[#61] Re: AMIner

@teh_KaiN, post #59

Widzę C :) Czy jest napisana zgodnie z api systemowym ?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 15:22:39 przez Sventevith
[#62] Re: AMIner

@softiron, post #60

Dlatego na razie postanowilismy to po prostu skonczyc. :)


OK
[#63] Re: AMIner

@BULI, post #62

a powierzchnia wyglądać będzie tak...
[#64] Re: AMIner

@softiron, post #63

Jeszcze tylko trochę więcej czadu a będzie całkiem jak w Rybniku ;)
.
[#65] Re: AMIner

@rePeter, post #64

Oto wzorzec:



dzisiaj PM10 przekroczone o 1230 % (615 ľg/mł),
.

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 10:23:49 przez rePeter
[#66] Re: AMIner

@softiron, post #63

Grafika niezła, aż chciało by się teraz zagrać. Tylko tak dalej OK

W Radlinie niestety zbyt słonecznie i jestem zbyt nisko na bardziej ponure zdjęcie. PM10 462 % 231 µg/m³, PM2.5 621 % 155 µg/m³.
[#67] Re: AMIner

@Adinfo, post #66

ha!
a ja myślał że będę odkrywczy z tymi kominami :)
no to akcja chyba musi dziać się w Rybniku.... w alternatywnej rzeczywistości gdzie komunizm nie upadł i nadal produkuje :D :D :D
[#68] Re: AMIner

@softiron, post #67

Mogę zrobić zdjęcie ze sterty węgla wtedy inne tło może być dla Atari mode a w stercie węgla wystające, zabrudzone Atarynki.
[#69] Re: AMIner

@Adinfo, post #68

a po co tło dla Atari....
niech sie cieszą że w ogóle coś będą mieć na ekranie :D
jak już to może piec na ekogroszek z podajnikiem ślimakowym wpięty na stałe w jakieś STE.
hmm... hołdy wonglo, podajnik taśmowy...
[#70] Re: AMIner

@softiron, post #69

Jakoś zabrakło mi czasu na testy gry dlatego chciałem podpytać - Twoim zdaniem 5-cio latek da radę bez nerwicy z jego strony pograć? - joy ma opanowany dosyć dobrze, wczoraj w Rick Dangerous 1 przeszedł dosyć daleko oczywiście z trainerem.
[#71] Re: AMIner

@softiron, post #63

Jak dym na pierwszym planie nie będzie animowany to będzie to sztucznie wyglądać....
[#72] Re: AMIner

@Adinfo, post #70

testowałem na mojej 5-cio latce na jakiejś wcześniejszej wersji. Jakoś nerwicy nie było a ona zazwyczaj jednak nie gra.
Tak sobie podrążyć korytarze, pokopać, polecieć do góry... i tak można bez końca :D
Ale testuj, daj znać. Zawsze to jakaś opinia użytkownika będzie.

@Michał: dymy mają być animowane wszystkie.
[#73] Re: AMIner

@softiron, post #72

Stoi w kuchni A500 z 1MB CHIP to dzisiaj zapodam po nagraniu na dyskietki.
[#74] Re: AMIner

@Adinfo, post #73

o widzisz... daj znać czy ruszy bo prosiliśmy kiedyś o testowanie ale nikt nie wrócił z informacją.
coś tam fastu chyba wymaga ale to KaiN lepiej wie...
[#75] Re: AMIner

@softiron, post #74

W grudniu od tbone przygarnąłem tę A500, nam inne ale wszystko porozkładane w rozsypce. Postaram się to dzisiaj nagrać - ocenimy jak to chodzi. Oprócz tego na A600 gołej to ktoś testował już i dał znać co i jak? - też mam taką możliwość, tylko tam jest kick 37.350, a nie 1.3.
[#76] Re: AMIner

@Adinfo, post #75

na 1.3 jest spora szansa ze nie ruszy chyba że Kain już zrobił builda i ponaprawiał. Z tego co pamiętam to CHIPem dobijało do 512kb.. albo nawet ciut powyżej a jeszcze chciała trochę fastu.
Dlatego, prosiliśmy o testowanie :)
[#77] Re: AMIner

@softiron, post #76

Nie obiecuj dziecku rano, że nagrasz mu grę na dyskietce z wyprzedzeniem, bo życie staje się wtedy bardzo uciążliwe. Heh, widzę, że nikt jakoś na A500 nie chciał AMIner przetestować - mój syn nie dał mi wyboru, właśnie ściągam i zgrywam na dyskietkę, jak tego nie zrobię to leczenie będzie konieczne.

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 17:45:20 przez Adinfo
[#78] Re: AMIner

@softiron, post #76

A500 1MB CHIP KS1.3: aminer failed returncode 20
[#79] Re: AMIner

@Adinfo, post #78

No, na kicku 1.3 coś nie działało i jeszcze nie wiem czemu. Na ks2 powinno już działać nawet na jednym megsu czipu (wychodzimy delikatnie poza 512k z grafiką), w przyszłości kto wie czy wymagane nie będzie 2MB, chyba że ludzie którzy chcą grać a nie mogą będą się bardzo mocno burzyć. ;)
[#80] Re: AMIner

@teh_KaiN, post #79

Muszę poszukać inny Kick do A500, na ten moment gra ruszyła mi na A600 1MB CHIP KS3.1 i A6095, spróbuję też bez FAST. W każdym razie na tym konfigu zapie...la
[#81] Re: AMIner

@teh_KaiN, post #79

Po kilkunastominutowej rozgrywce zanikł dźwięk - z głośników dochodzą losowe piski o różnej częstotliwości. Potem znowu wraca do normy i za jakiś czas wracają te piski.
[#82] Re: AMIner

@Adinfo, post #81

Tak, tego buga tez zaobserwowalismy. A grasz juz w wersje ze zleceniami na rozne mineraly? Bo tam tez sie cos krzaczy jak wywolac okno pod ziemia .
[#83] Re: AMIner

@softiron, post #82

Pobrałem wersję.
[#84] Re: AMIner

@teh_KaiN, post #79

Co do tego błędu na KS1.3, zastanawiam się czy są potrzebne jakieś biblioteki lub ich nowsze wersje (być może np. w ROM 2.04 jest coś czego brakuje w 1.3), których nie ma na dyskietce z grą i przez to się wywala. Zastanawiam się jak to sprawdzić czego brakuje, jeżeli to jest powód problemu. Jak programowo wygląda odczyt danych po uruchomieniu gry? czy używane są w kodzie źródłowym jakieś "odpowiedniki" poleceń DOS itp.? może uda się ten problem jakoś rozwiązać wspólnymi siłami. Gdyby, można włączyć jakiś debugger i sprawdzić więcej szczegółów.
[#85] Re: AMIner

@Adinfo, post #84

Problem w tym że wszystko praktycznie piszę sam w oderwaniu od OS. ;)
Stawiam dychę że to jest spowodowane kodem ubijającym OS, tam na chwilę otwieram systemowe biblioteki, może coś robię źle. Przyjrzę się temu niebawem.

W końcu jest motywator w postaci kogoś chętnego do odpalania tej gry, takich rzeczy nie można olewać. ;)
[#86] Re: AMIner

@teh_KaiN, post #85

1. Jesteś w stanie wystawić osobno wersję bez ubijania OS?
2. Możesz wypisać jakie biblioteki otwierasz?
Mój syn grał wczoraj ze 2 godziny - na koniec zapytał? - jak daleko jeszcze do jądra ziemi?

A tak serio to się dziwię, że zainteresowanie słabe, bo grywalność jest na wysokim poziomie. U mnie dopiero teraz bo zawsze czasu mało, ale w końcu trzeba temat ruszyć.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 14:23:18 przez Adinfo
[#87] Re: AMIner

@Adinfo, post #86

Wczoraj miałem pobrać, ale robiłem coś innego i zapomniałem, a gierka jest w moich klimatach, uwielbiam diddersow i miałem podobna grę do tej chyba na jakimś starym iphonie
[#88] Re: AMIner

@teh_KaiN, post #85

Dzisiaj taki numer: Amiga 600 KS3.1, dyskietka wczytuje się do pewnego momentu, potem zapala się dioda, że niby czyta i tak zostało (parę minut wcześniej gra odpaliła ale zwis) - to akurat moja "stabilna inaczej A600". Wyciągnąłem rozszerzenie A6095 i odłączyłem dysk, ale to samo. Skopiowałem dyskietkę z AMIner na inną bez błędów i dalej to samo. Sprawdzę to jeszcze bo ta pierwsza dyskietka była niepewna, mogło się coś pomieszać.
[#89] Re: AMIner

@Adinfo, post #86

Jądro Ziemi. KaiN, trzeba znów odkryć w sobie dziecko. Podoba mi się ten pomysł...
[#90] Re: AMIner

@softiron, post #89

a moze by tak... ze im dalej w glab tym bardziej zmienia sie krajobraz np. dziwne szkielety.
Np. na gorze jakies zakopane szkielety ludzkie, glebiej dinozaury a na samym dole UFOki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem