Wątek zamknięty
[#301] Re: Arstechnica: x5000

@jubi, post #300

[#302] Re: Arstechnica: x5000

@jubi, post #300

Ja nagrałem film z typową stroną. Mogę też nagrać Facebooka chodzi podobnie jak gazeta.pl. Musisz brać pod uwagę że AmigaOS4.1 więc przeważnie uruchomiony jest na jakiś kupa-maszynach. MorphOSowcy się zawsze dziwili, że userzy AmigaOS4 mogą kupować za grubą kasę sprzęt 1Ghz, 700 Mhz skoro praktycznie za darmo są Maki 2-3 raza szybsze. Wrzucasz do jednego wora userów NG, a tak naprawdę największę problemy mają userzy AmigaOS4.1 (z uwagi na powolność sprzętów).
[#303] Re: Arstechnica: x5000

@jubi, post #300

Wciąż lepiej niż na klasyku. NG ma być lepsze od klasyka, nie od peceta.
Gdy już to zrozumiesz/zaakceptujesz to daj znać.
[#304] Re: Arstechnica: x5000

@agrajek, post #303

Nie wiadomo czy lepiej niz na klasyku bo jubi jeszcze nie wrzucil filmu z klasyka.
[#305] Re: Arstechnica: x5000

@jubi, post #286

Trendy Google nie pokazują ruchu na stronach z Angular JS, tylko zainteresowanie tym tematem w wybranych krajach (zlicza ile razy dane słowo było wpisywane do wyszukiwarki). Dlatego taki "dowód" dla mnie nie ma żadnej wartości. Pokazuje zainteresowania jakimś tematem, ale nie pokazuje popularności rozwiązania. Równie dobrze mógłbyś wpisać COBOL i tłumaczyć że na przestrzeni ostatnich 5 lat spadek popularności jest niewielki.
Oczywiście że Javascript jest popularny, tylko że użyłeś chybionego argumentu.

Filmik - taka sytuacja jak w 4:37 gdy nie wczytują się obrazki nie ma miejsca w normalnym użytkowaniu. Na belce Workbencha widać konfigurację - wychodzi na to, że to Micro A1 z 256 MB RAM i 64 MB pamięci na karcie graficznej, co tylko pokazuje jak "obiektywnie" oceniasz NG.

Test zrobię kiedyś choćby z własnej ciekawości, ale powtarzam ci: wykazywanie że stara AmigaOne z niższym zegarem jest wolniejsza od i7 jest akcją bez sensu. To jest wiadome bez benczmarków.
[#306] Re: Arstechnica: x5000

@adam_mierzwa, post #305

Trendy Google nie pokazują ruchu na stronach


Google Trends pokazuje (co za niespodzianka) trendy w zainteresowaniu tematem a nie absolutne wartości. Trend jest ewidentnie w górę, co potwierdzi dowolna osoba która siedzi w temacie (_arti?). Do pokazania trendu na potrzeby tej skromnej dyskusji narzędzie Google Trends jest wystarczająco dobre, wybacz, że nie poświęcę pół dnia na naukowy research i drobiazgowe ankiety i przytaczanie statystyk z kilkunastu źródeł dla udowodnienia rzeczy oczywistej.

wychodzi na to, że to Micro A1 z 256 MB RAM i 64 MB pamięci na karcie graficznej, co tylko pokazuje jak "obiektywnie" oceniasz NG.


Napiszałem szczerze, że jest to stary filmik znaleziony naprędce (pierwsze co wyskakuje po wpisaniu odyssey web browser + facebook) i chętnie zobaczę coś nowszego. Gdybyś chciał się merytorycznie przyczynić do dyskusji, wrzuciłbyś link do nowszego filmiku który pokazuje jak to działa na nowszym sprzęcie, albo wręcz nagrał go sam. Ale nie, ty wolisz doszukiwać się wyimaginowanych złych intencji.
[#307] Re: Arstechnica: x5000

@jubi, post #306

Ale nie, ty wolisz doszukiwać się wyimaginowanych złych intencji.


Inni z kolei doszukują się wyimaginowanych złych intencji, takich jak:

- żerowanie na marce
- oszukiwanie i wprowadzanie w błąd potencjalnych kupujących
- sprzedawanie za górę hajsu kompa, który wczytuje wolniej obrazki niż Amiga z 1996 roku

To jak to jest, jak Kali ukraść krowa to dobrze, a jak Kalemu ukraść krowa to źle?
[#308] Re: Arstechnica: x5000

@trOLLO, post #255

WebKit PPC
http://html5test.com/s/34a49036b1e6ba8b.html
[#309] Re: Arstechnica: x5000

@trOLLO, post #255

TenFourFox trochę więcej, ale nie da się tej przeglądarki normalnie używać
https://html5test.com/s/750eab36b228e5a9.html
[#310] Re: Arstechnica: x5000

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #309

Nie da bo...? Sprzęt za wolny czy sama przeglądarka jest blee?
[#311] Re: Arstechnica: x5000

@deez, post #310

Firefox zawsze był wolny tzn. przeglądarka chodzi wolniej od Safari (WebKit)

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 00:59:07 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#312] Re: Arstechnica: x5000

@recedent, post #8

To że "filmy HD" potrafia sie przyciac na i5 ? Takie lame podejscie do tematu "filmy hd".
[#313] Re: Arstechnica: x5000

@agrajek, post #307

Wydaje mi się, że cały problem tego komputera to fakt, że mimo wysokiej ceny nie uruchomi od razu ... dyskietek z grami w formacie Amigi. Gdyby dodać coś w rodzaju Catweasala(albo od razu po prostu Catweasala) z pełną fabryczną obsługą w systemie to wielu by nie twierdziło, że to żerowanie na marce. Jakby jeszcze przełączał się w np. czymś analogicznym do BIOSa na tryb działający z Kickstart-em np. 2.0(albo wszystkie) i tylko obrazek włóż dyskietkę na ekranie, z działającym uruchamianiem gier po nim to wielu by stwierdziło, że to Amiga, lub chociaż następca.

Można powiedzieć, że przynajmniej to pierwsze da się samemu zrobić, ale ludzie którzy kupują komputer za kilka tysięcy raczej wolą mieć "gotowca", gdyby nie chcieli wybraliby choćby Maca z MorphOSem, gdzie możliwe, że też to jest możliwe(pomijając, że działa w AROSie jeśli się nie mylę). Szkoda, że o tym zapomnieli(nie pomyśleli), mimo,że zainwestowali chyba sporo pieniędzy w opracowanie płyty głównej...

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 10:21:08 przez pgru2

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 10:25:41 przez pgru2
[#314] Re: Arstechnica: x5000

@pgru2, post #313

W sumie temat wałkowany do znudzenia - pod Windowsem do starych gier wymagany jest dosbox, czyli Windows to też żerowanie na marce według niektórych ludzi. Co poczniesz, co poczniesz, co poczniesz no co? :)
[#315] Re: Arstechnica: x5000

@pgru2, post #313

Można powiedzieć, że przynajmniej to pierwsze da się samemu zrobić, ale ludzie którzy kupują komputer za kilka tysięcy raczej wolą mieć "gotowca", gdyby nie chcieli wybraliby choćby Maca z MorphOSem, gdzie możliwe, że też to jest możliwe(pomijając, że działa w AROSie jeśli się nie mylę). Szkoda, że o tym zapomnieli(nie pomyśleli), mimo,że zainwestowali chyba sporo pieniędzy w opracowanie płyty głównej...


nie, to nie dziala na arosie ot tak po prostu. to dziala na amidze. a ze aros tez dziala na amidze i obsluguje stacje dyskow to inna sprawa. pop prostu jest to zalezne glownie or hardware i najwyzej kickstartu, zreszta amigowe gry sa czaesto w formacie nodos. os4 czy morphos nie maja nic do tego.
[#316] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Arstechnica: x5000
[#317] Re: Arstechnica: x5000

@agrajek, post #307

Inni z kolei doszukują się wyimaginowanych złych intencji, takich jak:

- żerowanie na marce
- oszukiwanie i wprowadzanie w błąd potencjalnych kupujących
- sprzedawanie za górę hajsu kompa, który wczytuje wolniej obrazki niż Amiga z 1996 roku


Zapewne tak, takie zastrzeżenia też padały, ale wolałbym się skoncentrować na czymś innym. Jeśli pamiętasz, to główną kwestią którą podnosiłem było twierdzenie, że używanie przeglądarki na NG to męczarnia i samoumartwianie się. Jest na to w tym wątku sporo twardych dowodów, np. film Radzika i wyniki benchmarków które pokazują wyniki circa 100 razy wolniejsze niż współczesny sprzęt/soft.

Z przeciwnej strony mamy tylko pustosłowie "a mnie się wydaje, że jest szybko", nie poparte żadnymi konkretami czy filmami. Ktoś postronny mógłby mieć wrażenie, że zwłaszcza zwolennicy OS4 otoczyli się jakimś murem i nie chcą pokazać jak to u nich chodzi. "Kup w ciemno x1000 a się przekonasz, a jak nie kupisz to nie masz prawa krytykować" - zdają się mówić. Gdzie są wyniki benchmarku Kraken z OS4? Czy ktoś w końcu mógłby je podać? Z czystej ciekawości, jak to się ma w stosunku do MorphOS na G5. Milczenie to nie jest dobra strategia, lepiej przyznać się i skonfrontować z problemem. I tak brawa dla Radzika że nagrał ten film i szczerze mówi o problemach, a nie udaje że deszcz pada gdy ktoś mu pluje w oko.

A co do samej przeglądarki to ten temat był już wałkowany - przeglądarki i technologie z nimi związane ewoluują i stają się coraz bardziej skomplikowane tak szybko, że nie tyle jest problemem jej jednorazowe sportowanie tylko ciągłe utrzymywanie, a to wymaga pracy non-stop na pełny etat zaawansowanego programisty, a taka praca kosztuje. W tej chwili widoków na komercyjne wykonanie tej pracy nie ma, a entuzjastom widocznie się ta niewdzięczna robota znudziła, stąd pat i prawdopodobnie definitywny koniec rozwoju.
[#318] Re: Arstechnica: x5000

@jubi, post #317

Jeśli pamiętasz, to główną kwestią którą podnosiłem było twierdzenie, że używanie przeglądarki na NG to męczarnia i samoumartwianie się.


Tak samo jak stwierdziłeś że z tego co pamiętasz to na klasyku obrazki ładowały się szybciej niż na NG :)

Z przeciwnej strony mamy tylko pustosłowie "a mnie się wydaje, że jest szybko",


Tak samo jak to twoje, że z tego co pamiętasz to miałeś szybciej na klasyku.

nie poparte żadnymi konkretami czy filmami.


No właśnie, też czekam na ten filmik pokazujące jak Amiga z 1996 roku ładuje szybciej.




Ale wiesz co jest w tym wszystkim najlepsze? Że na klasyku to będzie jeszcze większa męczarnia i umartwianie się, ale jakoś to Ci to nie przeszkadza

I nie, NG nie goni peceta, NG chce tylko przegonić klasyka, i jakby nie było to mu to wychodzi.

Jak mocno nie skrytykujesz NG to klasyk przez to oberwie jeszcze bardziej, bo zawsze będzie bardziej z tyłu.

(pytania o OS4 i G5 pomijam bo nie posiadam, więc nie sprawdzę)

O przeglądarce napisałeś:

W tej chwili widoków na komercyjne wykonanie tej pracy nie ma, a entuzjastom widocznie się ta niewdzięczna robota znudziła, stąd pat i prawdopodobnie definitywny koniec rozwoju.


Ale wciąż na NG jest lepiej niż na klasyku, prawda? Więc nadal ta zabawa ma sens.
Czekamy na nową wersję MorphOSa i przeglądarki, będzie nie dużo, ale zawsze lepiej :)
[#319] Re: Arstechnica: x5000

@agrajek, post #318

Jak widać użytkownicy OS4 nabierają wody w usta gdy prosi się ich o konkrety typu wyniki benchmarków przeglądarki. Po dwóch tygodniach milczenia chyba można już założyć, że to celowa zagrywka aby wstydliwie ukryć mizerię własnego rozwiązania. Wykonanie takiego testu zajmuje kilka minut i nie jest to jakiś ogromny wysiłek, a nikt się nie pofatygował. Co by nie mówić o Rzookolu, to na pewno nie wstydzi się MorphOSa i jego wydajności i uczciwie podaje wyniki, co należy docenić.

Ponieważ żaden polski user OS4 nie podał tu wyników, znalazłem takiego za granicą. Pewien uprzejmy użytkownik X1000 uruchomił dla mnie test i podesłał wyniki:

OS4 X1000        316930 ms
MorphOS G5       114303 ms
Tablet iPad Pro  1534 ms
Desktop i7       657 ms


Jak widać, przeglądarka na x1000 jest TRZY RAZY wolniejsza niż na G5. Jeśli porównać stosunek wydajności do ceny tych obu rozwiązań, to będzie to wartość miażdząca. Natomiast w porównaniu do współczesnego komputera różnica wynosi niemal 500 razy. Jeśli to nie jest masakra to jak to można nazwać?



Mam nadzieję, że te wyniki wystarczająco unaoczniają jak głęboko w czarnej dziurze jest user x1000 jeśli chodzi o łączną sprzętowo-programową wydajność całego rozwiązania.
[#320] Re: Arstechnica: x5000

@jubi, post #319

Ciekawe jakby wypadł vampir gdyby pod 68k była sensowna przeglądarka. Śpioch
[#321] Re: Arstechnica: x5000

@jubi, post #319

A tam przeglądarki.

Mnie by bardziej interesowało porównanie czasów kompilacji FPGA (np. 1541U, bo to akurat ostatnio męczyłem, ale jakby co to można i wziąć Minimiga) - w stosunku do paroletniego już grzyba (i7/4770+16GB RAM,SSD,HDD-RAID itp itd).

Ooooppsss.... na X1000 nie pójdzie ani Webpack ani Vivado. Zresztą na G5 też nie. Na Vampirze tym bardziej. Całkiem jak na moim PET-2001 z 1977 roku :P
[#322] Re: Arstechnica: x5000

@konrad_0x42, post #321

Grzyb u mnie najszybszy to core2quad 3.2ghz. I to mi styka.
Ale zakup vampira uważam za priorytetowy.
[#323] Re: Arstechnica: x5000

@Voyox, post #322

Ja też nie inwestuje w pecety, teraz mam kilkuletniego AMD i nie zamierzam go wymieniać jeszcze przez długi czas. Jedyne do czego używam grzyba, to do neta i do Lineage2, w inne gry gram tylko na Amigach, C64, Atarynkach XE/ST, Amstradach, Spectrumach, i starych konsolach poniżej PSone Jak widzę windows to mnie trzęsie bleeee szeroki uśmiech
[#324] Re: Arstechnica: x5000

@jubi, post #317

Z przeciwnej strony mamy tylko pustosłowie "a mnie się wydaje, że jest szybko", nie poparte żadnymi konkretami czy filmami.


A wiesz, że nawet nagrałem idiotenkamerą film z działania PPA i facebooka na MorphOSie, tylko że na liście "do zrobienia" jego obróbka (przycięcie) i wrzucenie na YT są aktualnie dość nisko. Ale doczekasz się, bez obaw. Ja też "nie udaję, że deszcz pada kiedy jubi pluje mi w oko" jak to sam poetycko określiłeś.
[#325] Re: Arstechnica: x5000

@recedent, post #324

Możliwe, że pod MorphOS będzie nieco szybciej (vide wynik na x1000 powyżej), fajnie gdybyś nagrał te same strony które są pokazane w filmie Radzika, np. Google Keep itp. aby był jakiś punkt odniesienia przynajmniej do OS4, bo jak to wygląda na współczesnym sprzęcie każdy wie.
[#326] Re: Arstechnica: x5000

@recedent, post #324

Ja bym mu nic nie wysyłał, przecież jego NG nie interesuje, więc po co mu te dane ?
[#327] Re: Arstechnica: x5000

@moneo, post #214

Szanowni wyznawcy AmigiNG!
Nie moim zamiarem było obrazić Wasze uczucia i myśli mym uczynkiem i zaniedbaniem. Jeśli któregoś z obecnych tutaj wyznawców obraziłem, przedstawiając swoje zdanie i w ten sposób obrażając nie tylko AmigęNG, ale także Proroka, oraz żarliwych jego wyznawców, przepraszam. Nie chciałem wydalić metanu ze swych trzewi w tej świątyni zadumy.
Zaprawdę doceniam, że nie spaliliście na stosie mnie, wraz z moimi wypowiedziami, chociaż nie powiem, żar tlącego chrustu zaczynałem już czuć.
Zdając sobie sprawę, że z uczuciami religijnymi nie ma żartu i nie chcąc skończyć obok Dody, w sprawach AmigiNG obiecuję już milczeć.


Oj tam, oj tam.
Nie zrozumiałeś.
Co jakiś czas przychodzą tu takie przypadki jak ty, które po latach chciałyby wrócić do Amigi.
Widzą nowe Amigi, widzą że drogo i nie zastąpi PC, to wyciągają z piwnic stare sprzęty od Commodore.
Jest z tym problem. Commodore zbankrutowało ponieważ oryginalna grafika
od Commodore (AGA) była 25 razy wolniejsza niż na 386 z SVGA w 256 kolorach, a ponad 50 razy wolniejsza niż na 386 z SVGA w tysiącach kolorów.
Po tych nastu latach spędzonych w piwnicy, te stare graty od Commdore, dalej mają grafikę 25 razy wolniejszą niż na 386 z SVGA w 256 kolorach, a ponad 50 razy wolniejszą niż na 386 z SVGA w tysiącach kolorów.
Nas Amigowców używających lepszych Amig, nie obchodzi czy nowe Amigi są tak samo szybkie jak dzisiejsze PC.
Nawet jeśli nowe Amigi miałyby grafikę na poziomie 386 sprzed ćwierćwieku, to i tak
byłaby ona 50 razy szybsza niż na sprzętach od Commdore.
My Amigowcy używający lepszych Amig, używamy ich bo po prostu lubimy jak soft z Amigi na nich zap... zamiast się wlec jak na starych Amigach od Commdore.
[#328] Re: Arstechnica: x5000

@jubi, post #317

piotr yubi zgodzinski chce testów przeglądarki.
Niestety nie mogę porównać jak chodzi przeglądarka na sprzętach od Commdore z nowymi lepszymi Amigami, ponieważ na Amigi od Commodore nie ma przeglądarek gdzie dałoby się używać CSS i JS.
Nawet GWT Showcase nie działa na przęglądarkach działających na amigach od Commodore.
[#329] Re: Arstechnica: x5000

@swinkamor12, post #120

Widzę że niektórych zabolało że doświadczenia zgodzinskiego z chipsetem są czysto teoretyczne.
piotr yubi zgodzinski troluje od dłuższego czasu, ale czy ktoś widział żeby zrobił jakąś grę na ten podobno wspaniały chipset?
Czy ktoś w ogóle widział ostatnio gry na amigowy chipset na poziomie powiedzmy roku 1992?
Odkopane dyskietki się nie liczą.
Klon flappybirda również.
[#330] Re: Arstechnica: x5000

@swinkamor12, post #327

Czyli SVGA w tysiącach kolorów była 2x szybsza nić SVGA w 256 kolorach?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem