kategoria: AmigaOne
[#31] Re: A-EON AmigaOne A1222

@_arti, post #30

warto wybadac temat:)
[#32] Re: A-EON AmigaOne A1222

@_arti, post #30

Zbiórka ciekawe, ciekawe. Pewno kilkanaście osób by było, a gdzieś wyczytałem że sklepy dostaną rabaty od 5 szt. Zapytać na pewno nie zaszkodzi.
[#33] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Hellena, post #32

Moze warto pogadac z Trevorem na AmiParty? Polska to potencjalne spory rynek dla niego.
[#34] Re: A-EON AmigaOne A1222

@radzik, post #33

No na pewno warto. Teraz tylko potrzebny ochotnik, który będzie reprezentantem Ja co prawda wybieram się, ale mój angielski być zły angielski
[#35] Re: A-EON AmigaOne A1222

@waldiamiga, post #23

@waldiamiga

Ja tylko w temacie FPU dodam, że swego czasu była dysputa pomiędzy Andym Broadem (
Sketchblock, ProAction), gdzie doszli do wniosku, że obecnie "aż" tyle tego softu pod FPU nie ma, więc tutaj bym nie robił z tego wielkiego "halo". Tak jak Krashan napisał - można wypluć specjalną binarkę pod P1022 tak jak to się często robiło dla softu 68k. Jakoś każdy wtedy żył! ;)
[#36] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sokok, post #27

Jeśli coś w założeniu ma kosztować X USD to w detalu z podatkiem dochodowym, transportem, VATem marżą sprzedawcy będzie to koło 1,75% * X USD.
[#37] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Hellena, post #34

ja by cos teges to ja z angielskim moge pomagac... :)
[#38] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Hellena, post #34

Pogadamy. Mój angielski też co prawda kuleje ale mamy w zanadrzu neuromody poprawiające na jakiś czas komunikację ;)
[#39] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Jenot, post #38

Aa tak znam te "dopalacze"
[wyróżniony] [#40] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Jenot, post #38

Hej,

Stworzyłem formularz, w którym każdy może wyrazić swoją chęć uczestnictwa w zbiorowym zamówieniu: https://goo.gl/forms/nj0gYGTS8r7VZL0O2

Wrzućcie to proszę na inne polskie amigowe fora (exeki, Mufy, wykopy, facebooki..).

Dzięki!
K
[#41] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sokok, post #40

Tyle co gadaliśmy o tym na forum Mufy. Że zacytuję:
"Tylko że Trevor powie iż dystrybucją zajmuje się Matthew i on ma do niego pełne zaufanie. A ten z kolei powie że z nieformalnymi grupami nie rozmawia, a nawet jeśli to zapewne w ostatniej kolejności"
Więc jeśli już - to za pośrednictwem RetroAmi to zrobić.
Oczywiście formularz jak wyżej - jak najbardziej przydatny.

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 13:44:36 przez adam_mierzwa
[#42] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adam_mierzwa, post #41

Nie ma problemu, będziemy gadać z kim trzeba. Na razie oszacujmy ilu nas jest.
[#43] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sokok, post #42

Popchnąłem na forum Mufy. Tu na PPA parę akcji zakończyło się sukcesem, więc może się udać.
Jak będzie zainteresowanie to popchnę news na execa.

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 13:50:35 przez adam_mierzwa
[#44] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sokok, post #42

...no to faktycznie można to zrobić za pośrednictwem RetroAmi. Nie wiedzę przeciwwskazań.

Czyli jeśli ten formularz ma wobec tego posłużyć do oszacowania ilu nas jest, to lezę się tam wpisać.

Pzdrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
[#45] Re: A-EON AmigaOne A1222

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #44

Dokładnie, z twardymi statystykami pójdziemy do kogo trzeba.
[#46] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sokok, post #40

Sie zgłosiłem
[#47] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sokok, post #40

Jestem zainteresowany jeśli będzie poważny dystrybutor jak za czasów świetności Ami.
[#48] Re: A-EON AmigaOne A1222

@simka113, post #47

Też się piszę
[#49] Re: A-EON AmigaOne A1222

@chicago, post #48

Zobaczymy co z tego się urodzi , także dopisuje się ok, racja
[#50] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adam_mierzwa, post #43

No dobra jeżeli Tabor ma być tym co może zapoczątkować scalanie środowiska to się zapisałem, ale nadal martwi mnie brak (obsługi) FPU. Mam nadzieję, że jeżeli pójdzie to przez Retroami to jakieś raty też wchodzą w grę. Ostatnio robiłem zakup w sklepie i przyznanie kredytu, który już spłaciłem zajął 10 minut.
[#51] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sokok, post #40

Chwila, te ok 400€ (podobno) to sama płyta, tak?
Co do niej mozna (trzeba) dokupic?
Tam sa tylko 2 sloty PCIe , jeden zarezerwowany na karte graficzną (jaką?), zostaje jeden.
Muzyka, sieciowka sa zintegrowane na plycie? Ze sterownikami, czy np trzeba kupic karty, tylko gdzie je wsadzic?
Jeszcze RAM, dysk, jakas zgrabna obudowa, zasilacz i zestaw klawiatura + mysz.
Razem kolejne 400€.
OS4.1 w zestawie czy do kupienia, i za ile?

Korci mnie ten Tabor, ale chyba poczekam az bedzie wiecej wiadomo...
[#52] Re: A-EON AmigaOne A1222

@vojo, post #51

Może dadzą RAM, ale reszta to chyba golizna. Nie ma co ściemniać że dadzą więcej. Każdy będzie mógł sobie złożyć sam, nie będzie pretensji że AmigaKit wciska jakieś przestarzałe podzespoły ze swoich zapasów.
x16 PCIe na niskoprofilowy RadeonHD, a x4 PCIe to może na dźwiękówkę Envy.
No nie mają wyjścia, muszą dać sterowniki, numer z kartą kontrolera dysku nie przejdzie, ta płytka jest za pycia na cokolwiek. OS pewnie 125 zł. Poza obudową i zasilaczem reszta pewnie da się dokupić "z odzysku" z PC.
Kompletny komputer faktycznie może wyjść x2.
[#53] Re: A-EON AmigaOne A1222

@KM, post #50

Tabor nic nie scali bo MorphOS Team nie jest na tyle glupi, żeby wydawać system na to .....wno. Tak jak nie widzialem sensu w kupowaniu Efiki tak i nie widzę żadnego sensu w kupowaniu Tabora. Mogę się mylić ale Sam460 może być silną konkurencją dla niego, szczególnie że ma działające FPU i działającego MorphOSa.
[#54] Re: A-EON AmigaOne A1222

@michal_zukowski, post #53

Tylko że SAM 460 zdaje się nie jest już produkowana, a wstępne "testy wydajnościowe" (wydajność Tower 57) pokazują że przyrost mocy jest.
Nie ma co dorabia ideologii o "scaleniu" - Dickinson może miał taki zamiar, ale jak wiemy MorphOS Team nie wszedł w to. Skończy się na tym że część fanów Amigi klasycznej dokupi "do kompletu" najtańsze NG czyli Tabor i na tym się skończy. Natomiast - jeśli to będzie znacząca liczba nowych osób (pierwsze NG) - to mogłoby być interesujące, bo dało by prawdopodobnie jakiś ruch w oprogramowaniu.
[#55] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adam_mierzwa, post #54

a wstępne "testy wydajnościowe" (wydajność Tower 57) pokazują że przyrost mocy jest.

pod warunkiem przekompilowania binarki na celowa platforme. w przeciwienstwie regularna binarka os4 ppc spada pod poziom sam460 mniej wiecej do polowy wydajnosci o ile pamietam mimo wiekszego taktu zegara. ale kazdy musi to rzeczowo sprawdzic sam sobie zamiast sie samemu celowo oszalamiac. trzeba na przyklad czytac z uwaga.

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 23:48:25 przez wawrzon
[#56] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adam_mierzwa, post #54

Oczekiwanie od prawdopodobnie najbardziej problematycznej maszyny tego, że dzięki niej ludzie pokochają AmigaOS4 jest przesadą totalną. Zobacz, że programiści AmigaOS4 mieli (mają?) problem, żeby utrzymać zgodność z WarpOSem dla Samów bo procesor jest lekko inny (co ogólnie jest imho megawstydem bo MorphOS nie ma na Sam żadnego z tym problemu). A tu mamy procesor zupełnie inny :). Pal licho jak będziemy mieli aplikacje związaną z gui gdzie obliczen zmiennoprzecinkowych jest tyle co kot naplakał ale duża częsc gier, odyssey czy inne programy albo bedą zamulać albo bedą wymagać rekompilacji (co rozwiąże wszystkie problemy z FPU), ale samo zrobienie rekompilacji moze byc niemozliwe.
[#57] Re: A-EON AmigaOne A1222

@michal_zukowski, post #53

Jak pisze autor wątku deklaracja nie jest równoznaczna z zakupem. Ja jestem ciekawe i prócz moich "ale" właśnie o to FPU jestem gotów dać "późne żółte dla tego projektu"

PS. Mnie nurtuje zupełnie inne pytanie, ale to nie na ten wątek.
[#58] Re: A-EON AmigaOne A1222

@KM, post #57

Tak, na pewno nie należy formularza traktować jako czegoś super wiążącego. Sam przed zakupem również poczekam na pierwsze testy, żeby się nie okazało, że jest jakaś poważna wada, czy to sprzętu czy oprogramowania.
[#59] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sokok, post #58

tak troszke offopujac, to wydaje sie ze na dniach rozpocznie sie kampania crowfundingowa majaca na celu produkcje nowego notebooka PowerPC. co ciekawe produkcji podjela sie wloska firma acube (sam, amigaone500). gdyby dalo sie na tym uruchomic amigaso4.x albo morphosa to bylaby super platforma...
[#60] Re: A-EON AmigaOne A1222

@michal_zukowski, post #56

Długo bawię się amigami i amipochodnymi rozwiązaniami.
Co do Tabora i Aone 1222 to musiało się tradycji stać za dość.
Tak jak Commodore uwielbiał kastraty do swoich komputerów tak i Tabor kontynuować będzie tą niechlubna tradycje.
Dla mnie to nędzna alternatywa Amigi. Oczywiście wolałbym coś na wzór Malinki z pełnym procesorkiem.
A tak znowu jakaś Kłoda pod nogi programistów.
Nie piszę się na ten jeden projekt. Ale cieszę się że cokolwiek się dzieje w temacie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem