[#541] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #538

Niesamowite to co widzę :)
Jeśli to ujrzy światło dzienne pisze się na zakup!
Parę wodotrysków i to wygląda jak PS4
Podziwiam.
[#542] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #515

Już samo video z gry urywa dupę OK
ST tego nie potrafi 🤪
[#543] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@mikecios, post #542

Amiga 500 też i co z tego wynika
1
[#544] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@mikecios, post #542

Porównujesz A1200 z Fastem do ST? TT i Falcon by potrafiły, C64 nie potrafi tak dobrze jak Atari XL/XE (wielkość pola gry, FPS + kolory), STE 8MHz za niedługo dostanie Metal Sluga... Tylko właśnie - po co takie licytacje?
[#545] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #544

Po to żebyście mieli nad czym rozprawiać.
A tak na serio, powiedzenie "Atari tego nie potrafi" traktowane w sposób żartobliwy, stosowane jest od dawna.
I gdzie widzicie licytacje ?
Bosz........
[#546] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@lopezpb, post #543

Amiga 500 też i co z tego wynika


Wersja Jumpa na Amigi bez kości AGA też jest w przygotowaniu.
1
[#547] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #546

super , za jump`a bez aga chetnie zaplace zeby dzialalo na A600

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 21:50:23 przez micromax
[#548] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #544

STE 8MHz za niedługo dostanie Metal Sluga...


Na razie jest niby preview któremu do pełnej gry brakuje jeszcze sporo.

Polecam zobaczyć jak prawidziw Metal Slug wygląda i działa.


A potem odpalić demo które obecnie jest.


Jak dla mnie na razie jest wielka lipa - kolory jakieś wyblakłe, tło migające, przeciwników chyba max czterech a już w niektórych miejscach zwalnia...
Jednym słowem jeszcze kupa roboty, więc to niedługo może trwać bardzo długo.
[#549] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@micromax, post #547

Chyba chodzi o innego Jumpa (nie od Kefira) w wersji ECS.
[#550] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Solo Kazuki, post #548

Jak na 16 bit STE i kod w C to i tak nadspodziewanie ładni to wygląda i płynnie chodzi, Zobacz Mini Metal Slug na Amigę, ma więcej kolorów i może więcej klatek animacji, ale płynnie chodzi dopiero na V2, u mnie na A1200, nawet na 060@80MHz w 320x200 nie chodził tak płynnie jak na Atari STE, a tam Masz 68000@8MHz i chipset wyświetlający standardowo max 16 kolorów, to przecież sprzęt klasy A500 tylko z 4MB RAM ( CHIP ) do których łatwo i tanio ( nie wymaga specjalizowanego rozszerzenia, po prostu wrzuca się 4 stare SIMMy po 1MB ) można rozbudować każde STE




Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 03:01:52 przez UJP
1
[#551] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Solo Kazuki, post #548

o kurcze sorry za offtop, ale ten metal slug na atari to swietny kawalek kodu widze. faktycznie bardzo duzo jest juz zrobione, po wypowiedzi Solo mylnie spodziewalem sie crapu. Po helikopterze na ekranie oprocz postaci glownej jest 5 wrogow plus skrzynka z ammo plus robot. no to wymiata :)
3
[#552] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@juen, post #551

Takie gry dopiero pokazują potencjał drzemiący w STE, niestety komputer wyszedł o kilka lat za późno i wszyscy nadal trzepali gry na zwykłe ST, bo rynek był dużo większy.
2
[#553] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@lopezpb, post #552

No STE, troche słabsza A500, za to ze slotami na simmy 30pin.
1
[#554] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@juen, post #551

o kurcze sorry za offtop, ale ten metal slug na atari to swietny kawalek kodu widze. faktycznie bardzo duzo jest juz zrobione, po wypowiedzi Solo mylnie spodziewalem sie crapu. Po helikopterze na ekranie oprocz postaci glownej jest 5 wrogow plus skrzynka z ammo plus robot. no to wymiata :)


No naprawdę robi wrażenie. Solo skomentował bardzo radykalnie, oczywiście porównując do oryginału, ale biorąc poprawkę na niedokończenie i inny gatunek, powiedziałbym że Metal Slugowi na STE bliżej do pierwowzoru niż amigowemu Mortal Kombat
2
[#555] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #554

Metal Slugowi na STE bliżej do pierwowzoru niż amigowemu Mortal Kombat.


No to żeś dowalił! I zapewne nie ja jeden odnoszę takie wrażenie.
Nie jestem zagorzałym fanem MK, ale powiedz mi, proszę, czego poza zmniejszoną paletą i (ok, tragicznym) sterowaniem jest nie tak? Ja za to mogę wymieniać i wymieniać czego brakuje do oryginału w tym klonie (średnio na razie udanym) Metal Slug.
[#556] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Solo Kazuki, post #548

Jestem przeciwnikiem Atari i nazywanie jej Amiga Killerem..ale jesli to chodzi na real sprzecie ..to niezla konwersja.Wyblakle kolory spowodowane jest specyfikacja Atari STE ktore wyslwietla natywnie 16 kolorow w przeciwienstwie do 32 Amigi.

Szacun za czolwieka ..
[#557] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Solo Kazuki, post #555

MK: brak parallaxy teł i tylko jeden plan tła, mniejsze postacie, paleta, brak teł przy twarzach podczas wyboru postaci i ogólny "cheap look", o wiele wyraźniejszy niż w przypadku tego Metal Sluga. Na plus moim zdaniem genialna muzyka wersji amigowej. I analogicznie: pewnie nie tylko ja tak myślę, MK powinien dostać remake AGA i może by to w miarę dobrze wyglądało.


Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 10:07:11 przez Jacques
1
[#558] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@juen, post #551

Ogólnie to polecam tym co nie widzieli obejrzeć longplay Metal Slug co żeby mieć pełny obraz o czym piszę.

Po helikopterze na ekranie oprocz postaci glownej jest 5 wrogow plus skrzynka z ammo plus robot. no to wymiata :)

No normalnie szok, aż 6 obiektów w tym 5 ruchomych! Jak takie cudo mogło się nie rzucić mi w oczy. Produkcje na Amigę mogą się schować.
Taki Powder to słabizna z tylko kilkunastoma obiektami i jedynie do 66 pocisków na ekranie...


...Albo takie marne krapszcze jak Apano Sin...


...No i ten tragiczny New York Warriors


Macie rację, ten Metal Slug wymiata, normalnie konwersja 1:1. Amiga wysiada!
Teraz tylko czekać na konwersje w.w. gier bo dla Atari STE to "pikuś"

Wybaczcie, ale nie mogłem sobie darować jak widzę takie achy i ochy nad tym "portem". Jak dla mnie daleka droga żeby coś grywalnego było z tego. ok, racja

A tak swoją drogą niech autor portu się cieszy że SNK Playmore to nie "Nofriendo" (chyba każdy wie o jaką firmę na literę N chodzi, to tak przezornie.... ).
[#559] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #557

Ty tak na serio?
Bo jak bym miał wymieniać, to ta konwersja na STE nie ma niczego poza migającym wyblakłym tłem, i równie wyblakłymi kilkoma półruchomymi obiektami (w stosunku do oryginału). Tak jest łatwiej, bo chyba nie ma nic więcej w stosunku do oryginału.
1
[#560] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Solo Kazuki, post #559

prosze - skoncz z offtopem
[#561] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@juen, post #560

Bardzo chętnie, tylko jeszcze skomentuje UJP, bo to aż w oczy bije (sam zapewne wiesz o co chodzi).

@UJP, post #550

Problem w tym że ten Mini Metal Slug to port w ogóle nie zoptymalizowanej wersji dla PCtów. Tam się nikt nie martwi wymaganiami, więc i port sporo wymaga. Jakby to napisać od podstaw (jak ten klon MS na STE) to by na pewno wymagania znacznie spadły. Zerknij na podane przeze mnie przykłady, tam widać ile A500 (z 1MB) potrafi.
[#562] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@juen, post #560

Akurat Solo ma rację ,w wersji arcade helikopter i łódka to elementy ruchome ,non stop ruszające się ,bujają ,jednym słowem zachowują się jak przystało na te pojazdy.

W wersji atari to zwykłe płaskie nie animowane obiekty ,ale kto wie może w wersji finalnej będą zachowywać się jak w wersji arcade.
[#563] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@damianx, post #562

Amiga chyba by się zesr*a jakby musiała trzymać w chip tyle klatek animacji.
[#564] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Solo Kazuki, post #548

Pamięta pierwsze tech-demo, gdzie latał tylko helikopter i był jeden przeciwnik(?).. nic specjalnego, ale tutaj muszę przyznać, że zrobiono kawał dobrej robotyok, racja
Oczywiście jest masa uproszczeń i skrótów/braków, ale jak na Atari STE naprawdę nieźle OK

Co do porównania, że niby jest to lepsza konwersja niż MK1 na Amigę, to jednak kolegę @Jacques fanatyzm poniósł

Porównanie do MetalMiniSlug z Amigi też nie trafione, bo nie jest to konwersja tylko PORT czyli nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, jest to 1:1 MetalMiniSlug w przeciwieństwie to tej ob-krojonej konwersji z STE, a powolność MiniSlauga wynika z wykorzystania "oryginalnych źródeł" (SDLowych?), więc jak większość tych portów pod Amiga68k jest wolno na 040 (na 060@50 jest już nieźle- sprawdźcie sobie wątek, ale już pod Vampirkiem zpitala to jak trzeba- co nie zmienia faktu, że naprawde niezła jest ta konwersja na STE OK

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 11:42:12 przez BULI
[#565] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@BULI, post #564

No to podsumowując Sluga - na Atari STE coś jest, a na A500 nima, chyba że z Vampire.
[#566] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@karolb, post #565

No to podsumowując Sluga - na Atari STE coś jest, a na A500 nima, chyba że z Vampire.


Dla twojej świadomości pod PPC na AMIDZE jest emulator MAME i przeszedłem 3 części MetalSlug'a na A4000
Po zatym popatrz na wspomniany przeze mnie wątek dotyczący MiniMetalSlug to dowiesz się, że na 060 i GFX jednak pograsz w "normalnego" MiniMetalSluga

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 11:46:11 przez BULI
[#567] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@karolb, post #565

to teraz trzeba się zastanowić ,dlaczego producent nie zrobił gry na inne platformy.

a konwersja to albo 1:1 albo wcale.

w metal sluga wolę pograć w oryginale na mame niż męczyć się na czymkolwiek innym w wersjach okrojonych.
[#568] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@damianx, post #567

Zgadzam się, MetalSlug jest tak bogaty w szczegóły, humor, że najlepiej grać na oryginale NEO-GEO w ostateczności emulator MAME lub oficjalne pełne porty/konwersje etc. ok, racja
[#569] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@UJP, post #550

Porównujesz rzeczy nieporównywalne. MiniMetalSlug to port z PC, który w ogóle nie wykorzystuje chipsetu amigi, sprajtów, dual playfield etc.. Gdybyś to samo uruchomił na Atari STE to byś miał 1-2fps.
2
[#570] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@karolb, post #565

Ja tam w sumie dużych wymagań nie mam jeżeli chodzi o gry na Amigę czy ST. Ważne, żeby gra była w FullHD TrueColor 50FPS i żeby poszła na gołej A500/ST. No i żeby się na jednej dyskietce zmieściła, bo szkoda kasy na dwie dyskietki.

Jestem tak czy inaczej bardzo łaskawy, bo nic nie mówię o 4K, AntiAliasingu, teselacji czy ray-tracingu.

Tym optymistycznym akcentem kończę offtopic. :)
6
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem