kategoria: AmigaOne
[#361] Re: A-EON AmigaOne A1222

@jubi, post #360

Bajki na resorach.
I tak bez chipsetu korzysta się z wbudowanych emulatorow.
Sytuacja będzie logiczna. Nowy OS będzie szybszy bo wykorzysta cały sprzęt na max.
A do staroci większość posiada jakąś Amige klasyczną. Albo E UAE które i tak jest niezbędne do gier.
Ja problemu nie widzę. Zresztą głównie kibicuje Vampirowi bo od podstaw działa na 68k a resztę musi jakoś tam zaemulowac....
[#362] Re: A-EON AmigaOne A1222

@WojtekX, post #361

I tak bez chipsetu korzysta się z wbudowanych emulatorow.
Sytuacja będzie logiczna. Nowy OS będzie szybszy bo wykorzysta cały sprzęt na max.


Równie dobrze możesz uruchomić Linuksa na tym i też wykorzysta sprzęt na max. A soft z Amigi uruchamiać pod emulatorem. Taniej, nie trzeba tworzyć żadnego wyimaginowanego, nowego, niekompatybilnego, nikomu niepotrzebnego systemu.

Czas na odcięcie się od dziwnego 31-bitowego ograniczenia OS i jego innych zaszłości z lat 80tych był 20 lat temu. Dziś już za późno, a porywanie się na to teraz oznaczałoby natychmiastowy stryczek i tu muszę się wyjątkowo z Mufą zgodzić:

No cóż wszystko kiedyś musi umrzeć. Pytanie tylko czy ma umrzeć za lat dzieścia, czy też od razu strzelić sobie w łeb, poprzez zmianę architektury




Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 15:55:19 przez jubi
[#363] Re: A-EON AmigaOne A1222

@jubi, post #362

Chyba mnie nie rozumiesz.
Morph OS i Amiga OS 4x i tak nie są w pełni kompatybilne.
I tak ludzie muszą użyć emulatorow aby sobie pograć.
Przecież nic się nie zmieni.
A Linux jest dziwny i jak chcesz to używaj sam.
W Ami systemach CPU MC 68k jest udawane w tle a resztę musi robić E UAE.
Wiec w czym problem. Już teraz jest mało zgodności a więcej udawania.
Moim zdaniem to będzie najlepsze rozwiązanie.

Przeprojektowac system nie do 32 bit ale do 32/64.....
A starocie na Emulator. A i tak wtedy wszystko dostanie niesamowitego kopa.
Nie trzeba bać się nowego, trzeba go pożądac.....

I nowy system ma działać po amigowemu, a korzyści będzie mnóstwo...

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 16:26:47 przez WojtekX
[#364] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: A-EON AmigaOne A1222
[#365] Re: A-EON AmigaOne A1222

@recedent, post #364

Chodzi mi o 68k
Bo piszemy o kompatybilności z jakimiś starymi Amigami.... Na Aone 1222

Chyba że ignorujesz usera Jubi to wtedy nie ma całego poglądu na dyskusję...

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 16:30:44 przez WojtekX
[#366] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #339

Bierzesz jedna płytę z chipem B450 znanego producenta, oprogramowujesz, używasz. Ty naprawdę myślisz, że Ci producenci robią "kupki z mamony", bo tyle jej mają i za każym razem gdy wprowadzają nową płytę wymyślają koło na nowo? Tak to tylko u nas w Amiga City. Na nasze potrzeby wystarczy zintegrowany Ryzen z Vega (Vega II w drodze). Na AOS 4.x masz stery do kart i co ile z nich jest do kupienia? A procki produkują dłużej, a ten ma niezłą zintegrowana grafikę. Porównaj sobie modele płyt (ten sam producent, ta sama nazwa tylko inne chipy B350, B450) i co aż tak się różnią? Pewnie znajdziesz różnice, ale wybieramy taki model, który pochodzi od uznanego producenta, jest popularny. Zresztą po co ja się produkuję i tak pewnie Cię nie przekonam.
[#367] Re: A-EON AmigaOne A1222

@KM, post #366

A ja się zastanawiam co pojawi się w sprzedaży najpierw. A1222 czy może jednak Wampir dla A 1200? Chciałoby się mieć to pierwsze i to drugie ;) A gdyby istniał jedynie wybór to lub to - co byście wybrali? :)
[#368] Re: A-EON AmigaOne A1222

@cytrynek, post #367

Oczywiście to drugie OK


Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 11:21:23 przez Norbert
[#369] Re: A-EON AmigaOne A1222

@cytrynek, post #367

A gdyby istniał jedynie wybór to lub to - co byście wybrali? :)

Zecydowanie to! OK
[#370] Re: A-EON AmigaOne A1222

@cytrynek, post #367

Gdzieś czytałem, że wampir ma być za dwa lata, prędzej doczekasz się A1222.
[#371] Re: A-EON AmigaOne A1222

@cytrynek, post #367

...a to ciekawe pytanie.

Jeśli chodzi o mnie, to zakładając, że A1200 już mam, kartę turbo do niej już mam - to najpierw kupiłbym coś nowego pośród moich śmieci, czyli AmigęOne.

ALE - coś słyszałem, że Vapire może mieć / ma mieć również postać standalone? Jeśli dobrze więc rozumiem - byłby to po prostu klon?
Bo wtedy pewnie bym łyknął klona.
[#372] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: A-EON AmigaOne A1222
[#373] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: A-EON AmigaOne A1222
[#374] Re: A-EON AmigaOne A1222

@stachu100, post #369

A gdyby istniał jedynie wybór to lub to - co byście wybrali? :)


Zecydowanie to! OK


he, he
[#375] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: A-EON AmigaOne A1222
[#376] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: A-EON AmigaOne A1222
[#377] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: A-EON AmigaOne A1222
[#378] Re: A-EON AmigaOne A1222

@jubi, post #362

Taniej, nie trzeba tworzyć żadnego wyimaginowanego, nowego, niekompatybilnego, nikomu niepotrzebnego systemu.


Z naciskiem na "nikomu niepotrzebnego systemu", to chciałbym zauważyć, że nazwanie tak amigowego systemu na portalu amigowym, jest delikatnie mówiąc - gafą.
[#379] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sokok, post #1

Czy są jakieś nowe wiadomości kiedy płyta sie pojawi w sklepach ?
Czy Hyperion portuje system na tą płytę ?
[#380] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sventevith, post #379

Czy są jakieś nowe wiadomości kiedy płyta sie pojawi w sklepach ?

Z tego co wiem to jest w trakcie przeporojektowana gdyż część układów zastosowanych w wersji deweloperskiej jest "out of date"

Czy Hyperion portuje system na tą płytę ?

Tak.
[#381] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: A-EON AmigaOne A1222
[#382] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: A-EON AmigaOne A1222
[#383] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: A-EON AmigaOne A1222
[#384] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: A-EON AmigaOne A1222
[#385] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sokok, post #1

Nie wiem czy lista chętnych na Tabora jeszcze istnieje, czy ktoś ją utrzymuje i aktualizuje, ale jeśli tak to proszę o wykreślenie mojej osoby.
Mijają dwa lata od kiedy się zapisałem, a ile lat minęło od zapowiedzi to nawet nie wiem,
W każdym razie szkoda że nie wypaliło, może jeszcze się zdecyduję, jak już płyta będzie dostępna.

Dziękuję organizatorom akcji za dobre chęci :)
[#386] Re: A-EON AmigaOne A1222

@vojo, post #385

To już dwa lata? Może jakaś impreza dla uczczenia okrągłej rocznicy?
[#387] Re: A-EON AmigaOne A1222

@vojo, post #385

Dopiero dwa lata? Ja dalej czekam. Maszynka z OS4, to to, czego mi jeszcze brakuje w kolekcji.
[#388] Re: A-EON AmigaOne A1222

@vojo, post #385

Według słów Leamana 'Tabor' ma wyjść w okolicach lata, myślę że to sprawa kilku miesięcy.
Lista istnieje i jest aktualizowana.
Zamówienie zbiorowe na AmigaONE A1222
Informacje nowe nie pojawiają się, bo tam już nic nie ma do informowania, został tylko ten nieszczęsny sterownik do ukończenia.
'Kokos' zdaje się że wypisał się z amigowania i nawet nie ma konta na PPA, ale z pewnością nas czyta. W każdym razie obiecał doprowadzić sprawę zakupu zbiorowego do końca.
[#389] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adam_mierzwa, post #388

Latem na pewno Tabora nie będzie. Szczerze powiedziawszy myślę że coś poszło nie tak przy przeprojektowaniu płyty. W każdym bądź razie o ile taka płyta istnieje to nikt jej nigdzie nie pojazywał ani nawet nie wrzucił fotki. Ostatni wpis Trevora na temat prac przy odnowionej wersji Tabora był 4 lutego. Od tej pory cisza:(
[#390] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #389

Czyli można powiedzieć że amigaos 4.1 jest martwy zarówno sprzętowo jak i softwarowo, enchanced software to tylko wyciskanie ostatnich groszy z tego trupa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem