kategoria: AmigaOne
[#451] Re: A-EON AmigaOne A1222

@David, post #450

Enhancer Software 2.0 ma sterowniki do Radeonów. Mozna co najwyżej domniemywać czy są to sterowniki v1 czy v2 lub v3, a to zależy od tego czy dodadzą wersję pakietu Standard Edition czy Plus Edition.

Czym różnią się poszczególne wersje sterowników dla Radeona HD wyjaśniłem w tym tekście.
[#452] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #451

Ten tego..., przecież Radeony 9xxx mają akceleracje wyświetlania wideo jako PIP z Picasso96.
No i Radeon 9100 nie ma działającego 3D pod AmigaOS4.x więc tabelka jest lekko myląca.
[#453] Re: A-EON AmigaOne A1222

@michal_zukowski, post #452

No Radeon 9100 czyli 8500 nie ma akceleracji 3D ale wspomniałem o tym w artykule. A co do PIP, to może i jest to jakaś akceleracja, ale szału nie robi. Na X1000 z nowym Radeonem można oglądać niektóre filmy FullHD, na starych Radkach ze starymi technologiami typu overlay, zapomnij.
[#454] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #453

Kto dziś ogląda filmy w FullHD ;), ja na Taborze będę próbował odpalić 4k (przy odpowiedniej karcie). Oczywiście z filami żartuje, raczej chodzi mi o uzyskanie natywnej rozdzielczości monitora na pulpicie.
[#455] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Newhousik, post #454

Na Taborze dopoki nie bedzie dekodowania filmow karta graficzna nie obejrzysz. Zorientuj sie tez czy dziala display port bo bez tego czeka Cie 4k w 30Hz (przez hdmi/dvi). No i ostatnia rzecz Workbench, ktory raczej nie nadaje sie do uzytkowania w 4k.
[#456] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Newhousik, post #454

Kto dziś ogląda filmy w FullHD ;),


Ogólnie to można by zadać pytanie kto dziś w dobie telewizorów smart, ogląda filmy fabularne na komputerze? Przypuszczam że bardzo niewielka liczba osób, ja czy to na Amidze czy na pececie, z pewnością nie oglądałem takich rzeczy z dobre 5 lat.

Myślę że dzisiaj materiałami wideo, które ogląda się na kompie są rzeczy z YT, jakieś poradniki, wywiady, demonstracje gier itp. Takie rzeczy bywają w 4K, ale bardzo często bywają jednak max w FullHD, HD Ready, a nawet i w SD. Więc na Twój żart odpowiem całkiem poważnie, że materiały w FullHD i niższych, wciąż ogląda spora rzesza osób.
[#457] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #456

Nie tak wiele osób (tych bardziej ogarnietych) kupuje telewizory smart. Szczególnie że po paru latach padają usługi. Moi znajomi z pracy praktycznie nie oglądają telewizji. Dużo osób siedzi na netflixie albo siedzialo na fili.cc jak jeszcze dzialalo.

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 17:08:33 przez michal_zukowski
[#458] Re: A-EON AmigaOne A1222

@michal_zukowski, post #457

Przeca teraz praktycznie nie ma innych TV jak Smart. A jak usługi po kilku latach padają to się kupuje nowy albo przystawkę do TV których teraz na kopy w Chinach.
[#459] Re: A-EON AmigaOne A1222

@TomK, post #458

No i zgadzam się w pełni.

Kupiłem 8 lat temu TV Smart, teraz będę dokupował drugi, też Smart.

Gardzę monitorami generalnie, w domu posiadam (total) 5 laptopów. Komputer stacjonarny (i monitor) to ma sens tylko chyba z Amigą PPC (typu Tabor) czy innym Makiem z MorphOSem.

I tylko wtedy.
[#460] Re: A-EON AmigaOne A1222

@michal_zukowski, post #457

Nie tak wiele osób (tych bardziej ogarnietych) kupuje telewizory smart. Szczególnie że po paru latach padają usługi. Moi znajomi z pracy praktycznie nie oglądają telewizji. Dużo osób siedzi na netflixie albo siedzialo na fili.cc jak jeszcze dzialalo.


Ja akurat nie siedzę na Netflixie (mój syn siedzi i z tego co wiem na moim telewizorze cały czas to działa), jesli już to na HBO Go i myślę że bez względu na usługi w telewizorze, trzeba też uwzględnić fakt iż większość ludzi jest abonentami albo jednej, albo drugiej platformy cyfrowej, tudzież jednej z kilku wiodących sieci kablówek. W związku z czym nawet jeśli TV odmówi współpracy z jakimś kanałem internetowym, to stosowne platformy zadbają o to by na ich dekoderach dana usługa (tak się dzieje przynajmniej w przypadku HBO GO) była zawsze aktualna i aktywna.

Dalej zakładając nawet że nie każdy telewizor jest dzisiaj Smart, to chyba nie ma takiego na rynku, który nie posiadałby gniazda USB. Teraz przypuśćmy że ktoś nie korzysta z Netflixa, HBO Go czy innych legalnych kanałów dystrybucji i chce np. obejrzeć z rodziną jakąś animację z lewego żródła. Najpewniej siądzie na kanapie w salonie i wsadzi pendrive to TV niż zaprosi domowników do gabinetu komputerowego przed 21 calowy monitor.

Tak więc podtrzymuję to co napisałem wcześniej, obsługa video w kompach sprowadza się głównie do YT i serwisów pokrewnych. Obejrzysz dany materiał wideo przeglądając gdzieś tam fora, gdy jest raport ze scenowego party i ktoś zagnieździ w swej wypowiedzi film, tudzież wrzuci film. np. z jakiejś prezentacji
imprezy typu Amiga 34. Natomiast jeśli ktoś nastawia się na typowy seans filmowy, to w dzisiejszych czasach raczej nie korzysta już z kompa.
[#461] Re: A-EON AmigaOne A1222

@David, post #459

He, no to ja podobnie gardzę laptopami ;). Też jest ich u mnie kilka, służbowe, prywatne. Ciągle padają, mulą i robią inne rzeczy (oczywiście mówię o pc).
W domu preferuje stacjonarny komputer, duży monitor, mogę pracować w Ilustratorze i InDesignerze w tym samym czasie. Siłą rzeczy Amigi korzystają z tego samego stanowiska.
55m2 na 5 osób trzeba się zmieścić.
[#462] Re: A-EON AmigaOne A1222

@David, post #450

Jesteśmy po prezentacji Dickinsona. Papciałem kolację, więc właściwie widziałem tylko koniec, ale 'Tabora' złapałem, kilka slajdów z transmisji leży tutaj
[#463] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adam_mierzwa, post #421

Ponieważ wracają pytania "co z deklaracjami,", wyjaśniam:

- każdy, kto deklarował mniej niż 350 dolarów, powinien zaktualizować status

- ten kto korzystał już z formularza ma w mailu potwierdzenie z Google Forms, że wpisywał tam dane; w tym samym mailu jest link do aktualizacji danych.

- jeśli ktoś zagubił tamtego mejla, może skorzystać zwyczajnie z formularza ponownie, 'Kokos' sobie z duplikatami poradzi.

- nie ma publicznej listy, bo niektórzy sobie nie życzą

- do RetroAmi wysłana będzie na pewno kompletna lista maili, tych co byli pod progiem oraz tych co się "kwalifikują" w celu ostatecznej weryfikacji po stronie RetroAmi - kto potwierdza złożenie zamówienia w realnej już cenie oraz liczbie sztuk, na konkretnych warunkach

- sam formularz do niczego nie zobowiązuje - zamówienie jako umowa między kupującym a sprzedającym powstanie później po stronie RetroAmi.
[#464] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adam_mierzwa, post #463

@Adam
- każdy, kto deklarował mniej niż 350 dolarów, powinien zaktualizować status

Bardzo proszę o doprecyzowanie bo na Amiga34 bylo 400E a tu jest 350$ co wprowadza zamieszanie bo jaka jest cena docelowa? Daje to 1762,80zl oraz 1390,20zl po kursie z ING na dziś. Fajnie było by ustalić jaka jest cena dla NAS. :)

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 21:17:17 przez RadziN
[#465] Re: A-EON AmigaOne A1222

@RadziN, post #464

Ja tam widzę 450$ a nie 350...



Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 21:19:03 przez recedent
[#466] Re: A-EON AmigaOne A1222

@recedent, post #465

My bad :( Źle spojrzałem, przepraszam.
[#467] Re: A-EON AmigaOne A1222

@RadziN, post #464

Nie mamy wpływu na cenę. Informacja z mojej strony jest taka, że jeśli ktoś deklarował mniej jak 350 to nie będzie uwzględniony. Chyba że zaktualizuje status, czyli potwierdzi że zapłaci więcej niż wcześniej deklarował - czyli określi się na 350 bądź więcej.
Nie zrozumiałem dobrze, ale Dickinson na prezentacji wspominał o zamówieniu dla 80 polskich amigowców więc jak najbardziej jest to oficjalne, tylko że sadząc po prezentacji dalej trzeba czekać.
400 euro a 450 dolarów - takie ostatnio padały kwoty w Neuss i dzisiaj na AmiWest.
Należy się cieszyć, że mimo wszystko to oscyluje w tych widełkach w miarę rozsądnych.
Co do ceny "dla nas" to jak będę wiedział to podam więcej szczegółów.
Wiem że to się wlecze, ale tyle już czekamy że już wytrzymamy jeszcze trochę.
[#468] Re: A-EON AmigaOne A1222

@adam_mierzwa, post #467

Trochę szkoda że zostaliśmy tak potraktowani. Ja na razie sobie odpuszczam.
[#469] Re: A-EON AmigaOne A1222

@PrzemasIII, post #468

(z maila od Kokosa):

[#470] Re: A-EON AmigaOne A1222

@David, post #469

Olali nas. Jak w 39'.
[#471] Re: A-EON AmigaOne A1222

@_arti, post #470

Nie jest aż tak źle.

Może w następnym batchu uwzględnią nas jako priorytet?

Może z uwagi na ilość zamówionych sztuk, dostaniemy jakiś rabat typu 50 EUR na sztuce (patrząc na wahania ceny V4 Standalone ostatnio)?
[#472] Re: A-EON AmigaOne A1222

@David, post #469

www.a-eon.com

NEWS RELEASE

A-EON A1222 Plus Limited Edition

pre-registration and special AAA bundle

Cardiff, December 23th, 2019

A-EON Technology is pleased to announce pre-order registration for the limited edition A1222 Plus Early Adopter motherboard. The Early Adopter release is based on the original Tabor motherboard which has been under extended beta test for the past four years. Due to obsolescence, several minor onboard components need to be replaced and A-EON, with assistance from its hardware developers, has commissioned the production of 100 motherboard for a limited manufacturing run. Hyperion Entertainment's developer & beta test teams are working on the updated AmigaOS 4.1 distribution, while the ExecSG team is optimising kernel performance for the A1222 Plus.

Each Early Adopter system will include a full AmigaOS 4.1 EA digital licence supplied by Hyperion Entertainment and have access to regular file and driver updates as soon as they become available. The A1222 Plus Early Adopter limited edition is available at a special low price of:
>> GBŁ350, €400 or US$450 *

Triple-A fun for all

Building on Commodore's bundling
tradition, A-EON Technology is releasing a special AAA pack to celebrate the A1222 Plus Early Adopter release.

The AAA pack will include:

- The new Enhancer Software V2.0 from A-EON Technology

- Amiga.org mouse & mouse mat

- Personal Paint for AmigaOS PPC and AmigaOS 68k

- ImageFX for AmigaOS 3.x

- A specially comissioned AmigaSYS 35th Anniversary Edition

- Digital copy of the Viva Amiga Extended Remix movie as soon as it is released

- Special AAA display box

- An A1222 Early Adopter certificate (see option 1)

The AAA bundle is priced at:
>> GBŁ100, €115 or US $128 *
(*plus postage and packing)

Securing your Limited Edition A1222 Early Adopter motherboard
To pre-register for the special Early Adopter package you have two options:

Option 1: AAA bundle purchase

Purchasing the AAA bundle will automatically reserve your option to purchase one Early Adopter motherboard on a first come first serve basis, subject to the number of AAA orders received.

Option 2: 20% pre-order deposit

A-EON will be begin accepting orders for Option 1 from December 24th. Subject to availability, pre-orders for Option 2 will begin on January 7 2020. The AAA packs will ship in January. The Limited Edition A1222 Plus Early Adopter boards are expected to ship around the end of the first quarter of 2020**. (**subject to change)

For more information on A1222 Plus
pre-registration options please visit
www.a1222plus.comwhich will be
live in the next few days.

-----------------------------------------------------------------------------------------

www.a-eon.com

INFORMACJA PRASOWA

A-EON A1222 Plus Edycja limitowana

rejestracja wstępna i specjalny pakiet AAA

Cardiff, 23 grudnia 2019 r

A-EON Technology ma przyjemność ogłosić rejestrację w przedsprzedaży przedpremierowej edycji płyty głównej A1222 Plus Early Adopter. Wydanie Early Adopter jest oparte na oryginalnej płycie głównej Tabor, która była poddawana rozszerzonym testom beta przez ostatnie cztery lata. Z powodu przestarzałości należy wymienić kilka drobnych elementów pokładowych, a A-EON, przy pomocy producentów sprzętu, zlecił produkcję 100 płyt głównych w ograniczonym zakresie produkcyjnym. Zespoły programistów i beta testerów Hyperion Entertainment pracują nad zaktualizowaną dystrybucją AmigaOS 4.1, podczas gdy zespół ExecSG optymalizuje wydajność jądra dla A1222 Plus.

Każdy system Early Adopter będzie zawierał pełną cyfrową licencję AmigaOS 4.1 EA dostarczoną przez Hyperion Entertainment i będzie miał dostęp do regularnych aktualizacji plików i sterowników, gdy tylko będą dostępne. Limitowana edycja A1222 Plus Early Adopter jest dostępna w specjalnej niskiej cenie:
>> GB 350 GBP, 400 EUR lub 450 USD *

Potrójna zabawa dla wszystkich

Opierając się na pakiecie Commodore
tradycja, A-EON Technology wypuszcza specjalny pakiet AAA, aby uczcić wydanie A1222 Plus Early Adopter.

Pakiet AAA będzie zawierał:

- Nowe oprogramowanie Enhancer V2.0 od A-EON Technology

- Mysz i podkładka pod mysz Amiga.org

- Farba osobista dla AmigaOS PPC i AmigaOS 68k

- ImageFX dla AmigaOS 3.x

- Specjalnie uruchomiona edycja AmigaSYS 35th Anniversary

- Cyfrowa kopia filmu Viva Amiga Extended Remix, gdy tylko zostanie wydany

- Specjalny wyświetlacz AAA

- Certyfikat A1222 Early Adopter (patrz opcja 1)

Pakiet AAA jest wyceniany na:
>> GB 100 GBP, 115 EUR lub 128 USD *
(* plus koszty przesyłki i pakowania)

Zabezpieczanie płyty głównej A1222 Early Adopter w edycji limitowanej
Aby wstępnie zarejestrować się w specjalnym pakiecie Early Adopter, masz dwie opcje:

Opcja 1: zakup pakietu AAA

Zakup pakietu AAA automatycznie zarezerwuje opcję zakupu jednej płyty głównej Early Adopter na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”, w zależności od liczby otrzymanych zamówień AAA.

Opcja 2: 20% depozytu w przedsprzedaży

A-EON rozpocznie przyjmowanie zamówień dla Opcji 1 od 24 grudnia. W zależności od dostępności zamówienia w przedsprzedaży dla Opcji 2 rozpoczną się 7 stycznia 2020 r. Paczki AAA zostaną wysłane w styczniu. Oczekuje się, że płyty Early Adopter z limitowanej edycji A1222 Plus będą dostępne pod koniec pierwszego kwartału 2020 roku **. (**temat do zmiany)

Więcej informacji o A1222 Plus
opcje rejestracji wstępnej można znaleźć na stronie
www.a1222plus.com, która będzie
żyć w ciągu najbliższych kilku dni.



Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 16:58:49 przez rgrg2
[#473] Re: A-EON AmigaOne A1222

@rgrg2, post #472

Farba osobista dla AmigaOS PPC i AmigaOS 68k
Brawo za wklejenie z translatora bez przeczytania.
[#474] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Krashan, post #473

No przecież nie po to jest translator, żeby to potem czytać szeroki uśmiech
[#475] Re: A-EON AmigaOne A1222

@David, post #469

Czyli że co ? Po tylu latach przyjmą depozyt na 100 płyt po beta testerach z którymi nie mając co zrobić a jakoś kasę chcą wycofać ?
[#476] Re: A-EON AmigaOne A1222

@_arti, post #470

Olali nas. Jak w 39'.

Bardzo adekwatnie ujęte.

Naprawdę nie potrafię zrozumieć tych dziwnych działań marketingowych. Coś tu nie jest dla mnie jasne i wygląda to dziwnie... założenia byłby takie, że Tabor miał być po kosztach i w ogóle co by ludzie mogli nabyć etc. A teraz będzie przepychanka jak PRLowskiej kolejce, sorry ale jestem mega wkurzony... bude fenixa(Red), dysk oraz kartę graficzną (dzięki Mufa za poradę) pod AOS4.x już kupiłem zaraz po AmiWest, a teraz to nawet nie wiem czy mi się chce walczyć.
[#477] Re: A-EON AmigaOne A1222

@RadziN, post #476

Czyli żeby zaklepać kolejkę muszę kupić myszkę z podkładką za 100 EUR... Albo poczekać do 7 stycznia? Fajnie.
[#478] Re: A-EON AmigaOne A1222

@RadziN, post #476

Ja chyba na razie się wstrzymam z nabywaniem tego produktu. Zbyt dużo czasu upłyneło od ogłoszenia tego modelu, zbyt wiele opóźnień i przekładania tej oferty, zbyt mała jest produkcja w ilości sztuk i zbyt małe dochody u mnie, żeby nabywać coś co prawie nic nie znaczy. Ale jak u mnie się poprawi to pewnie nabędę coś takiego jak produkcja i sprzedaż tego modelu będzie dużo większa. Na pewno MorphOS na X86-64 zdobędzie większe zainteresowanie wsród ami fanów.

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 19:56:41 przez rgrg2
[#479] Re: A-EON AmigaOne A1222

@David, post #469

Tak słabo wyszło. Wygląda na to że kilkadziesiąt potencjalnych klientów to dla "biznesmesnów z AEON-a" to jakiś marginalny rynek, o który nie ma co walczyć.
Szkoda się rozpisywać. Niech se Trvor jezdzi i robi zdjęcia na oktober feście!
[#480] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Rafikuss, post #479

Pisałem kiedyś że to miałabyć płyta główna do urządzeń przemysłowych.
Podobnie jak Sam 440, ale chętnych nie było za wielu i sprawa klękła.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem