kategoria: AmigaOne
[#181] Re: A-EON AmigaOne A1222

@FeRu, post #180

Dla tego tez Commodore upadlo w 94 roku. Wszystko bylo idealne tylko juz przestarzałe... Jak dla mnie to byłbym za tym zeby Amiga os 4 odpalic na każdym lepszym pececie... Jak jest z Windowsem czy linuxem, kupując ten produkt musisz kupic komputer do tego produktu za kuriozalna cene... A na koncu i tak sie okaze ze byle pecet potrafi lepiej, taniej i szybciej... Achh ta polityka firm..
[#182] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Paul149, post #181

Ale producenci 'taboretow' itp. nie zarobia ani centa na dzisiejszym PC ...
wiec sami sie domyslcie "dlaczego nie bylo i nie bedzie" zadnego AOS 5.0 na zadnych intelach. joker
[#183] Re: A-EON AmigaOne A1222

@selur, post #182

Ale producenci 'taboretow' itp. nie zarobia ani centa na dzisiejszym PC ...
wiec sami sie domyslcie "dlaczego nie bylo i nie bedzie" zadnego AOS 5.0 na zadnych intelach.


Dlatego można by było przeportować Amiga OS na platforme x86 i zarabiać na samym sytemie, np podwyższając jego cenę a np bez licencji używać systemu z ograniczeniami albo np z okienkiem czy banerem z reklamami,z których dochód by szedł dla twórców.
Na pewno użytkowników Amiga OS by przybyło a sama platforma rozrosła by się i stała bardziej popularna wśród programistów. Mogłoby dojść po kilku latach do tego, że najpopularniejsze przegladarki czy programy multimedialne itp itd byłyby wydawane tak samo na Amiga OS jak i na Linuxa czy Windowsa.
[#184] Re: A-EON AmigaOne A1222

@stefkos, post #172

W sumie to jedna rzecz Mufa moglbys napisac bo jestem ciekawy. Rozumiem ze oprogramowanie jakie juz powstalo uruchomi sie na Taborze? Czy wiekszosc z tego oprogramowania bedzie tak "smigac" jak Tower?


Uruchomi się, ale jak już pisałem wcześniej nie będzie "tak śmigać", jeśli nie będzie napisana po SPE a pod normalne FPU dla przeciętnego PPC. Wówczas wiadomo, do roboty zaprzęgany jest emulator FPU, a żadna emulacja, nawet w trybie super hiper turbo, nie da ci tyle co SPE.
[#185] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #184

Nie wiesz czy emulacja jest juz zrobiona? Ciekawe tez jak bedzie dzialac emulacja 68k w przypadku uzycia FPU.
Druga sprawa, programy, ktore juz sa napisane i do ktorych nie ma kodow nie beda juz "tak smigac". Niestety tych programow jest wiecej:(
A odnosnie tych punktow wyzej odnosnie PC. Chlopaki nie chcecie placic nie musicie, cale szczescie mamy wybor.
[#186] Re: A-EON AmigaOne A1222

@stefkos, post #185

Wszystko poza audio jest skończone, a co do bardziej szczegółowych pytań, to nie dam się wciągnąć w taką rozmowę. Jeszcze nie tak dawno przekonywałeś mnie że u Was umowy NDA nie obowiązują i w świecie Morphosa to jakaś fikcja. Tymczasem wczoraj Twój kolega się tym właśnie zasłonił, tym bardziej pownieneś zrozumieć mnie, zwłaszcza że u nas staramy się przestrzegać podpisanych umów.
[#187] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #186

Ale zauważyłeś uśmieszek przy wypowiedzi tego "kolegi"?



Nie słyszałem, żeby w świecie MorphOSa było jakieś NDA. Jest za to taka niepisana zasada, żeby nie obiecywać gruszek na wierzbie, póki coś nie jest na 100% pewne (i to pewnie "kolega" miał na myśli). Myślę, że to dobra zasada, bardzo pożądana w amiświecie.
[#188] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #186

Nie napisales i tyle, to i tak nie dla mnie informacja ale dla przyszlych byc moze uzytkownikow.
Co do NDA to masz wyzej.
Ciesze sie ze przestrzegasz umow. Szkoda tylko ze na tak malym rynku robia one wiecej szkod niz pozytku.
A jeszcze odnosie wykresow, to jak podczas wyborow. PxS pokazuje ze wygraja a PlO ze oni wygraja i tak wkolko.
btw. Chyba UltraGelb wrocil do programowania:)
[#189] Re: A-EON AmigaOne A1222

@FeRu, post #183

Od dawna uważam, że jedyny ratunek dla Amigi NG (bo klasyka zawsze obronią Superfrogi i Deluxe Painty, a jak nie to na 100% dema), to po pierwsze porzucenie starych Maków i kosztujących po 10000 PLN kalkulatorów z oficjalną pieczątką "Amiga", a po drugie platforma x86 i np. portowanie softu opensource i takie tam.

Ostatnio kupiłem sobie 4 papierowe egzemplarze pisma "Amiga NG" (szacun dla Adama Mierzwy), żeby trochę zapoznać się z tym światem od strony tematyki poruszanej w prasie. Po pierwszym czytaniu mam taki wniosek, że "używalność" tych "rozwiązań" jest mniej więcej jak egzystencja na poziomie surwiwalu. Niby można i "da się" ale kto zamiast żyć w cywilizowanym świecie chciałby żywić się jaszczurkami czy trawą i do tego pić wodę z kałuży? :) Mógłbym to rozwinąć ale mi się nie chce. W skrócie - jest sprzęt, jest system (który nie powiem, każdy jeden AOS4/MOS/AROS nawet mi się podoba) ale na tym się kończy, bo dalej są już tylko w znikomoej ilości programy, głównie nierozwijane od 10 lat i tym podobne. To jest zabawa dla hobbystów i nic więcej. I tak powinno się o tym mówić, bo inaczej brzmimy jak propaganda by Mr. Pampuch w zeszłym wieku (każdy wie o co chodzi, a jak nie wie, to niech se poczyta MA (które btw. mam na sprzedaż jak coś)).

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 14:12:03 przez mccnex
[#190] Re: A-EON AmigaOne A1222

@mccnex, post #189

A ja cały czas powtarzam, że na razie nie trzeba żadnego ratunku. Jest jakieś 1000 userów mniej wiecej aktywnych MorphOSa i dla tej liczby osób warto go rozwijać. Pewnie podobnie jest z OS4. Z arosem jest gorzej bo tam autorzy rozwijają system dla siebie a nie dla użytkowników (chyba że przez bounty). Pamiętaj, że kiedyś były dla MorphOSa tylko Pegasosy i ich powiedzmy dostępnych było 600 z czego aktywnych userów było 400 i wszystko się rozwijało. Nie wiem czemu teraz przy zwiększonej liczbie userów i ciągle spływających rejestracjach miało by być inaczej. Przypomnę też, że poziom MorphOSa teraz, a te 15 lat temu to przepaść i jeśli chodzi o obsługę sprzętu jak i oprogramowanie. Skoro teraz jest dużo lepiej to jeśli nie dojdziemy do sciany wymagan pamięciowo i prędkosciowych to pare lat mozna jeszcze przeżyć. Oczywiście mówię o sytuacji, gdzie co pewien czas pojawia sie nowa wersja systemu i jakieś nowe oprogramowanie, żeby nie było marazmu userów (tak jak stało się to z Amithlonem, który w dużym uproszczeniu był tym czym chcesz zeby systemy NG były).
[#191] Re: A-EON AmigaOne A1222

@recedent, post #187

Nie ja siedzę nad rozwojem sprzętowym pozostałych maszyn więc nie ja będę ogłaszać support lub jego brak. Oczywiście, jeśli jadę na jakieś party to zawsze daję poklikać na przywiezionym sprzęcie (i przeważnie jest to sprzęt oficjalnie nie wspierany), więc można oblookać co działa a co jeszcze nie. W każdym razie support dla G5 PCIe jeszcze nie jest skonczony i nie wiadomo kiedy będzie.
[#192] Re: A-EON AmigaOne A1222

@michal_zukowski, post #191

Nie ma sie co oszukiwać, nie wydam kuriozalnej ceny tylko dla tego ze byle pecet z Windowsem potrafi lepiej i szybciej. Jak by to mozna bylo odpalic na intelu czy amd to bym zakupil.
[#193] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Paul149, post #192

No za tą cenę masz przesuwanie ikonek
i 2 gry na poziomie sony ps2.


Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 17:47:55 przez Dorian3d
[#194] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Dorian3d, post #193

Mnie tam na moich Amigach NG chodzą wszystkie hity z amigi 68k którą kiedyś miałem.
Lepiej i szybciej niż na klasykach, lepiej i szybciej niż na emulatorze.
Fajna zabawka.
Przesuwanie ikonek - fajnie że w rozdziałce 640x480 256 kolorów się da.
Nawet się da w 800x600 256 kolorów. Klasyk do tego był za słaby.
Jak coś trzeba ratować to raczej klasyka. Gier z których kiedyś byliśmy tak dumni, teraz na klasyka wychodzi tyle co kot napłakał.
[#195] Re: A-EON AmigaOne A1222

@swinkamor12, post #194

Mnie tam na moich Amigach NG chodzą wszystkie hity z amigi 68k którą kiedyś miałem.

Jak na emulatorze ?



Nawet się da w 800x600 256 kolorów. Klasyk do tego był za słaby.






Jak coś trzeba ratować to raczej klasyka. Gier z których kiedyś byliśmy tak dumni, teraz na klasyka wychodzi tyle co kot napłakał.

TO wymień 10 gier na amige Ng z tego roku ?



Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 18:18:43 przez Dorian3d
[#196] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Dorian3d, post #195

TO wymień 10 gier na amige Ng z tego roku ?


[#197] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Dorian3d, post #195

Użytki z amigi 68k chodzą na amigach ng Lepiej niż na emulatorze bo szybciej.
Użytki nie nudzą się tak szybko jak gry.
Ile razy można grać w żabola. Za setnym razem się już nie chce.
[#198] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Dorian3d, post #195

TO wymień 10 gier na amige Ng z tego roku ?

Może ja, tak na szybkiego dla na MorphOSa
1.ArxLibertatis_1.2.
2.BermudaSyndrome_0.1.6
3.CannonBall
4.StuntCarRemake
5.Wyrmsun_3.3.0
6.C-Dogs_0.5.8
7.Naev_0.7.0
8.MiniSlug
9.SecretMaryoChronicles
10.Cadog-GL-MOS

Kilka z nich (ArxLibertatis, Wyrmsun czy Naev) to naprawdę dobre szpile.
Zresztą, sam Bruno przygotował kilkanaście gierek w tym roku.
[#199] Re: A-EON AmigaOne A1222

@waldiamiga, post #198

to lista dla MorphOSa
[#200] Re: A-EON AmigaOne A1222

@swinkamor12, post #197

CO SIĘ znudzi ?
to link
[#201] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Dorian3d, post #200

Bez sensu kupywac komputer za 10czy 12 tys zl żeby w super froga zagrac 2 klatki szybciej niż na A500 za 300zl. Amiga os 4.1 stal sie przestarzały zanim go wypuszczono, z tym ze trzeba miec dedykowany komputer do tego to juz kuriozum... Zwykly pecet za 80zl i te same wasze hity mozna pograć pod amithlonem, malinka za 150zl i tez wszystko z 68k emulowane.

Rozwiazan jest mnóstwo, Amiga jako nostalgia i hobby to jak najbardziej, ale jako komputer codziennego użytku? Całkowicie kuriozalny pomysl.
[#202] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Paul149, post #201

OK
dlatego ja mam Mac mini i MorphOS

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 19:31:22 przez Dorian3d
[#203] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Paul149, post #201

Dopóki nie kupiłem mm i nie postawiłem na tym MOSa też wierzyłem w takie brednie.
Że po co ng, jak to samo można mieć na emulatorze.
Okazało się że nie. Że soft jednak lepiej chodzi na amigach ng.
Żałuje że nie olałem różnych wc ekspertów, co nigdy Amigi NG nie używali, ale kiedyś mieli pincete i myślom że sie znajom i nie kupiłem Amigi NG wcześniej.
Całkiem niezłego pc i malinę również mam.
Porównanie uae na malinie do Amigi NG to jakiś chory żart.
Amigę NG traktuję jako hobby. Nie musi się ścigać z najnowszymi pc, ani dać się użyć do wszystkiego. Jest fajna bo to nie pc i jest dużo szybsza od klasyka i emulatora.
[#204] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Paul149, post #201

Bez sensu kupywac komputer za 10czy 12 tys zl żeby w super froga zagrac 2 klatki szybciej niż na A500 za 300zl.l


OK, Amiga 500, sprawna, z zasilaczem, modulatorem, joystickiem (sprawnym) + dyskietki z SF. Za 300zł. Gdzie za tyle kupię?

Amiga os 4.1 stal sie przestarzały zanim go wypuszczono, z tym ze trzeba miec dedykowany komputer do tego to juz kuriozum...


Windowsa też nie odpalisz na KAŻDYM kompie.

Zwykly pecet za 80zl i te same wasze hity mozna pograć pod amithlonem


Chyba nie używałeś Amithlona, a nie sorry, NA PEWNO nie używałeś.

malinka za 150zl i tez wszystko z 68k emulowane
.

Amigowy system na PPC + emulacja 68k, to zawsze będzie WIĘCEJ niż nie amigowy system na x86/ARM + emulacja 68k.

P.S. Po co kolejny raz piszę oczywiste rzeczy to nie wiem, chyba z nudów.
[#205] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Dorian3d, post #200

CO SIĘ znudzi ?
to link


HOL, to jest dosyć niekompletna baza (nie wspominając że sporo tam przekłamań). Pod zwględem liczby tytulów najbardziej obszerna jest ta. Według stanu na 31 grudnia 2017, wygląda to tak:

[#206] Re: A-EON AmigaOne A1222

@swinkamor12, post #203

Dla twojej wiadomości nigdy pincety nie miałem, jak dla mnie amiga to tylko klasyczna i tylko 1200. Moze jak cena slynnego taboreta zejdzie do normalnej ceny to zakupie. Poki co na to sie nie zanosi xd
[#207] Re: A-EON AmigaOne A1222

@morph123, post #204

[*]

OK, Amiga 500, sprawna, z zasilaczem, modulatorem, joystickiem (sprawnym) + dyskietki z SF. Za 300zł. Gdzie za tyle kupię?

https://allegro.pl/amiga-commodore-500-i7578690631.html


https://allegro.pl/amiga-500-plus-i7600662963.html
[#208] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #205

Co nie zmienia faktu, że bym kupił.
za 4k do 6k (AmigaOne A1222)
ale nie za 12k
tylko gdzie ?

AmigaOne A1222 \



i taką obudowę


Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 19:41:10 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 19:42:03 przez Dorian3d
[#209] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Dorian3d, post #207

Ostatnio na olyxie byla.
[#210] Re: A-EON AmigaOne A1222

@morph123, post #204

Bez sensu ciagnac tdn temat bo za chwilę kolega nam napisze ze pincetka poslala rakietę w kosmos xd. Wyłączam sie a wy sie mozecie klocic dalej xd.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem