Komentowana treść: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1
[#181] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@flops, post #179

A tam zaraz hejtem...
Ja wiem, że MOS to system fanowski, amatroski i dlatego specjalnie się nie przypieprzam. Bo to coś robione przez fanów dla fanów ale AOS to, kurde bele, komercyjny soft, OS!
Jeśli ktoś mi pisze, że ten os obsługuje 3d w x280 to ja myślę, że kartę można wykorzystać w pełni jej funkcjonalności. A tu DUPA. Ładowanie pod AOS4.x takiego radeona to jest bezsens po prostu. Kompletny.
A pisanie, że AOS obsługuje Radeony HD trudno nazwać czymkolwiek innym jak jedynie mydleniem oczu. To, że wprowadzono Warp3D i płatne sterowniki pod Radki raczej świadczy o ułomności AOS 4.x niż miałoby być jakąkolwiek zaletą.

#przyhejciłem
[#182] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#183] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@TomK, post #153

A wystarczyło zapytać się na forum.
Co do prefsów, to w Windows tez się zmieniają co pewien czas
Na naukę nigdy nie jest za późno.
Zastanawiam się, gdzie zanikło Twoje amigowanie/kombinowanie?
Używając Amigi zawsze trzeba było się "namęczyć", aby uzyskać wymagany efekt.

Nie wiedziałeś jak zmienia się rozdzialke?
MOS nie jest trudny. Uwierz mi.
[#184] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Norbert, post #183

Tak ale w OS4 bazowałem na wiedzy z OS3 a w Mosie musiałbym wielu rzeczy uczyć sie na nowo i to mnie odstraszyło.
[#185] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@wali7, post #144

Tak na serio, to dostałem ten komputer za darmo.


Jak by Ci się znudziła i chciałbyś ją puścić "po pieniądzach" to daj znać :)
[#186] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@TomK, post #184

Czyli od samego początku Morphos Ciebie nie interesował.
Człowiek ma w naturze ciekawosc do nowych rzeczy, a Ty od razu zrezygnowałeś
[#187] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@TomK, post #184

Niczego nie trzeba uczyć się na nowo.
Każdy kto używał na AOS3 kartę graficzną, bez problemu poradzi sobie z tym zarówno na AOS4 jak i MOS (pomimo pewnych, niewielkich różnic pomiędzy CGX i P96).OK
[#188] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Ittaj, post #156

Generalnie sie z Tobą zgadzam.
Chociaż widzisz kiedyś spodobał mi się pewien reportaż w Teleexpresie. Plik z odcinkiem Teleexpresu ściągnąłem, wyciąłem odpowiedni fragment przekonwertowałem na format zjadliwy dla fejsbuka i umieściłem w necie. Na odtwarzaczu DVD za 150 bym tego nie zrobił a zrobiłem to na mojej Amidze no dobra Amidze One a niech będzie nawet na AmidzeOne
A tak swoją drogą pytanie. Można coś takiego zrobić na Mosie ale w programie guiowym bo nie lubię "magicznych słów".
[#189] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Andrzej Drozd, post #187

Miałem kartę graficzną na OS3 a jednak sobie nie poradziłem dupa jestem albo mi zapłacili żebym sobie pod Mosem nie poradził
[#190] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@TomK, post #189

Bardziej to pierwsze.szeroki uśmiech
[#191] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Norbert, post #190

Też tak podejrzewam.
[#192] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#193] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#194] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#195] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#196] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#197] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#198] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@recedent, post #139

No dobra, wracając do tematu - dostałem od Mufy linka do filmów, o których pisze w swoim artykule. Oto wyniki zajętości procesora na zwiastunie Prometeusza w fullHD (zgodnie z oczekiwaniami zajmuje 100% i dźwięk rozjeżdża się z obrazem):



A oto wyniki zajętości procesora dla drugiego filmu (zdaje się, że 720p):



jak widać, tu nie ma najmniejszych problemów z odtwarzaniem. A obydwa filmy Mufa uploadował tutaj (hasło: retrokomp).

Jeśli ktoś nie chce płacić chomikowi za transfer to filmy te można znaleźć tutaj (FullHD, 178 MB) i tutaj (YouTube, wystarczy pobrać w najwyższej jakości, plik ma mieć 201 MB). Bardzo proszę wszystkich o kolejne testy. Dziękuję.
[#199] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@recedent, post #198

A z jakiego sprzętu te obrazki?
[#200] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@TomK, post #199

Z mojego Miniacza, którego mam w profilu. A co?
[#201] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@recedent, post #198

PS : do monitorowania polcema CPUGauge / Memory Gauge od AmigaZeux
[#202] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Drako^BB, post #201

No wiem, nawet to miałem poinstalowane, ale ostatnio stawiałem od zera system na SSD i jeszcze nie przekopiowałem wszystkiego. Odpalisz te filmy u siebie na G5?
[#203] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@recedent, post #202

Taki mam plan ale jutro jak G5 wróci :)
[#204] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#205] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@recedent, post #200

A co?


A nic. Czy Wy naprawdę myślicvie że my tylko czekamy żeby Was "opluć" i "obrzucić błotem".

Po prostu nie pomyslałem żeby popatrzyć w profil a tu nic nie napisałes.
[#206] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@recedent, post #198

Sprawdziłem na dwóch komputerach:
1 - PowerBook G4 1.5 GHz z Radeonem 9700M
Film FullHD (Prometheus)- obciążenie CPU 97-99% i po dłuższej chwili dźwięk rozjeżdża się z obrazem
Drugi film (star wars) bez najmniejszych problemów działa - zajętość CPU ok 75%
2 - PowerMac G5 Single CPU 1.8 GHz - Radeon 9600XT

Film Prometheus - 90% CPU - i tak samo, po dłuższej chwili obraz traci synchronizację z dźwiękiem
Film Star Wars - obciążenie CPU 55% - można spokojnie oglądać

Co śmieszniejsze, w G5 pod Mac OS X (10.5.8) z GF6800Ultra pod playerem MPlayer Extended, film Prometheus w ogóle nie da się oglądać, natomiast Star Wars działa, jednak mam prawie 100% obicążenia CPU :) .
[#207] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@trOLLO, post #206

A jeśli w conf/config masz włączone:

lavdopts=skiploopfilter=all


To jak to wygląda?
[#208] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@recedent, post #207

i musi być też wyłączony framedrop !!!

i musisz mieć kartę RadeonHD, przecież bez tego filmów HD się nie da oglądać.

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 14:01:39 przez michal_zukowski
[#209] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@recedent, post #198

Sprawdziłem na dwóch komputerach:
1 - Mini 1.5 Ghz/Radeon 9200 64 MB
(star wars ) użycie CPU do 75 % ( 60- 71 % )
Film FullHD (Prometheus) nie sprawdzałem bo raczej efekt będzie wiadomy

2 - Power Mac G5 2.3 Ghz dual / Radeon 9600

(star wars ) CPU 35 %
Film FullHD (Prometheus) przedział 55-65 %
[#210] Re: Porównanie dwóch systemów, czyli MorphOS okiem użytkownika AmigaOS 4.1

@Drako^BB, post #209

--- Copy & Paste ---

link


skiploopfilter=all wyłącza część filtrowania po dekodowaniu (postprocessing). Włączenie tej opcji umożliwia oglądanie 720p na makach g4 od 1.25 i oczywiście poprawia prędkość dekodowania na dowolnej maszyni. Minusem są widziane nieraz artefakty jak jest słaby bitrate. W 95% przypadków nie ma wpływu wartość wizualną oglądanego materiału, dlatego większość osób (w tym użytkowników AmigaOS4) ma to wyłączone.

--- End ---

Czyli bez pogorszenia parametrów odtwarzania na MorphOS G4/G5 nie da rady obejrzeć oryginalnych plików Mufy (brak przekłamywania grafiki, bitrate i synchronizacja dźwięku z obrazem. :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem