[#1891] Re: rysowanie neonów

@swinkamor12, post #1888

Gry i grafika na a500 były dawniej dużo lepsze.

Tak, owszem, bo wtedy obowiązywał zakaz robienia krapów.

Po co robić na amigę coś co wygląda jak na c64. Nie szkoda Ci czasu?

Nie szkoda.
[#1892] Re: Pixele, piksele

@morph123, post #1890

Ja tam widzę Flashback i Another World, czyli klasyka

Dokładnie! OK

Są też nawiązania np. do Agony
[#1893] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #1892

Super OK
[wyróżniony] [#1894] Re: Pixele, piksele

@philipo, post #1893

Fajny ten Art3mis & Parzival / GUNSHIP.

Dostrzegłem jeszcze jeden amigowy akcent w tym teledysku, pojawiająca się na ułamek sekundy plansza:



Spodziewałem się tylko czegoś bardziej amigowego i tajemniczego pod stroną spek.cc, a tu tylko jakiś Acoustic Spectrum Analyser ;)

Ostatnio kiepsko u mnie z czasem, ale podczytuje cały czas ten wątek. Bardzo fajny ten Twój Józef P. z przed kilku postów. Wątek z malarskim mieszaniem kolorów w pixel arcie również ciekawie się zapowiada.

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 10:26:40 przez slay
[#1895] Re: rysowanie neonów

@Koyot1222, post #1891

Po co robić na amigę coś co wygląda jak na c64. Nie szkoda Ci czasu?


Nie szkoda.



Ale doceńcie ironię sytuacji. O stratę czasu pyta gościu, którego jedynym osiągnięciem jest wklepanie dziennie kilkunastu bezsensownych komentarzy, które są w kółko o tym samym splat. Ja nie wierzę, że to jest prawdziwa osoba. Ktoś napisał bota do trollowania, ale chyba jest za słaby by wypuścić go na szersze wody Internetu, a tutaj wystarczy :)


Btw, fajna stylówka. Moim zdaniem nie musi na niczym konkretnym bazować ani być wierna temu co już istnieje, więc fajny kierunek, wart eksperymentów. I czasu.

[wyróżniony] [#1896] Re: rysowanie neonów

@nogorg, post #1895

nie mam przekonania do takiego stylu.
Coś tam kiedyś próbowałem,

...ale po próbach ze "sztuką" stwierdziłem że stare dobrze rzemiosło pixel artu to jest to co mi sprawia najwięcej frajdy i to co lubię najbardziej oglądać.
[#1897] Re: rysowanie neonów

@retronav, post #1896

No nie jest to 'jeden prosty trik, który zamieni dowolną pracę w arcydzieło'.
[#1898] Re: rysowanie neonów

@nogorg, post #1895

Kolejny pikselkowy eksperyment na podstawie Boba Rossa S01E05

[#1899] Re: rysowanie neonów

@Koyot1222, post #1898

ale... na co patrzymy ? :)
szczerze to jakoś ten typ artyzmu do mnie nie trafia...
[#1900] Re: rysowanie neonów

@softiron, post #1899

Współczesna sztuka nie potrzebuje odbiorcy
Do mnie też to nie trafia, ale autor ma fazę na to, i musimy poczekać aż mu przejdzie ;)
[#1901] Re: rysowanie neonów

@softiron, post #1899

Ten drugi obrazek to ewidentnie jest mapa do gry strategicznej lub RPG, pewnie juz nad nia pracuje.
[#1902] Re: rysowanie neonów

@Don_Adan, post #1901

ja tam widze walajce sie techno piguly
[#1903] Re: rysowanie neonów

@softiron, post #1899

ale... na co patrzymy ? :)

Generalnie to jest "odskocznia" nad którą pracuję.
Tak jak podałem wczesniej jest to próba pracy nad tematyką malowania widoków poruszanych w tutorialach Boba Rossa. W założeniach ma to być prosta i efektowna technika która jest osiągalna dla każdego dając przy tym współmierne ciekawe efekty.
W tradycyjnym pikselarcie technika Boba jest bardzo trudno osiągalna z powodu rozcierania farb i otrzymywania półtonów na pół płynnym podłożu.
Nie jest to technika którą można odtworzyć.
Co ja robię tu... Jestem zafascynowany samą ideą tych tutoriali. Wypracowaniem takiej techniki, która była by prosta i przyjemna dla każdego. Często pokazuję moje prace i ludzie się głowią "po co?" "na co to?". Do nikogo nie trafia że takie "ćwiczenia" mogą mieć wartość terapeutyczną podobną do np haftowania wzorów lub szydełkowania.
W moim przypadku, potrzebuję przestrzeni w której będę się powoli rozwijał. Pikselowania do kolejnych projektów przynosi mi coraz więcej stresu. Pikseli jest więcej, wymagania rosną. Nie wystarczy poszukać w necie referencji i jej przekształcić. To jest ten ból. Ćwiczenie jest proste, 10-15 lub 20 minutowe max.
szczerze to jakoś ten typ artyzmu do mnie nie trafia...

Szanuję

Równolegle pracuję też nad innymi technikami.


Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 09:02:29 przez Koyot1222
[#1904] Re: rysowanie neonów

@Koyot1222, post #1903

odpal ZX spectrum, nie bedziesz tracil czasu na rysowanie
[#1905] Re: rysowanie neonów

@selur, post #1904

To nie jest złe. Ale u mnie efekt końcowy, jest trochę bardziej zaplanowany
[wyróżniony] [#1906] Re: rysowanie neonów

@Koyot1222, post #1905

A ja wyfiltrowałem takie cóś, co prawda to nie ręczne pikselowanie ale może się przyda :)

[#1907] Re: rysowanie neonów

@ede, post #1906

Dobra... a moze w koncu ktos wrzuci jakies swoje ciekawe prace ?
[#1908] Re: rysowanie neonów

@selur, post #1907

Żebyś mógł się ponabijać?
[#1909] Re: rysowanie neonów

@ede, post #1906

ale może się przyda

Efekt jest ciekawy. Ważne aby ten eksperyment i inne podobne do czegoś prowadziły lub sprawiały Ci radość.
[#1910] Re: rysowanie neonów

@selur, post #1907

Ważne, aby powstawały jakieś prace. Ważne aby ludzie nie bali się tego co robią. Nie każdy od razu urodził się Picassem, Michelangelem albo Beksińskim.
Zostałem w tym wątku sam. Pracując nad swoimi pracami, doszedłem do wniosku, że już nie lubię tego co robię. Nie mam z tego radości.
I co dalej?
[#1911] Re: rysowanie neonów

@Koyot1222, post #1910

Masz fajny styl, mi kojarzy się z komiksami. Teraz spróbuj Low poly i Blendera. OK
[#1912] Re: rysowanie neonów

@Koyot1222, post #1910

Poponuję scalić to co już jest w jednolity blok artkułów bez trolo-komentarzy.Personal i deluxe są dostępne i ew.na nie rozpisać ćwiczenia,lub nowocześnie na gimpa z metodami przeskalowania na Amigę.
[#1913] Re: rysowanie neonów

@KM, post #1911

Teraz spróbuj Low poly i Blendera

Zostanę przy kubikach
[#1914] Re: rysowanie neonów

@Koyot1222, post #1913

Fajne. Zbierz do kupy doświadczenia, przykłady, zrób pdf za kasę lub video tutka i będzie fajnie, możesz też książkę, chętnie kupię.
[#1915] Re: rysowanie neonów

@Koyot1222, post #1898

Dziś podszedłem jeszcze raz do tego samego epizodu. Kluczem będzie rozłożenie tej techniki na inny rzut i spłaszczenie wszystkich przejść przy zachowaniu kompozycji. Teoretycznie coś nowego, po staremu.

2 wieczorne pomysły.


Refleksje. O ile poczatkowy efekt był lepszy niż poprzedni to techniki niekwadratowych pikseli nadal psują ogólny wygląd. Brakuje większej czytelności.
Może spróbowanie z podobnym tematem ale większa ilością kolorów da lepszy efekt? Zobaczymy.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 22:56:50 przez Koyot1222
[#1916] Re: rysowanie neonów

@Koyot1222, post #1915

A dithering może by dał czytelność, zdaje się masz jakieś swoje patenty na dithering?

Ten dolny jest bardziej czytelny, chociaż piksele jakby kwadratowe.




Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 23:22:45 przez ede
[#1917] Re: rysowanie neonów

@recedent, post #1832

Taki fajny ten helikopterek, że nie mogłem się powstrzymać. battle over warsaw na dwa dzoje :) dowolny iff 320x1000 w 8 kolorach można podstawić, akurat pod ręką był gugel maps...

link do adfa
[#1918] Re: rysowanie neonów

@Koyot1222, post #1915


link, bo jako obrazek się nie łapie

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 08:37:58 przez nogorg
[#1919] Re: rysowanie neonów

@nogorg, post #1918


[#1920] Re: rysowanie neonów

@mastaszek, post #1917

OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem