kategoria: AmigaOne
[#241] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Dorian3d, post #207

OK, Amiga 500, sprawna, z zasilaczem, modulatorem, joystickiem (sprawnym) + dyskietki z SF. Za 300zł. Gdzie za tyle kupię?

https://allegro.pl/amiga-commodore-500-i7578690631.html


https://allegro.pl/amiga-500-plus-i7600662963.html


Sprawdziłem i niestety to nie są takie zestawy jak napisałem.
No ale dzięki za dobre chęci :)
[#242] Re: A-EON AmigaOne A1222

@FeRu, post #214

Tak z ciekawosci chcialem zapytac na jakim sprzecie x86 uzywasz tego WinUAE? U mnie na starym Pentium IV 3.2GHz FS-UAE przy emulacji PPC z AOS 4.1 chodzi dosc mizernie.
[#243] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adi, post #242

Wracając do Amigi 1222, jeśli soft 68k będzie chodził tak jak na innych Amigach z Amiga Os 4.x, to Amiga 1222 będzie fajnym sprzętem dla amigowych programistów, grafików, no i PageStream 4.0 też całkiem fajnie chodzi.
Nawet jeśli to jest poziom Windows 98, to przynajmniej to jest poziom Windows 98, czego nie można powiedzieć o sprzęcie z 68k.
Jednym zdaniem nawet jak nie zastąpi pc, to Amiga 1222 będzie miała wszystko czego w sprzęcie od Commodore brakowało w latach 90tych.
[#244] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Krashan, post #218

Próbowałem z MorphOS-em i nie nadaje się do np. prowadzenia firmy. AmigaOS 4 nie próbowałem w tej roli, ale moje doświadczenia z tym systemem sugerują, że o ile jest jakaś różnica, to in minus.


IMAO podawanie przykładu zastosowań jako prowadzenie firmy (nawet działalności gospodarczej) jest niesprawiedliwie wyśrubowane.

IMAO jeśli chcemy porównać używalność Amig (classic / NG), należy użyć następujący benchmark: "mój komputer do zadań domowych, jeśli nie muszę pracować w domu oraz szef nie kupił mi laptopa/PC".

Moja teza: jeśli pracujemy czasem w domu, szef powinien kupić laptopa. Jeśli nie, nie musimy mieć żadnego PCta w domu -- damy radę robić wszystko, co "domowo komputerowe" nawet na Classic. Tak uważam.
[#245] Re: A-EON AmigaOne A1222

@David, post #244

damy radę robić wszystko, co "domowo komputerowe" nawet na Classic. Tak uważam.


Hmm... A puścisz przelew za prund z klasyka?
[#246] Re: A-EON AmigaOne A1222

@recedent, post #245

Hmm... A puścisz przelew za prund z klasyka?


Z klasyka nie ale zrobi to z peceta za 200zl.... Glupie pytanie.
[#247] Re: A-EON AmigaOne A1222

@recedent, post #245

Ja puszczę...
[#248] Re: A-EON AmigaOne A1222

@recedent, post #245

Hmm... A puścisz przelew za prund z klasyka?


No wez, kto w latach 90-tych robil przelewy online?
[#249] Re: A-EON AmigaOne A1222

@michal_zukowski, post #247

Jak masz ppc z zainstalowanym os 4.1 czy mos to tak przelew puscisz. Tylko ze batalia sie toczy o zwykly 68k z 3.1 czy 3.9. Sprawa jest prosta wg mnie, do niektórych użytkowników, i chyba to wieksza czesc jest, nie moze dotrzeć ze amiga to juz hobby w jakiej postaci by nie byla.
[#250] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Paul149, post #249

Jak masz ppc z zainstalowanym os 4.1 czy mos to tak przelew puscisz.

Nie zawsze, zależy od tego czy przeglądarka obsłuży stronę banku.

Na OS4.1 jest kombinowanie, niestety.

Moim zdaniem i tak każdy ma PC lub nawet komórkę do tego. Nawet osoby, które deklarują się, że korzystają z czysto-amigowych rozwiązań. Pytanie czy zasadne jest kupowanie Amigi PPC za 12000 PLN, skoro i tak potrzeba obok PC.

Akurat przelewy można robić w siedzibie banku, jeśli ktoś bardzo martwi się o bezpieczeństwo.

Ja staram się używać Amigi do jak najwięcej rzeczy. Rysowanie, pisanie tekstów, programowanie, granie itp. Jestem niekoszerny, bo mam również PC.
[#251] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Paul149, post #249

Jak masz ppc z zainstalowanym os 4.1 czy mos to tak przelew puscisz.
Niekoniecznie. Na przykład strona mBanku pozwala się zalogować, po czym wyświetla puste białe okno. MorphOS 3.11 z aktualnym Odyssey.
[#252] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Krashan, post #251

A próbowałeś spoofingu? Ta metoda działa na przykład przy logowaniu się do BOK w Multimedia.pl - na domyślnych ustawieniach zero reakcji, a jak spoofujesz jako Chrome, albo Internet Explorer - a i owszem niejako poniekąd.
[#253] Re: A-EON AmigaOne A1222

@recedent, post #252

A próbowałeś spoofingu?
Nie mam czasu na zabawy, to był tylko eksperyment. Bankowość ogarniam spod Linuksa na co dzień.
[#254] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Krashan, post #251

Wyłączyłeś blokowanie zawartości?
[#255] Re: A-EON AmigaOne A1222

@michal_zukowski, post #254

Wyłączyłeś blokowanie zawartości?
Patrz moja poprzednia odpowiedź. Zakładam, że przyzwoita przeglądarka nie będzie wymagała czarów, żeby się lognąć do banku. Jeżeli ktoś domyślnie skonfigurował Odyssey w ten sposób, to był to głupi pomysł.
[#256] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Hexmage960, post #250

Jeśli masz AmigaOne za 12000 zł to masz tam AmigaOS 4.1 no i Linuxa a tam do banku nie ma problemu. No i PC jest nie potrzebny. Baza programów na Linux PPC jest spora.
[#257] Re: A-EON AmigaOne A1222

@WojtekX, post #256

A jeśli masz PowerMaca G5 za 200 zł to masz tam zarówno Linuxa jak i OSX z aktualnymi przeglądarkami. Baza programów na Linux i OSX jest jeszcze większa
[#258] Re: A-EON AmigaOne A1222

@recedent, post #257

Zapominasz, że większość amigowców mieszka w kawalerkach 24m2 i nie ma miejsa na PowerMacaG5
[#259] Re: A-EON AmigaOne A1222

@WojtekX, post #256

Linuxa mogę sobie zainstalować za darmo na PC kupionym ponad 10 lat temu. I będę miał dostęp dosłownie do wszystkiego.

Obecnie mam na tym PC-cie Windows 10. I nie sprawdzają się prognozy sceptyków. Płyta P5N-D, procesor Core-2-duo oraz karta GeForce GTS 250 do pracy nadają się idealnie.

To dobrze, bo nie mam dużo kasy do przeznaczania na kolejną modernizację.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 16:10:20 przez Hexmage960
[#260] Re: A-EON AmigaOne A1222

@WojtekX, post #256

"Jeśli masz AmigaOne za 12000 zł..."

no bo przecie co to dla Polaka biedaka jedyne 12 000 pln
[#261] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Hexmage960, post #259

Chyba źle mnie zrozumieliscie,,,, są ludzie co brzydzą się Pecetem, nie chcą Power Maca bo zbyt używany.
A mają zbędne 12 000 i wydają na co chcą. Kto inny kupi sobie Yamahę R1 za to, a on chce takiego kompa. Macie wciąż dylemat żebraka.
Ludzie kupują takie rzeczy i nawet ich nie używają, bo im szkoda, stoi na biurku jako wizytówka.
Ja takich dylematów nie mam. Kasy też mi szkoda na kompa za 12 k, ale rozumiem tych ludzi.

Sam mam Apple G5 i laptop z G4 i jestem happy..szeroki uśmiech
[#262] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: A-EON AmigaOne A1222
[#263] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: A-EON AmigaOne A1222
[#264] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Hexmage960, post #259

Wszystko da się zrobić taniej, lepiej, szybciej na pc za 50 PLN niż na dowolnej Amidze, nieważne klasyk czy ng.
I to tak jakoś od dwudziestu lat co najmniej.
Niektórzy tutaj powinni sobie podarować teksty o drogim ng, albo bo porównania do pc, bo naprawdę są bez sensu.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 22:35:46 przez swinkamor12
[#265] Re: A-EON AmigaOne A1222

@WojtekX, post #261

Chyba źle mnie zrozumieliscie,,,, są ludzie co brzydzą się Pecetem


Mozna sie brzycic kawalka elektroniki a jednoczesnie zachwycac innym ktory rozni sie tylko procesorem? Serio? Stopniuje sie jakos to obrzydzenie albo mierzy? Jezeli ktos bardzo sie brzydzi pecetem, tak powiedzmy na 9 w skali od 0 do 10, to jaki jest stopien jego obrzydzenia po wepchnieciu pecetowej sieciowki i karty graficznej do Amigi z mediatorem? Czy na obrzydzenie wplywa uzycie dysku ATA albo pamieci SIMM?
[#266] Re: A-EON AmigaOne A1222

@mschulz, post #265

Tu chodzi o intela i o x86...
Reszta jest cacy.
Ja używam intela. Kiedyś mi przeszło obrzydzenie,
[#267] Re: A-EON AmigaOne A1222

@WojtekX, post #266

Ja sie tak brzydze PC'etem, ze codziennie jak go wlaczam robie to nie palcem ale patykiem z lasu.
[#268] Re: A-EON AmigaOne A1222

@mschulz, post #265

[#269] Re: A-EON AmigaOne A1222

@swinkamor12, post #268

A twój komentarz odnosi sie jakkolwiek do tego co napisałem czy to tylko twoja comiesięczna porcja hejtu na AROSa?
[#270] Re: A-EON AmigaOne A1222

@selur, post #267

Rozjebales mnie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem