kategoria: AmigaOne
[#211] Re: A-EON AmigaOne A1222

@swinkamor12, post #194

No masz rację, fajna zabawka. Bo klasyk zanim zzabawniał kiedyś był prawdziwym komputerem używanym zarówno do grania jak i do pracy. NG raczej nigdy nim nie będzie, bynajmniej w tej postaci co obecnie. Nie stwarzajcie więc ludziom iluzji, że na tym można w miarę normalnie funkcjonować nie będąc hobbystą/zapaleńcem czy fanbojem.

Ludzie mają klasyki dla tych gier, które kiedyś zostały napisane profesjonalnie, a nie dla tych, co wychodzą obecnie. I nie zaczarujesz ich szybkością działania na swoim NG, bo wolą 500-tki czy 1200-tki z dyskietkami. Klasyk ma się świetnie przy domowym giercowaniu, oglądaniu dem, względnie tworzeniu produkcji scenowych. Pod tym względem NG nie ma do klasyka startu. Natomiast do poważniejszej pracy są pecety z prawdziwym oprogramowaniem.
[#212] Re: A-EON AmigaOne A1222

@mccnex, post #211

Klasyk ma się świetnie przy domowym giercowaniu, oglądaniu dem, względnie tworzeniu produkcji scenowych


Tworzenie produkcji scenowych? Oh rly? Ciekawe na czym tworzą produkcje scenowe współcześni demoscenowcy.
[#213] Re: A-EON AmigaOne A1222

@recedent, post #212

Nie "na czym" tylko "na co". To nie jest żadna ujma ani tajemnica, że do tego celu używa się w większości pecetów, emulatorów, syntezatorów i wielu innych dziwnych urządzeń.

O czym zapewne dobrze wiesz :)

Ale targetem zawsze jest klasykowy hardware. Klasyk na scenie ma się dobrze, od zawsze i (mam nadzieję) na zawsze, czego nie można powiedzieć o amigowym NG, które w żadnej z trzech postaci na scenie praktycznie nie istnieje, am I right?

Tylko to nie jest tak, że tylko PC, emulatory i nic więcej. Mnóstwo ludzi do pisania produkcji używa real h/w.


Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 20:21:12 przez mccnex
[#214] Re: A-EON AmigaOne A1222

@swinkamor12, post #203

Wiadomo każdy broni swoich ulubionych zabawek,nawet jeśli mocno naciąga i nagina rzeczywistość
Jak juz pisałem ja i koledzy kilka postów wyżej AMIGA OS 4 swoją stagnacje i dość mizerny support zawdzięczają polityce wydawniczej.
OS4.1 i kolejne są naturalnym rozwojem oficjalnego amigowego systemu i gdyby sugestywnie rozwijał się na platformie x86 byłby o wiele bardziej znany. Amithlon czy AROS mają jedną wadę: nie są oficjalną kontynuacją Amigowego systemu tylko portami z mniejszymi lub większymi zmianami w koncepcji dlatego nie zdobyły serca części userów Amiga OS.
Gdyby rozwijano sukcesywnie Amige OS 4 i kolejne części i dano możliwosc odpalania go na szysktich PC-tach jak Linuxa czy Winde, to programów,gier oraz samych użytkowników było by kilka razy więcej minimum.
Jeśli systemu dałoby się używać na co dzień (internet,multimedia,gry,praca) jak linuxa to sam ten fakt przyciągnął by znacznie więcej chętnych do używania go,nawet jeśli sam system byłby przez to droższy to klienci by się na pewno znaleźli.
Niestety w formie obecnej,Amiga OS4.1 jest wciąż tylko systemem dla hobbystów i to tych których stać na horrendalnie drogi sprzęt by w ogóle system odpalić.
Co prawda ja używam Amiga OS4.1 na WinUAE i jak najbardziej da się tego bez bólu używać.
MorphOS ma tą przewagę,że można go odpalić na sprzęcie dostępnym za niewielkie pieniądze i mimo wydania dodatkowych kosztów na licencje jest to i tak ułamek tego co trzeba wydać by bawić się z Amiga OS 4.1 a możliwości systemów są bardzo podobne.
[#215] Re: A-EON AmigaOne A1222

@mccnex, post #211

Przyznam że zaczynam co raz bardziej skłaniać się ku temu, że miałeś rację twierdząc że zaliczając czwarty krzyżyk doznajesz chyba kryzysu wieku średniego

Kiedyś z pewną dozą sympatii patrzyłeś na nowe rozwiązania (nawet pamiętam co napisałeś mi po "słynnym artku Jubiego"), a teraz jakiś wojowniczy się stałeś.

Nie wiem co chcesz osiągnąć przez to "uświadamianie", czy myślisz że tych 73 chętnych na zakup Tabora, nagle przerzuci się na Pięćsestki i zacznie klepać prodki scenowe?

Żyj i ciesz się swoim hobby, osobiście nie mam zamiaru wchodzić na wątki klasykowe i kogoś tam uświadamiać. Jednocześnie fajnie by było, gdyby w ramach rewanżu pozwolono bez nikomu niepotrzebnych wcinek, cieszyć się swoim hobby, ludziom którzy praktykują je przy użyciu nieco nowszych maszyn. Jeśli jest to marzenie science fiction w obrębie całego PPA, to chciałbym doczekać czasów by stało się to faktem, chociażby w dziale AmigaOS 4.
[#216] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #215

Jednocześnie fajnie by było, gdyby w ramach rewanżu pozwolono bez nikomu niepotrzebnych wcinek, cieszyć się swoim hobby, ludziom którzy praktykują je przy użyciu nieco nowszych maszyn.

+1
[#217] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #215

Wiesz co, tu chodzi o coś innego.

NG jako sprzęt czy soft jest dla mnie spoko, tylko pod warunkiem, że traktujemy to jako hobby, a nie jako coś co ma być chociażby substytutem komputera do pracy. Odnoszę wrażenie, że środowisko + firmy, które na tym zarabiają jednak subtelnie zapodaje właśnie taki obraz. Nazywanie tego Amigą jest prawnie OK, wiadomo, bo licencja itd. Ale "Amiga" w latach 90, dzisiejszy klasyk była kompem do pracy, jechali na tym graficy, telewizja, filmowcy czy nawet NASA, a co bardziej uparci robili muzykę czy DTP. Tu należy postawić pytanie - jak się ma do tego zakresu zastosowania "klasyka" dzisiejsze NG? W tym aspekcie nazywanie NG Amigą jest... sorry ale co najwyżej "żartem". Dalej... pisałem już wcześniej wkurza mnie dzisiejsza polityka firemek, które trzymają licencje. Dla mnie to są GRABARZE tej amigowej spuścizny, bo trudno to co się dzisiaj dzieje nazwać jakimkolwiek rozwojem. 1000 userów MOS'a...? Tyle samo AOS4? 73 chętnych na nową płytę do "Amigi", serio...? Stary, to nawet nie jest śmieszne... Ogólnie *cośtam, cośtam* i kamieni kupa. Kiedyś było jednak trochę inaczej, była jakaś dynamika, ludzie mieli zapał, nadzieję itd. Dzisiaj chyba sam przyznasz, że to wszystko siada...

Co chcę osiągnąć? Chcę wypowiedzieć swoje zdanie, bo od tego jest forum. Nie liczę przecież, że nagle po moich wpisach amigowe NG pójdzie w x86 i zacznie się coś sensownego dziać. Prawda jest taka, że nie ma na kogo liczyć w takich sprawach i generalnie jestem głęboko zawiedziony obecną sytuacją, bo jednak chciałbym mieć w domu Amigę, która byłaby czymś więcej niż zabawką/platformą scenową, możesz mi wierzyć...

Kiedyś nawet poważnie myślałem nad NG u siebie w chacie, ze względu na ceny najbliżej byłem decyzji o zmontowaniu sobie jakiegoś maczka i zakupieniu licencji MOS'a (na AmigęOne jestem za miętki). Zacząłem czytać co na tym działa, jaki jest soft, jak to się generalnie prezentuje (przy czym nie obchodzi mnie kompletnie używanie MacOS). I co? No, przemyślałem i nie kupiłem. Klasyk rulez, póki co.

Moje "wcinki" przeszkadzają Ci cieszyć się Twoim hobby, dobrze to rozumiem? Jeśli tak, to może coś w nich jest. No i sorry, więcej nie będę, bo zalatuje offtopem na kilometr. A tu nie ma żartów. Zaraz Recedent mnie stąd pogoni, a nie chcę dostać bana bo mam aktywne ogłoszenia w Giełdzie, więc Ciao :)

PS. Jakby co to zawsze jestem do dyspozycji na priv.
[#218] Re: A-EON AmigaOne A1222

@mccnex, post #217

NG jako sprzęt czy soft jest dla mnie spoko, tylko pod warunkiem, że traktujemy to jako hobby, a nie jako coś co ma być chociażby substytutem komputera do pracy.
Zgadza się. Próbowałem z MorphOS-em i nie nadaje się do np. prowadzenia firmy. AmigaOS 4 nie próbowałem w tej roli, ale moje doświadczenia z tym systemem sugerują, że o ile jest jakaś różnica, to in minus. Amigowe systemy NG to też jest retrocomputing, tylko taki trochę bardziej programowy, niż sprzętowy... Coś jak odpalanie Win 95 na Pentium III 550 MHz.
[#219] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Krashan, post #218

W98 na Pentiumie 4, reszta się zgadza.
[#220] Re: A-EON AmigaOne A1222

@michal_zukowski, post #219

To jest moj jedyny pecet w domu w moim retro pokoju ;) p4 3.4 EE i ma sie dobrze :) chwalę sobie i nie zamierzam zmieniac :>
[#221] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Krashan, post #218

Jak pod koniec 2006 roku padła mi AmigaOne XE, a w tamtym czasie był to mój jedyny komputer, którego musiałem wysłać na 3 tygodnie do serwisu do Francji. Trzy tygodnie bez komputera? Nie ma mowy, tak więc na szybko postanowiłem przytargać do domu jakiegoś starego peceta. Pomimo że spokojnie mógłbym na nim postawić W98, to w ramach eksperymentu zainstalowałem Windows 95, pŕóbując przez ten czas traktować to jako normalny komputer. Powiem krótko, już wtedy 12 lat temu nie dało się. Nie mogłem np. z żadnej z dostępnych przeglądarek, które wspierały jeszcze ten system zalogować się na stronę banku, na którą o dziwo spokojnue logowałem się na AmigaOS z prościutkiego IBrowse.

Nie wiem jak to by było używać dzsiaj Windowsa 98, ale jestem niemal pewien że byłoby w wielu aspektach gorzej niż np. AmigaOS 4. Nie chcę powiedzieć że na XP też by było gorzej, bo to już by była przesada, ale nawet tam są pewne rzeczy, gdzie AmigaOS 4 wygrywa. Przykładowo FFMPEG zakończył niedawno oficjalne wsparcie dla Windows XP, a dla mojego systemu najnowsza wersja FFMPEG jest dostępna.

Summa summarum, nie ma co udawać że AmigaOS 4 może rywalizować z obecnymi systemami, niemniej obiektywnie patrząc nie przyrównywałbym go aż tak nisko, jak Krashan i Rzookol oceniają MOSa.
[#222] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #221

Nie chcę powiedzieć że na XP też by było gorzej, bo to już by była przesada, ale nawet tam są pewne rzeczy, gdzie AmigaOS 4 wygrywa.

Windows XP jest już nieużywalny, odkąd wprowadzono nowy standard szyfrowania stron w protokole HTTPS. Nie można wejść na żadną stronę https:// z wbudowanego Internet Explorera, a tym samym ściągnąć przeglądarki to szyfrowanie obsługującej.

Najniższy obecnie system to Windows 7.

Co do systemów Amiga OS4.1 i MorphOS to w sumie nie wiem, czy posiadają one wszystkie niezbędne do pracy narzędzia. Już na Windows XP istniały tysiące programów. A w przypadku systemów z rodziny "Amiga NG" są ogromne braki.

Nie ma mowy, by sobie człowiek studiujący dziś informatykę poradził z samą Amigą NG. Ja używam do nauki wielu specjalistycznych programów, w tym Packet Tracer, czy XAMPP, czy choćby podstawowy Office.

Choć w przypadku Office moja Amiga 1200 broni się najlepiej - bo mogę uruchomić szereg programów typu Organiser, WordWorth, DataStore, czy TurboCalc.

Nawet PowerPoint ma swój odpowiednik na Amidze - Media Point, choć tego programu nie używałem.

Więc rozumiecie. Systemy z rodziny "Amiga NG" nie są przeznaczone dla ludzi, dla których informatyka to teraźniejszy, bądź przyszły zawód.

Raz na jakiś czas ktoś przepisze na to grę lub program. Ludzie jednak nie wprowadzają innowacji do tych systemów. Ani nie testują, bądź nie są w stanie testować i naprawiać błędów w programie.

Podsumowując system Amiga OS4.1 to obecnie darmowy Linux za 10 000 PLN. Ja rozumiem, że najnowsze standardy są trudne w oprogramowaniu. Trzeba się znać na rzeczy. Ale nigdy tak sobie nie wyobrażałem przyszłości Amigi.

Interesują mnie różne innowacyjne gry, jak również nowe oprogramowanie systemowe.

Za mało ludzi siedzi w systemach NG.

Amiga OS3.1.4 to też niestety nie jest dobra droga, ponieważ sam Directory Opus 5.8 oferuje więcej funkcji! Nie rozumiem tego przywiązania do gołego systemu.

Tak jak komputer bez programów to kupa złomu, tak samo system jest bezużyteczny bez programów. I w tym temacie Amiga Classic (Amiga OS1.3 - 3.1) broni się lepiej niż Amiga OS4.1. Śmiem twierdzić, że oprogramowanie z lat 1985-1999 jest o wiele lepsze i bardziej jakościowe, niż programy z lat 2000-2018.

Dziś jednak dla ludzi liczy się prędkość komputerów. Dlatego taki szał Wampirów oraz nowego sprzętu, które jednak - wymagać będzie naprawdę wielu wielu lat aż osiągnie stopień oprogramowania Amigi Classic.

W sumie nie powinienem się wtrącać do czyjegoś hobby, ale ja nie podważam sensowności żadnego hobby. Pokazuję jednak różnicę między Amigą Classic i NG na korzyść tej pierwszej.

No bo Classic (po polsku Klasyczny) to coś, co sobie ugruntowało pozycję. Zaś NG to coś co bardzo szybko się starzeje. Mam tysiące programów PD i Shareware z czterech płyt z serii CDPD i na samych tych płytach jest więcej programów niż na jakimkolwiek zbiorze programów dla systemów z rodziny Amiga NG.

To oprogramowanie chodzi niezawodnie na mojej Amidze 1200. Nie potrzebuję się gimnastykować z konfiguracją komputera, czy systemu. Po prostu - plug & play. To rzecz niesamowicie wygodna.

Na Amidze 1200 nie odpalę przeglądarki, ale nie o to chodzi. Chodzi o wykorzystanie Amigi zgodnie z jej przeznaczeniem. Trzymając się tej zasady, zachowałem niesamowitą sympatię do Amigi i jej systemu.

I dlatego moje zdanie jest takie, że lata 1985-1999 w przypadku Amigi są nie do zastąpienia i raczej się nie powtórzą.

Że dziś ktoś próbuje upodobnić Amigę do PC-ta poprzez wygląd pulpitu w Full-HD, czy poprzez przeniesienie programów żywcem z PC-ta? Ja nie muszę się w to bawić, by wydobyć z mojej Amigi to co chcę.

Sorry, ale ja lubię Amigę za to, że jest Amigą z całym unikalnym bagażem historycznym.

Na koniec: rozumiem, że użytkownik systemu NG nie zrozumie kogoś kto gra w SuperFroga, czy Settlersów, czy korzysta z Deluxe Painta i na odwrót.

I chyba się nie zrozumiemy.

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 07:37:26 przez Hexmage960
[#223] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #221

Nie chcę powiedzieć że na XP też by było gorzej, bo to już by była przesada, ale nawet tam są pewne rzeczy, gdzie AmigaOS 4 wygrywa. Przykładowo FFMPEG zakończył niedawno oficjalne wsparcie dla Windows XP, a dla mojego systemu najnowsza wersja FFMPEG jest dostępna.


TO jeszcze takie pytanko, zeby nie bylo ze naginasz rzeczywistosc. Fakt, oficjalny build bibliotek ffmpeg dostepny do pobrania ze strony projektu wymaga min windowsa 7. Pokaz mi skad pobrales wersje ffmpeg dla OS4. Bo jezeli nie ze strony ffmpeg.org, to znaczy ze oficjalnego wsparcia dla OS4 w ogole nie ma. Byc moze ktos poprawil skrypty tak zeby pod OS4 tez sie ffmpeg budowalo i wrzucil do glownego repo ale to nie znaczy jeszcze ze oficjalne wsparcie dla AmigaOS jest, prawda?

A gdybys twierdzil ze jednak tak, to byc moze dla XP (albo nawet win98) oficjalne wsparcie tez jest bo zrodla sie kompiluja, tyle ze nikomu nie zalezy na budowaniu paczek do prehistorycznych wersji systemu windows.
[#224] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #215

Żyj i ciesz się swoim hobby, osobiście nie mam zamiaru wchodzić na wątki klasykowe i kogoś tam uświadamiać. Jednocześnie fajnie by było, gdyby w ramach rewanżu pozwolono bez nikomu niepotrzebnych wcinek, cieszyć się swoim hobby, ludziom którzy praktykują je przy użyciu nieco nowszych maszyn. Jeśli jest to marzenie science fiction w obrębie całego PPA, to chciałbym doczekać czasów by stało się to faktem, chociażby w dziale AmigaOS 4.
Przecież masz już swoje getto, dlaczego chcesz robić getto w obrębie ppa?
[#225] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #221

Nie wiem jak to by było używać dzsiaj Windowsa 98, ale jestem niemal pewien że byłoby w wielu aspektach gorzej niż np. AmigaOS 4.


W tym zgrabnym porownaniu zapominamy tylko o naistotniejszym szczegole. Chcac pracowac na mozliwie najnowszej platformie AmigaOS (pomijam chwilowo MOS-a) uzytkownik jest skazany na X5000 lub podobny i gdzies w tej okolicy trafia na bariere nie do przeskoczenia - najnowszy sprzet, najnowszy OS4.1, szczyt amigowania i uzywalnosc na codzien taka jaka jest.

Chcac pracowac na paltformie Windows uzytkownik wcale z tym win98 meczyc sie nie musi. Ma mozliwosc przejscia na o wiele nowsza i wygodniejsza wersje systemu. :)

Ale cos, Amiga to retro i to sie nie zmieni.
[#226] Re: A-EON AmigaOne A1222

@mschulz, post #223

No pobrałem z Os4Depot, więc pewnie naginam. A co do XP to nadal uzywa go 2.5% ludzi, co w skali świata daje miliony użytkowników. Zważywszy że używanie tego systemu w 2018 roku wiąże się już z wieloma ograniczeniami, komunikatami informującymi o braku wsparcia itp. itd. To wychodzi na to że nie tylko userzy Amigi NG praktykują survival. Miliony ludzi na świecie też mają pod górę, ale najwidoczniej jakoś dają radę, przynajmniej na tyle by nie czuć konieczności wejścia w mainstreamowe odsłony systemu.
[#227] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #221

niemniej obiektywnie patrząc nie przyrównywałbym go aż tak nisko, jak Krashan i Rzookol oceniają MOSa
Słowo „obiektywnie” w jakiejkolwiek Twojej wypowiedzi na temat amigowych systemów NG brzmi co najmniej zabawnie, ale to tak na marginesie. Moje oczekiwania co do komputera do pracy i prowadzenia firmy są naprawdę niewielkie. Zaspokaja je bez przeszkód 10-letni laptop z procesorem Core2Duo i Linux. Nawet wobec tak skromnej konfiguracji spory MOS kontra OS4 wyglądają jak strzelanina na korkowce w obliczu plutonu czołgów.
[#228] Re: A-EON AmigaOne A1222

@mschulz, post #225

Amiga to retro i to sie nie zmieni.


To jest Twoja interpretacja do której masz prawo. Dla mnie retro to jest Atari 65XE albo Amiga 500. Jednakowoż, chociażby biorąc przykład tego FFMPEG. Jak bym miał dostępną wersję sprzed 15 lat to byłoby retro. No ale co to za retro, skoro mogę sobie pobrać najnowszą wersję praktycznie w tym samym dniu co użytkownik Windows 10 i dokładnie tak samo jak on (choć trochę wolniej) przekonwertować dowolny film do dowolnego formatu. Podobnych przykładów gdzie od strony funkcjonalnej mogę zrobić to samo co na zwykłym komputerze ze sklepu mógłbym wymienić jeszcze ileś tam. Więc dla mnie to nie retro, to ma więcej wspólnego z nowym niż z retro, tyle tylko że ma sporo braków w zakresie oprogramowania i pełnej obsługi potencjału sprzętowego.
[#229] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #228

Jak bym miał dostępną wersję sprzed 15 lat to byłoby retro.


Masz Blendera sprzed 10 lat i to jest właśnie retro.
[#230] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Krashan, post #227

No ale linux na 10 letnim laptopie to jednak nie W95. Zatem choć zarzucasz mi że byłem nieobiektywny, to sam w tym momencie przyznałeś że używając porównania do peceta z systemem sprzed 23 lat, nieobiektywny byłeś Ty.
[#231] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #230

Nie zarzucam, stwierdzam fakt, dość oczywisty dla większości czytelników tego forum. A z porównaniami to się po prostu pogubiłeś, pozwól, że wypunktuję:
- MorphOS to retrosystem.
- AmigaOS 4 to retrosystem.
- Windows 95 to retrosystem.
- XUbuntu 16 (takiego używam) to nie jest retrosystem, nawet odpalony na C2D.

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 08:50:26 przez Krashan
[#232] Re: A-EON AmigaOne A1222

@fazior, post #224

Przeciez po to jest dzial os4 czyz nie?
A swoja opinie moze miec na kazdy temat, jak kazdy z nas.
[#233] Re: A-EON AmigaOne A1222

@stefkos, post #232

Jasne, tyle że Mufa ma tendencję do cenzurowania dyskusji pod newsami na ten przykład, pewnie dział os4 też miałby być koszerny. Cenzura w imię pluralizmu - do mnie to nie trafia:)
[#234] Re: A-EON AmigaOne A1222

@stefkos, post #232

Przeciez po to jest dzial os4 czyz nie?
A swoja opinie moze miec na kazdy temat, jak kazdy z nas.


Tak, dodam jeszcze że wątek jest poświęcony zbiorowemu zakupowi Tabora, a nie temu czym jest retro, czy system powinien być przeniesony na X86, czy Mufa ma swoje getto, czy NG to survival itd. itd.

No i jeszcze cytat z regulaminu punkt 9.
Należy zastanowić się, na które Forum tematyczne powinien trafić Twój post.

No i może jeszcze cytacik dla Faziora, a props wycieczek w kierunku mojej osoby, czyli punkt 12.

Forum nie służy do załatwiania spraw prywatnych - do tego służy opcja e-mail przy nicku osoby.
[#235] Re: A-EON AmigaOne A1222

@mccnex, post #189

kto zamiast żyć w cywilizowanym świecie chciałby żywić się jaszczurkami czy trawą i do tego pić wodę z kałuży? :)


Można do tego podejść tak jak obserwuje się różne prymitywne cywilizacje które potrafią coś z patyka wystrugać czy zrobić haczyk na ryby z kawałka kości. Takie cywilizacje przetrwały do dziś w buszu, ale żeby je zobaczyć trzeba ruszyć się z domu, a tu masz obserwację plemienia OS4 i jego tajemniczych zaklęć i obrzędów (np. magiczna przemiana płyty Cyrus w X5000) na wyciągnięcie ręki. Jest to na swój sposób fascynujące zjawisko, które może pomóc poszerzyć horyzonty wiedzy antropologicznej, nauki o sektach itp.
[#236] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #221

Nie chcę powiedzieć że na XP też by było gorzej, bo to już by była przesada, ale nawet tam są pewne rzeczy, gdzie AmigaOS 4 wygrywa. Przykładowo FFMPEG zakończył niedawno oficjalne wsparcie dla Windows XP, a dla mojego systemu najnowsza wersja FFMPEG jest dostępna.


Tyle, że AmigaOS 4.1 to najnowsza wersja systemu a XP jest o 4 edycje do tyłu (Vista, 7, 8, 8.1) i nie jest oficjalnie wspierana przez producenta.

Nie żeby AmigaOS 4 był jakoś specjalnie wspierany...
[#237] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #234

Pass. Nie mam do Ciebie żadnej prywatnej sprawy:). A dyskusja o Taborze? Łel po co ona? Przecież go nie ma i nie będzie. Równie dobrze możemy porozmawiać o niedoszłym amilaptopie.
[#238] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Krashan, post #231

Wy linuxowcy zawsze musicie wtrącić te swoje linuxy...
[#239] Re: A-EON AmigaOne A1222

@fazior, post #237

Widzę że jest pięciu moderatorów dzału, może któryś z nich wytłumaczy mi jaką wartość merytoryczną dla osoby zainteresowanej zakupem A1222, mają posty Faziora, Jubiego czy generalnie wszystko co zostało tu napisane począwszy od postu 187?

Ja nie chcę nikogo cenzurować, jeśli kogoś chce produkować bezwartościowy juks, bo akurat nie ma nic ciekawszego do roboty, to Ok. Tylko dlaczego osoba szukająca informacji o Taborze musi być potem skazana by się przez ten juks przedzierać? Czyź idealnym miejscem dla nic nie wnoszących wstawek gawędziarza z kieleckiego i spółki, nie powinien być Hyde Park?
[#240] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #239

Całe szczęście, że wszystkie Twoje posty są merytoryczne i na temat :). Ok. Uciekam stąd.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem