze roboczogodzin ile się im jeszcze należy.

Dlatego ten model współpracy jest patologiczny. Powinno być jak za czasów MDW ;) Autorzy przychodzą do wydawcy "z dyskietką" i ustalają cenę. Jak twórcom nie odpowiada idą do innego wydawcy. Jest trochę sklepów i firm amigowych.

Tu jest kilka sposobów podejścia do tematu.
  • Na przykład na fizycznych egzemplarzach zarabia wydawca, na elektronicznych autor. Tylko że amigowcy wolą fizyczne wersje, więc autorzy prawie nic by nie zarobili.
  • Inny model - Patronite. I znów - amigowcy wolą dokupić drugi egzemplarz fizyczny "do kolekcji zapasowy" niż zapłacić autorom za same bajty. Chca produktu "jak dawniej".
  • I trzeci model - "mówiły jaskółki" - i zdaje się że kroczysz tą drogą (jesteś twórcą i masz firmę poligraficzną).

Zasadniczo, żeby i autor i wydawca byli zadowoleni, to te gry musiałyby być po 200 zł i sprzedawać się w większych nakładach. Nie sądzę, żeby był ktoś w stanie zastąpić Zalepę na rynku w tych cenach które on miał. Możemy sobie ponarzekać, ale na świecie generalnie działa Kickstarter.
2
[#96] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@michal_zukowski, post #94

Tak, zdecydowanie bardzo dziwna... Oczywiście prawo dopuszcza wykonywanie pewnych czynności w zawieszonych działalnościach, jak np. zbycie majątku (tu mamy do czynienia z jednosobową dg), ale prowadzenie aktywnej działalności z pewnością do nich nie należy.
1
[#97] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@michal_zukowski, post #94

To może wyjaśniać tak nagłe, bez ostrzeżenia zniknięcie sklepu, skoro prawie dwa lata temu firma została zamknięta, a sprzedaż była nadal jeszcze kilka dni temu, to może do właścicieli strony wparował US i pan Adam "Z" jest w tej chwili zajęty wyjaśnieniami lub odpoczywa 48h w "apartamencie" z kratką w oknach "

osoba, która wykonuje działalność gospodarczą bez:

- wymaganego zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej,
- wpisu do rejestru działalności regulowanej
- wymaganej koncesji albo zezwolenia

- podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.


dziś można odpowiadać z wolnej stopy za przekręt na setki milionów, ale i pójść do aresztu za zajumanie batonika za 2 zł.
Wszystko zależy od tego jakiego ( i czy w ogóle ) ma się "papugę", i ile ma się "siana" do podzielenia.


Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 10:27:09 przez UJP
2
[#98] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #95

zgadza sie, preordery mnie nie bawia, chyba ze to koniecznosc (jak zz9000). nie wzialbym pieniedzy za cos czego nie zrobilem w obawie, ze tego nie skoncze. wiele rzeczy moze sie po drodze wydarzyc :) nie wiem czemu sie zdecydowali na preorder, czy ktos ich do tego namawial czy nie. zwlaszcza, ze przy inflacji i innych czynnikach zamowiona gra w cenie XXX moze nie pokrywac sie z realiami cenowymi pare lat pozniej :)

jakby czasy MDW wrocily to moze by zrobil jeszcze jakas gre

przy czym problem, ktory zauwazyles moze byc takze odwrotny, tworcy gre koncza, a wydawca znika z pieniedzmi z dwojga zlego, wolalbym by pieniadze zostaly u tworcow nawet jak jej nie dokoncza. nie w idealnym swiecie tylko w malutkim swiecie amigowcow :)

ps: "Nie sądzę, żeby był ktoś w stanie zastąpić Zalepę na rynku w tych cenach" - nie on ustalal te ceny tylko tworcy gier, przynajmniej w przypadku R3D, Cobe czy Tsaka. Innych chyba zreszta nie mial.
[#99] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@UJP, post #97

To może wyjaśniać tak nagłe, bez ostrzeżenia zniknięcie sklepu, skoro prawie dwa lata temu firma została zamknięta, a sprzedaż była nadal jeszcze kilka dni temu, to może do właścicieli strony wparował US i pan Adam "Z" jest w tej chwili zajęty wyjaśnieniami lub odpoczywa 48h w "apartamencie" z kratką w oknach "

osoba, która wykonuje działalność gospodarczą bez:

- wymaganego zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej,
- wpisu do rejestru działalności regulowanej
- wymaganej koncesji albo zezwolenia

- podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.


dziś można odpowiadać z wolnej stopy za przekręt na setki milionów, ale i pójść do aresztu za zajumanie batonika za 2 zł.
Wszystko zależy od tego jakiego ( i czy w ogóle ) ma się "papugę", i ile ma się "siana" do podzielenia.


Generalnie zgoda, ale z dwoma zastrzeżeniami:
- firmę prowadziła Pani Renata Gralak a nie Adam Zalepa, więc jeśli do kogoś wparował US to raczej do Pani Renaty;
- żaden z tych trzech zapisów, które przestawiłeś nie odnosi się do stanu działalności A2. Firma była zgłoszona do rejestru, prowadziła działalność i na początku 2020 r. nie została zamknięta, lecz zawieszona. Oczywiście nie zmienia to faktu, że nadal w zawieszonej działalności nie można prowadzić większości czynności.
1
[#100] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Splavinho, post #99

W pierwszej kolejności pewnie pani Renata miałaby problem, ale Adam Z. jest na pewno powiązany z tą działalnością więc przynajmniej jako świadek miałby dużo do opowiadania.
Do póki nie ma wyroku nikt nie może być uznany za winnego, dla tego też zgodnie z prawem zanonimizowałem dane podejrzanych ( teraz nikt nawet się nie domyśla kogo mam na myśli )

Działalność handlowa w zawieszonej firmie jest traktowana jak działalność bez zgłoszenia.
Zawieszenie może być max 24 msc, i po tym czasie trzeba odwiesić chociaż na 30 dni żeby nie zamykać "na amen"
można zawsze się tłumaczyć że się "zapomniało" wyłączyć stronę i "nie zwróciło się uwagi " że wchodzą jakieś pieniądze na konto, a strona "działała automatycznie" bez ingerencji człowieka.
A jak klienci za bardzo zaczną się niecierpliwić to można odwiesić działalność na te 30 dni, zrealizować zaległe zamówienia i znowu zawiesić, znam kilka firm które tak działają od lat, są zawieszone, a jak coś się trafi co trzeba zafakturować to odwieszają.

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 10:55:31 przez UJP
[#101] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@michal_zukowski, post #94

Poczekajmy może do 8 listopada. Wtedy będzie można wydać osąd. Od dawna chciałem wydać moją grę Magazyn w wydawnictwie A2 i zdania nie mogę zmienić na podstawie poszlak.
[#102] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@UJP, post #100

Tak, oczywiście masz rację, właśnie w tym kontekście chodziło mi o to, że zawieszoną działalność można pozorować m.in. w taki sposób jaki napisałeś. Można też "zbywać" majątek w "zawieszonej" działalności, ale ta linia moim zdaniem byłaby trudna do obrony.

Tak z ciekawości przejrzałem dłuuuuga listę swoich zamówień z amiga.net/bitronic, wcześniej właścicielem sklepu była firma A2 Aleksandra Zalepa - https://aleo.com/pl/firma/a2-aleksandra-zalepa-lodz. Ona z kolei jest zawieszona od marca 2018 r.

Zobaczymy, co się wydarzy, cały czas mam nadzieję, że sprawa rozwiąże się pozytywnie. Ale przyznam, że skasowanie wszelkich śladów aktywności przez Adama Zalepę nie nastraja mnie w tym zakresie optymistycznie. Sam prowadzę firmę wiele lat, dużo większą niż to co robił AZ, i trochę rzeczy u kontrahentów już widziałem. Więc mam pewien sceptycyzm co do pozytywnego rozwiązania i też intuicję o co w tej całej akcji chodzi. No ale trzymam kciuki, może się miło zaskoczę ;)
3
[#103] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Splavinho, post #102

Ale przyznam, że skasowanie wszelkich śladów aktywności przez Adama Zalepę nie nastraja mnie w tym zakresie optymistycznie.

Pan Adam Zalepa skasował profil własnej osoby z Facebooka. Przecież oznacza to, że wycofał się z tych mediów, na pewno miał tam grono znajomych.

Jako klient nie narzekałem nigdy na firmę A2 ani kiedy prowadziła ją Aleksandra Zalepa ani Renata Gralak. Zawsze przesyłki dochodziły na czas, dobrze zapakowane.

Jako współpracownik też mam miłe doświadczenia.

No ale pożyjemy, zobaczymy.
[#104] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Hexmage960, post #103

Odpowiedź na:

Pan Adam Zalepa skasował profil własnej osoby z Facebooka. Przecież oznacza to, że wycofał się z tych mediów, na pewno miał tam grono znajomych.

Jako klient nie narzekałem nigdy na firmę A2 ani kiedy prowadziła ją Aleksandra Zalepa ani Renata Gralak. Zawsze przesyłki dochodziły na czas, dobrze zapakowane.

Jako współpracownik też mam miłe doświadczenia.

No ale pożyjemy, zobaczymy.


Nie, nie tylko z facebooka. Skasował stronę bitronic, retroguide.pl (załóżmy że w przebudowie), twittera retroguide i kanał na youtube. Więc tak naprawdę zniknęło wszystko.

Ja też miałem miłe doświadczenia, poza ostatnim zamówieniem, którego nie dostałem, no ale tak jak powiedziałem, jedna sytuacja nie zmienia mojej generalnej pozytywnej oceny.

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 11:41:00 przez Splavinho
[#105] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Splavinho, post #104

Tak, wiem. Chodziło mi tylko o profil osobowy na Facebooku, który nie związany jest z firmą.

Ostatnio korespondowałem z p. Zalepą poprzez adres na bitronic.pl. Nie jestem pewien czy jest on nadal aktualny, ale zakładam że tak. W każdym razie kończę już wypowiadać się w tym temacie i czekam do uruchomienia przebudowanego retroguide.pl.
[#106] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Splavinho, post #102

na z kolei jest zawieszona od marca 2018 r.
Czyli jest zlikwidowana. Po dwóch latach od zawieszenia firma z automatu jest wykreślana z rejestru.

Wygląda to wszystko bardzo źle, nie rozumiem ludzi którzy tak postępują. Mam nadzieję, że wszelkie straty wyrządzone przez firmę zostaną zwrócone i osoby zamawiające dostaną jakieś wyjaśnienia. Przecież to bardzo znana osoba w naszym małym świecie. Szkoda niszczyć swoje nazwisko.

Co do zawieszenia drugiej firmy i wykonywania dalej czynności, jeżeli zobligowało się wcześniej do zbierania zamówień, to można dalej to czynić, odwiesić firmę na czas realizacji preorderów i wystawiania rachunków.

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 11:58:00 przez flops
1
[#107] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #95

Na stronie EAB są wypowiedzi innych osób pokrzywdzonych sięgające 2020 roku. Pan Cobe (twórca Lumberjack i Pong4K) od 2019 czeka na pieniądze od wydawnictwa, po naciskach dostał 1/3 kwoty w 2020 z obietnicą że będą kolejne płatności ale minął kolejny rok, jest 2021 i reszty pieniędzy nie zobaczył. Cobe pisze też że oprócz pieniędzy nie otrzymał też autorskiego egzemplarza gry który był mu obiecany.

Opis afery z lutego 2020

Informacja o obietnicy przelania pieniędzy (czerwiec 2020)

Aktualizacja z sierpnia 2021 o tym że pieniędzy nadal nie ma

Smutną ciekawostką jest że afera była opisana na EAB w 2020 i tam również pojawiają się niedowiarki pokroju naszego Hexmage którzy nie dowierzają bo oni mają pozytywne odczucia jako klient. Sprawa trwa już 2 lata, jest wiele świadectw ludzi którzy potwierdzają że zostali oszukani i podają na to dowody, ale niektórym to nadal mało i uważają że sprawa to nieporozumienie mimo że mają czarno na białym napisane jakie są fakty.
8
[#108] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #98

jak te klawisze i obudowy dla a500
1
[#109] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Pentanteles, post #71

a tak nie mam nic


Jak brzmiało to porzekadło o robiących backupy?

Również kupowałem Amigazyny, chyba wszystkie z wyjątkiem ostatniego, teraz nie sprawdzę bo strona zupełnie wyłączona. Parę dni temu dostrzegając ożywienie w tym wątku zalogowałem się i zauważyłem, że niczego nie dawało się ściągnąć - pliki wychodziły w zerowej długości.

Pan Adam ma wiedzę na temat Amigi i ma "gadane" ale chyba z wszystkim innym co związane z prowadzeniem działalności sobie nie dawał rady. Skład też kulał, niewiele się poprawił od czasu "Amigi Vademecum" i zrzutów ekranu wielkości znaczka pocztowego. (posiadam komplet wersji papierowej)

Co do problemów, to pamiętam jak za każdym zakupem ebooków u niego (podkreślam - ebooków) było jakieś "ale" - a to plik uszkodzony, a to któregoś pdfa z zamówienia nie było. Same gazety były jakie były - zdecydowanie nie miały startu do Pixela. Od czasu gdy zacząłem czytać Pixel - Amigazynu bym więcej nie kupił.
1
[#110] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Hexmage960, post #101

@ Hex

Dlaczego do 8 listopada?

@ Niebuszewo

Parę dni temu dostrzegając ożywienie w tym wątku zalogowałem się i zauważyłem, że niczego nie dawało się ściągnąć - pliki wychodziły w zerowej długości.

Potwierdzam, też tak miałem. Myślałem, że to awaria strony.

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 15:53:17 przez KM_Ender
1
[#111] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@KM_Ender, post #110

bo to Dzien Zmarlych Wydawnictw płacz
3
[#112] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@selur, post #111

[#113] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Aurel, post #107

Smutną ciekawostką jest że afera była opisana na EAB w 2020 i tam również pojawiają się niedowiarki pokroju naszego Hexmage którzy nie dowierzają bo oni mają pozytywne odczucia jako klient.


bo Robert Sz. współpracował z Adamem Z. - sam się przyznał w poście #103. Pewnie mieli plan rozpocząć preordery na Magazyn, zgarnąć forsę i prysnąć. Plan powstał lata temu, stąd zrodził się pomysł Magazynu, którym przez te lata Robert Sz. mamił Amigowców - kolejne silniki, nowa grafika, nowy edytor itd - i ostatecznie udało mu się już zdobyć grupę zwolenników i adwokatów.
3
[#114] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@snajper, post #113

Ten wątek będzie niezłą rozkminią dla prokuratury
3
[#115] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@snajper, post #113

moze zamiast tych wszystkich nieudanych zbiorek na klawisze, gry czy czasopisma, ktos napisze po prostu ksiazke bestseller. Propozycja na tytul

"O dwoch takich co uciekali z klasa i kasa. Adam i Robert w pogoni za slawa"
6
[#116] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Arturo, post #114

i dla psychiatrów, jak większość tutaj
1
[#117] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@snajper, post #113

Nie wydaje Ci się, że ten post to jest co najmniej jeden most za daleko? Pan Z sobie absolutnie zasłużył, ale po co mieszać w to innych, bo artykuły do gazetki pisali?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 08:49:50 przez teh_KaiN
1
[#118] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@snajper, post #113

Snajper powinien powściągnąć się z pisaniem takich dyrdymałów, bo ktoś może dać temu wiarę.

Preorderów na Magazyn nie było i nie będzie. Aktualnie grę dokańczam - praca idzie mi coraz lepiej. Chciałem wypuścić jak będzie w pełni kompletna. O wersji BOX myślałem, ale nie wiem jak to się zakończy.

Ogólnie w wątku miesza się kilka tematów.
1
[#119] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Hexmage960, post #118

ja tylko moge Ci przypomniec, ze moja oferta wydania BOXa wciaz jest aktualna :)

Tex Kain ma absolutna racje, smichy chichy ale to jest powazny temat. No chyba, ze jak dojdzie do faktycznie jakichs przesluchan to bardzo Wam zalezy by byc na nie wezwani, zeby wytlumacz skad macie taka wiedze
1
[#120] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #119

ja tylko moge Ci przypomniec, ze moja oferta wydania BOXa wciaz jest aktualna :)

OK, ale nie chcę już tutaj rozmawiać o Magazynie - jest od tego stosowny wątek.

Dodam, że jeśli chodzi o tą grę, to wina leży tylko po mojej stronie - ze względu na to, że rozwijam grę bardzo długo - od roku 2018.

Jestem otwarty na propozycje wydania, ale oczywiście dopiero po ukończeniu prac nad grą.

Zobaczę też jak przebiegnie dalszy ciąg wydarzeń jeśli chodzi o pana Adama Zalepę i jego firmę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem