kategoria: AmigaOne
[#481] Re: A-EON AmigaOne A1222

@rgrg2, post #478

Ja chyba na razie się wstrzymam z nabywaniem tego produktu.


A mnie się ta opcja coraz bardziej podoba.

Miałem Amigę 500 (choć dawno, w latach 90-ych).
Potem miałem MorphOSa na Macu Mini (2009 rok, jakoś tak).
Potem FPGA; najpierw Minimig, teraz Vampire V4.

Tylko nie miałem jeszcze sprzętu AmigaOS4. I to w tak przystępnej cenie, której nie było od czasu płytek Sammantha...

Ale po rozmowie z żoną okazało się, że to jeszcze nie czas żebym miał 2 Amigi naraz, więc...
[#482] Re: A-EON AmigaOne A1222

@David, post #481

Ale dlaczego rozwód?
[#483] Re: A-EON AmigaOne A1222

@David, post #481



Ale po rozmowie z żoną okazało się, że to jeszcze nie czas żebym miał 2 Amigi naraz, więc...


wiec odkupie od ciebie v4

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 21:02:44 przez Dorian3d
[#484] Re: A-EON AmigaOne A1222

@David, post #469

można spojrzeć na to inaczej - nie wydając na tą płytę 2 koła to zaoszczędziłem
[#485] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Dorian3d, post #483

Hmmm Ty tak serio?
[#486] Re: A-EON AmigaOne A1222

@PrzemasIII, post #468

A czemu mielibyśmy być potraktowani inaczej? Tylko dlatego, że powstała lista? Projekt jest zapewne grubo pod kreską i jest to nieudolna próba ratowania sytuacji. Wywiązać sie z obietnicy 400 euro i jak najmniej stracić. Czyli dorzucić coś ekstra na czym jest lepszy zarobek. Dlatego też tylko 100 sztuk na początek. Naiwnością byłoby sądzić, że prawie cała ta partia miałaby przypaść Polakom. Pamiętać trzeba, ze Enhancer z pakietu AAA jest w zasadzie niezbędny (nowe Radeony) i ma mieć w sobie coś ekstra, o czym krążą plotki. Tylko, że to jest najlepszy deal dla tych co są zainteresowani resztą pakietu. Ja mam już PPainta, reszta mnie nie kręci. Tylko ten ES 2.0 będzie mi potrzebny. Pewnie sam będzie kosztował z 50 euro więc 100 euro jest dla mnie bez sensu. Przykre jest to, że to tyle trwa i nie uda się utrzymać tej ceny na pozostałe sztuki. Ale może późniejszy wzrost ceny uda się zrekompensować tym zbiorowym zakupem. Na razie zalecalbym cierpliwość. Może pierwsze wersje systemu dla Tabora nie będą doskonałe? Tak było z SAM440 a po jakimś czasie to jeden z lepiej wykorzystanych płyt dla AOS4. Może do tego czasu pojawi się LibreOffice lub inne oprogramowanie? Natomiast co do polityki cenowej to dajcie spokój Trevorowi. Szarą eminencją w tych i wielu innych sprawach jest szef AmigaKit, niestety

PS. Sądzę, że opcja pierwsza wyczerpie cały zapas z tych 100 sztuk bo będzie z niej można skorzystać od jutra a opcja druga nie dojdzie do skutku z braku płyt. I znowu za całą tą misterną konstrukcją stoi Leaman, IMO

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 21:31:28 przez pini

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 21:40:18 przez pini
[#487] Re: A-EON AmigaOne A1222

@_arti, post #470

Lepiej być olanym w 39 niż w 69
[#488] Re: A-EON AmigaOne A1222

@pini, post #486

Nie zgodzę się z Tobą, tylko dla tego, że skoro bodajże od 2017 Kokos rozmawia z Trevorem i są niby jakieś ustalenia to po co robić szopkę z tego? Jasno powiedzieć będzie ale dla wszystkich po równo i jakikolwiek zakup grupowy nie wchodzi w grę i mamy po sprawie, a nie walenie ściemy przez 3 lata by się teraz wykręcić. Tu chodzi o jasny i rzeczowy przekaz nawet jak coś nam nie pasuje to każdy wie na czym stoi. Grupowe zamówienie dawało pewną gwarancję, iż osoba wyrażająca chęcią zakupu ją otrzyma nawet jak by cena była 500E to kilkadziesiąt osób na pewno by ją nabyło w grupowym rzucie. A tak serio co to by była za różnica czy to 80szt. trafi do nas czy nie? Sprzedaż to sprzedaż nie ważne komu liczy się transakcja... jakoś tu tego nie widzę.
[#489] Re: A-EON AmigaOne A1222

@RadziN, post #488

Rozumiem rozgoryczenie ale 2 lata temu Tabor miał być po kosztach a teraz musieliby dopłacić a taki myk dla szefa AmigaKit to rzecz nie do przejścia. Stąd to karkołomne rozwiązanie z małą, pierwszą partią. Z czym sie tu nie zgadzać? Mnie się to też nie podoba ale jeszcze raz powtarzam, Trevor nie zawsze ma decydujące zdanie.
[#490] Re: A-EON AmigaOne A1222

@RadziN, post #488

Nie zgodzę się z Tobą, tylko dla tego, że skoro bodajże od 2017 Kokos rozmawia z Trevorem i są niby jakieś ustalenia


Niby jakieś ustalenia były, ale konkretnych ustaleń nie było żadnych. Z tego co ja pamiętam, Trevor niczego nam nie obiecał, więc z czego miałby się teraz wykręcać?

Zresztą, cała ta lista kolejkowa jest niepoważna. Wpisać się mógł każdy, nawet bez grosza przy duszy. Co innego gdyby od razu zebrać od każdego po te 400€ i z takim argumentem próbować negocjować.
[#491] Re: A-EON AmigaOne A1222

@RadziN, post #488

dubel

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2019 07:36:41 przez forge
[#492] Re: A-EON AmigaOne A1222

@forge, post #490

Też prawda. Ja się wstrzymuje nie z powodu podejścia do naszej listy. Głównym powodem jest czas. Teraz w produkcji powinien być A1222 II :) To już po prostu nie ma sensu. Wydam na sprzęt tyle co na ps5 i będę przesuwać ikony na blacie?
[#493] Re: A-EON AmigaOne A1222

@forge, post #490

Co innego gdyby od razu zebrać od każdego po te 400€ i z takim argumentem próbować negocjować.


Eee... Ale pamiętasz wszystkie te afery w Amiświecie związane z preorderami i pieniędzmi które wyparowały? I wiesz, że ludzie nie za bardzo mają ochotę na kolejne?
[#494] Re: A-EON AmigaOne A1222

@recedent, post #493

Tutaj nic nie wyparuje maja 100 płyt po beta testach z projektu płyt przemysłowych który upadł bo nie było zapotrzebowania. Wyślą te używane płyty po testach zarobią kasę i koniec tematu. Nawet za kasę sterowników nikt nie napisze bo się nie opłaca za dla 100 użytkowników.

Chcą wycofać część kasy więc udostępnią to co mają i projekt zostanie zamknięty. Śpieszyć się bo to będzie okaz kolekcjonerski. Temat będzie taki sam jak Z AOne G3 SE nigdy oficjalnie nie wspieranej.
[#495] Re: A-EON AmigaOne A1222

@forge, post #490

Dla mnie wykręcanie się polega na braku konkretów - wystarczyłoby by Trevor powiedział do Kokosa - "Grupowego zakupu nie będzie, ja tu mało mogę, wiesz nie znam się zarobiony jestem etc." - Ale z tego co Kokos podsyłał w mailach nigdzie nie było powiedziane, że to nie dojdzie do skutku z przyczyn formalnych czy innego AmigaKit, które ma decydujące zdanie nawet przed Trevore - jak niektórzy twierdzą. Ja tam nie widzę nic niepoważnego w liście, która jak dla mnie jest/była wyrazem chęci zakupu ot po prostu. Ogólnie nie rozumiem całej sytuacji bo to wizerunkowo i biznesowo jest po prostu dziwne i jak dla mnie naprawdę olano nas, i ja nawet nie upieram się przy 350E tylko na konkretach - wystarczyłoby by przekazano Kokosowi, że sorry ale cena będzie inna i nie ważne ile płyt kupimy i kto chce to się decyduje, kto nie chce to daje sobie na luz.
[#496] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sventevith, post #494

Tutaj nic nie wyparuje maja 100 płyt po beta testach z projektu płyt przemysłowych który upadł bo nie było zapotrzebowania. Wyślą te używane płyty po testach zarobią kasę i koniec tematu. Nawet za kasę sterowników nikt nie napisze bo się nie opłaca za dla 100 użytkowników.

Chcą wycofać część kasy więc udostępnią to co mają i projekt zostanie zamknięty. Śpieszyć się bo to będzie okaz kolekcjonerski. Temat będzie taki sam jak Z AOne G3 SE nigdy oficjalnie nie wspieranej.


Nie wiem co brałeś, ale musiało być mocne.
[#497] Re: A-EON AmigaOne A1222

@RadziN, post #495

Biorąc to na zdrowy rozsądek, jeśli widzę reakcję typu, "może tak, może nie", to z góry zakładam że nic z tego nie będzie. Nie widzę powodów do narzekań, fajnie że nareszcie oficjalnie coś się ruszyło. Że trzeba dopłacić? Przecież to grosze, 515€ to wciąż taniej niż Sam, a sprzęt jest nowy i lepszy. Trevor zapowiadał nie raz że cena będzie wyższa, przypuszczam że ostatecznie będzie to 600-800€.
Trochę martwi mnie OS4 EA, czyżby jakaś beta? No i możliwość kolejnej obsuwy. To sugeruje że nie wszystko jest dokończone, a więc należy spodziewać się różnych problemów.
[#498] Re: A-EON AmigaOne A1222

@forge, post #497

Biorąc to na zdrowy rozsądek, jeśli widzę reakcję typu, "może tak, może nie"

No to się uśmiałem, po tym widać, że nie byłeś na liście i teraz takie pitu, pitu sadzisz brną nie wiadomo gdzie. A już ostatniego maila od Kokosa na pewno nie czytałeś. A no przepraszam faktycznie skory ty nie widzisz powodu do narzekań to już każdy inny też nie może? Zwłaszcza, że całkiem spora grupa ludzi naprawdę, bezproblemowo (RetroAmi chciał wspomóc) mogło A1222 nabyć i nie mam na myśli 100szt. tylko powiedzmy 30-40 szt. sądzę, że by się spokojnie znalazło.
[#499] Re: A-EON AmigaOne A1222

@RadziN, post #498

Oczywiście że nie zapisałem się, od początku wiedziałem że ta lista nie ma sensu, i miałem rację. Listu Kokosa nie czytałem, chyba że to ten umieszczony na Execu. Nic z niego nie wynika, może napisz o jakie "wstępne ustalenia" chodzi. Jako osoba postronna, opieram się tylko na tym co publicznie w tej sprawie zostało powiedziane.
[#500] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Dorian3d, post #483

No.

Nadchodzi czas Tabora szeroki uśmiechszeroki uśmiechszeroki uśmiech
[#501] Re: A-EON AmigaOne A1222

@David, post #500

[#502] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Krashan, post #501

Hehehe super, pasuje szeroki uśmiech

EDIT* Dla Trevora trzeba wersję z napisami zrobić

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2019 13:12:14 przez David
[#503] Re: A-EON AmigaOne A1222

@forge, post #499

Niby dlaczego lista nie miała sensu ? Coś straciłem zapisując się na nią :). Te 2k to już miałem ze 3 razy uzbierane, nie chomikowałem poszło w rozbudowę PC :). Jak ktoś nie chcę moich pieniędzy to jego problem. Ja tam przyglądam się wszystkim Amigowym projektom, Tabor był dla mnie najciekawszy.
[#504] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Krashan, post #501

@Krashan
Bardziej w moich klimatach link :)
[#505] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Newhousik, post #503

Nic nie straciłeś. Jednak lista z jakichś powodów powstała, od początku w to nie wierzyłem. To nie jest tak że Trevor nie chce Twoich pieniędzy, przecież lada dzień rusza preorder, więc o co chodzi?

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2019 14:46:03 przez forge
[#506] Re: A-EON AmigaOne A1222

@RadziN, post #504

OKOKOK
[#507] Re: A-EON AmigaOne A1222

@David, post #485

Tak :)
prawda ?
[#508] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Dorian3d, post #507

No nie żartowałeś hehe szeroki uśmiech
[#509] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Norbert, post #300

Na 4chan w dziale technology jest wątek amigowy
W tym wątku padają informacje o os 4.2
[#510] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Pico121, post #509

BTW strona http://www.a1222plus.com/ od wczoraj działa.

AAA zamówione!!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem