[#271] Re: Tony - development nowej gry

@mastaszek, post #269

Tam z mojej muzyki tylko był modek w cracktro, ale już go nie ma.

W menu gry i w poziomie demo była muzyka XLenta, ale zrezygnował, a skoro jest nowy muzyk, to trzeba wymienić muzykę w grze. Myślę, że nie zawiedziecie się :)
1
[#272] Re: Tony - development nowej gry

@tukinem, post #271

Wcześniej była mowa o DODATKOWEJ muzyce dla innych poziomów, jeżeli zniknie ta obecna i nie będzie jej w żadnym poziomie, będzie to ogromna strata. Co znaczy, że trzeba zaorać jedną muzyczkę bo jest nowy muzyk? To kwestia zakazu XLenta czy ambicji nowego muzyka? Nie może po prostu uzupełnić gry pozostałymi, swoimi kompozycjami?
2
[#273] Re: Tony - development nowej gry

@Jacques, post #272

Dokładnie. Ta muzyka była REWELACYJNA. Może dałoby się ją zostawić chociaż na jeden level?
2
[#274] Re: Tony - development nowej gry

@Jacques, post #272

Nie kwestia zakazu, bo nie było zakazu. Skoro nowy muzyk będzie widniał w creditsach gry, to niech będzie w całości jego praca w grze. To chyba się ceni, że wkłada swoją pracę, a nie bazuje na czyjejś? Zresztą poprawił również niektóre dźwięki w grze. Naprawdę moduły są super i nie zawiedziecie się (chociaż gusta są różne i już nie raz mieliśmy na to dowód).
[#275] Re: Tony - development nowej gry

@tukinem, post #274

Nie kwestia zakazu, bo nie było zakazu. Skoro nowy muzyk będzie widniał w creditsach gry, to niech będzie w całości jego praca w grze. To chyba się ceni, że wkłada swoją pracę, a nie bazuje na czyjejś?


E tam, dorabianie uzasadnienia do wymyślonego problemu w takim razie. O jakim bazowaniu mowa, skoro chodziłoby o różne etapy? Czy creditsy nie mogą uwzględniać obu muzyków, ewentualnie z wyszczególnieniem leveli, żeby oddać zasługi?
3
[#276] Re: Tony - development nowej gry

@tukinem, post #274

Duzo Amigowych gier mialo paru muzykow w Creditsach a nie jednego, chocby Agony czy Guy Spy. Dla mnie ta muzyka z demo jest Ok. Muza od nowego muzyka moze bedzie lepsza/inna. Skoro 5 swiatow ma byc to i 5 muzyczek powinno byc plus tytulowa, koncowa, hiscore moze muza do intro tez. Zalezy od wolnego miejsca na tych 2 dyskietkach.
1
[#277] Re: Tony - development nowej gry

@tukinem, post #274

Uważam wręcz, że w dobrym tonie byłoby też dorzucić poprzedniego muzyka do creditsów w rubryce Additional Music, Special Thanks czy coś, nawet jeśli jej w grze nie ma - bo jednak zrobił i częściowo się przyczyniła do sukcesu dema. I jeśli ta muzyka została z poziomów wywalona, to bym się głęboko zastanowił czy nie dać jej np do intra, creditsów czy czegoś takiego.

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2023 15:43:58 przez teh_KaiN
4
[#278] Re: Tony - development nowej gry

@teh_KaiN, post #277

Tak jest, o osobach które się przyczyniły do powstania gry/dema/programu tzreba pamiętać. Dlatego ja zawsze proszę o dodatkowe statuetki na Decrunchu. :P

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2023 18:11:00 przez Stoopi
[#279] Re: Tony - development nowej gry

@teh_KaiN, post #277

Nie, XLENT swietny facet, ale juz muzykiem to gry Tony nie jest, jest nowy muzyk i tylko on robi muzyke. Bez sensu o tym pisac na forum bo i XLENT i ja mamy to samo zdanie na ten temat.
[#280] Re: Tony - development nowej gry

@RDudek, post #279

w ZZAP Amiga... XLent jest wymieniony to tak dla dopelnienia watku

link



Ostatnia aktualizacja: 20.11.2023 22:15:06 przez RDudek
[#281] Re: Tony - development nowej gry

@tukinem, post #274

Właśnie obejrzałem "Co słychać w fabryce..." i mam pytanie. Czy na Amigę będzie podobna paleta jak na Jaguar?
[#282] Re: Tony - development nowej gry

@Solo Kazuki, post #281

To już nie do mnie pytanie. Ale dam znać Rafałowi i na pewno coś więcej napisze tu.
[#283] Re: Tony - development nowej gry

@Solo Kazuki, post #281

tym razem troszke zmieniamy koncepcje pracy, na jaguara/sege/neogeo pisze jedna osoba jak bedzie juz wszystko gotowe to mysle ze na amige tez powstanie, czas pokaze. chodzi o to by nie dublowac roboty z przenoszeniem grafiki i konwersja z tiled'a kafli, mechaniki ruchu i ustawienia duszkow i paralaksy
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem