kategoria: AmigaOne
[#121] Re: A-EON AmigaOne A1222

@SuperBuster, post #118

Dostałem potwierdzenie od 'Kokosa" OK
Porządkując temat zakupu zbiorowego A1222 (aka Tabor aka Topaz):
- 'Kokos" doprowadzi zbiórkę do końca najlepiej jak potrafi
- wszyscy dotychczasowi zainteresowani mają na niego namiar (e-mail)
- niezależnie od tego działa strona zbiórki Zamówienie zbiorowe na AmigaONE A1222
tam będą wrzucane zaktualizowane informacje, i tam może odpowiadać w komentarzach
- oprócz tego 'Kokos' prawdopodobnie będzie na AmiParty, gdzie będzie można pogadać osobiście
Mamy nadzieję, że to wszystko "cisza przed burzą".
[#122] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adam_mierzwa, post #121

Skoro najnowszy Enhancer Software supportuje "sterowniki do kart sieciowych znajdujących się w komputerach AmigaOne X5000 i A1222" to czy to nie oznacza, że najpóźniej na gwiazdkę będziemy się w końcu cieszyli Taborem? ;)
[#123] Re: A-EON AmigaOne A1222

@cytrynek, post #122

Skoro najnowszy Enhancer Software supportuje "sterowniki do kart sieciowych znajdujących się w komputerach AmigaOne X5000 i A1222" to czy to nie oznacza, że najpóźniej na gwiazdkę będziemy się w końcu cieszyli Taborem? ;)


No system dla Tabora jest już w zasadzie gotowy więcej szczegółów podałem na forum.amigaone.pl. Mam nadzieję że A-EOn wyrobi z produkcją sprzętu, ale wszystko wskazuje na to że A1222 będzie dostępna na gwiazdkę, a myślę że nawet wcześniej.
[#124] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #123

yippee
[#125] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #123

To ja już odkładam na nowy sprzęt
[#126] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #123

Rewelacyjny wiadomość! No to już wiem co sobie sprawię jako prezent gwiazdkowy :) A były jakieś przecieki jak to będzie dystrybuowane? Jak będzie sprzedawana płyta? Jakies bundle z AOSem i ramemy? Heh czyli mogę śmiało już sprawić sobie obudowe BitFenix Red :D
[#127] Re: A-EON AmigaOne A1222

@RadziN, post #126

Każda Amiga czy jak kto woli AmigaOne jest sprzedawana z AmigaOSem, a co do reszty nie wiem. Jeśli się zapisywałeś do zbiorowego zamówienia, to pytaj organizatora, ale zdaje się że zbiórka była na same płyty główne. Co do oficjalnej obudowy to myślę że musi być zaprezentowana za miesiąc na Amiwest.
[#128] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #127

CDTV i CD32 nie miały pełnego AmigaOSu

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 15:31:03 przez michal_zukowski
[#129] Re: A-EON AmigaOne A1222

@RadziN, post #126

In autumn 2015, A-Eon Technology Ltd announced a new motherboard with the project development name Tabor based on a P1022 1.2 GHz SoC


To co się dzieje z Taborem od kilku lat to typowy proces post-amigowego "rozwoju" w pigułce. Przestarzała już na starcie płyta kisi się w development hell latami, potykając się o tak błahe problemy jak sterowniki i końca tej zabawy nie widać. Patrząc na poprzednie projekty można się spodziewać, że nawet po wypuszczeniu będzie to na wpół gotowy produkt, który przez kolejne lata będzie nieudolnie łatany. Do tego firma która odpowiada za OS ma problemy prawne ze znakami towarowymi i generalnie nieuczciwym zachowaniem.

Zabawmy się jednak przez chwilę w proroków i pospekulujmy, co by było, gdyby się jednak coś urodziło. Do tej pory spotkałem się z opiniami tego rodzaju:

"Dzięki Taborowi wreszcie zostanie pognębiony MorphOS, bo ma przewagę tylko dzięki taniemu sprzętowi"

"Rozwój OS4 ruszy z kopyta kiedy przybędą setki nowych użytkowników"

"Tabor nic nie zmieni tak jak nic nie zmieniło wypuszczenie OS4 pod WinUAE i setki sprzedanych kopii"


Czy te dwa pierwsze proroctwa się ziszczą? Śmiem wątpić, ale może ktoś ma swoje zdanie i chciały je przedstawić. Może osoby chętne na zakup tej płytki mogłyby podać przykłady motywów, którymi się kierują, gdy deklarują chęć zakupu? Nie bardzo rozumiem powody zakupu płyty, na której ruszą tylko porty starych wersji programów open source, np. Blender 2.49 sprzed 9(!) lat czy stary GIMP, przy czym te stare wersje i tak będą działać wolniej niż na jakiejkolwiek innej platformie.
[#130] Re: A-EON AmigaOne A1222

@jubi, post #129

Ble ble ble, wyszedł Vampire2, i czy coś to zmieniło w Amiświatku? Jakieś nowe gry czy oprogramowanie? Posucha totalna panie. Na OS4 cośtam jednak powstaje, na klasyka >030 totalny marazm (jedyny fajny soft jaki wyszedł to ten do torrentów). Dalej chcesz spekulowac?

ps. MorphOS nie zostanie pognębiony, liczba zmian i niespodzianek do nowej wersji powinna zaskoczyć.

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 14:20:51 przez michal_zukowski
[#131] Re: A-EON AmigaOne A1222

@michal_zukowski, post #130

teraz już nie zaskoczy i po niespodziance
[#132] Re: A-EON AmigaOne A1222

@jubi, post #129

Nie spotkałem się z żadną z tych opinii, rozumiem że to twoje ogólniki, jakby podzieliłeś grupę odbiorców Tabora na takie grupy. Odpowiem ci w tej samej konwencji - z tego co ja wiem, główna motywacja jest typu "mogę poużywać najnowszy AmigaOS bez emulacji i nie płacąc jakichś koszmarnych kwot, do tego sprzęt jest niemal kompaktowy".
Nie bardzo rozumiem powody zakupu płyty, na której ruszą tylko porty starych wersji programów open source, np. Blender 2.49 sprzed 9(!) lat czy stary GIMP, przy

Ale to jest twój problem, nie nabywców, że nie rozumiesz powodów zakupu. I nie sądzę żeby te stare porty były czynnikiem zwabiającym chętnych; motyw przewodni jest taki jak podałem wyżej.
[#133] Re: A-EON AmigaOne A1222

@jubi, post #129

Hyperion nie ma żadnych problemów ze znakami, news do którego linkujesz dobitnie pokazuje że problemy mają inni. Akurat Generation Amiga, który aferę wymyślił, swojego newsa musiał usunąć, zmanipulowane nagranie również musiało zostać skasowane z sieci a sam serwis dodatkowo zakończył działalność. To pokazuje raczej że firma działa skutecznie wobec podobnych Tobie oszczerców. Natomiast dyrdymały, które tam przytoczyłeś świadczą raczej o bezsilności oponentów Hyperionu, którzy chyba w akcie desperacji sięgnęli po tak słabe karty jak skompromitowana "firma zombi" Amino vel KMOS, czy jak tam ci bankruci się jeszcze zwali. Ich argumentacja też jest żałosna ... Ogólnie cieszę się Cloanto już nawet takich sojuszników sobie dobiera, bo to znaczy że Hyperion wygrywa i niedługo pewnie to wszystko się skończy, ale odbiegamy od tematu wątku.

Więc wracając:
można się spodziewać, że nawet po wypuszczeniu będzie to na wpół gotowy produkt, który przez kolejne lata będzie nieudolnie łatany.


Tu się tak nie da, bo Tabor nie ma gniazd rozszerzeń, którymi można by łatać. W tym wypadku płyta musi być po prostu w 100% oprogramowana i tak będzie.
[#134] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #133

Chodziło mi raczej o opinie ludzi którzy zamierzają kupić Tabora, ciekaw jestem jakimi motywami się kierują. Twoje zdanie jest znane, wiadomo, że jesteś ślepym obrońcą Hyperionu i każdą ich porażkę jesteś w stanie wytłumaczyć jako niemal spektakularny sukces. Ale mam nadzieję, że przyszli nabywcy Tabora takich klapek na oczach nie mają, dlatego jestem ciekaw co nimi kieruje.

news do którego linkujesz dobitnie pokazuje że problemy mają inni


Nie linkuję do newsa z trzeciej ręki tylko bezpośrednio do dokumentów przedłożonych przed sądem. To nie jest jakaś tam nagrana rozmowa, tylko oficjalne pismo które może nieść za sobą poważne konsekwencje jeśli ktoś zawarł w nim nieprawdę, a na to raczej nikt lekkomyślnie sobie nie pozwoli, bo może go to drogo kosztować. Dlatego istnieje prawdopodobieństwo, że znaki zostaną Hyperionowi odebrane i potencjalni kupcy powinni brać to pod uwagę.

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 17:35:55 przez jubi
[#135] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adam_mierzwa, post #132

Vampire V2 jest na rynku trzy i pół roku. Tysiące ludzi kupiło.
Jakby co z tego miało być, to już by dawno było.
Nowego softu na vampire prawie nie ma.

Oczywiście na nowej fajnej Amidze 1222 będzie można uruchomić bez emulacji najnowszy amiga os, stare hity z 68k pewno będą działać dalej bez problemów.
To wystarczy żeby kupić. Wszystko inne będzie miłą niespodzianką.
[#136] Re: A-EON AmigaOne A1222

@jubi, post #134

Lubię "inne" rzeczy i dlatego chcę kupić Tabora. No i jest to rzecz na którą mnie stać, w przeciwieństwie do pozostałych sprzętów obsługujących AOS4.
[#137] Re: A-EON AmigaOne A1222

@jubi, post #134

Ja nie mam czasu na puste dyskusje o klapkach. Tytuł wątku jest jednoznaczy a jego realizacja będzie odpowiedzią na pytania wątpiących. Innymi słowy jeśli w najbliźszym czasie AmigaOne A1222 oraz AmigaOS 4 w nowej wersji zostaną wydane, to znaczy że nie ma żadnych przeszkód prawnych by Hyperion wykorzystywał komercyjnie należące do niego marki. Jeśli będzie inaczej tzn. że rację miałeś Ty.
[#138] Re: A-EON AmigaOne A1222

@jubi, post #134

Bo mogę. To raczej wystarczy za jakiekolwiek tłumaczenie. Ja nie oczekuję cudów po tym sprzęcie i osoby zainteresowane też pewnie wiedzą czego można się spodziewać. Petarda to to nie będzie, ale mimo wszystko, NG może powolnie może i nieudolnie ale się rozwija czego nie można powiedzieć o klasyku tam już się nic nie rozwija i nawet 1GHz popychany Vampir tu nic nie zmieni(gdyby był). Oczywiście zaraz będą opinie i porównania jak to Twoje z blenderem... a ja odpowiem krótko. No i? Niepodoba się to nie odpalaj. Idź używać najnowszego blendera na Macu czy PC, a ja i kilka innych osób będziemy się bawić na NG z całym dobrodziejstwem inwentarza.
[#139] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adam_mierzwa, post #132

No właśnie ja chciałem kupić i to nie dla blendera czy czegoś tam, tylko żeby się pobawić, MOSa mam to chce też AOS4, miałem na A4000 ale za wolne i net mi nie działał więc kicha, a do tego nie chcę męczyć wiekowego sprzętu :P
[#140] Re: A-EON AmigaOne A1222

@jubi, post #134

czerwona płyta.
Kupiłem czerwoną płytę
Kupiłem czerwoną płytę
Kupiłem czerwoną płytę
Kupiłem czerwoną płytę
Kupiłem czerwoną płytę
Kupiłem czerwoną…
Są podpisy, easter egi…

Zawsze chciałem mieć takie coś,
Właśnie po to, by bawić się
Zawsze chciałem mieć takie coś,
Właśnie po to, by bawić się

dwadzieścia dwa.
Procesor tysiąc dwadzieścia dwa
Procesor tysiąc dwadzieścia dwa
Procesor tysiąc dwadzieścia dwa
Procesor tysiąc dwadzieścia dwa
Procesor tysiąc dwadzieścia dwa
Procesor tysiąc dwadzieścia dwa
Procesor tysiąc dwadzieścia dwa
Procesor tysiąc…
Cztery jeden ma to OSa...

Zawsze chciałem mieć takie coś,
Właśnie po to, by bawić się
Zawsze chciałem mieć takie coś,
Właśnie po to, by bawić się

Nie jest to zwykły komp, mamy SATA i PCIe,
RSa, porty led, pamięć z lapka i USB
Wiatrak piszczy, aż łożyska się topią
A ty miła sprawdź czy ma niezłego kopa

Zabiorę ją do siebie
Zabiorę ją do siebie
Zabiorę ją do siebie
Zabiorę ją do siebie
I na biurku ją postawie…

Zawsze chciałem mieć takie coś,
Właśnie po to, by bawić się
Zawsze chciałem mieć takie coś,
Właśnie po to, by bawić się
[#141] Re: A-EON AmigaOne A1222

@habib, post #140

[#142] Re: A-EON AmigaOne A1222

@habib, post #140

brawo!
[#143] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #137

Innymi słowy jeśli w najbliźszym czasie


Wiesz dobrze, że takie procesy mogą się ciągnąć latami, więc to co się stanie najbliższym czasie nie ma znaczenia w dłuższym okresie. Nikt nie mówi, że to się stanie jutro, tylko że zagrożenie istnieje i jest realne i co do tego nie ma wątpliwości.

Lubię "inne" rzeczy
Bo mogę
itp.


Spodziewałem się innych odpowiedzi, np. kupuję dlatego, że jest jakiś konkretny program na którym mi zależy a który nie działa na OS3 albo na MorphOS, albo że coś działa lepiej niż na MorphOS itp.

Tymczasem wygląda na to, że ludzie traktują to jako ciekawostkę lub trofeum, które obstawiam, że będą ozdabiać customowymi obudowami, naklejkami, diodami itp. i uruchamiać raz na miesiąc aby poprzesuwać ikony. W międzyczasie Mufa ogłosi wielkie zwycięstwo OS4 nad MorphOS bo teoretycznie przybyło wielu nowych użytkowników. Taki scenariusz się zapowiada jak na razie.
[#144] Re: A-EON AmigaOne A1222

@jubi, post #143

Przynajmniej się da przesuwać ikony w 640x480 256 kol.
W przeciwieństwie do chipsetu.
[#145] Re: A-EON AmigaOne A1222

@jubi, post #143

Zawsze używałem Amigi do zabawy. Nigdy niczego nie stworzyłem na Amidze. I na żadnym innym komputerze.
[#146] Re: A-EON AmigaOne A1222

@swinkamor12, post #144

Przynajmniej się da przesuwać ikony w 640x480 256 kol.
W przeciwieństwie do chipsetu.

Tego to nawet VGA nie potrafi. Za słaby jest. AGA równa się z SVGA. Czyli jest Super AGA!
[#147] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Hexmage960, post #146

Skończ waść pierdzielic kocopoły i tabletkę weźmie co to ma do tematu dyskusji
[#148] Re: A-EON AmigaOne A1222

@jubi, post #143

Z jednej strony masz racje, ale z drugiej strony tak samo wygląda środowisko neoklasykowców, też "ozdabiają" komputery, ale z wykorzystaniem ich jest ciężko. Upraszczając: większości zależy na osiągnięciu szczęscia, produkcji dopaminy etc., jeśli ktoś chce wydać pieniądze na taki sprzęt i będzie potem 3 tygodnie przesuwal ikonki i to mu da szczęscie to niech to robi. Podobnie jak komuś da szczęscie odpalenie Gimpa, odpali Gimpa na systemie Amigowym bo to da mu szczescie. Odpalenie nowego Gimpa pod pecetem tego szczęscia mu nie da. To na co mu jakiś pecet skoro nie daje mu szczęścia?

Jedynym elementem w tej całej układance jest to, czy zapowiedzi się ziszczą i faktycznie maszyna będzie miała dobrze emulowane FPU. Jeśli nie, to zamiast szczęścia nowy użytkownik poczuje zgorzknienie. Pamietam jak Leon kupił Efike i mu działała jak to efika (czyli średnio). Też była taka atmosfera że Efika to dobra maszynka na MorphOSa. Czas zweryfikował te opinie :)
[#149] Re: A-EON AmigaOne A1222

@jubi, post #134

Po:
1. reklama dźwignią handlu
2. produkt ma prawo być przereklamowany
3. to twoja sprawa czy reklamie ulegniesz
4. każdy ma prawo zrobić z zakupionym produktem co chcę, może nawet z płyty zrobić podkładkę pod kwiatka.
Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć co chcemy robić z Taborem, wystarczyło zrobić ankietę i napisać - “Hej ludziska co zamierzacie robić z nowym nabytkiem , jakie plany nadzieje, skoro chcecie kupić, to może napiszecie, może zachęcicie do zakupu innych…”
Zrzędzenie w wątku o taborze, na to że ktoś chce go kupić jest zabawne :)
Ale dla uszczęśliwienia innych jestem za ankietą :), ale powinni się wypowiedzieć tylko ci co się na niego zapisali, będzie bardziej realistyczna :)
[#150] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Newhousik, post #149

Ąlbo ogólnie Ci co zamierzają kupić. Świetny pomysł z tą ankietą.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem