[#361] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@amikoksu, post #360

Gdzie kolega widzi kule? On opiera dłonie o talię. Ma niebieski strój z obfitymi nogawkami i rękawami.
[#362] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@amikoksu, post #360

to nie jest ludzik. To coś jak centaur, tylko skrzyżowane z krową. Stoi na czworakach, przodem do gracza, i po bokach zwisają mu wymiona (niebieskie, bo to Superkrowa).



p.s. dodaję do kroniki ludzików OK

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 19:43:55 przez snajper
[#363] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #362

Ten ludzik jest ulepszoną wersją poprzedniego. Przy tak dużym powiększeniu pikseli nie widać efektu, który nadają sąsiadujące piksele. Uważam moje kafelki za udane w 16x16.

No ale każdy ma prawo do swojej interpretacji.
[#364] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #363

Muszę się zgodzić że przybliżony czy nie, wygląda jakby stał o kulach.
[#365] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@nostrum666, post #364

OK, pewnie korekta 2 pikseli będzie wystarczyć.

To może też zależeć od użytego monitora.

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 20:13:31 przez Hexmage960
[#366] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #362

Ludzik się wypróżnia a ty się czepiasz.
[#367] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@michal_zukowski, post #366

Moim zdaniem są granice dobrego smaku. Ludzik raczej obiektywnie rzecz biorąc wygląda OK, można wprowadzić kilka zmian tu i ówdzie. Ja martwię się, że nie odnotowano różnicy w starych i nowych wersjach kafelków. Bo zmian na lepsze jest sporo. Pozdrawiam.





Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 20:43:16 przez Hexmage960
[#368] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #367

przypomnę tylko, że wizerunek Superkrowy prawdopodobnie jest zastrzeżony. Żeby nie było, że nie ostrzegałem. gwizdanie


[#369] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@michal_zukowski, post #366

W dodatku zapomniał kule odłożyć na bok hihi.
[#370] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@amikoksu, post #369

A kolega zapomniał gdzie się znajduje i jaki temat komentuje.
[#371] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #370

Nie przejmuj się. Zrób działające demo - a wszyscy będą piali z zachwytu.ok, racja
[#372] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Ocelot, post #371

Gra juz dawno miala być, jakie demo ? Te zmiany w grafice nie mają żadnego znaczenia, Robert znowu zamiast kończyć grę zajmuje się przestawianiem paru pikseli ...
[#373] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@twardy, post #372

Na początku tego roku ma być gra gotowa a początek roku jeszcze trwa.
[#374] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@amikoksu, post #373

Założę się, że jedyna kartka w kalendarzu Roberta to styczeń 2020. Chyba, że ma na myśli lata świetlne.
[#375] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@sanjyuubi, post #374

Skoro już była ta dyskusja, to wrzucę jeszcze tylko ponownie poprawionego bohatera. Wątek ma służyć celom informacyjnym, ale staram się też słuchać opinii, co raz jest chwalone a raz ganione.



Zatem żeby już nie opóźniać, uznaję tę grafikę za dopracowaną, nawet jak ktoś napisze, że poprzednia wersja mu się bardziej podoba w świetle tamtych komentarzy.
[#376] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #375

Teraz lepiej ludzik się prezentuje. Zresztą te kule, których się pozbył mogłyby mu utrudniać przestawianie skrzynek hihi.
[#377] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #375

A można zrobić tak, że gracz będzie wybierał niejako " motyw " gry ? Tzn. zrobisz parę wersji ludzika i kafelków i gracz sobie wybierze przed rozgrywką jaką wersję chce mieć. Myślę, że takie udogodnienie spowoduje iż grę kupi więcej osób.
[#378] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #375


"There's only one lord of the Warehouse and he does not share power!"
[#379] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@AmmigaCDTV, post #377

Może jak już wypuści pełną wersję? Bo zaraz się zabierze za przygotowywanie tych zestawów i zaś para w gwizdek...
[#380] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@AmmigaCDTV, post #377

Cofnij zaraz to co napisałeś, bo przeczyta i już nikt nie będzie w stanie zaradzić. Cały czas problemem jest właśnie to, że autor gry nie potrafi się skupić nad dokończeniem dowolnego fragmentu gry i cały czas coś go rozkojarza, to edytor, który robi przez 1.5 roku, to nowy zestaw kafelek, który jest akurat najmniej w tej chwili ważny.
[#381] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@sanjyuubi, post #380

ej tam! zrobił przecież nowy avatar :)
czy ktoś kolekcjonuje te avatary przez wieki? one chyba się zmieniają wraz z kolejnymi grami które robił :)
[#382] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@WojT_GL, post #381

ja kolekcjonuję tylko ludziki.



tak po dokładniejszym się przyjrzeniu da się zauważyć, że wygląd ludzika zatoczył właśnie pełny cykl.


Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 23:36:32 przez snajper
[#383] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #382

Może i tak, chociaż ten najnowszy ludzik i przedostatni wyglądają najładniej (ten z 02.10.2019 to pewnie brakujące ogniwo w tym drzewku), jednak opłacało się nad nim trochę posiedzieć.

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 00:06:30 przez sanjyuubi
[#384] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@sanjyuubi, post #383

No wreszcie ktoś kto odnotował postęp w moim rysowaniu. Jakość się widocznie poprawia.
[#385] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #384

Tylko że ty jesteś, podobno, programistą...
[#386] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@mailman, post #385

Jestem. Jednak zajmuję się też grafiką i - chyba mam talent do tego.
[#387] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #386

Jednak zajmuję się też grafiką i - chyba mam talent do tego.


Przede wszystkim masz talent do odkladania programowania na bok i zajmowania sie tysiacem rzeczy ktore na tym etapie projektu sa absolutnie nieistotne.

Przykro mi Ci to przypominac, ale zarzekales sie chyba nawet w tym watku ze juz nie bedziesz pisal na temat grafiki i skupisz sie na programowaniu. Minal miesiac czy dwa i co? Znowu grafika, znowu dyskusje na temat pieciu pikseli na krzyz.
[#388] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #386

chyba mam talent do tego.


Talent to zdolność oceny kiedy dzieło jest skończone, gotowe do zaprezentowania odbiorcom.
[#389] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@mschulz, post #387

ostatnim razem to była deklaracja, że kolejny post w tym wątku pojawi się, kiedy gra będzie ukończona.
[#390] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #386

Jednak zajmuję się też grafiką i - chyba mam talent do tego


...i jaki skromny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem