[#1141] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1140

wiesz, gra mi się zaczyna podobać dopiero teraz ale w dalszym ciągu ja swojego zdania nie zmienię i raczej nie che być kojarzony z tą grą i proszę nie umieszczaj mojego imienia czy nicka nigdzie w grze. planszę zlepiłemtak dla zabawy i przetestowania opcji w grze, co tam z nią zrobisz to twoja sprawa mnie nie interesuje ale bez podawania moich danych ok?
ja jestem dalej sceptycznie nastawiony do tego wątku jak pisałem wcześniej, katowanie nas postami o roku czasu nie jest atrakcyjne nawet ten wątek dałem do ingorowanych przez jakiś czas bo mnie to już nudziło ciągle czytanie tego i samego na ppa a nie zanosi się na kolejne lata żeby coś się zmieniło
masz trzy grupy swoich fanów ta co jest zachwycona powstawaniem tej gry magazyn od roku, jest grupa to Cię kompletnie ignoruje i wyraża to w swoich wypowiedziach oraz trzecia grupa co jest obojętna i ja jestem w tej trzeciej szeroki uśmiech

testuje po to żebyś szybciej ukonczył ten projekt, mam nadzieję że wiecej osób Ci w tym pomoże i jak najszybiej zakończysz ten wątek i wydasz swoją grę jak jak sobie to wymarzyłeś.
[#1142] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1129

Chce ktoś źródła do gry i kompilować pod PPC?


Mówisz poważnie?
[#1143] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@JacK_Swidnik, post #1141

kurczę, aż smutno zrobiło mi się na myśl, że któregoś dnia ten wątek zostanie zakończony. Wyobrażacie sobie PPA bez kolejnych zapowiedzi Magazynu? Jedyna nadzieja, że Hexmage rozpocznie wtedy tworzenie nowej gry.
[#1144] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #1143

E tam, po skończeniu Magazynu można będzie pomyśleć o grze typu hack&slash na silniku Magazynu. Poważnie. A autor gry niech się nie przejmuje komentarzami, ważne że dobrze bawisz się przy pisaniu gry i rób swoje. Grę tworzysz dla swojego fun'u, a nie dla kasy....
[#1145] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@JacK_Swidnik, post #1141

wiesz, gra mi się zaczyna podobać dopiero teraz ale w dalszym ciągu ja swojego zdania nie zmienię i raczej nie che być kojarzony z tą grą i proszę nie umieszczaj mojego imienia czy nicka nigdzie w grze.

Ależ ja nie chciałem umieszczać Twojego nicka w grze, tylko dodać informację do planszy o autorze.
[#1146] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #1143

Wątek zostanie zakończony, bo to nie telenowela brazylijska. Ale dopiero jak gra zostanie 100% ukończona.
[#1147] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1146

A czy można grę ukończyć w mniej niż 100%?

Co do telenoweli brazylijskich, to wiele z nich trwało krócej niż ten wątek chociażby Niewolnica Isaura bez względu na to czy była to wersja 15 czy 100 odcinkowa

Za chwilę stuknie roczek. torcik

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 23:04:10 przez misiek2
[#1148] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1129

Jak engine wyswietlania jest skonczony to mogę skompilować na MorphOSa.
[#1149] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@misiek2, post #1147

Za chwilę stuknie roczek.


do tego dochodzi jeszcze pewnie drugi roczek dyskusji z czasów kiedy Magazyn nie był jeszcze Magazynem
[#1150] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #1149



Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 10:55:22 przez zyga64

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 10:55:32 przez zyga64
[#1151] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@michal_zukowski, post #1148

@Rzookol

Dobrze, podrzucę Ci oraz koledze Forge, który też jest zainteresowany kod źródłowy, jak już będzie gotowa nowa wersja.

Postaram się opakować odpowiednio funkcje, byś mógł wygodnie sportować na MorphOSa, tzn. DrawIcon(), DrawObject() czy też PlaySound().
[#1152] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Tomski, post #1144

Myślę, że Magazyn jest tylko przykrywką, a faktycznie otrzymamy hack & slash Dune 3.
[#1153] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@JacK_Swidnik, post #1139

dodałem kolejną planszę9

link do pobrania plansza9
ekran z planszy 8 wygląda tak

link do pobrania plansza8
[#1154] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@JacK_Swidnik, post #1153

z kolejnych uwag do magazynu
-projektując planszę ogranicz ekran do układania elementów bo w tej wersji można ustawiać skrzynie , klucze, bohatera itp na bocznych ścianach ekranu
- fajnym elementem urozaicającym grę by było dodanie porumerowanie skrzyń i pól ich ułożenia gdzie mają być postawione, trzeba by zachować kolejność układania poszczególnych skrzyń np po to żeby zwiększyć ilośc punktów jak w bob jacku gdy ma znaczenie kolejność zbieranych zapalających bomb
[#1155] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@JacK_Swidnik, post #1154

Serdeczne dzięki za uwagi, drogi kolego! Postaram się je uwzględnić.

Pomysł z kolejnością układania skrzyń jest niesamowicie ciekawy i nowatorski, zobaczę.

Prace nad nową wersją gry trwają, jest coraz lepiej.

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 07:59:29 przez Hexmage960
[#1156] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1155

Zamiast czaszek dałbym szczury/myszy. Oops.
[#1157] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1155

Pomysł z kolejnością układania skrzyń jest niesamowicie ciekawy i nowatorski, zobaczę.


Czyli co, Magazyn 2022? :D
[#1158] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@twardy, post #1157

[#1159] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #1158

Nie przesadzajcie... termin jest ustalony na koniec czerwca, a gra jest już prawie gotowa.
[#1160] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@xylaz, post #1159

Prace idą do przodu - na razie tyle mogę powiedzieć.
[#1161] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Tomski, post #1156

Zamiast czaszek dałbym szczury/myszy


Było i się nie sprawdziło, pomimo kilkukrotnych prób. Myszy nie były zadowolone.

[#1162] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1160

Bez urazy ale ta gra w obecnym stanie dla sprawnego gracza to jest na 10 min zabawy.
Mi to zajęło moze 30min i koniec.
Ciekawostką jest ten edytor i ja uwazam ze daje wiecej frajdy przy projektowaniu planszy niz sama gra.
Ale nic pozatym w tym projekcie na dzis nie ma nic co by przyciągnąło gracza na dluzej nic 10min.
[#1163] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@JacK_Swidnik, post #1162

Czyli jest już postęp - Astro Blox był na 3 minuty
[#1164] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@JacK_Swidnik, post #1162

Docelowo będzie zabawy na długo.
- min. 30 poziomów z zapisem stanu gry,
- dużo więcej elementów: taśmociągi, podwyższane i obniżane ściany, czaszki.

Prócz tego atrakcje:
- animacje m.in. zbierania skarbów i dźwięki,
- wprowadzenie do gry,
- okienka z informacjami.

Zamierzam by pełny Magazyn był pełną grą.

Co do edytora niezmiernie się cieszę, że daje dużo frajdy. Taki był mój zamiar.
[#1165] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@xylaz, post #1159

Nie przesadzajcie... termin jest ustalony na koniec czerwca, a gra jest już prawie gotowa.


jakby okazało się, że ma poślizg 2 miesiące, to Hexmage jest usprawiedliwiony, po wczorajszym jakże wcale nie spodziewanym ogłoszeniu CPR. Które byłoby dla mnie bardziej do śmiania, gdybym rok temu nie wybulił grubych cebul na preorder, kiedy premiera była już ustalona gdzieś w na pierwszą połowę tego roku bodajże. Zgarnęli wiadro monet i lecą w uja.
[#1166] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1164

podwyższane i obniżane ściany

Działa to już w grze?
Tak z ciekawości to na jakim już etapie jesteś, v ile?
[#1167] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@amikoksu, post #1166

Dam nowe wieści za kilka dni.
[#1168] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #1165

1. Nie kupuj kota w worku.
2. Serio myślisz, że zawiną się z twoją fortuną?
[#1169] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #1165

CPR? Centrum Powiadamiania Ratunkowego
[#1170] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@MarcinLP, post #1168

1. wiem, ale trudno się oprzeć takiemu słodkiemu kotku


2. no

@selur CD Projekt RED dużymi literami, z ptakiem w logo.

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 20:39:04 przez snajper
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem