[#181] Re: AMIner

@softiron, post #179

Zacząłem się powoli bawić z "gryzakiem". Poniżej wczesna wersja alpha v0.01. Z tego powodu, że po zaprojektowaniu jednego przycisku FDD do Amigi i jednego zatrzasku do torów Hot Wheels (bardzo prostego) to w sumie mój trzeci projekt w programie FreeCAD, którego wcale nie ogarniam. Dlatego to co widać poniżej traktować jako totalną amatorkę po omacku (różne losowe kolory naniesione w celu lepszej widoczności obiektu).

Została jeszcze masa pracy: taśma do pobierania urobku, obróbka kabiny z otworami itp. oraz masa drobiazgów, detale, boczne skośne pasy aby troszkę odwzorować pojazd z gry, orwzorowanie elementów ruchomych walca, który na ten moment jest "przymocowany" na sztywno, dodatkowo dolne "noże" pod pojazdem, poprawione "alu-felgi" na bardziej wypasione, dodatki na karoserii, itd...
[#182] Re: AMIner

@Adinfo, post #181

Oł sziet...
Wyczesana bryka :)
[#183] Re: AMIner

@softiron, post #182

[#184] Re: AMIner

@softiron, post #183

He, he Super OK
WZAJEMNIE ok, racja
[#185] Re: AMIner

@BULI, post #184

Kolega Zbigniew widzę dokopał się do faktu jaki chcieliśmy wstydliwie ukryć przed światem a jakim jest kolejny build AMInera.
No cóż.... pozostaje nam tylko przyjąć falę hejtu na wątłe klaty :)
Wieści z placu boju są takie że powstaje nadal sklep i ogólna mechanika i zaczyna to mieć ręce i nogi, nowe podziemne lokacje i zadania... Ustaliliśmy też sobie z kolegą KaiNem ostateczny nieprzekraczalny termin w którym musimy skończyć tą grę a jeśli tego nie zrobimy to golimy głowy i udajemy się spędzić resztę życia w Tybecie w buddyjskim klasztorze patrząc na turystów i sypiąc mandale.
Oczywiście nie powiemy jaki to termin żeby przypadkiem ktoś nas nie pociągnął do odpowiedzialności.... tacy gupi nie jesteśmy :P

Indie Retro News
[#186] Re: AMIner

@softiron, post #185

Muszę pobrać i przetestować, bo sobie zupełnie o tym zapomniałem,
[#187] Re: AMIner

@QUAD, post #186

- Sir... Commrade 500... Co to takiego?
- prawdopodobnie jakaś nowa technologia Sowietów. Mieliśmy szczątkowe informacje od jednego z naukowców któremu udało się uciec, że pracują nad jakimś nowym urządzeniem, komputerem przenośnym o dużej mocy obliczeniowej... Firma posłała tam kilku naszych chłopaków żeby zdobyli to cacko ale ruscy wszystkich wyłapali i odesłali nam w workach.
- nie znali zwyczajów?
- znali...
- języka?
- znali...
- złe dokumenty?
- dokumenty mieli na tip-top...
- to dlaczego wpadli Sir?
- okazuje się że oni tam nie mają czarnych....
- Sir, to ma jakieś przyciski... o! włączyło się! proszę spojrzeć, Sir...



"... statniej chwili.
Rodacy... Obywatele...
Kraj nasz rośnie w siłę i dobrobyt. Komitet Centralny popierany przez masy robotniczo-chłopskie prowadzi nas ku świetlanej przyszłości. Już teraz przeganiamy zachodnich imperialistów w praktycznie każdej dziedzinie życia a przecież nasz przemysł pracuje dopiero w połowie swoich możliwości.
Na ten przykład, decyzją Ministerstwa Górnictwa i Paliw Kopalnych w najbliższym kwartale otwarta zostanie kolejna kopalnia której celem podstawowym oprócz wydobycia będzie realizacja planów postawionych przed całym sektorem górnictwa przez Przewodniczącego podczas ostatniego corocznego XXXIV Zjazdu Delegatów na Kraj. Cele te jak powszechnie wiadomo zakładają poszukiwanie nowych złóż oraz możliwie jak najbardziej efektywne wykorzystanie istniejących. Zadanie to powierzone zostało wyselekcjonowanym Dyrektorom placówek, specjalistom w swoich dziedzinach..."

- dobra, wyłącz to już. Co mamy o tej nowej kopalni?
- na razie niewiele, Sir. Podobno otwierają ją gdzieś w Polsce ale to też jeszcze nic pewnego. W zeszłym tygodniu łącznik przerzucił kilka mikrofilmów, wydaje nam się że są tam zdjęcia ludzi z kierownictwa tego zakładu. Dane niestety są znikome.
- pokaż

Pan Mietek


Pan Mietek jest Głównym Technologiem w naszym zakładzie. Posiada tytuł Insz.talatora.
zna się na elektryce, pogodzie, i wałach korbowych. Rude uranu od miedzi odróżnia na smak i potrafi zrobić litra w 12 sekund. Posiada czarny pas w arbajt ancugu i jest 5cio krotnym Mistrzem w Opieraniu sie o Betoniarke Po Złamaniu Rydla.
Jest prawdziwym filarem naszego przedsiębiorstwa.

Pan Komisarz

Wszystko wie, wszystko widzi, o wszystkim doniesie Centrali. Na każdego coś ma a jak nie ma to jeszcze gorzej. W dzieciństwie mówili mu że nigdzie nie zajdzie ale teraz nie ma już kto tego potwierdzić. Korespondencja na Syberii pozostawia wiele do życzenia. Organizuje apele dla załogi i w ramach czynu społecznego edukuje pracowników czym jest czasoprzestrzeń każąc kopać rowy stąd aż do 3 po południu....

Pani Krystyna

Główna Księgowa zakładu. Kiedy otwiera KPiR piekło zamarza. Rozmawia z liczbami. Z zamkniętymi oczami wypełnia zeznanie podatkowe. Na czas. Słabym punktem Pani Krystyny jest kawa, czekoladki i rajstopy. Dobrze ulokowany suwenir potrafi otworzyć u niej niezmierzone wręcz pokłady Kreatywnej Księgowości.

Pan Urzędnik


"(...)Musimy Towarzysze mieć świadomość, iż w obliczu złożonych zadań gospodarczych i w trudnej, pełnej
zagrożeń i napięć sytuacji międzynarodowej żywotne interesy naszego narodu wymagają od wszystkich
wysokiej dyscypliny i rozwagi, wymagają poczucia odpowiedzialności za kraj. I powiem więcej — powinna
to być nasza powszechna, patriotyczna powinność. Z naszej narady wynika ogromny ładunek zadań.
Powinniśmy po przemyśleniu podjąć działania, które zapewnią uzyskanie w II półroczu bieżącego roku
lepszych wyników niż w pierwszym. (...)"

Zadba o to by plany roczne, kwartalne i miesięczne były realizowane z odpowiednią sumiennością.
Absolutnie nieprzekupny... niskimi kwotami.

-to już wszystko, Sir.
- no dobrze... zbierajcie dalej informacje, tylko dyskretnie. Sytuacja się uspokoi to spróbujemy im tam znowu kogoś podesłać. Informować mnie na bieżąco!
- tak jest, Sir!
- ok, włącz to jeszcze raz, zobaczymy co nadają.
- hmm... przerwali transmisję, Sir...



- taak... przypadek? Zastanawiam się na ile przypadkowe było to że ich samolot rozbił się u nas i udało się zdobyć tego Commrade.... odeślijcie to do techników. Mają rozebrać na części i dowiedzieć się jak to wszystko działa. Pojutrze chcę mieć raport.
-Tak jest, Sir!
- możecie odejść.

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 01:29:59 przez softiron
[#188] Re: AMIner

@teh_KaiN, post #1

Chcialem podziekowac oficjalnie KaiNowi ze przyjechal ze swoja A600 na Koszalin Amiga Day 29 czerwca i zaprezentowal zgromadzonej gawiedzi najbardziej aktualna wersje gry AMIner :) stanowisko bylo oblegane i odwiedzajacy nasza impreze bardzo chetnie probowali swoich sil w nowej grze. Zainteresowanie potwierdza ze gra jest dobra i grywalna. Trzymam kciuki za jej ukonczenie i czekam na wersje pudelkowa (tak, nadal podtrzymuje ze tylko taka wersja mnie interesuje :) ).

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 09:01:26 przez Axi0maT
[#189] Re: AMIner

@softiron, post #187

No nieźle OK
Ten wojskowy z pierwszej grafiki w poście kogoś mi przypomina, heh
[#190] Re: AMIner

@softiron, post #187

Łooo, to tu będzie demo w tej grze?
[#191] Re: AMIner

@AmmigaCDTV, post #190

@Adinfo: a Pan Komisarz nikogo? :P

demko... w zasadzie to nie... no chyba że starczy czasu to może. Mamy obszerny blok tekstu na wstępie wprowadzający w tak zwany klimat. Cała reszta to faktyczny zapis z gry, żadnych pre-renderów :P

@Axiomat: Bardzo nas cieszy że wogóle ktoś tego dotknął :)
[#192] Re: AMIner

@softiron, post #191

Na 100% Johnny Cage ale w wydaniu zza wschodniej granicy.

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 09:44:19 przez Adinfo
[#193] Re: AMIner

@Adinfo, post #192

Obecnie panujący Car Rosji
[#194] Re: AMIner

@flops, post #193

you are breath-taking!
[#195] Re: AMIner

@softiron, post #187

Świetne- ubawiłem się do łez. OK OK OK
A ten spiker z DT- kogoś mi przypimina ok, racja
[#196] Re: AMIner

@softiron, post #194

Nooo!! Youre breathtaking!
[#197] Re: AMIner

@softiron, post #187

Zajebiste intro! OK
[#198] Re: AMIner

@MarcinLP, post #197







Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 03:06:07 przez softiron
[#199] Re: AMIner

@softiron, post #198

Uruchomiliśmy dedykowaną stronę na itch.io


Zapraszamy
[#200] Re: AMIner

@softiron, post #199

OKOKOK
[#201] Re: AMIner

@softiron, post #199

Brawo ok, racja
[#202] Re: AMIner

@BULI, post #201

jeszcze nie :)

krótki raport z placu boju
KaiN kleci intensywnie główny cel gry czyli realizację planów wydobycia w czasie i ilościach. Mnie zostało do zrobienia nieco grafy do questów, jakieś animki i parę innych statycznych obrazków.
Potem składamy do kupy questy, kilka tajnych rzeczy o których nie wolno mówić i w zasadzie jesteśmy gotowi.
Chcemy ... wróć... MUSIMY przed końcem tego roku. Chcemy do jesieni.
[#203] Re: AMIner

@softiron, post #202

Ok. Wstrzymuje się z brawami- ale długo nie wytrzymam- max do końca roku
Powodzenia Towarzysze OK
[#204] Re: AMIner

@BULI, post #203

Jakie są wymagania sprzętowe tej gry?
Próbowałem ją uruchomić na gołej Amidze 1200 ale gra się uruchamia do momentu wyświetlenia pierwszej informacji i ekran potem jest czarny.
Nic dalej się nie dzieje.
Próbowałem grę uruchomić od razu po włączeniu amigi tj bez uruchamiania workbencha.
Co zrobić by uruchomić ją bezpośrednio bez odpalania workbencha?
[#205] Re: AMIner

@krzych2019, post #204

odpala na A500 z KS 1.3. A przynajmniej powinna.
U mnie chodzi bez problemów na KS 3.1
tyle że na ten moment potrzebuje zdaje się nieco ponad 1MB CHIP i trochę Fastu...
[#206] Re: AMIner

@krzych2019, post #204

Tak jak Softiron powiedział - ponad 1MB RAMu, z czego 1MB musi być CHIP, reszta CHIP/FAST. Powinno ruszyć z poziomu WB jak i bez niego. Dziwne.

Odpalasz z dysku twardego czy flopa? Używasz najnowszej wersji (19.8.6)? ADFy w przeszłości mi wywijały numery i nie działały poprawnie, co nie zawsze udaje mi się zawczasu wykryć bo testuję grę przez HDD. Teraz na szybko sprawdziłem najnowszego ADFa i powinno być git.

Z kolei w wersji HDD czarny ekran między logiem LMC a grą trwa dość długo i jak ktoś nie patrzy ma diodę dysku to może to sprawiać wrażenie że nic się nie dzieje. Jesteśmy tego świadomi i niedługo dodamy jakiś loading screen.
[#207] Re: AMIner

@teh_KaiN, post #206

Odpalałem wersję 17.9 i nie chciała się uruchomić.
Pobrałem już plik ADF z najnowszą wersją i też nie chce się uruchomić.
W amidze mam tylko pamięć chip i pewnie to jest przyczyną.
Kickstart mam w wersji 3.1.4 a AmigaOS czyli Workbench w wersji 3.1.4.1.
Gra na pewno się uruchamia z tą samą wersją Kickstartu na amidze 500plus posiadającej kartę turbo i dodatkową pamięć.
Jak będę miał pamięć fast w amidze 1200 to sprawdzę ponownie tą grę.
Być może amiga 1200 ma za mało pamięć i dlatego gra nie chce się uruchomić.
[#208] Re: AMIner

@krzych2019, post #207

Powinno działać, bo goła A1200 ma 2MB CHIP. Jeszcze potestuję to w najbardziej zbliżonej konfiguracji jaką uda mi się osiągnąć. Tak czy inaczej dzięki za zgłoszenie, jest to jak najbardziej bug.
[#209] Re: AMIner

@krzych2019, post #207

19.8.7
- Fixed game not starting on configs without FAST mem

:)
[#210] Re: AMIner

@teh_KaiN, post #209

nowy build do pobrania z pierwszego posta tego wątku lub ze strony projektu

Uruchomiliśmy plany wydobycia oraz czas na ich wykonanie. Prosimy o testy i zgłaszanie ewentualnych bugów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem