Wątek zamknięty
[#271] Re: Arstechnica: x5000

@michal_zukowski, post #267

Kolejny popularny benchmark przeglądarek to Kraken, wynik dla NG podał Rzookol:

NG               114303 ms
Tablet iPad Pro  1534 ms
Desktop i7       657 ms




174 razy wolniej, jeszcze gorzej niż SunSpider.

Kilka ostatnich postów fanów NG to znów ilustracje do tego co pisałem wyżej o klapkach na oczach. Selektywna ślepota, wybieranie faktów, które pasują do tezy, a pomijanie lub bagatelizowanie, wyszydzanie tych, które nie pasują. Przy okazji poznaliśmy kolejny zestaw usprawiedliwień opłakanego stanu przeglądarki NG, np. użycie wyniku html5test.com po to, aby w zmanipulowany sposób pokazać, że przeglądarka NG nie odstaje wiele od współczesności w teoretycznych możliwościach, no może o pół długości (gdy w praktyce odstaje o 100-200 długości). Ten "test" to tylko teoretyczna wyliczanka która w żaden sposób nie przekłada się na user experience użytkownika. Nie przeszkodziło to Trollo wrzucić wynik z html5test.com dla macOS z i5 dla porównania. Natomiast jak ja pokazuję rzeczywisty benchmark z i7 to źle.

Rzookol próbuje wmawiać ludziom, że tak napawdę JS nie jest nikomu potrzebny (przypomina to dawne powiedzenie "640KB wystarczy każdemu"), gdy tymczasem trendy są jednoznaczne - javascriptowe frameworki w stylu AngularJS i inne od dawna zyskują na popularności i stają się nieodłącznym elementem współczesnej strony internetowej:

https://trends.google.com/trends/explore?q=%2Fm%2F0j45p7w
https://trends.google.com/trends/explore?q=%2Fm%2F012l1vxv

Fakty są takie, że kto się nie rozwija ten się cofa. Strategia NG polegająca na wiecznym czekaniu powoduje tyle, że w tej chwili przeglądarka cofnęła się do zeszłej epoki. Można włożyć głowę w piasek i udawać że nic się nie dzieje, a każdą stronę www która nie działa można bagatelizować i wmówić sobie, że akurat nie jest potrzebna, ale jest to tylko samooszukiwanie się. Twierdzenie, że na przeglądarce NG da się używać współczesnego www jest dużym nadużyciem i naciąganiem faktów aż trzeszczą.

Przy okazji, ktoś się orientuje ile razy wolniejszy jest Tabor od sprzętu Rzookola? Poderzewam, że testował to na jakimś G5? W dalszym ciągu czekam też na rezultat testu Kraken z OS4, może Radzik i adam_mierzwa?

masz tylko ból dupy
wyskakujesz z idiotycznymi
nie jesteś w stanie ogarnąć
nie masz w ogóle jakiejkowiek wiedzy
itd.


Te zbędne i nic nie wnoszące do tematu wtręty świadczą tylko o braku kultury piszącego i o tym, że argumenty się skończyły i niektórych ponoszą emocje. Bardzo proszę o ograniczenie tego typu wyrażeń w kulturalnej dyskusji. Poniżej przykładowe teksty które również można sobie darować, bo znam je na pamięć:

na klasyku Amidze jest jeszcze wolniej (a u was biją Murzynów)
javascript jest zbędny
to wina ludzi którzy piszą ciężke strony
mnie się wydaje, że jest szybciej
kiedyś będzie lepiej, wystarczy poczekać x lat


itp. Interesują mnie fakty, konkretne wyniki, teraz. Dziękuję.

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 09:28:34 przez jubi
[#272] Re: Arstechnica: x5000

@jubi, post #271

Bardzo pięknie,
Kolejny raz nie zrozumiałeś słowa pisanego. Jest mi przykro bo jako były już nauczyciel starałem się zawsze mówić jasno, żeby osoby mniej czające też coś z tego co mówię miały. Niestety tu jak grochem o ścianę.

A więc nie wmawiałem nikomu, że JS jest nikomu niepotrzebny. To jedno z twoich kłamstw. Łatwo weryfikowalne. JS jest bardzo potrzebne, ale w 90% zastosowań nie będzie żadnych zwolnień na webkicie bez JITa. To że ktoś sobie podmieni element czy pobierze jakieś wartości, sciagnie jakis plik, sparsuje jsona to nie ma praktycznie wpływu na działanie strony internetowej (przy braku jita). Problemem są tylko i wyłącznie aplikacje czy wszelkiego rodzaju google docsy, gry, emulatory online czy programy graficzne, gadacze. Pokazałem, że rozbudowana strona gazeta.pl wczytala się w parenaście sekund. Praktycznie tak samo jak na pececie. Ta strona ma JS, nie było zwolnień. Nie odniosłeś się do tego bo nie pasuje ci to do z góry zadanej tezy.

Calkowicie pominąłeś też Arosa x86, który jako system NG ma to wszystko na co masz ból dupy. Dyskusja z osobami takimi jak ty ma średni sens, ale wolę zbijać twoje argumenty, żeby ktokolwiek na ppa nie pomyślał że z twoim zdaniem można się w jakichkolwiek warunkach liczyć.

ps. Tabor myśle jest jakoś z 2.5 raza wolniejszy niż moja G5 (z tym, że dużo tu bedzie zależało od emulacji FPU)

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 09:55:41 przez michal_zukowski
[#273] Re: Arstechnica: x5000

@jubi, post #271

itp. Interesują mnie fakty, konkretne wyniki, teraz. Dziękuję.

Ależ proszę bardzo
Jako, że testy syntetyczne czasami nic nie znaczą, zrobiłem sobie test prędkości wczytywania stron, które najczęściej odwiedzam na komputerze

benchmark.pl, pclab.pl, ppa.pl, wmasg.pl, dodatkowo, strony UPC, T-Mobile

do testów użyłem swojego PowerBooka G4 ( PPC 1.5 GHz, 1 GB Ram, SSD 120 GB ) , oraz iMac Late 2015 (Core i5, 16GB Ram, SSD 240 GB+1 TB HDD), oto wyniki:

benchmark.pl - PBook - 7 s, iMac - 2s
pclab.pl - pbook - 8s , iMac - 3 s
ppa.pl - Pbook/iMac ok 1 s
wmasg.pl - Pbook - 3 s , iMac 2-3 s
upc.pl - PBook 7-8 s, iMac - 3 s
T-Mobile - Pbook - 5s, iMac - 2s

Oczywiście jest dużo wolniej niż na iMacu, dodatkowo jak strona jak np. wp.pl, otwiera się mega długo na PBooku (ok. 20 sekund ) , no i przeglądanie np. Youtube nie należy do najprzyjemniejszych na PBooku. Jednak, nie jest tak tragicznie jak starasz się pokazać, można w miarę wygodnie przeglądać www nawet na tak słabym sprzęcie jak moje G4 .

Oczywiście nie będę twierdził, że PPC G4 jest idealne, bo nie jest, ale czy do przeglądania kilku prostych stron, odsłuchania mp3, czy przeglądania zdjęć / filmów naprawdę muszę posiadać 10 rdzeni i pierdylion GB Ram
[#274] Re: Arstechnica: x5000

@trOLLO, post #273

No i o takie wyniki mi chodzi, dzięki. Idealnie by było gdybyś postawił obok siebie oba sprzęty i nagrał filmik odpalając kilka stron równocześnie, np. Facebook, Twitter, Youtube, Amazon itp. najpopularniejsze strony na świecie.
[#275] Re: Arstechnica: x5000

@trOLLO, post #273

Jak śmiałeś do wnętrza jego sięgać trzew - i zatargać?! Zaraz oberwiesz wykresem i wyszukaną retoryką!
[#276] Re: Arstechnica: x5000

@recedent, post #275

Nie tak zaraz, to będzie zapewne dłuugie, więc co najmniej godzinkę
[#277] Re: Arstechnica: x5000

@jubi, post #274

Wyniki są niepełne, brakuje tam klasyka z 1996 roku..... cafe
[#278] Re: Arstechnica: x5000

@michal_zukowski, post #272

\Pokazałem, że rozbudowana strona gazeta.pl wczytala się w parenaście sekund

[offtopic]
Kurcze, to jakie wy macie PC-ty? Ja mam 5-letnie i7
i nie ma strony, która wczytywałaby się dłużej niż 2-3 sekundy...
[/offtopic]
[#279] Re: Arstechnica: x5000

@jubi, post #271

Te trendy Google to bardzo ciekawe ;) W obu linkach od ciebie widać że Białoruś trzyma się mocno, choć w pierwszym przykładzie nie dała rady z popularnością z takimi krajami jak Nepal i Sri Lanka. Naprawdę bardzo wartościowe do dalszej dyskusji ;]
(chodzi o pierwszą piątkę krajów jakby ktoś nie oglądał co pod linkiem)
Jedyny wartościowy test moim zdaniem to film z użytkowania takiego komputera.
Z tym że zegara procesora nie da się przeskoczyć.
A wszystko to po to by wykazać że ponad dziesięcioletnie Apple bądź nowa A1222 (ale z zegarem w okolicach 1 GHz) są wolniejsze niż i7. Kolejna tajemnica Wszechświata odkryta ;)

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 11:37:19 przez adam_mierzwa
[#280] Re: Arstechnica: x5000

@_arti, post #278

U mnie na INTEL XEON E3-1225 3.2 Ghz gazeta.pl wczytuje się niby szybko, ale jak od razu zaczniesz przewijać w dól to cały czas doczytuje, myślę że spokojnie dochodzi do 10 sekund.
A TA strona gdy się wczyta i zmienisz stronę na 2, to zaaamula jak miło.

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 11:38:50 przez Hellena
[#281] Re: Arstechnica: x5000

@jubi, post #274

Idealnie by było gdybyś postawił obok siebie oba sprzęty i nagrał filmik

Nie chce mi się :) . Po co , ja sobie używam MorphOS-a kiedy mam na to ochotę, natomiast Ty i tak nic z tego nie wyniesiesz i dalej będziesz sobie układał szalone teorie .
[#282] Re: Arstechnica: x5000

@trOLLO, post #273

usuń cache przed testem bo tak jest niemiarodajne
[#283] Re: Arstechnica: x5000

@trOLLO, post #281

Nie chce mi się


Kolejna wymówka NG. Szczególnie interesuje mnie Facebook, najpopularniejsza strona na świecie na którą wchodzi codziennie ponad miliard ludzi. Proszę o filmik porównawczy jak to działa. Inne strony ze światowego Top10 też by się przydały. Podawanie czasu ładowania ppa.pl jako benchmarku jest słabe bo nie jest to w żaden sposób reprezentatywne z tym, z czym obcują ludzie na www na co dzień.
[#284] Re: Arstechnica: x5000

@jubi, post #283

Mam propozycję, zakup sobie kilka różnych nowych Amig i innego sprzętu NG, wtedy będą najbardziej wiarygodne porównania, bo sam je wykonasz, nikt wtedy nie podważy słów i testów jakie wykonasz, nikt nie podskoczy
[#285] Re: Arstechnica: x5000

@jubi, post #283

Jubi, a jaką Ty masz wymówkę na brak benchmarka z klasyka?
Wiesz, łatwo jest komuś coś zarzucać, to może odwrócimy teraz role.

Stwierdziłeś otwarcie że klasyk z 1996 roku wczytywał ci szybciej obrazki niż NG.

Więc udowodnij to jakimś benchmarkiem, nie mogę się doczekać :)
[#286] Re: Arstechnica: x5000

@adam_mierzwa, post #279

widać że Białoruś trzyma się mocno


I po co te demagogiczne wstawki? Przełącz sobie kraj na USA - rośnie? Rośnie. Jeśli chcesz się w sposób merytoryczny przyczynić do dyskusji, wykonaj ten test na maszynie z OS4 i podaj nam wynik:

https://krakenbenchmark.mozilla.org/
[#287] Re: Arstechnica: x5000

@agrajek, post #285

Ja już kupiłem paluszki i zaraz będe miał popcorn. Czekam na testy od jubiego na klasyku.
[#288] Re: Arstechnica: x5000

@trOLLO, post #281

ja sobie używam MorphOS-a kiedy mam na to ochotę, natomiast Ty i tak nic z tego nie wyniesiesz i dalej będziesz sobie układał szalone teorie .


No i trafne podsumowanie OK
.
[#289] Re: Arstechnica: x5000

@Hellena, post #280

A TA strona gdy się wczyta i zmienisz stronę na 2, to zaaamula jak miło.

Ta strona firmy Intel chodzi bardzo ładnie na moim Intel Dual-Core. Po przełączeniu na stronę 2 trzeba po prostu kilka sekund poczekać. Ale przesuw strony jest super szybki na moim pececie.

Widać firma Intel przykłada się do optymalizacji swoich stron.
[#290] Re: Arstechnica: x5000

@Hellena, post #280

Bo tam jest lazy-load dla kolejnych treści i tak to ma właśnie działać. Przykład Intela - nic wielkiego - też 2-3 sekundy, poza tym działa błyskawicznie. OK
[#291] Re: Arstechnica: x5000

@jubi, post #283

Kolejna wymówka NG.

Jak mam powiedzieć inaczej - NIE CHCE MI SIĘ

Inne strony ze światowego Top10 też by się przydały.

Nie wchodze na strony "światowego Top 10" , to dlaczego mam specjalnie dla ciebie wchodzić . Nie mam konta na Twiterze, i innych takich i nie zamierzam zakładać specjalnie dla ciebie.
Podawanie czasu ładowania ppa.pl jako benchmarku jest słabe bo nie jest to w żaden sposób reprezentatywne z tym, z czym obcują ludzie na www na co dzień.

JA obcuje z PPA na co dzień, więc DLA MNIE jest to reprezentatywne .

Jak pisałem wyżej, nie będę robił filmików, bo NIE CHCE MI SIĘ - ja wiem, że takie proste wytłumaczenie jest dla ciebie kolejnym klockiem to układanej przez ciebie teorii spiskowej NG, ale uwierz, NIE CHCE MI SIĘ :) .

Dodatkowo powtórze po raz kolejny nudną frazę - MorphOS to HOBBY, przyjemna odskocznia od Windowsa/macOS/iOS/Androida i innych takich - no ale to jest coś czego ty nie zrozumiesz :) . Nie "gonię" PC moim MorphOS-em, nawet nie staram się gonić, bo wiem że to nie ta liga, ale jednocześnie wiem na co ten system pozwala i wiem, że w pewnych okolicznościach mogę go sobie używać na równi z np. macOS Sierra, bo przeglądanie zdjęć z aparatu jest równie wygodne na MorphOS jaki na macOS Sierra. Tak samo z słuchaniem muzyki, różnicy nie ma. Jednocześnie do pracy, gdzie potrzebuje worda oraz excela, wiadomym jest że taki MorphOS odpada na starcie, bo wygodniej i szybciej jest pracować na Office 365 pod macOS Sierra.

No ale jak pisałem wyżej, dla Ciebie idea Hobby jest całkowicie niezrozumiała :)
[#292] Re: Arstechnica: x5000

@trOLLO, post #291

Nie rozumiem trochę waszego podejścia (choć przyznaję - przejrzałem wątek dość pobieżnie) - najpierw próbujecie udowodnić, że Amigi NG są na czasie i całkiem nieźle nadążają za resztą świata, a gdy przychodzi @jubi i pokazuje czarno na białym, że taka np. przeglądarka jest w dość codziennych zadaniach nawet kilkadziesiąt razy wolniejsza niż byle jaki Firefox na PC, to zmieniacie front, że to przecież tylko hobby i nagle PPA.PL staje się wyznacznikiem Internetu? No proszę ja Was
[#293] Re: Arstechnica: x5000

@_arti, post #290

Przełączyłeś na page 2 ? na stronie intela ?
[#294] Re: Arstechnica: x5000

@_arti, post #292

pokazuje czarno na białym, że taka np. przeglądarka jest w dość codziennych zadaniach nawet kilkadziesiąt razy wolniejsza niż byle jaki Firefox na PC


Eee... słucham? Ile razy dziennie wykonujesz na swoim Firefoxie benchmark Kraken? Nie musisz podawać dokładnie ile razy, wystarczy że podasz z dokładnością +- 5 uruchomień
[#295] Re: Arstechnica: x5000

@_arti, post #292

Faktycznie pobieżnie przejrzałeś wątek Kurcze ja tu chyba miałem nie pisać już nic, ani w klonowych tematach
[#296] Re: Arstechnica: x5000

@_arti, post #292

najpierw próbujecie udowodnić, że Amigi NG są na czasie i całkiem nieźle nadążają za resztą świata


A nie, nie, nie, nie tak :)

Każdy ma prawo widzieć to po swojemu, a ja widzę to tak że:

Amiga NG jest bardziej na czasie od klasyka, więc można za jej pomocą zrobić pewne rzeczy do których klasyk już się nie nadaje, jednocześnie wciąż używając Amigowego systemu operacyjnego.

Kiedyś miałem inne zdanie, ba, w czasach gdy wyszły karty z PPC do klasyka to pukałem palcem w czoło na widok ceny, ale czasy się zmieniają, sprzęt i podejście również.
[#297] Re: Arstechnica: x5000

@Hellena, post #293

Po przełączeniu na drugą stronę jest przycięcie ale już tłumaczę dlaczego - strona Intela stoi gdzieś w dziwnym miejscu, co doskonale widać np. po tym, jak długo serwery DNS są odpytywane o domenę. Przy zaciąganiu danych dla drugiej strony dzieje się dokładnie to samo: DNSy - 4-5 sekund, samo ładowanie treści - pół sekundy. Nie ma to nic wspólnego z działaniem silnika przeglądarki ani CPU a z infrastrukturą sieci.

@Recedent
Test ten składa się m. in. z takich samych operacji, które przeglądarka wykonuje codziennie, na typowych stronach WWW.
[#298] Re: Arstechnica: x5000

@_arti, post #297

Super. Tylko, że przy codziennych, typowych stronach www wcale nie widać tego "kilkadziesiąt razy szybciej". Gdyby tak było to nie przeglądałbym internetu na Odyssey wariat?
[#299] Re: Arstechnica: x5000

@recedent, post #298

Ok, może na G5 tego tak nie widać.
[#300] Re: Arstechnica: x5000

@recedent, post #298

typowych stronach www wcale nie widać tego


Zdefiniuj "typowe strony". Po drugie nagraj film i pozwól nam ocenić, być może widzisz to, co chcesz zobaczyć.

https://www.youtube.com/watch?v=7rm6URhs_kA&feature=youtu.be&t=198

Co to jest, slide-show? To jest najbardziej typowa strona na świecie, przepraszam za tak stary film, ale tylko taki znalazłem na poczekaniu. Chętnie zobaczę nowszy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem