Wątek zamknięty
[#781] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@_arti, post #779

Karta jest w pełni sprawna , lecz nie mam w planach ją sprzedawać , chcialem tylko sie mniej wiecej dowiedziec o jej wartosc w kwesti ceny na dzisiejsze realia amigowania.;)
[#782] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@RadoslawF, post #780

Karta nie posiadala oryginalnego chlodzenia gdy ja zakupilem, musialem sam dokupic radiator + cooler.
[#783] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@selur, post #771

Jak ktoś jest nieudacznikiem życiowym to niech nie skamle, że wszystko jest za drogie.
Nikt nie będzie sprzedawał amigowego sprzętu po 5zł tylko dlatego, że akurat ty nie potrafisz zarobić tyle aby go sobie kupić.
Powtarzam jeszcze raz - nie stać cię to znajdź sobie tańsze hobby - proponuję zbieranie kamieni a nie nieustannie ujadasz jakie wszystko jest drogie.
[#784] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@lekarz_med, post #783

lekarz czuje doze cwaniaczka:) uwielbiam takich jak ty "NOWOBOGACKICH" cale zycie w dupie byl i gowno widzial :) jezcze 3 lata temu trzymal sie złotej rurki w tramwaju bo na samochod prywatny nie bylo po czym ukradl cos albo wygral w totka lub dobry przyjaciel z żalu wciagnal go w interes by miec u boku przyslowiowego klauna a ten mysli ze zjadl caly swiat :) otobie mowa
[#785] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@lekarz_med, post #783

Jeśli wybrałeś zawód dla kasy a nie z powołania, to twoja sprawa.
Jeśli uważasz że to sprawiedliwe że ktoś zarabia 111zł na rękę - ładnie się tutaj przedstawiłeś :P
[#786] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Advesarius, post #768

To inaczej.
Na ile wyceniłbyś (i inni co się tak użalają na ceny) tę Amigę, którą sprzedałem?
Amiga 4000 Tower Escom w oryginalnej nie zniszczonej, białej obudowie. Obudowa w stanie kolekcjonerskim, wszystkie śrubki, zaślepki itd. Zadbana, nie z piwnicy itd.
Najnowsza Amiga czyli firmowo ma ROM 3.1, Buster11, stacja dyskietek HD, pełen RAM na płycie (2+16).
Do tego CyberStormPPC 060+233MHz z pełnym 128MB RAM.
W zestawie jest też Mediator A4000T (specjalna wersja do A4000Tower) wraz z Radeonem 9250 (+ Voodoo3 w gratisie), kartą dźwiękową PCI oraz karta USB SpiderII Elboxu.
Do tego dysk UWSCSI oraz szybki CD-ROM SCSI podłączony do CSPPC.
Klawiatura i mysz również jest w komplecie.
Fotki tej Amigi
[#787] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Blendor, post #784

Że zacytuje twój tekst "w dupie byłeś, g...o widziałeś" więc żale, idź wylewać do kumpli z mopsu nie tu.
[#788] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@kjb666, post #785

Z powołania to można co najwyżej iść do klasztoru.
Głodne kawałki o powołaniu to zazwyczaj politycy serwują durnemu społeczeństwu.
[#789] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@lekarz_med, post #786

3500-5000 tys i jedno jest pewne lepiej bys wyszedl gdybys sprzedawal na czesci anizeli calego kompa druga strona medalu :) to escom a escom sie nie ceni jak commodore
[#790] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Blendor, post #789

bez nerwow lekarz bo bede musial pogotowie psychiatryczne zawołać
[#791] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Blendor, post #790

Chyba do siebie
[#792] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@lekarz_med, post #791

OK ... (bez cwaniakowania) na pewno zarabiam z tytułu zawodu i wykształcenia więcej niż Ty lekarzu, choćbyś był profesorem i to nie wiem z jakiej dziedziny - w skrócie stać mnie! I boli mnie to co się dzieje z tymi cenami (=szmacenie "marki") stąd ten mój protest.

Jak na to odpowiesz???
[#793] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@lekarz_med, post #786

A4000 stan kolekcjonerski? A to przepraszam, nie wiedziałem że ktoś kupi taki komputer i za takie pieniądze żeby go w kolekcji trzymać i oglądać z boku :)
[#794] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@kjb666, post #793

A niby po co? Przecież nie po to aby używać go do internetu i oglądania filmów
[#795] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Advesarius, post #792

Czy zarabiasz więcej nie wiem, a wręcz śmiem wątpić i dziwi mnie twoje przeświadczenie w tym temacie, skoro nie wiesz ile ja zarabiam. Ale mniejsza o to.
A mnie dziwi to rzucanie się o ceny. Sprzęt jest coraz starszy, jest go coraz mniej, jest coraz trudniej dostępny, a popyt jest coraz większy. Stąd ceny są coraz wyższe.
Nie trzeba być "profesorem i to nie wiem z jakiej dziedziny" aby rozumieć, że jeżeli popyt daleko przewyższa podaż to ceny będą rosnąć.
[#796] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@lekarz_med, post #795

Przeczytaj moje poprzednie wypowiedzi. Mi nie chodzi głównie o ceny. Tylko mix stanu/kłamstwa/ceny/. Śmiesz wątpić że co? :D
Jeśli w Polsce zarabia się w moim zawodzie tyle:
Link
to pomyśl ile się zarabia na świecie
Chciałem tylko wykazać, że uderzasz głównie z pretekstem że kogoś nie stać dlatego drze papę, a ja Ci uświadamiam że tak nie jest :) Należysz to handlarzy i widać, że dyskusja z Tobą sprowadza się tylko do EOD ok, racja a tak na serio nie widzisz istoty konfliktu.
[#797] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@lekarz_med, post #794

Czemu nie? Z założenia kupuje się coś żeby używać. Jaki jest sens kupic samochód i nawet nim nie jeździć? No chyba że się nie ma nóg, albo ma się za dużo pieniędzy.

Jak to jest że w szpitalu nie ma lekarza aby zrobić badania i ktoś czeka 2 dni leżąc w łóżku, za to lekarz zarabia dużo kasiory? Nie lepiej zatrudnić dwóch lekarzy i dać po połowie pensji? Kolejki by się rozładowały :) I może wtedy by lekarze nie nazywali innych nieudacznikami :)
[#798] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@RadoslawF, post #753

Wracając do tej A2000. Już 110zł i dziewięciu licytujących.
Dla mnie oferta jest podpadająca.
Sprzedający w jednym zdaniu stwierdza, że :
"NIE JESTEM HANDLARZEM ANI KOLEKCJONEREM, nie znam się na starych komputerach także proszę mnie nie pytać o jakieś parametry czy inne sprawy !"
.
Tylko, że wcześniej na jednej z aukcji sprzedawał "COMMODORE VC20" a na drugiej "COMMODORE SX-64".
Znaczy się, że szczęśliwy znalazca komputerów skoro nie handlarz ani nie kolekcjoner.
A niby nie zna się na starych komputerach, a poprzednie commodorki jakoś potrafił podłączyć i sprawdzić, wiadomo jak amisia uwalona to po co się tym chwalić.
Czy ci wszyscy allegrowicze nadal myślą, że pozostają w sieci anonimowi, wystarczy tylko trochę poszperać w necie...
Nawet jak ktoś wali tak jak powyższy, że lokalizacja
INTERNET
, można to szybko zweryfikować.
BTW też nie otrzymałem zdjęć wnętrza.
Pozdrawiam.
[#799] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Advesarius, post #796

I dalej nie uważam, żebyś zarabiał więcej.
To co tam było napisane czyli średnio 9000 to zapewniam cię, że nawet nie jest połowa średnich zarobków w moim zawodzie, więc "z czym do ludzi".
Ty zdaje się należysz do cwaniaczków, którzy chcieliby kupić Amigę w stanie jak ze sklepu (najlepiej jeszcze nie rozpakowaną z oryginalnego pudełka) za 10zł.
A gdy te mrzonki nie mogą się ziścić to się ciskasz, że zdarza się sprzęt stary i zaniedbany.
Jak chcesz coś nowego to idziesz do sklepu na rogu i to kupujesz.
Z Amigą kupujesz to co akurat jest albo szukasz tego na czym ci zależy.
Na każdym rynku rzeczy nie produkowanych, starych czy kolekcjonerskich tak jest.
Albo się to zaakceptuje albo szkoda nerwów i zdrowiej będzie odpuścić sobie amigowanie i zająć się czymś mniej denerwującym.
[#800] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@kjb666, post #797

Kupuje się coś dlatego, że chce się to posiadać. A co się będzie z tym robić (używać bądź nie i w jaki sposób) to już jest kwestia kupującego.

Jeżeli zrozumienie ekonomii masz takie samo jak realiów służby zdrowia to już się nie dziwię dlaczego nie rozumiesz, że mała podaż i duży poopyt nieuchronnie prowadzi do wysokich cen.
[#801] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@lekarz_med, post #799

wszystkie aukcje z A1200 na allegro wygrywa jedna osoba A...a (66)
ciekawe czy to jakis kolekcjoner, czy tylko ta osoba umiejetnie podbija ceny..
i wszytskie ceny chyba ustawione sa na 325zl
jedna przekroczylem ;]

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 18:06:03 przez Skiba
[#802] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Robii_k, post #798

Ale człowiek napisał, że sprzęt uszkodzony, więc każdy licytujący chyba zdaje sobie z tego sprawę.
Może ktoś chce mieć taką obudowę aby wsadzić swoją A2000, może chce mieć stacje dyskietek.
W każdym razie jasno jest napisane, że Amiga niesprawna i licytacja od 1zł - rynek (popyt) sam określi jej wartość.
Co jest złego w tej aukcji?
[#803] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Advesarius, post #792

Adversarius: Ale tak się dzieje nie tylko w świecie amigowym i nie uważam tego za szmacenie marki ale raczej za szmacenie się takiego sprzedawcy i Allegro, które nie usuwa takich aukcji z komentarzem - do uszkodzonych. Zobacz co się dzieje na moto.allegro.pl czy w dziale nieruchomości - u "nas" jest jeszcze nie tak źle. Trudno takich sprzedawców nawet nazwać "handlarzami" bo handlarz, który sprzedaje dużo i długo dba o reputację i wie, że jeden negatywny komentarz może skutecznie odstraszyć potencjalnych kupujących i praktycznie przekreślić wcześniejsze 1000 pozytywów. Pierwsza rzecz jaką robię przed zakupem na allegro to spojrzenie na komentarze - i patrzę tylko na negatywy i neutralne - z czym są problemy. Jeśli mam jakiekolwiek wątpliwości - nie kupuję, nie licytuję. I naprawdę podziwiam naiwność kupujących, którzy biorą udział w takich aukcjach jak ta A2000. No chyba, że ktoś chce kupić obudowę w dobrym stanie - jak ma się zniszczoną to i te 100zł warto dać.
[#804] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@lekarz_med, post #802

Oszustwo, powkładał jakieś antyczne karty ISA i ma chętnych, jak rozumiem z moralnego punktu widzenia zastrzeżeń nie wnosisz ?


Pozdrawiam
[#805] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@lekarz_med, post #802

Tak masz rację, napisał, że uszkodzony. Tylko dlaczego dopisał, że się nie zna i że nie jest handlarzem.
Więc aukcja ok, ale sprzedający ściemnia.
Chodzi mi tutaj oto, że takich allegrowiczów idzie łatwo zweryfikować, wystarczy trochę poszperać, a nie rzucać się na wszystko z napisem AMIGA.
Napisałem wcześniejszego posta, aby przestrzec bywalców PPA, co by się nie pakowali, chyba, że tak jak napisał
Jenot:No chyba, że ktoś chce kupić obudowę w dobrym stanie - jak ma się zniszczoną to i te 100zł warto dać.

Pozdrawiam.
[#806] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@lekarz_med, post #799

Jakbys, nadęty pyszałku, tyle zarabiał na ile sie chwalisz to bys nie jezdził malutką damską sraczką na baterie marki honda, ktorą gospodynie jezdza na zakupy do tesco
[#807] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Komisarz, post #781

chcialem tylko sie mniej wiecej dowiedziec o jej wartosc w kwesti ceny na dzisiejsze realia amigowania.

Myślę że ok. 1000-1100PLN. Tym bardziej że procek 040 jest w podstawce i upgrade do 060 będzie w miarę prosty (czytaj: tani).
[#808] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@stachu100, post #807

lekarz to skoro zarabiasz 9 tys miesiecznie to na hoooj sie jescze burzycie i robicie protesty i strajki ze ciagle wam mało? nieroby do łopaty i kopania rowow a nie za stolkiem pierdziec
[#809] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@lekarz_med, post #800

Jakbyś nie zauważył to realia w służbie zdrowia są takie - leżysz w szpitalu i dzwonisz po pogotowie.

Zasady ekonomi są takie że trzeba kogoś wyruchać na kasie aby mieć dla siebie.
Gdybyś miał puste konto i zarobki w polsce by spadły o połowę, też byś robił żeby dzieci nakarmić. Ale nie musisz bo zarabiasz 5x więcej od człowieka który pracuje 2x ciężej od ciebie.

A gadki w stylu "mogłeś iść na medycynę" są płytkie - daj tą radę wszystkim to będziesz miał samych lekarzy, nikt ci nawet domu nie wybuduje :P
[#810] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@kjb666, post #809

kjb666 super:) w pl jest banda wyksztalciuchow krawaciarzy tempakow
ale mlotka w lape pedaly nie chwyca bo nie wiedza gdzie trzonek a gdzie czesc robocza
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem