Wątek zamknięty
[#571] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Tom Rain, post #570

.......
[#572] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@flops, post #567

BigRam działa, ale nie ma go na 3 zdjęciu od góry więc to dorzutka jest...

A dlaczego kontroler ma działać jak nie ma dysku i pamięci? Może działać lub nie... ja osobiście stawiam na to, że... nie wiem (ale z ukierunkowaniem że nie działa - jak ma tyle sprzętu to sprzedający raczej ma dostęp do SIMM 30pin)...

Sam tam chciałem lecieć obejrzeć co i jak (ryzykując swojego CS MK II) ale na razie ta cena jak nie spadnie do 30% za A4000 to nie mam zamiaru...

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2012 22:44:45 przez Tom Rain
[#573] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Tom Rain, post #570

Ciekawostka Komputer hula. Nie odpalałem go od ponad roku, ale przyjmuję że wszystko OK. ??
[#574] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Dark_luke, post #573

Buahhahahahahahahhahaha :D
hula to wicher po wsi :P
[#575] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Tom Rain, post #572

"Sam tam chciałem lecieć obejrzeć co i jak (ryzykując swojego CS MK II) ale na razie ta cena jak nie spadnie do 30% za A4000 to nie mam zamiaru...".
Ja bym takiego CSa nie zaryzykował nawet jakby chciał za kompa 500zł.
Na takie testy to najlepiej z kartą 3640.


Pozdrawiam
[#576] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Dark_luke, post #573

U niego wszystkie aukcje Komputer hula. "Nie odpalałem go od ponad roku, ale przyjmuję że wszystko OK".
Czy to nie dziwne ?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 12:17:59 przez Dark_luke
[#577] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Dark_luke, post #576

Jak dla mnie nie Moja wersja przebiegu wydarzeń...
Ma tego sprzętu dużo, pewnie kolekcjonował, a żeby mieć pieniądze na kolekcjonowanie to zapychał i pewnie zapycha od świtu do zmierzchu i ostatnim razem miał wolne jakiś czas temu, to włączył sobie pobawił się, nacieszył, a później wrócił z powrotem do zapychania szeroki uśmiech W końcu stwierdził, że nic tylko zapycha i tak nie ma czasu żeby się tym nacieszyć, to sprzedaje ludziom którzy pieniądze i czas na to mają.
A i jeszcze w międzyczasie je przytulał, odkurzał etc. szeroki uśmiech
[#578] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@RadoslawF, post #575

Panowie, możecie wierzyć mi lub nie, ale w lepszym stanie można wyłowić Amisię na wystawce. Wiem co mówię. Sobie A600 przywiozłem i jeszcze "niemiaszek" 3 pudła dyskietek (ponad 700) mi dał. Tylko nie myślcie, że po to tam byłem (!). Ot taki gratisik za kurs na lotnisko w ramach przysługi sąsiedzkiej. Wtedy jeszcze mieszkałem w Szczecinie, więc blisko miałem. Wiele sprzętu tam widziałem. Nawet spectrusie w boxach, ale A4000 w oryginalnej obudowie nie - już bym ją miał.
Za A530 dałem kupę kasy, ale to sprzęt, który na ulicy nie leży. No i box toto z papierami.


Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 18:50:18 przez TUPCOM
[#579] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Dark_luke, post #558

Wiatm.
Cena wydaje się OK. Wnętrze dość czyste. Ciekawe do ilu złociszy dobije cena.
W listopadzie poszła podobna za 299zł/link/.
Płyta była w rewizji 6 do tego GVP, też bez ramu ale za to miał dysk scsi.
Wymagała trochę pracy, ale zastanawiałem się czy nie kupić dla samego GVP'a.
Tyle, że 2000-ka jest dla mnie za duża, za mało miejsca w mieszkaniu.:(
[#580] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Robii_k, post #579

[#581] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Kustosz, post #580

Fajne pudło. Jak kiedyś będę miał parę pln luzem, to kupię
Wygląda że sprzedający ma fajną chatę, duże ładne okna na całą ścianę, taras w płytkach, całkiem spoko panele i równe ściany szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 22:55:46 przez flops
[#582] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Kustosz, post #580

Dżizus, k%&^%&^$a ja p&^^#%^#*&*)((e :P
Pomysłowość ludzka nie zna granic... chyba kupię dla płyty swojej A1200 - co prawda sprawna, ale w sumie zbędna ;(
[#583] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Kustosz, post #580

Czekam na odpowiedz czy zrobi do 500(+)
[#584] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Robii_k, post #579

Ja miałem taką (a nawet ciut wyżej wyposażoną bo z dyskiem) , na jesieni zanim kupiłem cd 32
Fajna zabawka tylko niestety głośna i duża w dodatku wywalała mi korki w domu.
Wystawiłem to na allegro gołe i kupiec odbierając osobiście wypatrzył że mam jeszcze te 2 karty zorro i reszte i doplacił mi do nich. W sumie wyszło co ponad 500 więc sądzę że i ta za nie mniej się sprzeda
Jak wystawiałem to sądziłem że zestaw może być wart co najwyżej 300....
[#585] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Blizzard, post #584

Czy mi się wydaje czy niemiec przysztukował do obudowy pluskwy płytę od a500 ? Czy pluskwa nie miała standardowo zegara i kości dopełniające do 1MB nie powinny być także wlutowane w płytę - pytam się tak przez ciekawość - LINK
[#586] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@posylus, post #585

Na to wygląda że wstawił 0,5MB żeby było 1MB Chip. A płyta rev. 8 była i w 500 i w 500+.
W 500 brakowało tego 0,5MB, układu u132, baterii oraz zegara.
[#587] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Dark_luke, post #586

I mi się wydaję, że niemczur jest oszustem
[#588] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@posylus, post #587

tekst pod linkiem

co prawda narazie temat Atari zbytnio mnie nie interesuje ale jednak to robi wrażenie. Ja pierdziu..
[#589] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@miro_78, post #588

Powiem brutalnie w porównaniu z cenami jakimi chodzi ostatnio 32-bitowa CD32 to okazja i gdybym miał nadmiar gotówki to bym kupił. Jaguar z tego co pamiętam jest 64-bitowy?
[#590] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Ender, post #589

Tak to 64-bitowa konsola ale gry są na kartridże więc ich dostępność jest mniejsza co za tym idzie koszt zakupu gier do kolekcji jest zdecydowanie większy niż w przypadku CD32.

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2012 17:37:11 przez miro_78
[#591] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Ender, post #589

Jaguara nabyłem nówkę w 1995roku i zbyłem po roku. Mało gier, ciężko dostępne (cena gier masakryczna :) ) nie powiem, bo AvP robiło na mnie niesamowite wrażenie... Ciekawostką było właśnie że konsola była 64bitowa, obsługa cieni Gurouda, obługa buforaZ.
No i MC68000 w środku OK

Ogólnie - a must for a fan. Ale dla przeciętnego interesanta retro - już niekoniecznie.
[#592] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Ender, post #589

Tez bym kupil, gdyby to cos bylo komputerem :)
A swoja droga, wielka szkoda, ze Atari nie zrobilo wlasnie z Jaguara nastepcy serii ST.
Z pewnoscia bylby to "Amiga Killer", bo seria STE, to moze byc co najwyzej "c64 killer". Jaguar mozliwosci mial nietuzinkowe. Niestety brak softu zabil to cacko, jedyna gre jaka byla popularna na Jaguara to "Alien vs Predator" o reszcie gier nikt nie wspomina... :)
[#593] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@selur, post #592

Nie był by, Falcon od strony sprzętowej był sporo lepszy od A1200 a przegrał.
Na wygraną A1200 złożyła się niska cena i popularność Amigi jako takiej, spora liczba dotychczasowych posiadaczy pięćsetek i pluskw zmieniło komputery na A1200.


Pozdrawiam
[#594] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@miro_78, post #590

Gdzie 64bitowa - tak była reklamowana. Główny procesor jest 16 bitowy. :) Dostęp do pamięci jest tylko 64 bitowy.

1sza 64 bitowa to przecież Nintendo 64. :)

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2012 18:59:10 przez Deftronic/...
[#595] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Deftronic/..., post #594

A nie było tam procesorów Risc prócz tej motoroli 16-bitowej? Tak mi się coś zdaje. W sumie to zbyt późno wyszedł napęd(przystawka) CD do tej konsoli. Na CD32 były płyty i przeważnie gry nie wykorzystywały możliwości CD32 (pojemność płyty, AGA).
[#596] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Ender, post #595

deftronic mial racje jaguar mial tyle wspolnego architektuta 64 bit co VIC20 z Windowsem :)
[#597] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@HOŁDYS, post #596

Jeśli tam siedzi 68000 to faktycznie tylko chwyt marketingowy Commodore wypuscilo 32-bit to my damy 64-bit.
[#598] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Deftronic/..., post #594

No co TY?

Przecież Bliiter 64bitowy (pomysł), GPU z dostępem do 64bitowej szyny pamięci, sam proc 32bit (pomysł) daje marketingowcom prawo do przedstawiania jej jako 64bitow konsola.. a później młodziaki czytają na YT 64bit Jaguar, patrzą 94' rok wydania i mówią wooow... 94'rok a już była 64bitowa konsola no no... Ach ta reklama ;)
[#599] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@Advesarius, post #598

panowie, powiedzcie mi prosze do czego to urzadzenie sluzy?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2012 21:03:18 przez mccnex
[#600] Re: Ceny na eBay'u ciąg dalszy...

@RadoslawF, post #593

Nie był by, Falcon od strony sprzętowej był sporo lepszy od A1200 a przegrał.
Atari Falcon to inna półka cenowa. Z tego co wiem coś pomiędzy A1200 a A4000.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem