[#2341] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2340

Nie patrz na innych, rób swoje.

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 13:50:19 przez amikoksu
2
[#2342] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2340

Nie pisz żadnych raportów, bo one nikogo nie interesują. Nie obiecuj, nie przepraszaj, nie tłumacz się. Nie czuj się do niczego zobligowany ani przymuszany. Rób grę po swojemu i swoim tempem.

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 14:11:05 przez mastaszek
3
[#2343] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2340

Dowcip
Przed śmiercią do Hexmage960 przychodzi

i mówi jakie masz ostanie życzenie

Chce skończyć Grę Magazyn !

Na to kostucha ty chcesz być nieśmiertelny ?
rotfl
6
[#2344] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@mastaszek, post #2342

będzie pisał raporty w nieskończoność, bo jego prawdziwym dziełem jest ten wątek na forum, a gra to tylko zasłona dymna.
1
[#2345] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@xylaz, post #2344

Nie. Raporty miały na celu udowodnić, że prace finalizuję.

No ale skoro koledzy nie chcą - to wypuszczę bez tych raportów. Nie chcę czytać wątku, w którym ostatnio 1 mój post generuje 5 krytycznych i po prostu przykrych.

A gra nie jest zasłoną dymną. Dowodem wiele wersji. Tylko w moim przypadku kręta droga prowadzi do celu.

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 14:55:07 przez Hexmage960
1
[#2346] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2345

Nie. Raporty miały na celu udowodnić, że prace finalizuję.


tylko co z tego, że "finalizujesz", skoro:

Ja generalnie pisałem prawdę. Nie kłamałem. Tak jak pisałem, choroba wyczynia różne rzeczy.


a w związku z powyższym - nawet jeśli przyjąć, że wątek z chorobą nie ma na celu jedynie wkręcenia wszystkich tutaj dla uzyskania oficjalnego przyzwolenia i aprobaty na ciągnięcie tego brazylijskiego tasiemca (nie żebym miał coś przeciwko; bez tasiemców byłoby nudno ) - finalizowanie zajmie, tak na oko, od najbliższych 5 lat do nieskończoności.
btw, ta choroba każe Ci też wymyślać taśmociągi i inne cuda-wianki? Jak sobie napiszesz na kartce plan i powiesisz go na ścianie, to choroba porwie go na strzępy, zdepcze, spali, a później wymaże całe zajście z pamięci? Bo jakoś tego nie ogarniam.

A gra nie jest zasłoną dymną. Dowodem wiele wersji.


wiele wersji jest dowodem jedynie na brak sprecyzowanego celu.

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 15:08:21 przez snajper
3
[#2347] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #2346

a w związku z powyższym - nawet jeśli przyjąć, że wątek z chorobą nie ma na celu jedynie wkręcenia wszystkich tutaj dla uzyskania oficjalnego przyzwolenia i

To nie choroba .
Wydaje mi się że to stary kawaler pomysł( bez urazy )

I mu się nudzi.


Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 15:58:00 przez Dorian3d
1
[#2348] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Dorian3d, post #2347

Albo tez, pisanie Magazynu, to przejaw choroby. Kiedy się Robertowi pogarsza, zaczyna działać nad kodem i tu na forum. Kiedy leki zadziałają, może nawet nie wie, ze tworzy Magazyn.
4
[#2349] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2345

Bym chciał, żeby w Magazynie były
też puszki Żywca. Jako obiekt
zgrzewka. I poprawić punktację.
[#2350] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2345

Robert, proponuję, żebyś założył sobie Changelog w repo Magazynu i tam raportował zmiany. Nadaje się to do tego dużo lepiej niż wątek na forum, na którym od dość dawna nie dzieje się nic konstruktywnego, tylko paru troli bawi się Twoim kosztem. Przy okazji, będziesz miał lepiej widział zestawienie wszystkich zmian w jednym miejscu i sam zobaczysz kiedy krążysz w miejscu.

Podobnie, issue tracker Githuba nadaje się dużo lepiej do tego, żeby gracze zgłaszali Ci sugestie zmian i poprawek. Sam widzisz, że w tym tasiemcowym wątku rzeczy się gubią, a w tym momencie większość sugerowanych zmian to zwykły trolling.

Tutaj najwyraźniej nie spotkasz się z żadnym zrozumieniem, bo jak widać w kilku tekstach poniżej, forumowicze wiedzą lepiej jak działa Twoja choroba i co najwyżej – wykazując się rozwojem emocjonalnym na poziomie dwunastolatka – trochę się ponabijają. Do kompletu brakuje jeszcze, żeby ktoś sobie porobił podśmiechujki z osób kulawych albo otyłych. Oh wait, ktoś to już chyba kilka stron temu zrobił.

Z tego, co mi wiadomo, nie bierzesz za swoją pracę nad grą żadnych pieniędzy i kod udostępniasz publicznie, a niektórzy zachowują się, jakby wyłożyli na Kickstarterze po kilkaset złotych.

Obiecuję się więcej w wątku nie wypowiadać i w sumie wydaje mi się, że najlepiej by było gdyby Redakcja go zamknęła, bo zamienił się w naprawdę żenujące i przykre widowisko.

PS. Robisz fajną robotę i zdarzyło mi się kilka razy zerknąć do Twojego repo, bo są tam użyteczne przykłady dla uczących się pisać pod AmigaOS-em. Rób swoje w swoim tempie i nie przejmuj się tym, co pisze kilka nieżyczliwych osób.
8
[#2351] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@mmarcin2741, post #2349

Dla mnie Robert to Bohater.
Ten wątek jest dla mnie zdecydowanie najbardziej wartościowym z całego forum.
Tu jest walka z samym sobą, chorobą z materią programowania z humorami i złośliwościami niektórych użytkowników.
Wykluczanie Roberta, szyderstwo, narzucanie swojego zdania jest dla mnie prymitywizmem, niedojrzałością i też swego rodzaju ograniczeniem umysłowym. Zapewne wynika to z ignorancji albo faktu że ludzie w średnim wieku zasiadają przed forum i chcą się poczuć jak liceum i tak dojrzale się zachowują jak przed maturą. Ludzie 40+.
11
[#2352] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@cossack, post #2351

Podpisuję się pod tym co napisał cossack.
1
[#2353] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Bociek78, post #2352

Czyli, że co - może od razu beatyfikować Hexa, jak Szymona Słupnika?
2
[#2354] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Bociek78, post #2352

A ja nie. Robert jest chory ok. Robert prosi o zrozumienie ok. Robert prosi o pomoc ok. Robert ma w dupie to co inni mu radzą, którzy tyle razy to robili, że mógłby to spisać przez grzeczność i zacząć w cześci się do tego stosować, a tego nie robi i to nie jest ok.
A teraz ignorujcie.
Nie można non stop wszystkiego usprawiedliwiać chorobą.
Przykro mi Robert tak to widzę.

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 19:58:14 przez KM_Ender
2
[#2355] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Daclaw, post #2353

Wystarczy nie pisać głupich postów.
4
[#2356] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@btr, post #2350

Ja jeszcze napiszę, że czuję się ostatnio bardzo dobrze - i to właśnie jest powód dlaczego rozwijam intensywnie grę w bieżącym okresie.

Przyznam, że bardzo ostatnio zdziwiłem się, czemu niektóre procedury, które opracuję i wiem że są w 100% poprawne i dobre paradoksalnie jakoś mnie odrzucają. I to jest choroba.

Np. taka procedura płynnego obrotu postaci bohatera:

Piękna, zwarta i robiąca zadanie, a czasami boli mnie głowa jak na nią patrzę. Spróbowałem pracować na innym monitorze.

Dziękuję za te rady. Aktualnie nie chcę za wiele kombinować i dokańczam grę bez pisania tu raportów.

Prawda jest taka, że czasami wychodzi mi praca świetnie i wychodzą fajne wersje, a czasami mam gorsze okresy. Trzeba to przyznać.

int rotate(int cur, int dest)
{
	int dist = dest - cur, dir = 0;

	if (abs(dist) > 4)
	{
		dir = -sign(dist);
	}
	else	
	{
		dir = sign(dist);
	}
	return(normalize(cur + dir));
}


Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 20:26:42 przez Hexmage960
5
[#2357] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2356

Hehe, właśnie mamy kolejną zaklętą pętlę. Dwa miesiące temu opisałem ja tak:

To wygląda dokładnie tak:

10 Hexmage znowu odstawia trolling.
20 Pojawiają się prośby o zamknięcie wątku.
30 Przychodzą klakierzy którzy tłumaczą Hexa że nic złego nie robi.
40 Moderacja nie reaguje.
50 GOTO 10

Ta pętla zakręciła się już kilkadziesiąt razy

Od mojego wpisu pojawiły się już dwie pętle. Ta obecna wygląda dokładnie tak samo jak poprzednie:

1. Autor nagle ogłasza nową grafikę, nowy reset założeń gry i obiecuje że tym razem to naprawdę koniec.
2. Ponawiają się głosy krytyczne.
3. Pojawiają się wierni klakierzy którzy piszą że Hex nic złego nie robi.
4. Hex czyta klakierów i utwierdza się w przekonaniu że może zrobić kolejny reset.
5. Hex znika na kilka tygodni po czym wraca do punktu 1.

Za miesiąc spotkamy się tutaj znowu i przeżyjemy historię kolejny raz, bo moderacja boi się zareagować i zamknąć wątek, a klakierzy nie odpuszczą i będę zmuszać autora gry do kolejnych resetów i do składania kolejnych pustych obietnic, wpędzając go w jeszcze głębszą otchłań syzyfowej pracy.

Autor gry otrzymał od wielu forumowiczów (w tym wielokrotnie ode mnie) konkretne recepty na wyjście z impasu, które można podsumować w kilku punktach:

1. Przestań robić nową grafikę.
2. Przestań od nowa robić silnik gry.
3. Przestań od nowa tworzyć nowe założenia gry.
4. Przestań pisać elaboraty i składać puste obietnice.
5. Skup się na dokończeniu tego co masz i wydaj skończoną grę.

I może Hexmage by już dawno wydał ostateczną wersję sokobana, gdyby nie klakierzy i Obrońcy Uciśnionych, którzy zawsze wpadają tutaj na ostatniej prostej i piszą do Hexa, by nie słuchał tego co piszą inni, tylko robił to na co ma ochotę (czyli robił grę od nowa).

W rzeczywistości to klakierzy i Obrońcy powodują, że Hex od trzech czy nawet czterech lat robi co miesiąc nowy reset i nie może wydać gry. Jestem pewien że gdyby wydał końcową wersję gry, wpłynęłoby to pozytywnie na jego zdrowie. Ale ponieważ klakierzy zmuszają go do ciągłych resetów, to końca nie widać i ma to z pewnością negatywny wpływ na jego zdrowie, co jest bardzo smutne. W rzeczywistości to klakierzy i obrońcy są tutaj największymi trollami.
6
[#2358] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Aurel, post #2357

Ale sami koledzy już nie chcą kolejnych wersji na bieżąco. Nie zniknąłem, czytam od czasu do czasu posty tutaj.

Niech kolega zaczeka na następną publikację wersji, która będzie finalną wersją gry do testów.

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 22:28:03 przez Hexmage960
2
[#2359] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2358

[#2360] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Aurel, post #2357

W rzeczywistości to klakierzy i Obrońcy powodują, że Hex od trzech czy nawet czterech lat robi co miesiąc nowy reset i nie może wydać gry.


Zgadzam się z tobą.
Musimy zadziałać niekonwencjonalnie, żeby się zdezrientował i popełnił błąd, a przez to wypadł z pętli. Może zwymyślajmy go?
1
[#2361] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2358

która będzie finalną wersją gry do testów.


3
[#2362] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@niebuszewo, post #2361

Właśnie obaliłem Żóbrówkę i nie wiem co to ma być.
Kot w butach, czy kot na latającym dywanie?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 10:56:59 przez mmarcin2741
[#2363] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Bociek78, post #2352

nie wiem jak inni, ale za siebie się wypowiem - ja osobiście nie poczuwam się do roli terapeuty Minniata. Jeśli mam nazywać go Bohaterem czy Zwycięzcą, głaskać po głowie i piać peany tylko dlatego, że ma jakąś chorobę, to dopiero byłoby zachowanie podszyte fałszem. Pytanie, czy osoby w ten sposób go traktujące tak samo potraktowałyby każdego innego osobnika, który zacząłby produkować tu n-tysięcznopostowe wątki na temat jak robi Tetrisa. I nie byłbym taki pewien, czy Hexmage odczuwa satysfakcję z tego klakierowania przy świadomości, że jest traktowany ulgowo*

P.S. miałem odpowiedzieć na post chyba cossacka, ale widzę, że połowa klakierów już pododawała mnie do ignora, w myśl zasady "jak ktoś nie jest z nami, to jest przeciw nam". Brawo, zachowanie nader dojrzałe OK (bo też już ktoś tutaj zdążył wysnuć wnioski, że skoro nie pochwalamy produkcji Minniata, to pewnie zaraz go zaczniemy obrażać i opluwać).[/quote]

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 15:34:40 przez snajper
5
[#2364] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #2363

Mówisz tak, bo sam byś chciał
zagrać w Magazyn.

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 15:51:28 przez mmarcin2741
[#2365] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #2363

Więc z radością zawiadamiam, że załączyłem do gry 3 różnorodne scenerie, efekt fade-in i fade-out między poziomami.

Skrzynie nie znikają po ulokowaniu. Aktualnie co 3 poziomy zmienia się sceneria.

Zrobiłem ostatnie szlify. Jeszcze zostało przywrócenie dźwięków, menu na początku gry oraz doszlifowanie reszty poziomów. Na to ostatnie położę szczególny nacisk - ale już pierwsze poziomy są ciekawe.

Skrzynie-klucze zostały, wisienek w skrzyniach nie będzie, bo nie sprawdziły się. Dorobiłem jeden kafelek "tło" wokół poziomu.

Całość działa całkiem fajnie. Jest jakość. Aktualna wersja byłaby gotowa do wrzucenia, ale zgodnie z planem wrzucę dopiero jak już zrobię resztę.

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 16:10:28 przez Hexmage960
3
[#2366] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #2363

Bo u nas taka tradycja, że jak komuś życie zabierze furę (furmankę), to należy mu oddać samolot. Coś jak Komenda. No, spotkał chłopa ciężki klimat, nie da się zaprzeczyć. Ale czy to znaczy, że trzeba obsypać go wagonem kasy, której on by przez 10 swoich żyć nie zarobił, zapewnić mu wczasy na dalszą część życia, obnosić w lektyce i na rękach? Podobni moim ignorującym (ja ich czniam) do tego właśnie nawołują. To taka tradycja jest.
2
[#2367] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2365

Bardzo się cieszymy z postępu prac nad grą.
Aktualnie co 3 poziomy zmienia się sceneria.

Nie za szybko?
Gdybyś tak zrobił przynajmniej te 30 poziomów, to co 10 poziom byłoby według mnie lepiej.
1
[#2368] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2356

Mnie od pewnego czasu nie interesuje już powstawanie gry, ale znalezienie odpowiedzi na nurtujące pytania, które rodzą się podczas czytania tematu... Dlaczego ta nowopowstająca gra nie powstaje? Dlaczego jest rozwijana, a coraz jej mniej? O co tu chodzi? Co tu się dzieje?

Prowadząc normalną dyskusję, pytając otwarcie lub zwyczajnie przyklaskując, niczego się tutaj nie dowiesz. Jednak wystarczy podgrzać trochę dyskusję kosztem nerwów Hexmage i zawsze wymsknie się jakiś fragment tej zagadki.

I w końcu pojawiła się odpowiedź. Nie rzuca się w oczy, ale jest.

Przyznam, że bardzo ostatnio zdziwiłem się, czemu niektóre procedury, które opracuję i wiem że są w 100% poprawne i dobre paradoksalnie jakoś mnie odrzucają.

Nawet jeśli Magazyn będzie w 100% gotowy, dobry, finalny, uspójniony, uporządkowany i perfekcyjny pod każdym względem to Hexmage i tak odrzuci go np. podczas zmiany nastroju. Dlatego nie pamięta powodu ostatniego restartu, bo nie było żadnego powodu.

Byłoby miłym zaskoczeniem, gdyby Hexmage w końcu przełamał się i wyrwał z "zaklętej pętli", ale nic na to nie wskazuje. Jedyna możliwość to porzucenie projektu na jakimś etapie i uznanie go za gotowy. Tak jak w przypadku Astroblox. No właśnie... Astroblox... Czy przypadkiem "zaklęta pętla" nie sięga znacznie dalej, niż początki Magazynu. Moim zdaniem tak, bo...

Magazyn to tak naprawdę Astroblox (wg mnie). Restart projektu po prostu objął wtedy i tytuł gry. Co na to wskazuje? Zapowiedzi Astrobloxa są łudząco podobne do Magazynu:

09.01.2013 Z przyjemnością publikuję pierwszą wersję nowej gry logicznej na Amigę! Gra nosi tytuł "Astro Blox"
Obecnie opracowałem 6 grywalnych poziomów, z rosnącym poziomem trudności. Do ściągnięcia Tutaj.
Gra jest kompletna. Jedynie opcje "Hiscores" oraz "Passcode" jeszcze nie zaimplementowane.

10.01.2013 opracowałem rozbudowane i atrakcyjne w wyglądzie Menu, będzie zintegrowany edytor plansz, pracuję też nad udoskonaloną grafiką do gry: już jest przygotowana pierwsza sceneria - ogród. W planie kilka scenerii. Publikacja nowej wersji dopiero jak będzie ukończona.

19.01.2013 Ten projekt będzie pierwszym naprawdę ukończonym. Będzie kilka światów do zwiedzenia i uporządkowania skrzyń.
Dla urozmaicenia będzie wprowadzona większa ilość scenerii, każda ze swoją unikalną szatą graficzną.

22.01.2013 Grafika jest w moim odczuciu całkiem atrakcyjna, jest piach, są skały do przesuwania, są otwory na te skały, jest żywopłot oraz jeziorko. Do tego dodałem aktualny kod gry w języku C (poniżej obrazka). Póki co jest zaprogramowane rozszerzalne menu.

brzmi znajomo?
a jak wygląda pierwszy obrazek z Magazynu w tym wątku?



pomysł
5
[#2369] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@xylaz, post #2368

Nawet jeśli Magazyn będzie w 100% gotowy, dobry, finalny, uspójniony, uporządkowany i perfekcyjny pod każdym względem to Hexmage i tak odrzuci go np. podczas zmiany nastroju. Dlatego nie pamięta powodu ostatniego restartu, bo nie było żadnego powodu.

Kolego, porównaj sobie AstroBlox i Magazyn na obecnym etapie.

Nie wypuszczę byle czego i nie uznałbym Magazynu za ukończony, gdyby w rzeczywistości nie był.

Może kolega sobie uważać, że w 2021 roku jest tak samo jak w 2013. Obawiam się jednak, że lekarze, u których się leczyłem mieliby zgoła odmienne zdanie.

Wypuszczę grę odpowiednio atrakcyjną jak na dany etap - dodaję jeszcze kilka drobiazgów jak punkty/liczbę żyć/poziom trudności, bo zależy mi na tym by była to udana "premiera".

Chcę to też zakończyć - moim jedynym pragnieniem jest nie mieć problemów z takimi projektami.

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 17:52:29 przez Hexmage960
1
[#2370] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@amikoksu, post #2367

Myślę, że 30 poziomów to jak na teraz za dużo. 20 starczy w zupełności. Dopracuję je - i będę miał troszkę zapasowego czasu na inne elementy.

Ale zgoda - etapy będą podzielone według scenerii i poziomu trudności. Będzie kilka plansz treningowych i - jak zdążę - również krótka instrukcja w grze.

Bonus pack do Magazynu może wydam w przyszłości, ale żeby Bonus pack był możliwy, wersja podstawowa musi być wydana.

Nie ukrywam, że będę bardzo szczęśliwy jeśli to stanie się faktem. Minie bardzo trudny okres w moim życiu.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem