[#541] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #538

Jest gdzieś do pobrania najnowsze demo? Chętnie przetestuję.
[#542] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Arturo, post #541

Jest do pobrania np. na mojej stronie internetowej (adres w moim profilu). Jednak jest to demo bez poziomów, działa tylko edytor i silnik. Poczekaj proszę na pełną wersję z poziomami.

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 13:59:16 przez Hexmage960
[#543] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #542

W takim razie jeśli coś będzie nowego do testów dla publiki to napisz w tym wątku, podaj linki etc.
[#544] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Arturo, post #543

o, dobry pomysł! Że też Hexmage na niego nie wpadł.
[wyróżniony] [#545] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #544

Ostatni progress report grafiki przed nowym demkiem.

Dopracowałem wszystkie elementy grafiki, jest bardziej kolorowa (skrzynie są w odmiennym kolorze). Poniżej poglądowy zrzut ekranu.



Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 20:08:16 przez Hexmage960
[#546] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #545

Nie wiem co się stało z MAGAZYNIEREM, ale wygląda teraz dziwnie. Trochę jak to:


Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 20:16:42 przez nostrum666
[#547] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@nostrum666, post #546

Mam nadzieję, że widać mocno zarysowane buty. Ręce zaś są skryte pod płaszczem.
[#548] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@nostrum666, post #546

raczej jak Imperator z Dune 2 szeroki uśmiech
[#549] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@selur, post #548

Nigdy nie przestają mnie dziwić skojarzenia kolegów co do moich grafik. Sam nigdy bym na nie nie wpadł. Tak, płaszcz jest w tej wersji fioletowy, dla urozmaicenia.

Ręce zrobię widoczne.

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 20:35:42 przez Hexmage960
[#550] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #549

Ile będzie magazynierów do wyboru?
[#551] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #549

Gdyby chodziło mi o płaszcz to mógłbym porównać do postaci z mojego avatara. Mnie kojarzy się z obrazkiem, który wkleiłem. Te dwie "bułeczki" na dole postaci nie przypominają butów (mnie nie przypominają) a bardziej właśnie zaciśnięte na piersi pięści, przez co cała postać przypomina popiersie. W poprzedniej wersji wiedziałem bez wątpienia gdzie są ręce a gdzie nogi, tutaj nie, stąd to skojarzenie.
[#552] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@amikoksu, post #550

Planowałem jednego. Myślę, że obiektywnie rzecz biorąc te ostatnie grafiki są najładniejsze, choć komuś może podobać się jedna z poprzednich wersji. Ja rozwijam grafikę siłą rzeczy według własnej wizji (w najnowszej grafice poprawiłem wszystkie elementy), jednak również koledzy mają wpływ na tę wizję.

Więc najlepiej będzie jak wybiorę jednego i dorobię do niego brakujące klatki animacji. Od wielu wersji jest ten jeden bohater z czerwoną czapką, piórkiem i płaszczem.

@Nostrum666

Zgadzam się z Tobą, choć tak jak napisałem - niektóre skojarzenia kolegów nie przyszłyby mi za nic do głowy, dlatego też nie potrafię dogodzić w tej kwestii. Bohater będzie jeszcze poprawiany. Tak jak napisałem ręce będą widoczne.

P.S. Ten bohater w fioletowym płaszczu był poprawiany wcześniej, oddzielnie od najnowszych poprawek, pewnie stąd brak spójności.

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 20:54:26 przez Hexmage960
[#553] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #552

(w najnowszej grafice poprawiłem wszystkie elementy)

dorobię do niego brakujące klatki animacji

Bohater będzie jeszcze poprawiany.


To cieszy, że tak się przykładasz do swojego projektu.
[#554] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@amikoksu, post #550

Ile będzie magazynierów do wyboru?

dla mnie wystarczyłoby, gdyby była opcja wyboru magazynierki.



Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 21:16:15 przez snajper
[#555] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@amikoksu, post #553

No mam nadzieję, że po tych poprawkach bohater prezentuje się lepiej. Widać ręce, płaszcz i nogi? Widać, że to cała sylwetka?

[#556] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #554

Tylko rudowłosa? To jest dyskryminacja blondynek, brunetek, szatynek i łysych (przynajmniej niektórych łysych)! Zaraz wyskoczy jakaś Greta Thunberg i zrobi smutną minkę, pójdzie w świat i ludzie będą płakać.

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 21:29:21 przez amikoksu
[#557] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@amikoksu, post #556

kurde, faktycznie. Myślałem o tym, żeby dać jeszcze opcję Murzyna, ale o kolorze włosów nie pomyślałem.
[#558] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #554

Z tą "magazynierką" prawie dobrze wyszło, tylko zabrakło kilku pikseli dosłownie:

[#559] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@recedent, post #558

Hexmage960 to może będzie magazynierka do wyboru?

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 21:54:16 przez amikoksu
[#560] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@amikoksu, post #559

Bardzo bym prosił o nie wrzucanie tylu tych dużych grafik pod rząd, bo wątek staje się nieczytelny.

Tak jak mówiłem - chcę rozwinąć tylko jedną postać bohatera. I pewnie będzie to ten ostatni.
[#561] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #560

to jeszcze tylko ja... OK


[#562] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #555

Ale magazynier w płaszczu? Czy to może Mag-azynier?
[wyróżniony] [#563] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@WojT_GL, post #562

@WojT_GL
Myślę, że tak jest całkiem fajnie. Dzięki płaszczowi można skrzętnie ukryć dosyć niską sylwetkę bohatera.

Zupełnie przypadkiem bohater wygląda bardziej jak czarodziej, ze względu na kolory.

P.S.
@Twardy

Skomentowałeś nową wersję grafiki. Chciałem tylko pokazać, że następuje ewolucja moich prac.

Tutaj porównanie wersji grafik z wisienkami, złotymi obrączkami i czaszkami.

Chyba normalne jest, że skoro maluję coraz lepiej - decyduję się na zamieszczenie nowszej, poprawionej grafiki?

Chyba widać gołym okiem postęp, i taki odbywa się również z programowaniem.

Rozumiem, że koledzy oczekują gotowej gry. I nad taką pracuję. Chyba jednak chcecie zagrać w jakościową grę, a nie gniota?

Różnica jest zasadnicza, a może dotyczyć nawet krótkiego odstępu czasu.



Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 00:42:46 przez Hexmage960
[#564] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #563

Zupełnie przypadkiem bohater wygląda bardziej jak czarodziej, ze względu na kolory.


ja bym powiedział, że wygląda bardziej jak zadowolony facet w szlafroku i z liściem w czepku, ale w sumie nigdy nie widziałem czarodzieja.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 01:19:39 przez snajper
[#565] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #564

To jest bohater gry. Sceneria nie wygląda na łaźnię, więc takie skojarzenia nie powinny się nasuwać. Myślę, że mimo 16-pikseli wysokości ten strój nie wygląda na szlafrok w przeciwieństwie do np. Turricana. Według mnie wygląda to ładnie - mnie kojarzy się ze strojem króla w Battle Chess, albo ubiorem wojownika wschodnich sztuk walki. Może nie przystoi to Magazynierowi, ale uatrakcyjnia grę.

Sam pisałeś o czepku Robin Hooda, więc nie pisz że wygląda jak liść, a nie piórko.

W moim rysowaniu zawsze martwiłem się, że niektóre rzeczy są dziełem przypadku, nieprzemyślane. Planeta jak ciastko. Myślę, że grafa wygląda już bardzo OK.

No, ale moja choroba to też częściowa ślepota i głuchota, jeśli wiecie co mam na myśli. Powoli z tego wychodzę i myślę, że grafa jest świadectwem.

P.S. Mam nadzieję, że przełkniesz taki wygląd głównego bohatera. Rysowanie kobiet to dopiero wyższa szkoła jazdy!

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 06:36:23 przez Hexmage960
[#566] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #564

ja bym powiedział, że wygląda bardziej jak zadowolony facet w szlafroku i z liściem w czepku, ale w sumie nigdy nie widziałem czarodzieja.


OK Zadowolony facet, ponieważ to hydraulik... Cały dzień pracował na magazynie, później spędził przyjemną noc z koleżanką (magazynierką), a teraz stoi w szlafroku z kwiatkiem we włosach... Hmm może to zmierza w kierunku Larry'ego?

Na serio: ja już się pogubiłem w tych wersjach grafiki... chyba zaczekam do ostatecznej wersji... 2-3 lata w jedną lub drugą stronę to nie problem w ami-światku :)
[#567] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@X-Type^HVR, post #566

Hmm może to zmierza w kierunku Larry'ego?

Gra jest cały czas klonem Sokobana.

Wszelakie fantazje co do postaci bohatera, zalążki fabularne, czy też interpretacja stroju w żaden sposób nie odnoszą się do gatunku i mechaniki gry.

Na serio: ja już się pogubiłem w tych wersjach grafiki... chyba zaczekam do ostatecznej wersji... 2-3 lata w jedną lub drugą stronę to nie problem w ami-światku :)

Ja też się już pogubiłem w gąszczu przeciwstawnych opinii.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 09:33:28 przez Hexmage960
[#568] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #567

Ja też się już pogubiłem w gąszczu przeciwstawnych opinii.


Może dlatego, że sama grafika jest pomieszana jak groch z kapustą? To jest Magazyn, czy jakieś Heroic Fantasy? Jeśli nasz ludzik to magazynier to dlaczego chodzi w fioletowym płaszczu? Z kolei jeśli jest magiem to dlaczego przesuwa pudła w magazynie? wariat?
[#569] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@recedent, post #568

Niech przesuwa co chce i chodzi w czym chce. Niech ta gra w końcu powstanie.
[#570] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@MarcinLP, post #569

Gdyby Hexmagowi zależało na tym, żeby gra powstała, to byłaby gotowa już dawno, choćby z grafiką w stylu:



i możliwością podstawienia własnych tilesetów przez użytkowników. Tymczasem on rozmienia się na drobne, a jego grafiki proliferują jak drożdże w melasie. Widocznie tak lubi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem