[#2761] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2760

1
[#2762] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #2761

zadnych zmian ? eeee...
2
[#2763] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2760

Powodzenia w dalszej pracy nad grą. Moim zdaniem gra najlepiej nabierze rozpędu, gdy dołoży się do niej dźwięki i muzykę. Grafika jest bardzo przyjemna, jak już pisałem. Gra nie jest bardzo trudna, ale jest wciągająca i grywalna (przynajmniej dla mnie). Gratuluję projektu OK
1
[#2764] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2760

Ja stwierdziłem, że potestuję gdy gra już będzie gotowa, ale miałem wrażenie, że nie jest.
Sugerowałem się postem #2580 z sierpnia, gdzie wypunktowałeś, nad czym pracujesz:

- Dopracowanie Hiscore z wpisywaniem imienia,
- Dopracowanie systemu punktacji,
- Rozszerzenie instrukcji obsługi (sugestia Stoopiego),
- Skrypt instalacyjny,
- Elementy dodatkowe (taśmociągi, czaszki, skrzynie z symbolami, które trzeba dopasować do miejsc docelowych).

Czy można zapisać swój wynik w grze? Czy jest jakiś system punktacji nadający sens temu wynikowi?
np. ilość punktów zależna od sposobu gry, czyli czasu gry, ilości wykonanych ruchów itp.
1
[#2765] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2760

"Dawniejsze projekty nie dotarły do takiego etapu (20 poziomów), no i w końcu zabrałem się za jeden projekt." Nie zabrałeś się za jeden projekt, zabrałeś się za bonus pack nie skończywszy Magazynu. Rozgrzebiesz wszystko, kolejny raz próbując pogodzić w jednym magazyn/edytor/bonus pack. Skończ jedno, czyli główna grę.
2
[#2766] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@xylaz, post #2764

Czy można zapisać swój wynik w grze? Czy jest jakiś system punktacji nadający sens temu wynikowi?
np. ilość punktów zależna od sposobu gry, czyli czasu gry, ilości wykonanych ruchów itp.

Aktualnie ze względu na dodanie elementów zręcznościowych system punktacji polega na zliczaniu zebranych skarbów i ułożonych skrzynek. Nie ma zliczania ruchów.

Taki system punktacji w tego typu grach zazwyczaj był tylko dodatkiem do właściwej gry. Przykład - gra Benefactor, gdzie punkty zależą od zebranych kolorowych świecidełek i diamentów. Na właściwą grę ma mały wpływ, mimo że Hiscore w tej grze od tego zależy.

W najnowszej wersji będą te skrzynie z symbolami - powstaną one poprzez zamianę obecnych w wersji 1.6 skrzyń z przypisanym numerkiem powodującym otwieranie bram. Skrzynie, pola docelowe i bramy będą miały te symbole.

Spowoduje to dodanie kilka fajnych atrakcji do łamigłówek.

@Stoopi

Bonus Pack jest zgodnie z nazwą dodatkiem do gry. W rzeczywistości jest to po prostu rozbudowana podstawowa wersja o kolejne 10 poziomów, intro i kilka brakujących dotąd rzeczy.

@Tukinem

Bardzo dziękuję za miłe słowa. Nad dźwiękiem pracuję.

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2022 07:12:28 przez Hexmage960
[#2767] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #2761

edit :d

thx HEX

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2022 07:35:09 przez juen
[#2768] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@juen, post #2767

Koledze pomylił się wątek.
[#2769] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2766

Nieskończona grę rozbudowywujesz kolejny raz, nazywając to szumnie "bonus packiem". Zlituj się chłopie..... Może rozmowa przy piwie (o ile możesz pić alkohol) szczera i długa rozwiązała by problem? Jaka sytuacja, co spowodowało by zrozumienie przez Ciebie Twojego gonienia w kółko?
1
[#2770] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Stoopi, post #2769

Umowa była taka, że 20 grywalnych poziomów oznaczało skończoną grę Magazyn. Starając się nie być znów niekonsekwentnym, rozszerzenie gry do 30 poziomów określiłem jako Bonus Pack.

Zapragnąłem zająć się dalej tą grą i dobić do 30 poziomów. To nie jest osobny projekt ani nic takiego.

To, że nie było dźwięków, ani kilku zapowiadanych elementów, nie od razu stanowi że gra była niedokończona.

W moich grach zamieszczałem dźwięki zazwyczaj pobrane z innych gier. Muzykę mógłbym zamieścić od ręki ale nie trafiłem dotąd na nic specjalnie pasującego a zarazem co by przypadło graczom do gustu.

Oczywiście masz w kilku miejscach rację. Ale to jest jeden projekt.

Alkoholu pić nie mogę.

Przyznasz jednak, że ikonkę i uruchamianie z WB na Twoje życzenie zrobiłem. No i poprawiłem parę błędów.
[#2771] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2770

Odpadam....watek trafia do "ignorowanych". Sorry Hexmage.
1
[#2772] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Stoopi, post #2771

Szkoda. Dodam, że wysyłałem propozycję Newsa na PPA, żeby zamieścić informację o przygotowanej grze Magazyn z 20 poziomami, ale news nie został zamieszczony. Tym sposobem nikt się nie dowie, że gra została dokończona.
[#2773] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2772

Wykorzystaj to, że nie było newsa na ppa. Dorób te 10 poziomów, ale nie jako bonus pack, tylko do istniejącej już gry. Dodaj muzykę. Dodaj intro. I wtedy, jako gotową całość, już OFICJALNIE, OSTATECZNIE (!!!) ukończonej gry, zgłoś Magazyn jeszcze raz do news'ów. Bo nikt nie będzie się bawił w dołączanie jakiś bonus packów i 'jedzenie' tej gry na dwie tury. To jest byt mały projekt, żeby dorabiać do niego filozofię i dzielić go na części. To jak kupienie BigMaca i rozdzielanie go na dwa posiłki :) BigMaca spożywa się na raz.
[#2774] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@mastaszek, post #2773

nie slyszales o pomysle Kevina w The Office? Kupujesz Big Maca i codziennie odkladasz jedna czesc i jesz prawie calego big maca, dzieki temu w ostatni dzien gdy okladasz jego czesc masz bonusowego big maca!!!!

sorry za offtop :)

zeby nie bylo - faktycznie gra z 30 poziomami i intrem i zakonczeniem by miala wiekszy sens. wiem ze ciezko sie wymysla DOBRE poziomy, ale jakie by one nie byly to podejrzewam ze 20 etapow to rozrywka na moment (jedno/dwa wlaczenia i zapomniecie o grze)
[#2775] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@juen, post #2774

A nie lepiej news o porzuceniu Magazynu i rozpoczęciu innego projektu? Tu już nic się nie zmieni, czyli wieczna beta.
1
[#2776] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@juen, post #2774

Genialne z tym bigmakiem ! :D

A wracając do Magazynu, to chyba bez problemu można nowe etapy, muzykę i intro wkomponować w obecną wersję, zamiast tworzyć bonus pack.
[#2777] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@KM_Ender, post #2775

A nie lepiej news o porzuceniu Magazynu i rozpoczęciu innego projektu? Tu już nic się nie zmieni, czyli wieczna beta.

Było ciężko, ale się udało. Grę dopracowałem.

Ogromnym kosztem było z 1000 wersji prowadzących do tej finalnej. Tak już ze mną jest.

Z tym Bonus Packiem to sprawa jest prosta. Już pisałem wcześniej, że wydam Bonus Pack z dodatkowymi poziomami. Wtedy nawet w najśmielszych marzeniach nie myślałem, że przygotuję 20 poziomów - i będę dalej rozwijał.

Przy okazji zawrę intro i inne brakujące elementy. To będzie oczywiście jednolita wersja.

@Juen

Przygotowanie dobrych poziomów nie jest bardzo trudne - trudniejsze było wymyślenie elementów gry, które kleiłyby się w jakąś sensowną całość.

W nowych poziomach będzie więcej elementów logicznych. Teraz trzeba ulokować skrzynie z jednym symbolem by dostać się do skrzyń z innymi symbolami itp.

Zdradzę, że w intrze będzie całkiem pomysłowa animacja.

Prócz tego jako dodatek - przed rozpoczęciem i po przejściu poziomu będzie pojawiać się w okienku ilustracja ciężarówki z załadunkiem.

@Mastaszek

Tak zrobię. Magazyn Bonus Pack to rozszerzona wersja gry Magazyn. Wielka szkoda, że Stoopi zrozumiał to opatrznie.

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2022 14:25:39 przez Hexmage960
[#2778] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@mailman, post #2660

28 czerwca 2021 była wersja Final, dzisiaj beta...




Ostatnia aktualizacja: 20.03.2022 11:08:05 przez mmarcin2741
[#2779] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@mmarcin2741, post #2778

[#2780] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@mmarcin2741, post #2778

28 czerwca 2021 była wersja Final, dzisiaj beta...


Następnym etapem będzie napisany od nowa "Magazyn V54"
1
[#2781] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@niebuszewo, post #2780

etap 54 czy 65... a czy to wazne? grunt, ze idzie do przodu OK
[#2782] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@selur, post #2781

Nie poddaję się.

Przygotowałem dwie nowe rzeczy (efekt kilku dni pracy):

- Dodałem już tę planowaną ciężarówkę. Wiem, że grafika dużego formatu różnie mi wychodzi, ale chyba jest lepiej.

Ta ciężarówka generalnie symbolizuje start poziomu - nadjeżdża ciężarówka i Magazynier musi poukładać skrzynie w Magazynie - taki był zamysł.

A na koniec może usiąść na skrzyni i odpocząć.

- Dodałem listę elementów z własną grafiką i suwakiem, która służy do wybierania planszy (może posłużyć też do obsługi innych list). Działa to dobrze.

Poniżej zrzut ekranu z roboczej wersji programu:



Grę do pobrania w wersji 1.7 udostępnię po dokończeniu pracy. Być może wrzucę jeszcze raport, jak zrobię kolejny duży krok, np. dokończę "bonusowe" poziomy.

Przy czym przyznam, że daję sobie radę praktycznie ze wszystkim oprócz warstwy dźwiękowej.

Jeszcze raz dzięki za cierpliwość i zaufanie. Dla mnie praca nad Magazynem to duża przygoda pełna zwrotów akcji. Mam nadzieję, że wszystko zakończy się pozytywnie.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2022 16:56:12 przez Hexmage960
2
[#2783] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2782

Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz w necie amigowe muzyczki freeware, takie których można sobie swobodnie używać w swoich produkcjach. Czasem trzeba wymienić autora w creditsach, ale nie zawsze. Wybierz kilka i wrzuć do magazynu do wyboru dla gracza. Niech sobie gracz sam wybierze tę, która mu pasuje. Pewnie da się nawet zrobić zmianę muzyczki w trakcie gry, gdy gracza dany moduł zacznie irytować. Jakąś ikonkę dodać do zmiany modułu w trakcie gry i będzie git.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2022 17:07:19 przez mastaszek
[#2784] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@mastaszek, post #2783

No właśnie obawiam się, żeby muzyka nie była zbyt dokuczliwa. Mam kilka utworów Public Domain.
[#2785] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2782

Super, czekam na nową wersję.
[#2786] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2784

Daj opcję wyboru z kilku modułów + opcja bez muzyki (ale za to z dźwiękami)

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2022 18:54:57 przez mastaszek
[#2787] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@mastaszek, post #2786

Kurczę, gdybym dał jakąś skromną (oszczędną) muzę z dźwiękami to było bosko. Na razie szperałem tylko na płycie CDPD, poszukam jakiegoś utworu na Aminecie.

Dotąd nigdy nie łączyłem muzyki i dźwięków, ale dodawałem obie rzeczy osobno (np. muza na planszy tytułowej, dźwięki w grze).

Najbardziej lubię MEDa, więc obadam ten temat głębiej.

Nie zostało tak dużo do dodania. Tylko dodatkowe poziomy, muszę przerobić kilka elementów gry (skrzynie z symbolami), kilka rzeczy w edytorze plansz, no i dźwięki.
[#2788] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2787

Wrzuć cokolwiek. Każdy sobie podmieni na swój ulubiony.
[#2789] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #2787

ja bym tam dał coś lemmingopodobnego.
np.:
takie coś
kiedyś zresztą użyłem tej nutki (tylko chyba w midi) do mojego klona Arkanoida zrobionego w mircu. To był taki Lemmings Medley, bodajże ten:

później w mircu zrobiłem jeszcze Tetrisa na dwóch playerów zdalnie, ze split-screenem . Korzystał z dźwięków ze Swiva - w grze były takie ficzery, jak np. bomba, która bodajże niszczyła wszystko na ekranie - do stosowania w sytuacjach krytycznych.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2022 20:15:42 przez snajper
1
[#2790] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #2789

tylko coś settlersopodobnego, tego można słuchać non stop :)


Ostatnia aktualizacja: 27.03.2022 23:07:34 przez QUAD
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem