Komentowana treść: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1
[#211] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Amig_OS, post #210

Na G5 widzie dużej różnicy nie ma jak to ma miejsce w przypadku G4

Z wyłączoną opcja : skiploopfilter=all
2 - Power Mac G5 2.3 Ghz dual / Radeon 9600

(star wars ) CPU 40-45 %
Film FullHD (Prometheus) przedział 60-65 % Czasami podskoczy do 75 %
[#212] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Amig_OS, post #210

Nie trolluj, to nie muforum. AmigaOS4owe wersje także mają tę opcję włączoną w swoich plikach konfiguracyjnych. Jako użytkownik AmigaOS4 mogłeś to sprawdzić zamiast próbować wbijać szpilę w MorphOSa. A tak wyszło, że tylko trollujesz. Nieładnie.

(to oczywiście pokazuje także na jakim poziomie jest artykuł mufy, żadnej weryfikacji informacji, niedopowiedzenia i kłamstwa).

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 09:20:57 przez michal_zukowski
[#213] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Drako^BB, post #211

A możesz sprawdzić jak to wygląda na kartach podanych przez Wali7 - skoro autor twierdzi że są obsługiwane ?

Oprócz modelu czy mógłbyś podać producentów testowanej karty: ASUS, AMD, Saphire, MSI ... tak jak to jest na stronie Hansa ?

Wali7 - link

AMD Radeon HD 2400
AMD Radeon HD 3450
AMD Radeon HD 4350
AMD Radeon HD 4550
AMD Radeon HD 4650
AMD Radeon HD 5450
AMD Radeon HD 6450
AMD Radeon HD 6570
AMD Radeon HD 7570
AMD Radeon HD 7570
[#214] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Amig_OS, post #213

Jeśli byś przeczytał to co pisałem w komentarzach pare miesięcy temu o wsparciu wyswietlania wideo w MorphOSie to byś wiedział, że MorphOS nie posiada wsparcia wyświetlania dla kart RadeonHD. Dlatego wyswietlania leciało by przez zwykłe WPA czyli myślę że byłoby 2x wolniej niż ze wsparciem + DMA. Poza tym tych kart nie ma wersji AGP wiec jak Drako miałby to sprawdzić?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 09:26:52 przez michal_zukowski
[#215] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Amig_OS, post #213

No niestety nie sprawdze bo moj PM G5 ma AGP ......
[#216] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Drako^BB, post #211

Bardzo ładne wyniki ok, racja
[#217] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michal_zukowski, post #214

Można sparawdzić na X5000 czy na innych G5 z PCI-e.
Pracujecie w MosTeam więc mozna kogś poprosić o sprawdzenie lub podesłanie SKORO działają jak podał Wali7.

Gdyby Wali7 nie podał listy nie pytałbym ...

PS.
Właśnie widzę że lista z RadeonHD jest na: http://www.morphos.de/hardware

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 09:51:20 przez Amig_OS
[#218] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Amig_OS, post #217

Działające G5 z PCIe w Teamie mają dwie osoby :), X5000 chyba tez mają dwie osoby. Jak mi wpadnie w ręce jakiś ReadonHD to przetestuje ale nie wiem kiedy mi wpadnie. Mogę przetestować na X1950XT PCIe, która ma wspomaganie ale nie ma wsparcia DMA.
[#219] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michal_zukowski, post #218

OK
[#220] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michal_zukowski, post #218

Nie orientujesz się czy dałoby się wykorzystać w AmigaOS/MorphOS sprzetowe dekodowania FullHD za pomocą:


Crystal HD LGPL Includes BCM70015

MPlayer:
link
link
link

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 10:18:58 przez Amig_OS

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 10:20:24 przez Amig_OS

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 10:21:10 przez Amig_OS

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 10:24:09 przez Amig_OS

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 10:24:44 przez Amig_OS

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 10:24:52 przez Amig_OS
[#221] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michal_zukowski, post #212

No i wychodzi na moje, dziękuję komuś za dodanie ignora, ciekawe kogo prawda boli.
[#222] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Ender, post #221

Zamiast marudzić brać się za testowanie i zamawiać preordery.


Preorder here:


AmigaOS4 Warp3D:

AmigaOS4 RadeonHD Compositing (for Radeon-cards without Warp3D support):

MorphOS:

AROS x86:


Here are some screenshots of the AmigaOS4 Compositing version (RadeonHD):

link










Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 18:34:59 przez Amig_OS
[#223] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Amig_OS, post #222

Wygląda lepiej niż przedtem, to ile miało to kosztować?
[#224] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Ender, post #223

$54.95
Wings! – Remastered Amiga Edition

Wersja pudełkowa limitowana :)

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 19:10:23 przez Amig_OS
[#225] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Amig_OS, post #220

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 10:18:58 przez Amig_OS

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 10:20:24 przez Amig_OS

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 10:21:10 przez Amig_OS

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 10:24:09 przez Amig_OS

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 10:24:44 przez Amig_OS

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 10:24:52 przez Amig_OS


Czy mógłbyś kasować te informacje przed naciśnięciem "Edytuj", tak aby zostało tylko info o ostatniej aktualizacji (która i tak się pokaże, po usunięciu wszystkich innych)?
Z góry dziękuję.
[#226] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michal_zukowski, post #218

Wklejam tu bo to mistrzstwo świata, po prostu:
Poniżej post (ślepego) proroka = Mufy


[quote]Drako^BB napisał(a):
No tak jak radził Rzookol na ppa :
Cytuj:
skiploopfilter=all wyłącza część filtrowania po dekodowaniu (postprocessing). Włączenie tej opcji umożliwia oglądanie 720p na makach g4 od 1.25 i oczywiście poprawia prędkość dekodowania na dowolnej maszyni. Minusem są widziane nieraz artefakty jak jest słaby bitrate. W 95% przypadków nie ma wpływu wartość wizualną oglądanego materiału, dlatego większość osób (w tym użytkowników AmigaOS4) ma to wyłączone.
--


A dodam że standardowo Mplayer na MorphOS ma tą opcje wyłączona ( pewnie i port Mplayera z MorphOS na AmigaOS4 też )
I spokojnie teraz można oglądać Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy #5 "Robaczek" 720p na Mini czy PB
I poniżej daje dowód :
Screnshot z Mini i -> http://zapodaj.net/2bea99de8b9a1.jpg.html
I zdjęcie z fona http://zapodaj.net/1a308e6d6b5cc.jpg.


Jak napisał Parallax, ja "tych wyników" komentował nie będę. Napisze, tylko że doznaję swego rodzaju Deja vu wobec tego, co było wcześniej. Mianowicie działała sobie kiedyś stronka "Efifka vs. Reszta Świata". Przez lata grupa użytkowników niebieskiego motyla zamieszczała tam wyniki różnych testów i benchmarków. Wyniki można było uznać za wiarygodne, wrzucało je chyba ze siedem osób, nie czuli się w żaden sposób zagrożeni, gdyż najszybszym sprzętem dla AmigaOS 4, była wówczas AmigaOne XE G4 933MHz.

Sytuacja zmieniła się diametralnie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdźki, gdy do użytkowników zaczęły trafiać X1000. Nagle zdarzył się swoisty fenomen, stare Maki po latach zastoju nabrały niesamowitego wręcz przyspieszenia Z dnia na dzień wyniki w Lame czy Blenderze rosły jak na drożdżach, zazwyczaj w opublikowanych słupach robiono tak by dana maszyna była o tę 1s, czy o tej 1fps lepsza od X1000.

Zobaczcie jak wygląda to dziś. 2 tygodnie temu w obecności świadków na publicznej imprezie gdzie każdy mógł podejść i to zweryfikować robiłem testy na 2 różnych maszynach i zajętość była 100% Wczoraj rano z lekką taką nieśmiałością Recedent podał wyniki czegoś (bo graba z filmem nie zrobił), gdzie zajętość proca oscylowała między 85% - 90%. Po południu Trollo już mówił o 75% procentach a wieczorem Rzoookol pokazuje 57% I wszystko, uwaga na tej samej konfiguracji. Teraz zobaczyłem sobie, jakiego graba zrobiłem z mojego Mplayera na potrzeby artka, akurat kliknąłem w momencie gdy licznik procesora wskazywał 59%. Licznik na obrazku Rzookola 57,6%, znowu ten jeden procent, przypadek normalnie :clap:

Nie wątpię, że można manipulować wynikami do woli. Puszczać film bez dźwięku, przekonwertować do innego kodeka, czy w ogóle puścić co innego o tej samej nazwie z czarną dziurą w środku, tłumacząc się tym, że przecież overlay nie pozwala zrobić graba. Arsenał kroków jest bogaty i nie będę tutaj próbował nawet pouczać morphosowej braci, gdyż nie watpię że mają na tym polu o wiele większe doświadczenie. Jeśli mógłbym coś zasugerować na przyszłość, to to by wpierw zebrać się gdzieś na IRCu i ustalić komisyjnie jaka ma być zajętość procesora i jeśli uznają, że dobrze będzie wyglądało powiedzmy 25% na Macu Mini, to niech na innym Macu Mini nie przekroczy to 30%. Z pewnością wówczas cała dyskusja będzie wyglądać bardziej wiarygodnie niż taki rozstrzał, jaki miał miejsce wczoraj ;)

Z innej beczki polecam zapoznanie się z tym obrazkiem. Pisałem, że według moich rozmówców podpisać docka się nie da. Ot i znalazł się "dowód" na to, że Mufa kłamie ;) Nic, że śmierdzi to fake'm na kilometr, a w najlepszym wypadku jest to jakaś ekwilibrystyczna partyzantka (część podpisów jest pod ikonami, część na nie nachodzi niemalże zlewając się z tłem, część jest niewycentrowana względem ikony a jedna jest niepodpisana w ogóle), ważne, że "się da a mufa celowo zasiał fermentu". A przecież wystarczyło tylko pokazać odpowiednią opcję w preferencjach, służącą podpisywaniu ikon, taką jak ja zamieszczam poniżej z preferencji systemowego AmiDocka z AOS4.

Powiedziałeś mi na RetroKompie, że czasami lubisz "przytrollować" ale masz umiar i wiesz, kiedy przestać. Ja też wiem, kiedy przestać i kiedy dalsze komentowanie może służyć tylko rozwojowi brednioserialu.

Napisałem w artykule to co widziałem w Gdańsku, testy robiłem przy świadkach, w sumie trzech doświadczonych użytkownikach systemu Morphos. Robiłem je w miejscu publicznym i z niczym nie manipulowałem. Od momentu napisania tekstu minęło już kilkanaście dni. Wydaje mi się, że wszystko ciekawego co można było napisać w komentarzach, zostało już napisane. Jeśli ktoś chce dalej dyskutować na temat ten czy inny, opierając się na wynikach, których merytoryczność pozostawiam pod rozwagę czytelnika, to jego sprawa.

Z mojej strony EOT. Mam ciekawsze i lepsze rzeczy do roboty, choćby odstresowanie przy Gorky, które jest znakomitą formą naładowania akumulatorów, przed rozpoczęciem pracy przy kolejnych artkach na bloga.



[/quote]

szczęka opada!

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 09:32:18 przez michalmarek77
[#227] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michalmarek77, post #226

Ot jakoś mnie ten post nie zdziwił ... :)
[#228] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Drako^BB, post #227

Ech, straszny brednioserial się z tego zrobił. Podstawą testów powinno być przygotowanie scenariuszy testowych, ustalenie celów i miar powodzenia/niepowodzenia.. Bez tego żaden test i porównanie nie będą miały sensu. Proponowałbym raczej aby mądra głowa przygotowała tabele w arkuszu kalkulacyjnym z krokami i konfiguracjami do przeprowadzenia i dopiero wtedy zamieszczać wyniki. Skoro mufa jest taki chętny do porównywania platform to nie powinien mieć kłopotów z dostarczeniem wyników ze swojej strony, bazując na wytycznych ustalonych dokładnie wcześniej i wspólnych dla obu platform.
[#229] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michalmarek77, post #226

Po południu Trollo już mówił o 75% procentach

Po pierwsze - trOLLO, a nie Trollo .

Po drugie, pisałem jak mam na swoich komputerach - przepraszam, ale czy mam fałszować wyniki bo one nie pasują do "rzeczywistości" Mufy .

Co do filmów HD Ready, akurat od czasu pojawienia się mosa 3.9 da się je oglądać w miarę bezproblemowo - oczywiście wszystko zależy od kodeka jaki został użyty. Mam na dysku filmiki HDReady, które podczas oglądania obciążają CPU w max 60%( Powerbook G4), jednocześnie posiadam też takie, które po uruchomieniu zabierają 100% CPU . Dlatego też test oglądania filmów niczego absolutnie nie dowodzi - no może po za jedną rzeczą - da się je oglądać .
Filmów FullHD nawet nie próbuje uruchamiać, bo to nie ta klasa sprzętu :)

Po południu Trollo już mówił o 75% procentach (...)I wszystko, uwaga na tej samej konfiguracji

Nie, nie na tej samej konfiguracji :) . Ja mam "dopieszczony" system, szybkie kości pamięci i dysk SSD - co ogólnie może, ale nie musi mieć wpływu na resztę systemu :), a co mają inni użytkownicy, to tego nie wiem :) .
[#230] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michalmarek77, post #226

Po tym co przeczytałem to Mufie powinno być wstyd. A on idzie w zaparte.

Panie Mufa, jak chce Pan zrobić poważny test i się nie ośmieszać to:
1. nie urządza się partyzantki z zaskoczenia (że niektórzy nawet nie wiedzą, że właśnie przeprowadzane są jakieś testy) tylko umawia się z kolegami wcześniej
2. robi się wcześniej plan testów aby wszyscy byli przygotowani i aby testy były przeprowadzone na wszystkich komputerach przy takich samych założeniach/parametrach
3. prezentuje się kolegom swój komputer do testów, bo jeśli teraz Pan zarzuca, że ktoś fałszuje wyniki to i Panu można by zarzucić podrasowanie wyników z X1000

I jeszcze raz dodam, że nie używam ani Morphosa ani AmigaOS4. Więc jestem tutaj bezstronny.
[#231] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@sando, post #230

Czytałeś test ? - wiesz kto był przy testach, pomagał, radził i kto użyczył sprzętu ?
Mufa nic nie robił w domu, w ukryciu czy w piwnicy.

(...)

link

Napisałem w artykule to co widziałem w Gdańsku, testy robiłem przy świadkach, w sumie trzech doświadczonych użytkownikach systemu Morphos. Robiłem je w miejscu publicznym i z niczym nie manipulowałem.

(...)

link

Uzbrojony w pendrive wyruszyłem do Gdańska. Po przybyciu na miejsce i zrobieniu krótkiego rekonesansu wśród znajomych wypatrzyłem Krashana zasiadającego przed najpopularniejszym sprzętem wśród użytkowników systemu MorphOS, komputerem Mac Mini. Nie namyślając się długo podałem mu pendrive i poprosiłem o demonstrację.


Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 12:47:07 przez Amig_OS
[#232] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Amig_OS, post #231

Czytałeś test ?

Ciężko to co zrobił Mufa nazwać testem - raczej próbą obejrzenia bliżej nieokreślonych filmów - naprawdę z testem nie ma to nic wspólnego.
Jak testowałem karty ACA 12xx to:
- wybrałem kilkanaście gier, które chce zobaczyć
- uruchamiałem po kilka razy każdą grę aby wykluczyć możliwe błędy i zakłamania
- wybrałem kilka programów użytkowych do testów
- uruchamiałem programy po kilka razy- aby wykluczyć ewentualne błędy
- testy kart ACA trwały ponad trzy tygodnie
- nawet tak proste urządzenie jak Stacja Dyskietek Sakura - testowałem prawie dwa tygodnie zanim zdecydowałem się napisać artykuł - a i w tym przypadku uważałem, że robię to zdecydowanie za szybko

Takie głupie Sysinfo uruchamiałem po kilka razy aby wykluczyć błędy.
Natomiast tutaj przychodzi Mufa, uruchamia dwa bliżej nieokreślone filmy i na tej podstawie po 20-30 minutach zabawy systemem jest w stanie napisać MEGA TEST i wydać ocenę systemowi, którego tak naprawdę nie zna. Jak dla mnie KPINA .

W sumie, ja też tak mogę, wpaść do użytkownika AmigaOS4, odpalić dwa filmy, pooglądać katalogi i po 20 minutach zabawy napisać mega test i głośno orzec jaki to ten AmigaOS4 jest fatalny .
[#233] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Amig_OS, post #231

A gdyby testy robił na jakiejś wadliwej AmigaOne G3, wiem, nie wszystkie miały tam jakieś problemy, to byłoby ok.? Mufa pisał coś, że Adam miał rozlatującego się laptopa, którego musiał stukać w matryce, ja Was proszę, nie muszę mojego PM w nic stukać, żeby chodził. Testów nie zrobię, bo nie potrafię, ale są tacy, co mają dopieszczony sprzęt, system choćby trOLLO (chwalił się przed chwilą) i takie osoby powinny robić testy. Mi ten artek pokazuje, że ludzie wolą szukać czegoś co dzieli niż łączy i dlatego nasze hobby w końcu umrze.
[#234] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Amig_OS, post #231

Nie no, sorry Winnetou, ale jak dla kolegi Rafała poniższe komputery:

  • Mac Mini G4 1,5 GHz (recedent)
  • PowerBook G4 1,5 GHz (trOLLO)
  • PowerMac G5 Single 1,8 GHz (trOLLO)
  • PowerMac G5 Dual 2,3 GHz (Drako^BB)


To jest "jedna i ta sama konfiguracja" to ja dziękuję za taką bezstronność. To po prostu wymyka się standardom jakiegokolwiek dziennikarstwa.

Co do podpisów pod ikonkami w panelu - napisałem, że się da bo.. się da. Co prawda trzeba to zrobić na "amigowo" (swoją drogą - ciekawe czy Dock z OS4 umożliwia taki trick) - szczegółami służę oczywiście, wraz ze screenshotami.

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości co do skiploopfilter - MUImplayer z OS4depot ma tą opcję domyślnie zahashowaną, kolega Rafał musiałby pokazać swój conf. Na wszelki wypadek - testy można wykonywać z wyłączonym skiploopfilter.

Proponowałbym też (zamiast przerzucać się zajętością procesora) - wykonać ten sam test, który robiliśmy na stronie, którą Mufa pamięta z takim rozrzewnieniem. A mianowicie benchmark MPlayerem w następującej formie:

1. test wykonujemy z RAM
2. MPlayera uruchamiamy z konsoli
3. wpisujemy " mplayer -quiet -nosound -benchmark RAM:StrasznieWymagającyFilmHD.mov "
4. wyniki zbieramy w ślicznej tabelce

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 13:19:06 przez recedent
[#235] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@recedent, post #234

Niestety sterowniki do kart RadeonHD są tylko wypisane na stronie developerów MorphOS.
Nikt nie pokazał ich także na żadnym pokazie X5000: Anglia, Niemcy ?
Sterownik HDAudio też nie istnieje.

Więc jak chcesz mieć identyczną konfuigurację ?

Opisy pod ikonami - Mufa napisał wyraźnie że prosi o zrzut ekranu z toolsem z Ambienta ?
Jak widać nie ma - inne metody bez żartów :)



Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 13:25:42 przez Amig_OS
[#236] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@recedent, post #234

Propagandzista dziennikarzem nigdy nie będzie.
I tu nawet nie tyle chodzi o bycie subiektywnym, bo recenzje właśnie takie być powinny, ile o nieudolne przedstawianie faktów tak by pasowały do jego swiatopogladu.
Gdyby to robił nastolatek pewnie bym tylko się uśmiechnął ale takie cos robione przez 40-letniego faceta jest żenujące.
No ale mi smiesznosc Mufy nie tyle przeszkadza ile bawi po prostu.
[#237] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michalmarek77, post #236

Nie interesują mnie Twoje prywatne zatargi z Mufą. Przysłania Ci to logiczne myślenie.
W każdym poście go personalnie obrażasz. Przepraszam to nie moja liga.
[#238] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@recedent, post #234

Proszę zrób z Aleksandrem testy skoro uważasz że jest osoba z odpowiedną wiedzą i umiejętnościami.
MorphOSTeam udostępni wam X5000 z RadeonHD 7750 i zróbcie testy dla AmigaOS4 i MorphOS.
[#239] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Amig_OS, post #238

Z mojej strony dziękuję wszystkim.
Na tym kończę ten wątek.


PS.
Zachęcam do wpłat na Wings! - Remastered Amiga Edition
[#240] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Amig_OS, post #235

Więc jak chcesz mieć identyczną konfuigurację ?


Nie piszę, że "chcę mieć identyczną konfigurację". Odnoszę się do zdania Mufy, cytuję:

Wczoraj rano z lekką taką nieśmiałością Recedent podał wyniki czegoś (bo graba z filmem nie zrobił), gdzie zajętość proca oscylowała między 85% - 90%. Po południu Trollo już mówił o 75% procentach a wieczorem Rzoookol pokazuje 57% I wszystko, uwaga na tej samej konfiguracji.


Otóż u mnie był to Miniacz 1.5, u trOLLO był to PowerBook 1.5, a Rzookol w ogóle nie podawał wyników. Gdzie więc "uwaga - ta sama konfiguracja"? Co więcej - jak widać po moich screenach - chwilowa zajętośc procesora podczas odtwarzania filmu może dość znacząco się wahać. Mam zrobić screengraba z chwili, gdy akurat zużycie proca było najniższe? Bez sensu. A tak - masz całe spektrum. Możesz sprawdzić co do sekundy które klatki jedzą najwięcej mocy CPU. Chcesz prawdziwego benchmarku? To zapuszczaj MPlayera z linijką, którą podałem.

Amig_OS, TomK - przyłączcie się do benchmarkowania. W końcu im więcej wpisów w tabelce tym lepiej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem