Komentowana treść: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1
[#31] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@trOLLO, post #30

Ogólnie rozbawiło mnie, uznanie za wadę requestera z wersji demo MorphOS-a - niezłe :) :) :) .


Nie samo okienko a fakt że nie chce się zamknąć. Czytaj ze zrozumieniem.
[#32] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@TomK, post #29

Ambient, prefsy, mui, biblioteki (ogolnie to co bylo mniej wiecej w lokalach WFMH). 90%
[#33] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michal_zukowski, post #32

To jednak gorzej niż na AmigaOs 4.
[#34] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@TomK, post #31

To okienko ma być cały czas widoczne na ekranie, żeby użytkownik wiedział, że jest w trybie w którym ma zapisać dane i zrobić reset. Sens nieaktywnego przycisku OK to inna sprawa.
[#35] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@trOLLO, post #30

Dla mnie cały artykuł wygląda jakby był pisany z jedną myślą -> MorphOS MA być GORSZY od AmigaOS 4 i koniec
a jest inaczej? Oczekujesz od mufy że napisał ten tekst celem porównania?
[#36] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@TomK, post #31

Heh, serio?
Przecież to jest intencjonalnie tak zrobione w wersji demo, aż tak trudno to zrozumieć? Ten requester działa dokładnie tak jak powinien, jak chcieli twórcy. Przypieprzanie się do tego elementu bardziej deprecjonuje zakres postrzegania i rozumowania autora niż objawia ulomnosc jakiegoś osa.
[#37] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michal_zukowski, post #34

Czyli przyznajesz że przycisk "OK" może mylić?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 22:07:39 przez TomK
[#38] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@TomK, post #33

Tzn jak gorzej? Że nie ma 100%. Oczywiście, że nie ma i ja chętnie przyznam, że AmigaOs4 ma lepiej zrobione lokale, niż MorphOS. Problem w tym, że mufa wyskakuje z jakimiś 50%. To po prostu kolejne ordynarne kłamstwo, dodatkowo wyboldowane, żeby losowy czytelnik sobie to kłamstwo zapamiętał. Takich kłamst, niedopowiedzeń jest cała masa w tym tekscie.
[#39] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@TomK, post #33

No tylko kto robił/robi tłumaczenia dla AmigaOS 4.x
[#40] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@TomK, post #33

Trudno żeby każdy element Morphosa był lepszy od OS4, możliwe jest że akurat ilość spolonizowanych locali jest mniejsza w MOS. Nie wiem, czy tak jest w istocie, ale mogę z tym żyć.
[#41] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michal_zukowski, post #38

D;atego chętnie przeczytam Twój tekst. Tak swoją drogą ciekawe czy użytkownicy Mosa wiedzieli po co Mufa robi te testy? Czy powiedział im że napisze na podstawie tego jakiś tekst?
[#42] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@TomK, post #41

Można spokojnie zrobić dla tekstu mufy takie "Morphos dementi" Punkt po punkcie, rzeczowo i merytorycznie obnażyć niedopowiedzenia, kłamstwa i nieścisłości.

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 22:13:14 przez wali7
[#43] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@TomK, post #41

Nic takiego nie powiedział i też się nie przedstawił (ja nawet nie wiedziałem kto tam siedzi i "testuje"). Wyglądało to raczej na sprawdzanie systemu/komputera przez przypadkowego zwiedzającego, który niewiele zadaje pytań i nie szuka niczego konkretnego w tym systemie.
[#44] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@wali7, post #42

O czywiście czemu nie? Brońcie się macie do tego prawo. Tylko nie nabijajcie się z Mufy nie obrażajcie Go bo to nie o to chodzi. Rzeczowo punkt po punkcie obalajcie Jego błedy. Zresztą sam napisał że to są testy "na szybko".
[#45] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@TomK, post #37

Rozmawiamy o przycisku, w jednym z 10000 okien które może zobaczyć osoba użytkownik MorphOSa. Sam przycisk nie musi mylić bo użytkownik nie musi się spodziewać, że okno zniknie, a może tak naprawde znika i pojawia sie nowe w tym samym miejscu więc może sam przycisk działa :)
[#46] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michalmarek77, post #36

Nieprawda jeżeli jest aktywny przycisk OK to requester znika i najwyżej pojawia się ponownie po jakimś czasie.
[#47] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michal_zukowski, post #45

No dobra ok bo dyskusja zrobi się bez sensu ale jak znika to powinien dłużej czekać aż znowu się pojawi np 30 sekund
[#48] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@TomK, post #44

Wiesz, już kiedyś rzeczowo opisałem teorię wyswietlania i dekodowania filmów, tłumacząc min. informacje ze stron o AmigaOS4. Mufa na muforum odpowiedział, że nie mam racji wklejając jako potwierdzenie te same teksty po angielsku (które u mnie były przetłumaczone). Z mufa nie ma co polemizować bo on nie potrafi dyskutować, ani przyznać komuś racji, albo się do błędu. Oczywiście, można by ten tekst po kolei punktować, ale zwiększona aktywność na paszkwil nobilituje tylko autora (szczególnie w jego oczach), a tego chcialbym uniknąć :).

Ważne tylko, żeby czytelnicy PPA wiedzieli, że Mufa nie ma racji, jego wywody są błędne, a tekst tendencyjny.
[#49] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@TomK, post #47

Dodam do Morphosowego bugtrackera, zeby tak dzialalo albo zeby usunąć OK ale na 99% dostane odpowiedz od osob odpowiedzialnych za ten requester: "spadaj na drzewo".

Poza tym rozmawiamy o tym, że MorphOS ma tryb DEMO, w ktorym jest requester przyciskiem OK. A więc powiedz mi, czy Morphos jest lepszy od AmigaOS4 w tym, że ma tryb DEMO. Jesli jest to jaki wpływ na bycie lepszym w tym ficzerze ma istnienie przycisku OK na oknie, w ktorym jest napisane, że czas DEMO się skonczył? Bo na pewno przez to okienko Morphos nie jest Gorszy od AmigaOS4 gdyż AmigaOS4 nie ma trybu demo wiec nawet nie da sie tego porównać.



Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 22:33:26 przez michal_zukowski
[#50] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1
Znaczy sie morphos dobry a amiga os zly czy na odwrot bo nie wiem jakie kolega ma preferecje.
[#51] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@TomK, post #46

Czy "po jakimś czasie" może się równać np: 16ms?
Nie odpowiadaj, nie musisz.
Ta "afera z okienkiem" to jeden z lepszych tekstów Mufy :)
[#52] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michal_zukowski, post #49

Ano właśnie coś co dla jednego jest plusem czy minusem dla kogoś innego może być nieistotne. Dlatego ciężko jest napisać tak tekst porównawczy który dla wszystkich będzie ok. Ale pisanie Mufa jest głupi bez obalania Jego teorii jest niegrzeczne.
Lepiej napisać własny test porównaczy bez odwoływania się do tekstu kogoś innego. Nie polemikę a test.
[#53] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michalmarek77, post #51

Lepsze jest robienie afery z tej "afery".

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 22:40:13 przez TomK
[#54] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@TomK, post #52

To moze tak, testowana byla wersja demo (mos) z wersja pelna (os4).
Wersja pelna nie ma tego okienka(mos), mozesz mi wierzyc.
A jezeli chcesz testowac wersje demo, wskaz os4.x w wersji demo abym mogl sobie "porownac takie okienka".
[#55] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@stefkos, post #54

Nie był to test było to porównanie systemu który się używa na co dzień z systemem konkurencyjnym na imprezie co Mufa wyraźnie w tekscie napisał.
[#56] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@TomK, post #55

Czyli jeśli zrobie porównanie MorphOSa na moim PMakuG5 i AmigaOS4 pod WinUAE to będzie to porównanie poprawne bo wspomne o tym w tekscie?
[#57] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michal_zukowski, post #56

Wedlug myslenia kolegi wyglada ze tak. Bo przeciez poinformowales wszystkich zainteresowanych.
[#58] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michal_zukowski, post #56

To bardzo dobry pomysł. Ja zrobię porównanie OS4 na AOne G3 800 MHz (na dniach zamierzam kupić AOS4.1FE) z MOS na G5 2 GHz. Te sprzęty akurat posiadam... i oczywiście też poinformuję o tym w tekście.
[#59] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michal_zukowski, post #56

Jeżeli nie będziesz porównywał szybkości działania a inne cechy to tak. Jak widzisz zawsze można coś porównac.
[#60] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@wali7, post #58

Jak opiszesz inne cechy poza prędkością działania to czemu nie.
Ach oczywiście jak porównacie wydajność to inteligentny czytelnik sobie z tym poradzi bez robienia afer.

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 23:34:56 przez TomK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem