Komentowana treść: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1
[#91] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michal_zukowski, post #84

A tak z ciekawosci jak to dziala?
Jak podmieniasz systemowa biblioteke to w katalogu sys/libs, a w katalogu mossys/libs stoi oryginal?
Update mosa podmienia w mossys/libs? Jak system wybiera z ktora mu bardziej po drodze? Czy sprawdza wersje bibliotek w obu katalogach czy któryś ma pierwszeństwo?
[#92] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@pawelini, post #91

Nie podmieniasz systemowych bibliotek. Czemu chcialbys to robic? Ale jakbyś się uparł to teraz nie pamietam, która sciezka ma priorytet. Na pewno nie sprawdza wersji.
[#93] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michal_zukowski, post #92

priorytet ma mossys
[#94] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Drako^BB, post #93

No i po zawodach.
Mufa podsumował ten wątek i komentarze, zacytujmy:
Cieszę się że pomimo tak krótkiego rekonesansu i tak wyszło to na tyle dobrze iż udało mi się postawić argumenty, z których choćby jednego, przez 100 komentarzy na PPA nie udało się nikomu w najmniejszym stopniu obalić, ba nawet znalazłem buga w MOSie, którego złosił już rzookol Ot i wszystko.


Game Over.

[#95] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michalmarek77, post #94

Przerażają mnie ludzie nieomylni (w swoim mniemaniu)
[#96] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@_arti, post #95

Jeśli TYLKO we własnym, to jest niegroźny.
[#97] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michal_zukowski, post #28

@ michal_zukowski
skiploopfilter=all wyłącza część filtrowania po dekodowaniu (postprocessing). Włączenie tej opcji umożliwia oglądanie 720p na makach g4 od 1.25 i oczywiście poprawia prędkość dekodowania na dowolnej maszyni. Minusem są widziane nieraz artefakty jak jest słaby bitrate. W 95% przypadków nie ma wpływu wartość wizualną oglądanego materiału, dlatego większość osób (w tym użytkowników AmigaOS4) ma to wyłączone.


Nie widzę tej opcji w prefsach (GUI). W tooltypach też ikony nie. Jak to włączyć "na stałe"?
[#98] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michalmarek77, post #94

O jeny! Mnie najbardziej rozwala, że stary facet wypisuje takie głupoty i celowo stosuje tak perfidną manipulację. Dziwi mnie, że mu się jeszcze chce w tym wieku. Ja jak byłem dzieckiem, to krzyczałem, jakie to pecety są złe i próbowałem na siłę przekonać kolegów do Amigi (inna sprawa, że wtedy jakieś racje mimo mojego ślepego "idealizmu" też za mną stały, a mimo to skutki były mizerne). Czy naprawdę facet wierzy, że kogoś przekona dzięki temu do AOS? Kogo to w ogóle interesuje? Jedni wolą MOSa, paru AOSa, a całej reszty w ogóle ma gdzieś co rzekomo lepsze. Tak czy siak, nikomu taka propaganda nic nie da. No, może poza sporą dawką śmiechu. szeroki uśmiech Czy facetowi tak się nudzi, że sobie pisze, byle coś tam napisać? szeroki uśmiech Tak, czy siak, jedno i drugie też mnie niesamowicie dziwi.
[#99] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@R-Tea, post #97

w pliku conf/config powinna byc zakomentowana to odkomentuj
[#100] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Adam_K, post #98

# 100 ;)
E tam, ja czekam na drugi artykuł, "z drugiej strony" cafe
[#101] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michal_zukowski, post #99

jest wiersz
#lavdopts=skiploopfilter=all


Mam usunąć tylko
#
, czy
#lavdopts=
?
[#102] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@grxmrx, post #82

Też tak myslę że wreszcie ktoś by mógł coś napisać z "drugiej strony". Bo narazie to prawie same brednie i setka komentów padła.

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 00:10:27 przez TomK
[#103] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@michalmarek77, post #94

udało mi się postawić argumenty, z których choćby jednego, przez 100 komentarzy na PPA nie udało się nikomu w najmniejszym stopniu obalić


No popatrz, Rafał, a mi się zdawało że do wszystkich Twoich "argumentów" znajdziesz w tym wątku odpowiedź.
[#104] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@TomK, post #102

wreszcie ktoś by mógł coś napisać z "drugiej strony"

Ale co, chciałbyś, żeby jakiś użytkownik MorphOS-a napisał stek oszczerstw na temat AmigaOS 4? Są naprawde lepsze sposoby promowania swojego systemu, chociażby pisanie na niego oprogramowania. Mufa niestety umie tylko pisać paszkwile, więc nic innego mu nie pozostaje...
[#105] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Krashan, post #104

amen !
[#106] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Krashan, post #104

Pozwolę sobie ponownie coś zacytować, bo ten fragment idealnie pokazuje zdolność percepcji, kojarzenia oraz przedstawianie faktów przez Mufę:

Ja myślę że tak naprawdę to on sam /Rzookol/ nie wierzy w to co pisze, w końcu jest człowiekiem rozumnym i widzi co ma w systemie. Zresztą z rozmów z różnymi ludźmi (niekoniecznie z czerwonej opcji) śmiem twierdzć że mało kto bezdyskusyjne mu wierzy (no może michalmarek).




Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 10:15:09 przez michalmarek77
[#107] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@R-Tea, post #101

pierwszy # usuń
[#108] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@recedent, post #103

parafrazujac:

Dyskusja z Mufą tak samo nie ma sensu jak gra w szachy z gołębiem.
Nieważne jak dobry jesteś w szachy, gołąb przewróci figury, nasra na planszę i będzie się puszył jakby wygrał.
[#109] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1
Czy ktoś z Was ma ten trailer z filmu Prometeusz na którym testował Mufa MPlayera?
Chętnie bym uruchomił to u siebie.
[#110] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@waldiamiga, post #109

ponoć z JuTuba Mufa pociągnął jakimś pecetowym/linuksowym utilem (SmTube?).
[#111] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@waldiamiga, post #109

Dokładne, ja też poproszę ów trailer. Mam Mini oraz G5, więc chętnie zobaczę i ocenię jak to chodzi.
[#112] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1
Nie jestem użytkownikiem ani AOS4 ani MOSa więc to będzie opinia z dystansu. Oto moje uwagi.
1. Przede wszystkim lepiej by było umówić się na testy wcześniej tak aby koledzy mogli przygotować swoje komputery i zainstalować to co będzie potrzebne do testów.
2. Brakuje platformy porównawczej z AOS4. Tutaj mamy sytuację gdzie autor pobawił się kilkoma komputerami ale nie pokazał nic w zamian. Zamiast wierzyć na słowo autorowi jak duża jest różnica, lepiej by było gdyby wziął swoją X1000 i ją zaprezentował. Jeśli to tak świetny komputer to autor taką prezentacją zrobił by mu tylko dobrą reklamę.
3. Co więcej, gdyby umówić się wcześniej na testy tak jak pisałem w punkcie 1. to pewnie znaleźli by się koledzy chcący zaprezentować inne sprzęty, jak Pegasosa II, Samantę, czy wreszcie maki z G5 i G4. Można by na wszystkich tych komputerach przeprowadzić umówione testy. Można by pokazać zalety poszczególnych rozwiązań. To mogło by być bardzo fajne i interesujące spotkanie.
4. Nie widzę aby autor starał się być obiektywny. Nie widzi zalet konkurencji, choćby tak oczywistych jak możliwość zainstalowania systemu na laptopie. Widzi jedynie wady, a niektóre są wyszukane na siłę. Dopełnieniem tekstu jest czepianie się o okienko informujące o wersji demo. To jest już groteska.

Niestety autor trochę zniechęcił do AOS4. Pewnie to fajny system. Mnie cieszy, że jest rozwijany. Fajnie też, że jest X1000 i planowane są inne sprzęty. Cieszy mnie też, że jest rozwijany MOS, że trafił na G5. Super, że niektórzy programiści nie ograniczają się do jednego systemu, ale chcą rozwijać oprogramowanie i tu i tu. Najgorsze są te idiotyczne wojenki podjazdowe niektórych fanatyków. Do niczego konstruktywnego to nie prowadzi. Jedynie to zniechęca. I ten "test" zaliczam właśnie do tej kategorii.
[#113] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@RadziN, post #111

Zapewne chodzi o ten, oficjalny trailer. Do pobrania na przykład tutaj. Sprawdzimy.
[#114] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Krashan, post #104

Ale co, chciałbyś, żeby jakiś użytkownik MorphOS-a napisał stek oszczerstw na temat AmigaOS 4?

Przecież jakby napisał oszczerstwa to wiedziałbym co nie jest prawdą. Może i byłoby dolaniem oliwy do ognia, ale mnie to nie rusza, zwyczajnie poczytałbym. Pewnie pojawiłyby się potem komentarze wyjaśniające, tak jak w tym przypadku. Zwyczajnie wszyscy wiedzieliby więcej niż przed publikacją. Dopóki nie ma wycieczek ad personam, a dyskusja jest na poziomie - nie ma czego się obawiać.

Co do promowania systemu - zawsze to mówiłem/pisałem - tylko kampania pozytywna może dać nowych użytkowników, negatywna to takie pocieszanie się we własnym gronie. Niemniej każdy taki tekst porównawczy z góry jest naznaczony ryzykiem - każdy ma subiektywne odczucia, i chcąc pisać szczerze tak jak się myśli wystawia się autor na ryzyko oskarżenia o brak "politycznej poprawności" conajmniej. Dla mnie recenzja Mufy jest cenna o tyle że nikt wcześniej tego nie podjął się.

W sumie to "wasza " wina - podam ci jeden przykład. Kilka lat temu dosyć często zaglądałem na MorphOS.pl ale chcąc zobaczyć galerię systemu - nie doczekałem się. Nawet dopytując się tu na PPA (bo tu wszyscy siedzą). A gdzie tam. Za to na forum Mufy można od dziś zobaczyć całą serię zrzutów z MorphOS-a (oczywiście nie takich pewnie jakbyście chcieli, bo pokazujące braki w lokalizacji).

To są wasze grzechy zaniechania, jakby nie zależało wam na nowych użytkownikach. Normalnie po takiej recenzji jakość polonizacji z ambicji powinna poprawić się "dramatycznie" - ale to pewnie nie nastąpi.
Nie sądzisz że to oczekiwanie, że ktoś kto nie chce używać MorphOS-a zapewni pochwały jest naiwne? Jak się sami nie pochwalicie nikt tego za was nie zrobi.
(Przy okazji - dziś znów zajrzałem na polską stronę MorphOS-a - ostatnie wiadomości i komentarze są z czerwca). To tak a propos kampanii pozytywnej.
[#115] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Krashan, post #104

Nie raczej coś o Mosie. Zauważ dawno nie było nic sensownie go opisującego jakie zmiany zaszły, jakieś porady co gdzie i do czego. A jakbyś się pochwalił mocnymi stronami Mosa to też bym nie pogardził.
[#116] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@recedent, post #110

ponoć z JuTuba Mufa pociągnął jakimś pecetowym/linuksowym utilem (SmTube?).

Nie to jest na QT wiec działa na wszystkich systemach na które jest QT. Ech te złośliwości
[#117] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@adam_mierzwa, post #114

Dla mnie recenzja Mufy jest cenna o tyle że nikt wcześniej tego nie podjął się.

Recenzja Mufy w istocie nie jest żadną recenzją. Jest elementem jego wojenki przeciw MorphOS-owi. Nadmierne angażowanie się w polemikę z tego rodzaju artykułami w istocie odciągałoby mnie od pisania oprogramowania. A to jest najlepszy sposób, w jaki mogę się przyczynić do rozwoju MorphOS-a. Jedyny efekt, jaki wywierają na mnie takie teksty, to całkowite wybijanie mi z głowy jakichkolwiek pomysłów napisania czegoś na AmigaOS 4, kto wie, może nawet moje plany „komercyjne” zaczną omijać ten system.
[#118] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@recedent, post #113

Hmm... Jeśli to faktycznie o ten oficjalny trailer chodzi to na moim Miniaczu zajmuje coś koło 55% czasu procesora (i to odtwarzany w okienku). Nie wierzę, że Mufa posunąłby się do tak ordynarnego łgarstwa, więc zakładam że to o inny trailer "Prometeusza" chodzi.
[#119] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@recedent, post #113

Twój podlinkowany "Official Trailer [TRUE HD]" to nie 1080p a "1280x544".
Tu masz w 1920x1080 zajmuje tylko 16MB.
[#120] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Leon, post #119

Minuta w 1080p i 16 MB?????? No cosik chyba nie tak z tym trailerem :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem