kategoria: AmigaOne
[#421] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Amig_OS, post #403

Znalazłem w lepszej jakości, na forum OS4Welt (przy okazji zaktualizowałem swoją kronikę Tabora), tu wrzucam linki do zdjęć.

slajd

AmigaOne A1222 z kartą Radeon RX Polaris
[#422] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Amig_OS, post #412

Dodał bym do listy Mosa 3.13 na klasyki.
[#423] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sventevith, post #422

- sprzedaż V4SA
- MorphOS beta x86-64
- Tabor II - pre-order
- Libre Office - AmigaOS4 (publiczna prezentacja)
- ImageFX - DVD BOX - AmigaOS4
- The Secret of Middle City - DVD BOX
- WARP1260 oraz WARP560
- AmigaOne X5000/40 - (publiczna prezentacja)
- MophOS 3.13 Classic PPC
[#424] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Amig_OS, post #423

MophOS 3.13 Classic PPC


Jeszcze tylko jeden release MorphOSa... I dogoni wersję najnowszego AmigaOS Classic szeroki uśmiech

Może to taki celowy zabieg; po to aby źródła AmigaOS i MorphOS zostały scalone w jeden system, poczawszy od releasa 3.15

szeroki uśmiechszeroki uśmiechszeroki uśmiech
[#425] Re: A-EON AmigaOne A1222

@David, post #424

Pochwal się lepiej swoim V4SA
[#426] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adam_mierzwa, post #421

Dobra a gdzie można a1222 kupić? Czy były i juz nie ma?
[#427] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Amig_OS, post #423

Z tego co słyszałem to LibreOffice wymaga jeszcze duuuuużo pracy. No i wyjątkowo dziwne, że Hyperion pokazywał go na PegasosieII, który predkością nie grzeszy. No i jeszcze ten biedny monitor sprzed 15 lat.

Co do wersji dla klasyka to od pewnego czasu dailybuildy są robione także i klasyka, a że cykl produkcyjny MorphOSa jest taki, że po release równolegle rozwijane są wersje z fixami (z nieparzystą rewizją) i zwykla to po 3.12 przeskoczylismy ma 3.13. Najważniejsze jest to, że po paru latach gdzie wersja na klasyka nie byla kompilowana bo nie dzialala teraz wszystko dziala i po prostu wymaga pokończenia paru rzeczy.
Minusem jest fakt, że wszystkie niskopoziomowe rzeczy fixuje w niej Bigfoot, a jak wiadomo jego lista TODO jest dość bogata wiec na razie trzeba czekać.

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 23:42:08 przez michal_zukowski
[#428] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Pico121, post #426

[#429] Re: A-EON AmigaOne A1222

@cytrynek, post #425

Jak dojdzie paczka.
[#430] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adam_mierzwa, post #421

'Early Adopter' dziwnie kojarzy mi się z 'Earlybird' dla pierwszych AmigaOne.
[#431] Re: A-EON AmigaOne A1222

@recedent, post #430

Dlatego właśnie podmienili te nazwyszeroki uśmiech
[#432] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adam_mierzwa, post #421

Kokos, organizujący zakup zbiorowy, rozesłał dziś mejlową informację, cytuję fragmenty:

"Dostałem informację, na którą prawdopodobnie czekaliście. Podczas kalifornijskiego AmiWest 2019, 23-27 października przedstawiona zostanie oferta dla pierwszych użytkowników A1222, tzw "Early Adopter program".
(...)
Pamiętajcie też, że niejako została ogłoszona cena A1222 - 400 EUR. Nie wiem czy "early adopterzy" dostaną swoje upragnione 350 EUR - rozważcie aktualizację Waszych deklaracji w formularzu, żeby nie pominąć Was w zamówieniu zbiorowym. Link do formularza oraz masa innych informacji tutaj: https://amigaone.wordpress.com/amigaone-nowe-amigi/zamowienie-a1222/."
[#433] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adam_mierzwa, post #432

OK, ja wypełniłem ponownie formularz, a jako (nową) kwotę, podałem (w PLN) 400 EUR po dzisiejszym kursie NBP.
[#434] Re: A-EON AmigaOne A1222

@David, post #433

A ja już zdążyłem zapomnieć czy deklarowałem, a jeśli tak to ile :)
I co dopisać się od nowa, czy formularz przypomni że już tam jestem?
[#435] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Risc, post #434

Od nowa chyba lepiec - w deklaracji decyduje (ostatnia) data.
[#436] Re: A-EON AmigaOne A1222

@David, post #435

Gdyby się miało okazać, że nie dostane Tabora bo tym razem brakło dla mnie sztuki, to wpierw się upiję, a potem wydam wszystko na PC ;). Tam zawsze jest na co wydawać.
[#437] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Risc, post #434

A zobacz czy nie dostałeś e-mail dzisiaj rano. Ja zamieściłem informację tylko dlatego, żeby przypomnieć jakby komuś wpadło do spamu albo jeszcze chciał się dopisać.
[#438] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adam_mierzwa, post #437

No to się zdeklarowałem.
[#439] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Risc, post #438

Ja tez sie zdeklarowalem za 400 euro.
[#440] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adam_mierzwa, post #432

Kokos, organizujący zakup zbiorowy, rozesłał dziś mejlową informację, cytuję fragmenty:

"Dostałem informację, na którą prawdopodobnie czekaliście. Podczas kalifornijskiego AmiWest 2019, 23-27 października przedstawiona zostanie oferta dla pierwszych użytkowników A1222, tzw "Early Adopter program".
(...)
Pamiętajcie też, że niejako została ogłoszona cena A1222 - 400 EUR. Nie wiem czy "early adopterzy" dostaną swoje upragnione 350 EUR - rozważcie aktualizację Waszych deklaracji w formularzu, żeby nie pominąć Was w zamówieniu zbiorowym. Link do formularza oraz masa innych informacji tutaj: https://amigaone.wordpress.com/amigaone-nowe-amigi/zamowienie-a1222/."


Z ostatnich informacji wynika że jednak (przynajmniej jeśli chodzi o edcyję EA) będzie dodawany Enhancer.
Tak więc w materiale do którego linkujesz, można by zaktualizować zdanie:
"Płyta główna będzie w zestawie z OS4 (bez dodatkowego softu jak np Enhancer"

Przy okazji zajrzałem do Twojej kroniki dotyczącej powstawania Tabora, ogólnie dobra robota, zawsze uważałem że tego typu teksty najlepiej Ci wychodzą, aczkolwiek nie uniknąłeś w swoim komentarzu błędu merytorycznego.

Z jednej strony podajesz specyfikację:
HDMI LCD Interface
 24 bit colour depth
 Support for resolution up to 1280×1024
 HDMI 1.3 support

a z drugiej piszesz:

„Tabor” nie ma karty graficznej wbudowanej

No więc rzecz jasna skoro ma na płycie HDMI, to nie jako ozdobnik, tylko jako wyjście dla zintegrowanej grafiki. Oczywiście nie jest to Radeon, tylko rozwiązanie bardziej do zastosowań przemysłowych o możliwościach zbliżonych do tego co ma SAM460, więc z doświadczenia wiem że 99% potencjalnych użytkowników z tego nie skorzysta. Z drugiej strony były jednak pojedyncze przypadki osób, które np. nie grały a jedynie programowały i w związku z tym Radka dla SAManthy sobie nie dokupywały.

Zatem informuję potencjalnych chętnych na Tabora, że jeśli z jakichś względów nie masz potrzeby kupowania Radeona HD, nie wymagasz używania wysokich rozdzielczości typu FullHD lub też nie masz na razie pieniędzy i zamierzasz dokupić kartę później, to Tabor bez niej zadziała i wyświetli grafikę. Sterownik do tego dla AmigaOS 4 istnieje i zdaje się że nawet będzie prezentowany za tydzień na AmiWest.

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 20:41:22 przez MUFA-amigaone-pl
[#441] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #440

To może nie być karta graficzna tylko prosty framebuffer - tzn nie będzie akceleracji blitterowej 2D, ewentualnie nawet akceleracji kanału alfa. Oczywiście tylko gdybam. Poza tym bez Enchancera jak wiadomo pod AmigaOS4.x jest dno i metr mułu bo sterowniki w samym AmigaOS 4.1 są niedorobione (dlatego nikt nie decyduje się na używanie MorphOSa i AmigaOS4.1 na X5000).
[#442] Re: A-EON AmigaOne A1222

@michal_zukowski, post #441

Co to ma być ? Zachęta do bluzgania tej wypowiedzi i jego autora ?
[#443] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Sventevith, post #439

A ja dla odmiany po 2 latach oczekiwania równo w rocznicę wycofałem moje zainteresowanie... Sorry, ale nawet rok temu mogliśmy zobaczyć jedynie płytę z 2015 roku przywiezioną i nie podłączaną do prądu... Przez tyle czasu cały zapał umarł i nie zamierzam więcej wracać do wiecznego oczekiwania, że może w końcu coś się ruszy. Ale wszystkim co się nastawiają, życzę szczęścia i zadowolenia.
[#444] Re: A-EON AmigaOne A1222

@rgrg2, post #442

Nie rozumiem. Bez Enchancera nie da się obecnie korzystać na AmigaOS4.1 na maszynach z PCIe bo dostaje się półśrodek. Brak dostarczenia Enchancera (głównie chodzi o sterownik RadeonHD) to byłby strzał w stopę. Nie wiem nawet o czym tu dyskutować, no chyba że się nie zgadzasz z moją wypowiedzią i polecasz użytkowanie AmigaOS4.x na komputerach z PCIe ale bez Enchancera.
[#445] Re: A-EON AmigaOne A1222

@rgrg2, post #442

AmigaOS 4.1 nie zawiera sterowników współczesnych kart graficznych. Dopiero Enhancer, który je ma, daje możliwość uzyskania takich ficzerów jak uzyskanie natywnej rozdzielczości monitora na nowych Radeonach, a Enhancer plus pełną (jak na amigowe warunki) funkcjonalność tych kart.
[#446] Re: A-EON AmigaOne A1222

@michal_zukowski, post #444

Eee tam. Marudzisz ja tam jakoś używam ok, racja
[#447] Re: A-EON AmigaOne A1222

@michal_zukowski, post #441

To może nie być karta graficzna tylko prosty


No to nie jest jarta graficzna bo karty raczej nie bywają wbudowane, wbudowane to bywały dedykowane chipy graficzne. Jak wiadomo w ostatnich latach przeważnie jest tak że nie ma już jakiegoś osobnego chipu tylko CPU jest zintegrowane z GPU. W przypadku Tabora też jest tak że jakieś proste funkcje graficzne są wbudowane w CPU, bo o osobnym chipsecie graficznym nie słyszałem.

Niemniej zdanie Adama na jego blogu może wprowadzać w błąd, dlatego chciałem zwrócić tylko uwagę, že jak zwał tak zwał ale Tabor jakąś wbudowaną grafikę ma i można go (chociaż nie polecam) ostatecznie używać bez karty graficznej.
[#448] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adam_mierzwa, post #421

Czy ta płyta za 400 euro będzie z Radeon i Enhancer ?
Jeśli nie to ile to będzie kosztować dodatkowo ?


Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 08:30:27 przez rgrg2
[#449] Re: A-EON AmigaOne A1222

@rgrg2, post #448

Enhancer jest dodawany do komputerów firmy A-Eon, natomiast użytkownicy innych maszyn na których działa AmigaOS 4 muszą go dokupować.
Kartę graficzną każdy kupuje sam, chyba że poczekasz na gotowy zestaw w sprzedaży.
Ja nawet nie mam pewności, czy Polacy kwalifikują się do tego wsadu "Early Adoption".
Cenę karty graficznej możesz obczaić sam, niemniej nie kupowałbym na zapas.

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 09:56:35 przez adam_mierzwa
[#450] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adam_mierzwa, post #449

Niemniej na slajdzie z Neuss z wystąpienia Trevora było info, że Enhancer Software jest w cenie Tabora (EA). Niemniej zapewne, bez wymienianych tutaj wcześniej, sterowników graficznych zapewne.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem