[#1111] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@RokiS, post #1101

No przecież jest wyraźnie napisane "wprowadziłem". To znaczy że zmiany ____już są zrobione___.
2
[#1112] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@_DiskDoctor_, post #1102

Przecież to jest zmiana 1-3 stałych!!

to nie jest zmiana 1-3 stałych. Trzeba dostosować grafikę.
Wprowadzanie zmian w grze to nie jest tylko czas kodowania. Zmiany w rozgrywce są zwykle efektem czasochłonnego testowania.

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2023 07:07:11 przez Kefir_Union
2
[#1113] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@selur, post #1105

Majster blagam , odpusc to

To znaczy co mam odpuścić? Czy ja gdzieś napisałem że robię drugą grę? Pokazaem kawałek intra do Jump! i jest wyraźnie napisane że to z intra.
4
[#1114] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Azakiel, post #1108

no wlasnie też sie powaznie zastanawiam czy ta oczojebna kulka to nie bedzie jak kula u nogi,

W Superstardust nie ma żadnej "oczoj****j" kuli. Nie ma przymusu żeby w grze używać koniecznie tej samej jaskrawej tekstury co w intrze do Jump! oraz efektu ognia. Można użyć dowolnej tekstury a zamiast ognia tło kosmosu.
3
[#1115] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #1091

Tak by się mogło zaczynać demo Nexus 7: remake ;)
[#1116] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Drakon, post #1115

Tak by się mogło zaczynać demo Nexus 7: remake ;)

Efekt kuli z Nexus 7 nawet do tego nie dorasta :)
2
[#1117] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #1116

Piszę o tej spiralnej galaktyce ze wstępu do dema :)
[#1118] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Drakon, post #1117

Piszę o tej spiralnej galaktyce ze wstępu do dema :)

Szczerze mówiąc to te efekty będą w grze bo nie mam czasu na robienie dema. Po prostu korzystam z okazji :)
7
[#1119] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #1091

Świetne. Pomijając już stronę techniczną (której pominąć nie sposób) to po prostu wygląda bardzo fajnie. Dodatkowa perełka w grze, która sama już jest perełką.
4
[#1120] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #1114

W Superstardust nie ma żadnej "oczoj****j" kuli. Nie ma przymusu żeby w grze używać koniecznie tej samej jaskrawej tekstury co w intrze do Jump! oraz efektu ognia. Można użyć dowolnej tekstury a zamiast ognia tło kosmosu.


nie mówilem o SS tylko o twojej kuli, zakładając oczywiscie teoretycznie ze byłaby w nowej grze i ze miałaby podmienioną grafikę na inną to pozostaje problem bardzo niskiej rozdzielczosci. na tle takiej kuli rozgrywka byłaby męcząca przez małą czytelnosc (wszystko by sie zlewało w jedną papkę), ale to jest moje gdybanie, moze ty masz na to taki pomysł ze bedzie to czytelne

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2023 10:45:29 przez Azakiel
[#1121] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Azakiel, post #1120

rozgrywka byłaby męcząca przez małą czytelnosc (wszystko by sie zlewało w jedną papkę

Kula jest tłem dla statków i pocisków, nie ma potrzeby żeby coś na niej było czytelne.
4
[#1122] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #1121

Kula jest tłem dla statków i pocisków, nie ma potrzeby żeby coś na niej było czytelne.


jest dokladnie odwrotnie, kazda grafika statyczna lub animacja powinna być czytelna jeśli jest tłem dla statków i pocisków

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2023 14:12:44 przez Azakiel
[#1123] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Azakiel, post #1122

Niekoniecznie. Zależy od wielkości obiektów i użytych kolorów.
1
[#1124] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #1091

ały update projektu. Ukończyłem efekt nad którym pracowałem od jakiegoś czasu a który jest elementem intra gry.

Świetna robota! Chylę czoła. Można by na samym tym efekcie zrobić kilka gier (o ile pozostałoby coś jeszcze z mocy na dodatkowe elementy gry)
Super! OK
3
[#1125] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Azakiel, post #1122


jest dokladnie odwrotnie, kazda grafika statyczna lub animacja powinna być czytelna jeśli jest tłem dla statków i pocisków

Jest dokładnie odwrotnie Tło ma być ciemniejsze i nie rzucać się w oczy, im bardziej rozmyte i ciemniejsze tym bardziej podkreślony będzie pierwszy plan.
3
[#1126] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #1125

@Azakiel

my tu gadu gadu o niepotrzebnej nowej wersji Stardusta na Amigę, a czas mija, Jumpa nie ma, prace w miejscu stoją. brak intra, outra, projektu box-a i czego tam jeszcze nie wiadomo...
ja tam z chęcią bym przytulił Jumpa (trudniejszą) wersję BIEDA - bez tych wszystkich niepotrzebnych poprawek, bajerów.
przytuliłbym i znikął z tego wątku, po to żeby zagłębić się piłeczką w niekończące się tunele..... język
może któryś z betatesterów chciałaby się podzielić jakąś wczesną wersją gry - to proszę śmiało na priv :)

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2023 16:29:24 przez RokiS
[#1127] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #1125

Nie wiem czemu, ale przypomniała mi się rozmowa moja prywatna z Ubikiem jak Kiero zaniechał robienia dem na chwilę po wymięknięciu z powodu wykłócaniu się na forach z ludźmi i udowadnianiu ludziom co nie kodują, że to nie jest takie hop siup jak jest demo zrobić z niego grę...

[#1128] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@RokiS, post #1126

może któryś z betatesterów chciałaby się podzielić jakąś wczesną wersją gry - to proszę śmiało na priv :)


A demo wersja Jump! już ograna?
[#1129] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@karolb, post #1128

m. in. #896

a ja zrobię OT:
na TF360 demko śmiga aż miło :)
pozdrawiam


Ostatnia aktualizacja: 01.09.2023 18:54:06 przez RokiS
[#1130] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@RokiS, post #1126

prace w miejscu stoją. brak intra, outra, projektu box-a i czego tam jeszcze nie wiadomo...

Powiedz mi, skąd Ty czerpiesz takie informacje?

Naprawdę jeszcze czasem potrafię się zdziwić jakie głupstwa ludzie wypisują tylko na podstawie własnych fantazji...
5
[#1131] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #1130

no mogę się pochwalić bujną wyobraźnią :)
Mały update projektu. Ukończyłem efekt nad którym pracowałem od jakiegoś czasu a który jest elementem intra gry. Było trochę zabawy bo zakodowanie czegoś takiego na A1200 wymagało bardzo zaawansowanej optymalizacji kodu.To element intra
hmm intro..

Historia zmian

(21.01.2023)

35 poziomów.
Więcej kolorów kafelków

Gotowa gra trafi za chwilę do recenzji dla dziennikarzy i youtuberów. Premierę będę chciał zgrać z ich publikacją.
dziś mamy już wrzesień - gry nie ma

Także ja bym już z chęcią pograł w podstawową wersję

Gra ma 28 poziomów
, nie czekając na hmm poprawki, pudełka, czy jakieś recenzje

wiem jestem wkurzający - takie życie :p

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2023 19:44:51 przez RokiS
2
[#1132] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@RokiS, post #1131

Pewnie będzie jak z Magazynier
2
[#1133] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #1130

Świetnie wygląda ten efekt. Ile czasu Ci zajęło jego zaprogramowanie?
[#1134] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@mastaszek, post #1133

Przygotowanie koncepcyjne w Photoshop, tekstury, palety kolorów, wykonanie prototypu w C++ symulującego rozdzielczość i ograniczenia Amigi. Następnie silnik efektu w asm 68k, przeniesienie logiki z C++ (algorytm robiący efekt ognia). Na koniec jeszcze optymalizacja bo się jak zwykle nie chciało wyrabiać na 020/14MHz i już jest :).
Gdybym siedział nad tym non-stop to jakieś ze 2-3 tygodnie. Z zaznaczeniem że silnik miałem prawie gotowy, stworzony wcześniej do innego efektu, musiałem go tylko dostosować. Wymyślenie go i doprowadzenie do działania na 020/14MHz AGA to miesiąc / dwa kodowania, optymalizacji, prób i błędów.

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2023 07:37:46 przez Kefir_Union
6
[#1135] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #1125

Jest dokładnie odwrotnie Tło ma być ciemniejsze i nie rzucać się w oczy, im bardziej rozmyte i ciemniejsze tym bardziej podkreślony będzie pierwszy plan.


kompletnie sie nie rozumiemy, to ze tło ma byc ciemniejsze to jest oczywiste

ja mówię o tym co by sie stało gdybyś te swoją kulę (oczywiscie ze zmienioną kolorystyką)

https://youtu.be/AQMDp-OPsXU?si=t4z_9NYWbJxyxcCt

umiescił w miejscu tej planety co jest na tym screenie (plus statek i skałki na 1 planie)



i to wszystko odbywałoby sie w typowej Amigowej rozdzielczosci
[#1136] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #1134

Przygotowanie koncepcyjne w Photoshop, tekstury, palety kolorów, wykonanie prototypu w C++ symulującego rozdzielczość i ograniczenia Amigi. Następnie silnik efektu w asm 68k, przeniesienie logiki z C++ (algorytm robiący efekt ognia). Na koniec jeszcze optymalizacja bo się jak zwykle nie chciało wyrabiać na 020/14MHz i już jest :).
Gdybym siedział nad tym non-stop to jakieś ze 2-3 tygodnie. Z zaznaczeniem że silnik miałem prawie gotowy, stworzony wcześniej do innego efektu, musiałem go tylko dostosować. Wymyślenie go i doprowadzenie do działania na 020/14MHz AGA to miesiąc / dwa kodowania, optymalizacji, prób i błędów.


szacun za to ze miałeś tyle zapału i cierpliwosci, nie sądzilem ze to takie czasochłonne
[#1137] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Azakiel, post #1135

ja mówię o tym co by sie stało gdybyś te swoją kulę (oczywiscie ze zmienioną kolorystyką)

Co to znaczy "swoją kulę"? Mój efekt pokazuje możliwości silnika. Tekstura kuli i tło mogą być dowolne. Poza tym jest zupełnie inny odbiór gdy całość jest w ruchu. "W typowej Amigowej rozdzielczosci " Stardust jest czytelny i wszystkim się podobał, a tam w tle też jest planeta.

320x200


Ostatnia aktualizacja: 02.09.2023 12:25:43 przez Kefir_Union
3
[#1138] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #1134

Jestem pod wrażeniem samego dema jak i przygotowywanego intro. Ta gra wyróżnia się w obecnych czasach jakością i profesjonalizmem w wykonaniu, może spokojnie konkurować i stać obok najlepszych gier z czasów świetności Amigi. Chapeau bas dla twórcy - Kefira/Union!
7
[#1139] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #1137

Taką grę po wydaniu "Jumpa" będziesz robił? Jeśli tak to mogę już dać zaliczkę.
[#1140] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@koczis, post #1139

Jump! już zaspokoi moje ambicje zrobienia czegoś wyjątkowego na Amigę i bez normalnego wynagrodzenia nie mam zamiaru zabierać się za żadne gry. Jak już będę miał czas to mogę jeszcze rozważyć zrobienie tech dema i kickstarter.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem