[#181] Re: Alien Enemy: Dangerous

@mastaszek, post #180

Najlepsze będzie jedno słowo wpadające w ucho jak to było z Doom, Unreal, Quake itp.
Jak proponowałbym Biohazard, Abyss, Chaos, Demonica, Hades, Coma, Twilight - coś takiego albo z polskiego np. Mrok, Fobia, Szok...
mój faworyt to Ntropia
Wszystko na gorąco więc nie sprawdzałem czy takie nazwy były już wcześniej użyte.

Taka dygresja. Użycie nazwy "Gloom" było błędem, bo ta gra zasługiwała na coś godniejszego i zdecydowanie bardziej oryginalnego. W tych czasach podróby nazywano w taki sposób np. Panasonix. Wiem, że to było zamierzone.
[#182] Re: Alien Enemy: Dangerous

@Schizo_, post #181

Koszmar Ciemnej Piwnicy.

Czemu:
Lampa kojarzy się z hakiem z "Koszmar minionego lata" taka marynarska.

Gdyby Koyote dodał trochę akcentów w stylu masarni tak jak np:w Westside Slaughterhouse czyli mięsa na hakach to mogło by być

Koszmar Władka Masarza lub Władek Masarz Atakuje albo Władek Masarz ucieczka z Masarni

Ogólnie to obstawiał bym bardziej na Polski Tytułok, racja

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 22:48:16 przez TechNineWonder
[#183] Re: Alien Enemy: Dangerous

@mastaszek, post #176

K.A.T
[#184] Re: Alien Enemy: Dangerous

@Koyot1222, post #171

Wydaje mi się, że nasz bohater ma bardzo długie/szeroko rozstawione ręce. Ale grafika bardzo ładna, szczególnie uwzględniając szczątkową paletę.

Co do tytułu - jeśli ma być anglojęzyczny to proponowałbym "Dismay" albo "Abomination". Z polskojęzycznych w miarę uniwersalnych mogłaby być "Fobia".
[#185] Re: Alien Enemy: Dangerous

@mastaszek, post #180

Hej, a nie lepiej coś po polsku, żeby było wiadomo, że to "rodzima" produkcja?
Nazwa mogłaby się odwoływać do głównego bohatera, miejsca, lub do bossaszeroki uśmiech
Tak na szybko np. Kosiarz, Amok, Mara itp.

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2017 10:35:58 przez AD99
[#186] Re: Alien Enemy: Dangerous

@AD99, post #185

Albo "Rzeź" - anglojęzyczni nas znienawidzą :P
[#187] Re: Alien Enemy: Dangerous

@recedent, post #186

Dokładnie
[#188] Re: Alien Enemy: Dangerous

@AD99, post #187

Zachod ma Van Helsinga... To moze zrobicie kontre Twardowskim... Filmy juz kreca. Moze tez byc cokolwiek innego z pocztu diablow polskich. Albo jeśli fabuła bardziej pod Cthulhu to może coś nawiazujace do Lovecrafta.
A zamiast Castle Wolfenstein - Zamek Czocha

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2017 11:01:31 przez softiron
[#189] Re: Alien Enemy: Dangerous

@softiron, post #188

"Boruta - The Return of a Czart"
[#190] Re: Alien Enemy: Dangerous

@softiron, post #188

A może "Blask"? Światem zawładnął Zły, rozkazał swym sługom pozbawić ludzkość wszelkiego światła. Na szczęście odnalazł się śmiałek, który stawiając czoła mrocznym potworom i demonom przemierza ogarnięty ciemnością świat by pokonać Złego i odnaleźć mistyczny "Blask" ostatnie źródło światła...

Jedno nie podlega dyskusji, tytuł musi być polskojęzyczny
[#191] Re: Alien Enemy: Dangerous

@panti1801, post #190

Jedno nie podlega dyskusji, tytuł musi być polskojęzyczny

Dlaczego?
[#192] Re: Alien Enemy: Dangerous

@waldiamiga, post #191

A dlaczego nie? Tak jak napisał AD99, dobrze by było podkreślić, że to rodzima produkcja. W/g Ciebie angielski tytuł to hit a polski szit? Tymbardziej trzeba pokazać, że "Polak potrafi".

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2017 11:42:49 przez panti1801
[#193] Re: Alien Enemy: Dangerous

@panti1801, post #192

Żeby podkreślić "rodzimość" wystarczy głównego bohatera nazwać np. Mściwój albo Gniewomir. Nie trzeba od razu z grubej rury tytułem...
[#194] Re: Alien Enemy: Dangerous

@panti1801, post #192

W/g Ciebie angielski tytuł to hit a polski szit?

Gdzie tak napisałem?
Gdzie byłeś kiedy chłopaki z Project R3D nazywali swoje gry Tanks Furry , Lumberjack Reloaded?
Po prostu chłopy z EAB, Amiga.org czy innych Was przeklną. :)


Ostatnia aktualizacja: 15.07.2017 12:09:02 przez waldiamiga
[#195] Re: Alien Enemy: Dangerous

@waldiamiga, post #194

Ekhem, "Lumberjack Reloaded" to nie jest produkcja Project R3D... Może chodziło Ci o "Bridge Strike"?
[#196] Re: Alien Enemy: Dangerous

@recedent, post #195

Tak, tak - nie wiem czemu tak mi się skojarzyło, może po grafice Koyota.
[#197] Re: Alien Enemy: Dangerous

@waldiamiga, post #194

Owszem nie napisałeś nic takiego, ja też nie próbuje udowadniać na siłę, że polskie tytuły to nie szity. Poprostu fajnie by było wydać coś po polsku.

Co do gier od chłopaków z Project R3D, to z tego co wiem (albo nie wiem) to oni sami wymyślali tytuły, a tu mamy konkurs, więc każdy może coś zaproponować

Za wyżej zaproponowaną "Rzeź" na pewno by wszystkich poprzeklinali

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2017 12:27:36 przez panti1801
[#198] Re: Alien Enemy: Dangerous

@waldiamiga, post #194

Niech przeklinają. Żeby wszystkich zadowolić co są za i przeciw polskiej nazwy- dać tytuł polsko-angielski składający się z dwóch członów np. "Rzeź- the darkness"
[#199] Re: Alien Enemy: Dangerous

@panti1801, post #190

BLASK jest najlepszą do tej pory propozycją. Tytuły typu "Rzeź - The Last Zadyma of Janusz" świetne jako żart: OK ubawiłem się.
[#200] Re: Alien Enemy: Dangerous

@recedent, post #193

Bożysław chyba łatwiejszy do wymówienia dla przeciętnego dżemojada.
Można też w stylu łacińskim... Daemonicum, Daemonica, Purgatorium, Purgatorio, Memento Mori... Rigor Mortis :)
[#201] Re: Alien Enemy: Dangerous

@softiron, post #200

Mściwój, Gniewomir, Bożysław ... bez jaj hihihi
[#202] Re: Alien Enemy: Dangerous

@selur, post #201

Tytuł: "Bożysław bez jaj"
Fabuła: Bożysław został odwiedzony przez kosmitów, którzy ukradli mu jaja. Musi je odzyskać eliminując kosmitów za pomocą dwururki
[#203] Re: Alien Enemy: Dangerous

@mastaszek, post #176

Wziąłem na warsztat nazwę "Blask"
Panel mógłby odzwierciedlać 3 statystyki. Nie chciałem żeby był zbyt mocno kolorowy, ale żeby był wspólny do lampki i broni.



Podglądy

[#204] Re: Alien Enemy: Dangerous

@Koyot1222, post #203

Bardzo ładne :)
[#205] Re: Alien Enemy: Dangerous

@Koyot1222, post #203

Bjutiful, teraz Mastaszek ładnie nam to wkomponuje.
[#206] Re: Alien Enemy: Dangerous

@Koyot1222, post #203

to już wiem, na jaki amigowy tytuł pójdzie kasa - i nie będzie to Tales of Gorluth II :)

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 13:52:16 przez charliefrown
[#207] Re: Alien Enemy: Dangerous

@QUAD, post #204

Dzięki! OK
Dorobiłem jeszcze ikonki, gdyby były potrzebne. Na razie są, bo są.
[#208] Re: Alien Enemy: Dangerous

@Koyot1222, post #207

Piękności!ok, racja Tylko tak jak Recedent pisał, ja przypomnę. Lewa ręka jest za daleko od prawej tak jakby obok szedł leworęczny z latarnią .
[#209] Re: Alien Enemy: Dangerous

@amper, post #208

To na koniec się przesunie.
Na razie, niech gra zacznie już coś przypominać
[#210] Re: Alien Enemy: Dangerous

@Koyot1222, post #209

OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem