kategoria: AmigaOne
[#61] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Voyox, post #60

Raczej użytkowników, a nie programistów. Programiści skompilują po prostu inna wersję oprogramowania. Tak jak kompilowano pod 060 i pod 020. Poza tym na razie to tylko gdybanie. Wyjdzie sprzęt to będzie mozna przeanalizować co oferuje.
[#62] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Voyox, post #60

FPU to jest jakiś problem, ale mnie poraża bieda tej płytki. No ale coś za coś.
To jest sprzęt "wejścia" dla kogoś do NG. Jeżeli ktoś ma SAM 460 czy sprzęt podobnej wydajności to bez sensu zakup, dla tych co nic nie mają z NG albo mają słabsze rzeczy (SAM 440 ep) jak najbardziej zakup ma sens. Oczywiście w kategorii "AmigaOS", bo strucli za parę stówek z 2,7 GHz nic nie przebije, sprzęt wypas.
Poszedłeś za głosem serca i ja to rozumiem, jeśli nie czujesz tego to nie ma co sobie racjonalizować. Zobaczymy jakie będzie wsparcie, może akurat masowość spowoduje że wsparcie będzie dobre.
[#63] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adam_mierzwa, post #62

Zobaczymy jakie będzie wsparcie, może akurat masowość spowoduje że wsparcie będzie dobre.

Tu masz rację, prawdopodobnie ta płyta z uwagi na dużą popularność, będzie (mam nadzieję) miała mocny support. OK
[#64] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sokok, post #40

Może podasz tak z ciekawości ile osób jest zainteresowanych ? szeroki uśmiech
[#65] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Hellena, post #64

Jasne. Na tę chwilkę jest 35 zainteresowanych z czego 2ch chce kupić po dwie sztuki.

A cenowo rozkład jest taki:



Czyli na moje oko najwięcej chętnych byłoby gdyby cena znalazła się gdzieś na poziomie ok 1750 zł za sztukę. Choć znając biznesy to najpierw będzie chciał żeby kupowali ci których stać na drogi wariant a potem będzie stopniowo obniżać cenę. No ale my tu mówimy o zbiorowym zamówieniu i tego się trzymajmy.

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 10:47:09 przez Sokok
[#66] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sokok, post #65

Ja to widzę tak że podajesz mu liczbę osób które zdecydowały się na cenę zapowiadaną lub większą. Ale nie podajesz kwot żadnych, ani nie mówisz ile kto chciał dać. Podajesz samą liczbę osób. I mając w ręku argument (liczbę osób) negocjujesz. Zresztą chyba nie da się tego zrobić inaczej.
[#67] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adam_mierzwa, post #66

Jak mówiłem, żaden ze mnie negocjator -- jeśli ktoś chciałby rozmawiać z Trevorem to zapraszam na AmiParty z radością przekażę wszystkie zebrane statystyki (bez ksywek i emaili na tę chwilę). Pewnie warto, żeby taka osoba wiedziała jak poprzednio przebiegało zamówienie SAM440, aby nie natknąć się na te same bądź podobne problemy jakie wyszły przy tamtej okazji.
[#68] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sokok, post #65

No no całkiem niezłe, zapewne do czasu ewentualnego składania zamówienia jeszcze nieco osób by się znalazło
[#69] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Hellena, post #68

No właśnie od jakiegoś czasu stagnacja, słabo reklamujecie inicjatywę.
[#70] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sokok, post #69

Wzajemnie szeroki uśmiech
W sumie dlatego rozruszałem nieco temat

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 11:54:05 przez Hellena
[#71] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Hellena, post #70

Jest info na forum amigaone, ale nie wiem czy na Execu. Choć w sumie, czy jest ktoś kto nie zagląda na PPA.
Może dodaj linka z formularzem na początku wątku, zmień tytuł wątku czy coś w tym stylu.
[#72] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Newhousik, post #71

Na Exec-u jest też.
[#73] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Newhousik, post #71

Uwierz, że jest masa ludzi, którzy nie wiedzą o istnieniu PPA, eXecu czy tym bardziej o Mufo-forum. Takie osoby siedzą na Wykopie, Facebooku i Youtube. Ja mogę przyspamić jeszcze na Wykopie, Facebooka nie mam więc liczę na Was. No i warto by się odezwać z akcją do jakiegoś popularnego YouTubera np MGR-a. Inną kwestią jest to czy takie osoby zainteresują się Amigą-NG.
[#74] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sokok, post #73

Amiga NG to sprzęt dla ludzi którzy używali kiedyś klasyka i pokochali system operacyjny.

Jeśli ktoś zielony w temacie kupi taki sprzęt, to nie licz na entuzjazm z jego strony. Stwierdzi co najwyżej że to taki ciekawy Linux, ale on woli Windowsa
[#75] Re: A-EON AmigaOne A1222

@agrajek, post #74

Mimo to warto spróbować, a może ktoś się zainteresuje. Blogasek Adama to kopalnia wiedzy na ten temat.
[#76] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Hellena, post #72

Zagraniczniaki też podchwycili temat, z exeka co prawda - generationamiga
[#77] Re: A-EON AmigaOne A1222

@waldiamiga, post #76

Mam nadzieję, że syf się nie zrobi po tym newsie, bo ani nie zamierzałem zbierać danych dla kogokolwiek spoza Polski ani Trevor jeszcze nie wie o naszych zamiarach.
[#78] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sokok, post #77

Przymusowo zobowiązali nas, że będziemy gadać z Trevorem Ciekawe kto to tam posłał Może ukryjmy wątek tylko dla IP PL, da się tak ?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 23:24:54 przez Hellena
[#79] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Hellena, post #78

Akurat generation to jest taka strona że jest zatrzęsienie "niusów", oni monitorują większość stron amigowych mogli sami znaleźć. A jeśli ktoś nadesłał to na pewno w dobrej wierze, zresztą reakcje są pozytywne.
Ale nie spodziewajmy się lawiny "dzieje się"- jutro będą tam inne "niusy", to tak jak z wiadomościami w telewizji - są ważne dopóki nie wstanie nowy dzień ;]
Chociaż - może w innych krajach wpadną na podobny pomysł? Nie mówię że wszędzie, ale może gdzieś jeszcze taka inicjatywa się pojawi.
Może ukryjmy wątek tylko dla IP PL, da się tak ?

Takie ukrywanie to jeszcze gorzej wychodzi. Poza tym to już żyje swoim życiem. Wersja skrócona jest na ich Facebooku i Twitterze.
[#80] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Hellena, post #78

Mam nadzieję, że język i nasza egzotyczna waluta są wystarczającą przeszkodą. jak coś to będę reagować, na razie cisza.
[#81] Re: A-EON AmigaOne A1222

@waldiamiga, post #76

[#82] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sokok, post #81

To się porobiło. Raczej nic z tego nie wyjdzie. Po co robili z tego newsa? Jeżeli chcieli się później podłączyć jeżeli już będziemy rozmawiać to ok., a tak ? Jest napisane jak byk, weź im 1 posta prześlij, ze sprawdzasz ewentualne zainteresowanie projektem.

PS. A jak nadal będą tak mili to napisz, że wierzymy, że projekt ten zjednoczy środowisko i liczymy, że będą tę inicjatywę w taki sposób przedstawiać oraz, że staną się orędownikami takiego pojednania i wspólnego jednego systemu na nowej platformie sprzętowej. Ciekawe jestem ich reakcji.

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 11:43:49 przez KM
[#83] Re: A-EON AmigaOne A1222

@KM, post #82

Już zdjęli ten artykuł. Nie znam ich strony, ale nie zrobili na mnie pozytywnego wrażenia w ogóle.

Napisali najpierw, że organizatorem jest AmiParty, potem, że PPA, na dodatek napisali, że na Tabora będzie MorphOS. szeroki uśmiech na prośby o usunięcie stanowczo odmawiali powołując się na Exec.pl.. W końcu odpuścili.

Na dniach skontaktuje się z Trevorem i uprzedze go o naszej inicjatywie.

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 11:50:50 przez Sokok
[#84] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sokok, post #65

Czyli na moje oko najwięcej chętnych byłoby gdyby cena znalazła się gdzieś na poziomie ok 1750 zł za sztukę.


???? głową w mur
[#85] Re: A-EON AmigaOne A1222

@DiskDoctor, post #84

Wpisałem się na listę ale dalej mam mieszane uczucia. Pytanie -
czy to jest płyta zaprojektowana przez A-EON/ACube
czy wykorzystali coś gotowego? Jeśli to ich projekt, to po
co wpychali tam tak marną grafikę? Wolałbym zamiast tego
jeden slot PCI ale niech tam. Drugie pytanie - jaką kartę graficzną
najlepiej wsadzić do tego komputera na dzień dzisiejszy?



Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 19:40:22 przez _arti
[#86] Re: A-EON AmigaOne A1222

@_arti, post #85

To co jest tam wepchane to 1280x1024, ale z tego co widziałem to jest PCIe i można podłączyć Radeona. I na to liczę bo na lcd lubię korzystać z natywnej rozdzielczości więc fullhd wymagane ;). Oczywiście tylko do workbencha ;)
[#87] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Newhousik, post #86

No o to właśnie pytam - jaki model konkretnie, bo
chcę sprawdzić, ile toto trzeszczy na Allegro OK
[#88] Re: A-EON AmigaOne A1222

@_arti, post #85

Nie wygląda żeby była oparta była na P1022 Dev Board od Freescale (fotka), czyżby ich autorska konstrukcja

[#89] Re: A-EON AmigaOne A1222

@waldiamiga, post #88

Skoro jest gotowa płyta to po co projektowali inna, w czym ma być lepsza?
[#90] Re: A-EON AmigaOne A1222

@KM, post #89

Bo ta ma pewnie za wiele elementów w sobie. Wyszła by drożej i więcej rzeczy do oprogramowania ;), ciągle by wszyscy narzekali że nie ma sterowników. No i można by ją kupić z innego źródła ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem