[#2551] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2550

Dorobiłem już edytor plansz - ponieważ sam uważam, że jest to rzecz niezbędna do tworzenia dobrych i ciekawych poziomów. Robi się je dzięki edytorowi po prostu łatwiej.

Dorobiłem kafelek-bagno (Mud). Planuję zawrzeć też czaszki-przeszkadzajki (jak się uda).


Który to już raz to samo piszesz.

Powodzenia na praktykach i w obronie.
4
[#2552] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@KM_Ender, post #2551

pisze bo to lubi chce i może to jest jego pasja
Kazdy ma jakąś pasje nie?
2
[#2553] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@JacK_Swidnik, post #2552

5
[#2554] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@JacK_Swidnik, post #2552

Ale nie każdy ma prawo do prywatnej trollowni.
6
[#2555] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@KM_Ender, post #2551

Powodzenia na praktykach i w obronie.


Może za 11 razem mu się poszczęści.
4
[#2556] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@niebuszewo, post #2555

Gwoli ścisłości, to do obrony będę podchodzić po raz pierwszy.

Praktyki dopiero teraz odrabiam stacjonarnie w instytucji - też po raz pierwszy. Wcześniej myślałem, że da się zaliczyć je w domu w ramach działalności gospodarczej.

Po prostu ze względu na problemy osobiste trochę zajęło mi uzupełnienie wszystkich zaliczeń. Praktyki były tym najtrudniejszym elementem.

Wracając do tematu, to gwoli prawdy walczyłem wczoraj jeszcze z GUI edytora plansz. Chciałem by pracował dobrze w wysokiej rozdzielczości pod AGA, przez co znów opóźniła się publikacja.

Chciałem by edytor eksportował plansze do formatu tekstowego 1.5 oraz do specjalnego formatu IFF.

P.S.

@Daclaw

Zdefiniuj co to jest "prywatna Trollownia". Nazywano już mnie Trollem - pytanie czy sprawiedliwie. Brakuje tylko, by zarzucano mi, że jestem najmniej uprzejmym użytkownikiem forum, albo że moje wypowiedzi są najmniej merytoryczne.

Gra została wydana w dosyć grywalnej wersji. Pisałeś, że gry 2D Cię nie interesują, ale może zagrałeś lub obejrzałeś nagranie z gry?

Koledze z sąsiedniego wątku udało się zrobić Sokobana w kilka dni od podstaw w AMOSie - po kilku dniach nauki.

Może za bardzo chcę by moja gra była zaawansowana technicznie? Bo podstawowy Sokoban był dawno temu. Bo ja w zasadzie na początku chciałem zrobić prostą grę i ją dokończyć. Później zamotałem się i aktualnie definicja skończonej gry się troszkę skomplikowała.

Gra została nawet zdefiniowana jako "do kosza" ze względu na niedoróbki.

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 08:07:29 przez Hexmage960
2
[#2557] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2556

Nie ma co się sprzeczać. Gra jest skończona, a jedynie teraz jest dopieszczanie. Zawsze się znajdzie nowy pomysł co by jeszcze polepszyć lub usprawnić. Systemy operacyjne przecież także wychodzą, ludzie kupują i instalują, a później są masy aktualizacji.
1
[#2558] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@KM_Ender, post #2553

wnioskuję o zmianę nazwy na Magazynio.


Od razu masz fajny dżingiel tytułowy:



P.S. ktoś wie, co to za nuta przy Robokopie? Brzmi jak jakiś moduł.

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 12:31:39 przez snajper
4
[#2559] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2556

Gwoli ścisłości, to do obrony będę podchodzić po raz pierwszy.

ale piszesz o tym co roku od paru lat, tak samo jak o kończeniu prac nad magazynem
i wielu innych sprawach, w tym osobistych o które nikt nie pytał.
może wypadałoby wyciągnąć jakieś wnioski
i przestać deklarować usilnie i nieustannie wszystkiego.
6
[#2560] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@xylaz, post #2559

ale piszesz o tym co roku od paru lat,


Te jego studia licencjackie (ZTCP) na UKSW trwają już od kilkunastu lat, pisał o tym jeszcze pod poprzednimi nickami. Wszystko można znaleźć na forum, w tym niemal co roku powtarzane wątki "kończenia pracy", "obrony pracy" i "praktyk studenckich". Można by z tego zrobić zestawienie podobne do zestawienia o "kończeniu prac nad Magazynem" pomysł
3
[#2561] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2556

Zdefiniuj co to jest "prywatna Trollownia". Nazywano już mnie Trollem - pytanie czy sprawiedliwie. Brakuje tylko, by zarzucano mi, że jestem najmniej uprzejmym użytkownikiem forum, albo że moje wypowiedzi są najmniej merytoryczne


Od dawna wiadomo, że tu nie grę chodzi, tylko o Twój ekshibicjonizm. A więc tak - trolling pod przykrywką.

Co zaś się tyczy Twej wartości merytorycznej. Twoje wypowiedzi niegdyś uważałem za dość męczącą, nieco infantylną nawijkę w stylu Artura Wnęka, jednak noszącă jakieś znamiona sensu. Niestety, potem trafiłem tutaj..
5
[#2562] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Daclaw, post #2561

Od dawna wiadomo, że tu nie grę chodzi, tylko o Twój ekshibicjonizm. A więc tak - trolling pod przykrywką.

Jesteś w ogromnym błędzie. Skoro gra jest przykrywką - to czemu wyszło ponad 5 grywalnych wersji?

Co zaś się tyczy Twej wartości merytorycznej.

Uważasz, że jestem nieuprzejmy i irytuję celowo forumowiczów?

Staram się ze wszystkich sił być uprzejmy i udzielać pomocy i informacji.

@Niebuszewo

Znów niesłusznie sugeruje mi Pan kłamstwo. Jestem studentem III roku informatyki, odrabiam praktyki i we wrześniu bronię pracy.

Pracę już napisałem, oddałem i czeka na obronę. Do obrony potrzebuję tylko odrobić praktyki by mieć zaliczone wszystkie wymagane przedmioty i mieć komplet punktów ECTS.

@Wszyscy

A teraz prosiłbym wszystkich, bez wyjątku - o zaprzestanie pisania postów niezwiązanych z tematem. Chyba nie proszę o dużo?

Bo moderator zważywszy pewnie dlatego jak długi jest wątek - powinien takie dyskusje niezwiązane z grą ukrywać. Bo zdecydowanie powtarza się to zbyt często - i dotyczy ciągle tych samych osób.

Gra jest w wersji 1.5 aktualnie dosyć rozbudowana, więc porządki, które muszę prowadzić są jeszcze większe.

Mogę też podejść w ten sposób, że poprosiłbym moderatora o zamknięcie wątku. Chciałem jeszcze w trakcie kończenia prac dzielić się informacjami, ale widzę, że jest to utrudnione.

Dzisiaj pracowałem i pracuję dalej nad grą.

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 15:59:28 przez Hexmage960
[#2563] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2562

Znów niesłusznie sugeruje mi Pan kłamstwo




11.11.2010
dopiero teraz te przykre objawy ustąpiły na tyle, bym mógł podjąć te wymarzone studia.


11.10.2017
jestem studentem III roku informatyki i zdrowieję


19.07.2021
Jestem studentem III roku informatyki


6
[#2564] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@niebuszewo, post #2563

Nie będę bardziej szczegółowo wyjaśniał. Myślę, że wszystko już powiedziałem i wyjaśniłem wielokrotnie.

Ich wyjaśnienie wymaga poznania bardzo skomplikowanych spraw, a nie jednolinijkowych ripost.

Studia podjąłem w 2010 roku. Ukończyłem pierwszy rok studiów, ale na początku drugiego roku trafiłem do szpitala. Po kilku latach leczenia i rehabilitacji wznowiłem studia w 2014 roku na tej samej uczelni i musiałem nadrobić różnicę programową wynikającą z tej przerwy. Uzupełnienie przedmiotów zajęło mi trochę czasu.

Powtarzałem raz rok II, zaś na III miałem też urlop. Ostatnio pandemia opóźniła sprawy, na szczęście wszystkie stacjonarne egzaminy zdałem wcześniej. Podczas pisania pracy licencjackiej dojeżdżałem na uczelnię do promotora. Już wszystko co trzeba oprócz praktyk zaliczyłem.

Po raz ostatni tłumaczę swoje sprawy z życia prywatnego. Proszę ich nie komentować.

Prośby o nie wrzucanie takich postów poza tematem nie poskutkowały. Znów wrzucane są posty poza tematem.

Czy moderator poprosi uczestników wątku o nie pisanie OT?

Jeżeli nadal takie posty będą się pojawiać - nie mam na to wpływu - proszę o zawieszenie lub zamknięcie wątku.

Proszę komentować grę, wersje które opublikowałem w wątku itp.

Dzisiaj pracowałem przy grze. Postanowiłem uporządkować kwestię obiektów graficznych. Piszę pomocniczy program, który będzie importować obiekty za pomocą schowka. Jest już duża część napisana - nieźle zważywszy że czasu mam dosyć niewiele.

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 18:43:17 przez Hexmage960
2
[#2565] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2564

Znów niesłusznie sugeruje mi Pan kłamstwo.


02.03.2020
Minniat: kończę studia licencjackie (piszę pracę licencjacką)
amikoksu: A kiedy kończysz studia jeśli to nie tajemnica?
Minniat: W tym roku.
4
[#2566] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@niebuszewo, post #2565

Pracę udało mi się dokończyć i złożyć w październiku 2020 roku.

Może zakończmy ten OT?
[#2567] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2566

Hex planujesz jakiś kolejny projekt amigowy (grę?) po Magazynie?
[#2568] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@mastaszek, post #2567

dune III
2
[#2569] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Dorian3d, post #2568

Dune III przecież już powstaje.
[#2570] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2564

Hec, dlaczego nie dajesz nic znać, co się dzieje i nad
czym pracujesz teraz?
[#2571] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@mmarcin2741, post #2570

Chcę grę dopracować i dopiero udostępnić.

Tak samo na pytanie Mastaszka chciałem odpowiedzieć dopiero gdy Magazyn udostępnię.

Jak co weekend kontynuuję prace ale jeszcze trochę zostało.
5
[#2572] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2571

Hej - zamieszczę ilustrację z końcowej wersji, nad którą na bieżąco pracuję. Prace nad tą wersją są w ok. 50% gotowe i pod koniec sierpnia powinna być gotowa.

Ilustracja pochodzi z działającego programu głównego.

Interfejs podzielony jest na okienka, aktualnie trzy: główne, panel oraz okno z komunikatem.

- Do interfejsu dodałem obramowanie okna głównego,
- Zrobiłem przy okazji drobne retusze szaty graficznej elementów,
- Silnik będzie zawierać odświeżony edytor plansz,
- Postaram się by dodatkowe elementy, które powstały na przestrzeni ostatniego czasu były przywrócone do programu, tzn. taśmociągi oraz skrzynie z symbolami.
- W grze planuję koniecznie zawrzeć w końcu te wydarzenia - tzn. po ulokowaniu skrzyń pojawi się np. skarb. Nie jest to trudne zadanie.

Przyznam, że pewną przeszkodą w dodaniu taśmociągów oraz czaszek przeszkadzajek jest aktualnie płynny ruch elementów w grze. Da się oczywiście to zrealizować - ale wymaga to trochę większego wysiłku i użycia bardziej złożonych procedur.

Bardzo proszę o rozsądne komentarze. Wiecie już jak gra działa i wygląda - na podstawie wielu wcześniejszych wersji. Teraz grę dopracowuję i eliminuję błędy i niedoróbki. Nie będę forsował publikacji. Będzie ta końcowa wersja gotowa - wtedy dam link do archiwum.

P.S. Nad grą pracuję w weekendy i teraz czasami też w dni powszednie.

Pozdrawiam serdecznie.

1
[#2573] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2572

zamieszczę ilustrację z końcowej wersji, nad którą na bieżąco pracuję. Prace nad tą wersją są w ok. 50% gotowe

Po raz kolejny apeluję do administracji PPA o dwie rzeczy:

- bezpowrotne zbanowanie użytkownika Hexmage
- trwałe zamknięcie wątku

Hexmage obiecał że do 30 czerwca 2021 roku:

- wyda finalną wersję gry
- wątek zostanie zamknięty

Termin minął i Hexmage kolejny raz nie dotrzymał obietnicy, która jest kopią obietnicy z czerwca 2020, a ta kopią poprzednich. Zachowanie Hexmage to chamski trolling.

Proszę administrację PPA o podjęcie zdecydowanych działań. Dziękuję.
2
[#2574] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Aurel, post #2573

Hexmage jest niewinny. Tylko niektórym, jak widać, brakuje coziennych raportów i zapowiedzi na blogu, wobec czego Hexmage nie mógł pozostać obojętny i teraz spełniając wolę ludu obwieścił powrót taśmociągów oraz aktualne plany. Podsumowując:
- wersja jest gotowa w 50%, ale do końca sierpnia będzie w 100%.
- jednocześnie tym razem Hexmage nie będzie forsował publikacji, ale wersja będzie gotowa do końca sierpnia.

czego nie rozumiesz? Dodatkowo:



następny weekend dopiero będzie, czyli wszystko idzie zgodnie z planem.

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 19:25:33 przez snajper
2
[#2575] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Aurel, post #2573

Pod koniec czerwca dotrzymałem obietnicy. Opublikowałem finalną wersję gry 1.5 RC, która jednak posiadała sporo niedoróbek, które testerzy gry uznali za niedopuszczalne.

Moim celem jest poprawienie błędów i dopracowanie kilku rzeczy.

- bezpowrotne zbanowanie użytkownika Hexmage

Zapytam się - czy Pan sprawdzał opublikowaną pod koniec czerwca grę w działaniu? Jeśli tak, to rozumiem że uznaje Pan ją za skończoną i bez rażących błędów? Bo testerzy mieli inne zdanie.

Tak więc, tak jak pisałem - wątek może zostać zamknięty. Jest to jeden z niewielu kanałów komunikacji dzięki któremu testuję grę.

Nie trolluję na PPA ani nigdzie, więc jeżeli dostanę "bezpowrotnego bana" będzie to niesprawiedliwość.

A teraz proszę moderację o posprzątanie w wątku - użytkownicy nie słuchają i piszą posty kompletnie z tematem nie związane.

Zdecydowałem się merytorycznie odpowiedzieć na wypowiedź Aurela, ale wiem że to mija się z celem. Oni nigdy nie przestaną OT. Ich wypowiedzi mają jeden cel - zrobić kolejny bajzel w wątku.

Nie mam do nich nic osobiście, więc nie widzę celu ich blokowania, mimo że ich wypowiedzi oraz moje odpowiedzi w tym wątku to strata czasu czytelników.

@Snajper

To jest właśnie kolejny weekend i napisałem, że końcowa wersja gry jest gotowa w ok. 50%. Niestety moce przerobowe są ograniczone.

Zatem jeżeli wersja 1.5 RC opublikowana pod koniec czerwca wydaje się skończona proszę wątek zamknąć. Przynajmniej raz na zawsze zamknie to buzię malkontentom.

Ja jeszcze raz przepraszam za takie rozwlekanie tematu - nie jest to w pełni moja wina.

Z deweloperką jest tak, że zawsze coś wypadnie i trzeba kod pielęgnować - a programy rozwija się na bieżąco. Tutaj dochodzą inne czynniki.

Pracuję w wolnym czasie dość intensywnie by dostarczyć wersję m.in. z pełną instrukcją i skryptem instalacyjnym oraz usprawnioną punktacją.

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 19:57:24 przez Hexmage960
2
[#2576] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2572

z postu czytam że chyba był reset i będzie znowu nowa szata graficzna albo ja się pomyliłem
zapodaj aktualne demo gry nawet jak jest w 50% zrobione to ocenimy
4
[#2577] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2575

Zawsze się znajdzie coś do poprawy. Czekam na kolejną wersję i życzę wytrwałości w kodowaniu.
1
[#2578] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2575

Odpowiedź napisana przez Hexmage to jeden wielki żart i żenujący trolling.

Apeluję do moderacji o zbanowanie Hexmage i zamknięcie wątku. Troll zatoczył koło po raz kolejny i bawi się w najlepsze.
2
[#2579] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2575

Pod koniec czerwca dotrzymałem obietnicy. Opublikowałem finalną wersję gry 1.5 RC, która jednak posiadała sporo niedoróbek, które testerzy gry uznali za niedopuszczalne.
Moim celem jest poprawienie błędów i dopracowanie kilku rzeczy.


Ok Hexmage, no to poprosimy tutaj o pełną listę tych niedoróbek, które testerzy uznali za niedopuszczalne, i dlatego nad nimi pracujesz. Chyba nie będzie długa, bo nie pamiętam, żeby było jakoś dużo uwag do tamtej wersji. Zebyśmy wiedzieli, ile jest do poprawy...

To jest właśnie kolejny weekend i napisałem, że końcowa wersja gry jest gotowa w ok. 50%. Niestety moce przerobowe są ograniczone.

Czekaj czekaj... Jakie 50%? Miałeś praktycznie skończoną grę (sam tam twierdziłeś). Wystarczy poprawić niedoróbki... Czy mamy rozumieć, że poprawki w niemal skończonej grze wymagają wymiany 50% kodu? No jak to? Jeśli nie o to chodzi, to jak mamy rozumieć to co napisałeś, że "końcowa wersja gry jest gotowa w ok. 50%"?
2
[#2580] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@marskow, post #2579

Ok Hexmage, no to poprosimy tutaj o pełną listę tych niedoróbek, które testerzy uznali za niedopuszczalne, i dlatego nad nimi pracujesz. Chyba nie będzie długa, bo nie pamiętam, żeby było jakoś dużo uwag do tamtej wersji. Zebyśmy wiedzieli, ile jest do poprawy...

- Dopracowanie Hiscore z wpisywaniem imienia,
- Dopracowanie systemu punktacji,
- Rozszerzenie instrukcji obsługi (sugestia Stoopiego),
- Skrypt instalacyjny,
- Elementy dodatkowe (taśmociągi, czaszki, skrzynie z symbolami, które trzeba dopasować do miejsc docelowych).

Poza tym wielokrotnie zapowiadałem system "wydarzeń", tzn. że jak ulokujemy skrzynie na miejscach docelowych, wtedy pojawia się jakiś przedmiot (wisienka), lub otwarta zostanie brama.

Czekaj czekaj... Jakie 50%? Miałeś praktycznie skończoną grę (sam tam twierdziłeś). Wystarczy poprawić niedoróbki... Czy mamy rozumieć, że poprawki w niemal skończonej grze wymagają wymiany 50% kodu? No jak to? Jeśli nie o to chodzi, to jak mamy rozumieć to co napisałeś, że "końcowa wersja gry jest gotowa w ok. 50%"?

50% dotyczy tylko najnowszej wersji, nie gry. Gra jest zrobiona w ok. 90%. Chodzi o to, że z listy planowanych rzeczy w wersji końcowej zrealizowałem ok. 50%. Dochodzi do tego odświeżony edytor plansz, oraz np. ramka wokół okna głównego.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem