[#151] Re: Alien Enemy: Dangerous

@mastaszek, post #145

Słiti dum na gołej pincetce :)

[#152] Re: Alien Enemy: Dangerous

@waldiamiga, post #151

taka z tego WinUAE Amiga 500 jak z koziej d*py trąba akysz z tym szarlataństwem tylko prawdziwe koszerne HW. hyhy
[#153] Re: Alien Enemy: Dangerous

@mastaszek, post #136

Super to demo! OK Duże brawo! Tak trochę te krawędzie ścian z bliska dziwnie wyglądają. Może inna tekstura na samych końcówkach? Z drugiej strony przy takich malutkich wymaganiach idzie się przyzwyczaić
Masz już może pomysł w jakich klimatach chciałbyś osadzić fabułę gry?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 20:51:43 przez Koyot1222
[#154] Re: Alien Enemy: Dangerous

@mastaszek, post #143

Shotgun jak najbardziej!! Ja bym nie zmniejszał okna, chyba, że dasz opcje w zależności od konfiguracji A500-tzn. goła, lub z fastem(ale to podejrzewam dodatkowa robota).
[#155] Re: Alien Enemy: Dangerous

@Koyot1222, post #153

Mam nadzieję, że lovecraft, trupy, piekło i pentagramy. ;)

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 22:47:53 przez teh_KaiN
[#156] Re: Alien Enemy: Dangerous

@AD99, post #154

Klimat do ustalenia. Ciągle myślę jak to przyspieszyć, żeby A500 dała radę, więc ciągle nie wiem, jak to ostatecznie będzie wyglądać i jaki klimat będzie najlepszy.

Kurka, no mam do wyboru a) zmniejszenie okna w poziomie b) zmniejszenie zasięgu rysowania wgłąb, czyli krótszy wzrok c) zrezygnowanie z tła (brak podłogi i sufitu)

No i co tu wybrać?
[#157] Re: Alien Enemy: Dangerous

@teh_KaiN, post #155

Czy amidze robi różnicę w szybkości działania czy screen offsetem przesuwa 4 czy 8 kolorowy ekran?
[#158] Re: Alien Enemy: Dangerous

@mastaszek, post #156

Wiem, ze to nie moja sprawa i absolutnie nie chce ingerowac w to co sobie wkreciles i co sobie zaplanowales ze swoja gra, ale troche nie bardzo rozumiem dlaczego wszyscy daza po trupach do tego by gra nad ktora pracuja koniecznie chodzila na golej Amidze 500? Przeciez prawie kazdy kto ma choc twardy dysk w Amidze obecnie i uzywa jej choc kilka razy do roku ma tam jakies 020, czy przynajmniej jakis FAST. Kazdy z Nas teraz chce miec jak najszybsza Amige, goni za dopalkami, kartami turbo, Vampirami itp., Czy na serio trzeba uszczuplac i rezygnowac z czegos tylko dlatego zeby poszlo to na golej Amidze 500? Jakbym umial pisac w Amosie tak jak Ty to mialbym to gdzies, ze gra nie pojdzie na 68000 z 0.5MB CHIPu. I tak Ci wszyscy co beda chcieli na prawde pograc to znajda sposob by to zrobic.

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 23:38:22 przez sordan
[#159] Re: Alien Enemy: Dangerous

@sordan, post #158

Bo na A500 to BYŁBY wyczyn! I a500 zasługuje na fpsa, którego nie dostała w czasach wolfenstaina - a mogła. A jeszcze jakby się to w amosie udało, to w ogóle mission impossible.

Dla szybszych maszyn ta gierka byłaby zbyt marna. Gdybym na a1200 z AGAtą i fastem dostał grę w 8 kolorach, to bym śmiechnął i odpalił Glooma. Dlatego chcę na a500, bo tylko na takim sprzęcie gierka może konkurować z konkurencją w postaci Death Mask :)
[#160] Re: Alien Enemy: Dangerous

@mastaszek, post #159

bo tylko na takim sprzęcie gierka może konkurować z konkurencją w postaci Death Mask :)


No to wszystko jasne OK
[#161] Re: Alien Enemy: Dangerous

@mastaszek, post #159

Faktycznie na A500 i to jeszcze w Amosie bylby to wyczyn niesamowity.
Jak sie dokladnie przyjrzysz, to zobaczysz ze Death Mask to naprawde prosty silnik, ktory przypomina prymitywnego Dungeon Mastera z dodana animacja"pol krokow" i postaci i nie ma abslutnie nic wspolnego z czyms takim jak Gloom. Przegladalem rozne rzeczy w Amosie i powiem szczerze, ze jeszcze dobrej, szybkiej gry w Amosie, to nie widzialem i nie wiem, czy jest to w ogole fizycznie mozliwe. Nawet jesli poczatkowe testy wychodza zachecajaco, to po zlozeniu calosci Amos dostanie poteznej czkawki.

Obawiam sie, ze Sordan ma racje i byc moze warto by bylo po prostu w ogole zrobic ta gre nie patrzac tak restrykcyjnie na wymagania.
Amiga 500 z 1MB Ramu to raczej wyzwanie dla weteranow asemblera. Byc moze stracisz duzo czasu a na koncu stwierdzisz, ze i tak tego co chcialbys osiagnac nie da sie zrobic na A500 z 1MB ram. Lepiej dokoncz produkcje nie baczac na wymagania a ewentualnie pozniej podejmij sie tego trudnego zadania. OK
[#162] Re: Alien Enemy: Dangerous

@mastaszek, post #156

Ja bym osobiście zostawił okno jak największe kosztem innych rzeczy, aby poczuć na A500 jak najlepszy klimat. Tu było całkiem duże okno(zaczyna się od 7.20min) tyle, że jest mało kolorów i postacie są bardziej kanciate, żeby zaoszczędzić na pamięci.
[#163] Re: Alien Enemy: Dangerous

@mastaszek, post #156

Przy tych detalach technicznych proponował bym steampunk w stylu Van Helsing albo animowana Castlevania.
Na przykład 2 odcienie szarości i czerwona posoka jednokolorowa na postacie. Ciemno brązowe katakumby (2 odcienie) i 1 odcień jaśniejszy na pozostałości kości.
Postać mogła by dysponować jakąś ulepszaną kuszą na różne naboje.
Co do małej widoczności, wystarczyło by dać bohaterowi lampę w tych katakumbach i było by logiczne wytłumaczenie małej widoczności.
Ściany, czarne małe poblaski na krawędziach, to skutecznie maskowało by niedogodności przy staniu blisko ściany.
Ciemna katakumba, można zrezygnować wtedy z sufitu i podłogi, albo zostawić ledwie widoczne zarysy.
Technicznie, gdyby nie dało się zrobić widocznej broni i lampy jednocześnie to można by zrobić aby w czasie chodzenia po 1-2sekunach broń chowała się a wyjeżdżała lampa, po naciśnięciu fire lampa by szybko wyjeżdżała a pojawiała by się spowrotem kusza. Ale to luźna sugestia.
Przepraszam za jakość, szybko robione.

Stwory...
Przerośnięte nietoperze, pająki, zombiaki. Każdego po 2 rodzaje, słabszy i mocniejszy. I było by już 6szt.
Ot taka sugestia co do fabuły. Do czegoś takiego przydał by się jeszcze ładny klimatyczny podkład i kilka jeżących skórę dźwięków: jakiś szum, oddalona daleko maszyneria, ciężko zamykające/otwierające się drzwi, pohukiwania z daleka w tunelu, jakiś szczęk łańcuchów od czasu do czasu
Ech... rozmarzyłem się

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 08:58:36 przez Koyot1222
[#164] Re: Alien Enemy: Dangerous

@Koyot1222, post #163

Od Wolfa, przez Dooma, do Heretic:)
[#165] Re: Alien Enemy: Dangerous

@Koyot1222, post #163

Ech... rozmarzyłem się


A dlaczego, pomóż mastaszkowi z grafiką i marzenia staną się realne:)
@mastaszek - ja bym zrobił "dwa konfigi" w menu, jeden dla gołej A500 (mniejsze okno itp, co by szpil dobrze działal), drugi dla rozbudowanej A500/A1200 - to co byś wyciął z gołej A500.
[#166] Re: Alien Enemy: Dangerous

@waldiamiga, post #165

A dlaczego, pomóż mastaszkowi z grafiką i marzenia staną się realne:)

Na razie nasz bohater jeszcze nie zadeklarował co chce mieć w grze. Jak już będzie miał wizję, wystarczy powiadomienie i chętnie wkroczę do akcji TZN, zaproponuję coś, nie narzucam się. Nie każda nowa gra musi koniecznie być obdarzona moją grafiką. Może ktoś jeszcze jest zainteresowany? Nie wpycham się.

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 10:13:09 przez Koyot1222
[#167] Re: Alien Enemy: Dangerous

@Koyot1222, post #166

"Co do małej widoczności, wystarczyło by dać bohaterowi lampę w tych katakumbach i było by logiczne wytłumaczenie małej widoczności.
Ściany, czarne małe poblaski na krawędziach, to skutecznie maskowało by niedogodności przy staniu blisko ściany.
Ciemna katakumba, można zrezygnować wtedy z sufitu i podłogi, albo zostawić ledwie widoczne zarysy.
~koyot

Koyot zerknij


PS. Zbylu nie rób z tego filmu, bo to taki żarcik tylko ;)
[#168] Re: Alien Enemy: Dangerous

@mastaszek, post #167

Super! OK
Lekko przyciemno jest i jak wyszedłem z obszaru ścian to już nie mogłem wrócić
1. Poproszę Ciebie o wielkość okna bo widzę, że broń i lampa zajmują zbyt dużo na ekranie. To jest do przeprojektowania, bo rysowałem "na pałę" .
Duże brawo, że udało się broń i lampkę zamieścić jednocześnie na ekranie szeroki uśmiech
- Daj znać czy przygotowywać dodatkowe klatki do strzału z broni. 2-3klatki?
- Rozumiem, że lampka i broń muszą korzystać z tej samej paletki. To mają być też 3 kolorki?
2. Proszę zamieść/wyślij mi teksturkę ściany, żebym widział rozdzielczość i maksymalną ilość kolorów. Chyba, że napiszesz.
3. Daj mi znać jakie teraz rozdziałki obowiązują dla potworka. Zrobię łażącego. Rozumiem 3 kolory na całość. 2 odcienie plus czerwona posoka.
No i najważniejsze... Steampunkwy Van Hellsing? Czy to może być?
[#169] Re: Alien Enemy: Dangerous

@Koyot1222, post #168

Koyocie zróbmy na razie tylko lampę i broń (statyczne, bez klatek animacji). Broń kuszę, szotgan, rewolwer, albo co tam sobie wymyślisz - decyzja neleży do Ciebie ok, racja

Ekran: 224 x 160 (testowo, może się zwiększy później, ale załóżmy na razie taki)

Kolory: całe 8 (zerowy = przezroczysty, reszta zdefiniowana przez Ciebie)

Broń powinna celować w punkt (112,88) - przynajmniej tak mi się wydaje ;) Można by też jakiś celowniczek wokół tego punktu. A na górze może jakieś paski-wskaźniki energii, albo życia, albo czegokolwiek, albo w ogóle nic - decyzja neleży do Ciebie ok, racja

Może to wszystko być dowolnie wielkie, bo jest wyświetlane jako pierwszy plan w dual playfieldzie, ale animować to będzie ciężko. Miganie lampy się zrobi rotacją palety na żółtym kolorze, ale na animację broni chyba nie styknie mocy. Na sprajcie można zrobić pocisk lub strzałę wylatującą ze statycznej broni, ale to później. Żeby polepszyć efekt chodzenia, przywróce "gibanie się" ścian, którego nie ma w wersji z lampą (przez przypadek wywaliłem:) )

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 10:05:18 przez mastaszek
[#170] Re: Alien Enemy: Dangerous

@mastaszek, post #167

Ok, w porządku .
Zbylu
[#171] Re: Alien Enemy: Dangerous

@mastaszek, post #169

To proponuję coś takiego na początek. Teksturkę wrzuciłem 32x32, pewnie będzie za duża ale i tak do zmiany raczej.


Jeszcze nie wiem jak to dalej rozbudowywać. Musiałbym jeszcze poeksperymentować z paletką.


Czy wszystkie ściany zawsze będą takie same? Tzn. czy dopuszczasz użycie 2-3 różnych tekstur dla ścian?
Niedawno grałem w jakiś mod do Glooma gdzie wszystkie ściany w labiryncie były takie same. No i było trudno się zorientować gdzie się jest i gdzie trzeba iść. Chyba że gra ma mieć malutkie plansze, takie bardziej areny, wtedy, ok.

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 13:53:21 przez Koyot1222
[#172] Re: Alien Enemy: Dangerous

@Koyot1222, post #171

Ależ to jest piękne!

Wieczorem po robocie siądę i podłubię. Dam znać co do tekstur, bo jeszcze muszę pomyśleć jak to najoptymalniej rozwiązać. Chyba areny, między którymi się przechodzi drzwiami, będą najlepsze. Podam szczegóły jak tylko sam będę wiedział.

Wielkie dzięki! OK
[#173] Re: Alien Enemy: Dangerous

@mastaszek, post #172

No to fajnie
Małymi kroczkami, coś się wyklaruje. OK
[#174] Re: Alien Enemy: Dangerous

@Koyot1222, post #171

jestem ciekawy co sie z tego urodzi OK
[#175] Re: Alien Enemy: Dangerous

@Koyot1222, post #173

Trzymamy kciuki za Was Panowie
[#176] Re: Alien Enemy: Dangerous

@Koyot1222, post #173

Dzięki za doping!

@Koyot: podstawiłem kuszę, wygląda świetnie. Teraz się pobawię teksturami i bobami przeciwnika i jak będę gotów, podeślę ostateczne parametry niezbędne do rysowania. W międzyczasie gdybyś się nudził i miał ochotę coś potworzyć, to wcześniej czy później będziemy potrzebować:

1) jakiś prosty, tymczasowy napis Loading (żeby loading screen już też był nasz, a nie kradziony z dukenukem). 320 x 200 w 32 kolorach, lub 640 x 200 w 16 kolorach hires. Może tam też widnieć napis/logo z nazwą gry, tylko musimy nazwę wymyślić. Ogłaszam i otwieram niniejszym ppa'owy konkurs na tytuł gierki, bo roboczy alien enemy dangerous jest roboczy. Organizator nie przewiduje żadnych nagród poza gwarantowanym wymienieniem w Creditsach i dożywotnim poczuciem satysfakcji

2) dolna belka pod ekranem gry, tam gdzie wcześniej była belka z Dooma. Ekran 224 x 32 (może być mniej w pionie, jeśli chcesz) w 32 kolorach. Będzie tam to, co Ty zdecydujesz ok, racja
[#177] Re: Alien Enemy: Dangerous

@mastaszek, post #176

proponuje "Catacomb Rider Amos"
[#178] Re: Alien Enemy: Dangerous

@mastaszek, post #176

W tej chwili leci u mnie doskonały Thrash w wykonaniu Defiance, więc proponuje Defiance
[#179] Re: Alien Enemy: Dangerous

@waldiamiga, post #178

Proponuję "Robin Doom".
[#180] Re: Alien Enemy: Dangerous

@waldiamiga, post #178

Z wszystkich nadesłanych propozycji głosuję na Defiance. Selur zbyt pojechał był poezją.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem