[#661] Re: MorphOS na ARM - czemu nie?

@abcdef, post #659

Dlaczego napędzacie trolla????
Już dawno by nie egzystował gdyby nie ciągłe te same polemiki na ten sam temat.
Błędem jest dyskutowanie z płaskoziemcami, ponieważ stwarza się wrażenie, że jest o czym dyskutować.
.
[#662] Re: MorphOS na ARM - czemu nie?

@rePeter, post #661

Będzie egzystował w każdym temacie gdzie może wrzucić swoje 3 grosze, by nie egzystował musiałby być zablokowany przez każdego użytkownika albo po prostu zbanowany przez portal.
[#663] Re: MorphOS na ARM - czemu nie?

@abcdef, post #662

Wystarczy nie odpowiadać.
Troll niekarmiony, zdycha.
.
[#664] Re: MorphOS na ARM - czemu nie?

@abcdef, post #662

Ja go mam w zablokowanych. Nie czytam, nie komentuję jego wypowiedzi.
On sam chyba zajmuje pierwsze miejsce w ilości blokujących użytkowników - sprawdźcie sami :)
[#665] Re: MorphOS na ARM - czemu nie?

@rePeter, post #663

Tak, tak. Rzeczowa dyskusja na temat arosa się nie podoba.
Największy ból oczywiście sprawiają słowa że nikt normalny nie będzie używał arosa czy mosa jak na dokładnie tym samym komputerze pod win/lnx/osx da się zrobić wszystko sto razy szybciej.
Tu pyskowanie, nazywanie innych trollami nie pomoże.
Trzeba ciężko pracować żeby ten aros czy mos był tylko ciutkę jakieś max 10% gorszy od win/lnx/osx.
Żeby to nie była kompletna padlina w porównaniu do win/lnx/osx na x86 a ios/adroid na arm.
[#666] Re: MorphOS na ARM - czemu nie?

@swinkamor12, post #665

Ja już w sumie nic nie mam do dodania, chciałem mieć tylko koment #666.
[#667] Re: MorphOS na ARM - czemu nie?

@swinkamor12, post #665

A co ma do tego komputer i jego typ procesora?
Jeśli komputer specjalnie będzie kupiony do AOS4/MOS-a to jakie ma znaczenie czy to x86 czy jakiś PowerPC? Ten komputer powinien być używany głównie z docelowym systemem operacyjnym a inne OSy tylko okazjonalnie, do testów, może pograć w jakąś grę czy coś.

Idąc Twoim tokiem rozumowania każdy użytkownik komputerów AmigaOne X1000 i X5000 używa głównie Linuxa bo tam ma obsługę obu rdzeni i więcej aktualnego/użytecznego oprogramowania...

...choć być może tak jest, w sumie nie wiem

edit://
@#666 brrr

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 09:14:42 przez XoR
[#668] Re: MorphOS na ARM - czemu nie?

@XoR, post #667

A co ma do tego komputer i jego typ procesora?
Jeśli komputer specjalnie będzie kupiony do AOS4/MOS-a to jakie ma znaczenie czy to x86 czy jakiś PowerPC? Ten komputer powinien być używany głównie z docelowym systemem operacyjnym a inne OSy tylko okazjonalnie, do testów, może pograć w jakąś grę czy coś.


Nie karm trolla...
[#669] Re: MorphOS na ARM - czemu nie?

@michal_zukowski, post #666

Zawsze się zastanawiałem po co ktoś tu hejtuje.
Przecież jest to portal o Amigach, Morph OS ach, Arosach oraz o 68k,PowerPC itp.
Sprawy Windowsa i Intela i zalet o nich można znaleźć gdzie indziej.
[#670] Re: MorphOS na ARM - czemu nie?

@XoR, post #667

Nie wiesz o czym piszesz.
Amiga OS 4 ma szybsze i do nowszych kart sterowniki niż linux ppc.
[#671] Re: MorphOS na ARM - czemu nie?

@swinkamor12, post #670

Jakie karty są maksymalnie obsługiwane przez Linux PPC a jakie przez AOS4?
Co rozumiesz przez szybsze?
[#672] Re: MorphOS na ARM - czemu nie?

@XoR, post #671

A to ciekawostka. Ciekawe jak z ceną.
[#673] Re: MorphOS na ARM - czemu nie?

@KM_Ender, post #672

[#674] Re: MorphOS na ARM - czemu nie?

@KM_Ender, post #673

Czy ja wiem - przynajmniej z punktu widzenia potencjalnego amizastosowania nie oferuje więcej od RPi4, a cena w porównaniu z RPi jak z kosmosu
[#675] Re: MorphOS na ARM - czemu nie?

@okejokej, post #674

NvMe - o 1 więcej niż RPI4 (bo to ma 0) - choć to tylko pcie 2.0 1x, RK3399 ma iirc pcie 2.1 4x a urządzenia na nim są tańsze od tego amlogica
2.2GHz na standardzie to o 700MHz więcej niż RPI4 czyli prawie 50% więcej, tak, wiem że da się podkręcić pi, natomiast zapewne w ten sam sposób można i amlogica podkręcić
Akcelerator do uczenia maszynowego - coś czego broadcom w Pi nie ma wcale
eMMC 32GB, którego RPI4 nie ma.
USB C zgodne ze standardem power delivery (więc 5-20VDC na wejściu, a nie tylko 5V).

Z mojej strony to jednak oferuje zdecydowanie więcej niż RPi4, ale faktycznie za zdecydowanie wyższą cenę. Za tyle można już coś uskładać na x86 co będzie jeszcze szybsze (no, z wyjątkiem NPU, ale to nadrobić może iGP).
[#676] Re: MorphOS na ARM - czemu nie?

@abcdef, post #675

Gdybym miał brac coś z ARm to własnie tego typu. Cena nie jest taka straszna. Mniej niż A1200.
[#677] Re: MorphOS na ARM - czemu nie?

@KM_Ender, post #676

No jest to dość sensowny argument ;) Mniej niż V4SA a możliwości większe :P
[#678] Re: MorphOS na ARM - czemu nie?

@abcdef, post #677

Wbrew pozorom próg wejścia nie taki straszny, a jest i Android i Linux jakby co. Jeszcze sensowną obudowę imitująca Amigę lub inną, ale z dobrym chłodzeniem. Pożyjemy zobaczymy, co przyniesie los.
[#679] AmiCygnix 1.6
Nuda.
Jak długo nie ma na x86 nic amigowego na tyle dobrego, żeby tego Windowsa nie włączać częściej niż raz na tydzień to NG nie ma na co zmienić.
Co tam słychać z MOSem na x86?
Chodzą plotki że nima bo wyprzedali wszystkie płyty i tera trzeba portować na nowe.
Czyżby były prawdziwe?
[#680] AmiCygnix 1.6
Nuda.
Jak długo nie ma na x86 nic amigowego na tyle dobrego, żeby tego Windowsa nie włączać częściej niż raz na tydzień to NG nie ma na co zmienić.
Co tam słychać z MOSem na x86?
Chodzą plotki że nima bo wyprzedali wszystkie płyty i tera trzeba portować na nowe.
Czyżby były prawdziwe?
[#681] AmiCygnix 1.6

@swinkamor12, post #679

Plotki zawsze niosą nutki prawdy.
Jak by wyszedł Morph OS na x86???
Kupilbym Ryzena z płytą i full licencje...
Ale wolałbym na coś innego, ARM itp...
[#682] AmiCygnix 1.6

@swinkamor12, post #680

Dwa razy to samo? Ty weź głęboki oddech i wolniej uderzaj głową w klawiaturę, bo widzisz co się dzieje.

A może skasować możliwość komentowania newsów? Na jakiś czas na próbę.
[#683] Re: AmiCygnix 1.6

@swinkamor12, post #679

LOL. Piszesz to samo na MorphZone i tutaj? Tylko tam pod nickiem ppcamiga1?

Naprawdę myślisz, że wszystko już gotowe żeby wydać MorphOSa na x64? I że platforma jest już wybrana?
[#684] Re: AmiCygnix 1.6

@recedent, post #683

Nie, tylko powtarzam plotki.
Coś w tym musi być że jeszcze nie gotowe.
[#685] Re: AmiCygnix 1.6

@KM_Ender, post #682

Prawda boli.
[#686] Re: AmiCygnix 1.6

@swinkamor12, post #684

Gościu, Bigfoot pokazał "proof of concept" w październiku, a Ty oczekujesz że już będzie działająca wersja publiczna?

Wiesz kiedy po raz pierwszy pokazano MorphOSa działającego na iMacu G5? W 2015. A support dla tych maszyn pojawił się w MorphOSie 3.13 (luty 2020). Radziłbym więc ostudzić konia, usiąść i grzecznie poczekać.
[#687] Re: AmiCygnix 1.6

@recedent, post #686

Jak się studzi konia ?
Nie wiem bo nie jestem rolnikiem
[#688] Re: AmiCygnix 1.6

@mikecios, post #687

Polewa się zimną wodą. Lodowatą. ok, racja
[#689] Re: AmiCygnix 1.6

@recedent, post #688

Wpędzisz chłopaka w szok termiczny
[#690] Re: AmiCygnix 1.6

@mikecios, post #689

To zależy ile wody i gdzie wyleje.

Przypomina mi się miejska legenda dotycząca wstawki w WKU. Co prawda nie była to dentystka tylko pielęgniarka, ale efekt taki sam, poborowy bardzo ucieszył się na jej widok. Lekarz w komisji widząc jego entuzjazm rzucił hasło idź zmocz głowkę, gość wyszedł, wrócił po chwili z mokrymi włosami.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem