zamieścił: mailman
Nie ma tygodnia, aby nie pojawiła się nowa wersja PSP UAE. Autorzy tym razem dodali kilka nowych opcji dotyczących obłożenia przycisków odpowiedzialnych za sterowanie, nowy filtr obrazu. Poprawiono także kilka błędów. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
WormsDCJak zapewne niektórzy już zauważyli, w Strefie gier otworzyliśmy kącik, w którym fani gry WormsDC znajdą dodatki do tej gry. Na razie dodatkowe mapy oraz dźwięki nadesłały dwie osoby, lecz liczymy także na innych. Nadsyłajcie stworzone kiedyś i obecnie rzeczy, które urozmaicą tę nadal pasjonującą wielu zabawę.
zamieścił: mailman
Większość problemów z klasycznym, amigowym sprzętem wynika z braku dobrego docisku kolejno dokładanych do komputera elementów. Mediator, Fast-ATA, czy też inne dodatki tworzą "kanapkę", w której często zdarza się, że coś nie "styka" tak jak powinno. Garść porad w jaki sposób okiełznać ten temat przygotował Rafał "MASTER" Siedlaczek w artykule, który znajdziecie na naszym portalu.
zamieścił: mailman
DvPlayerAndrea Palmate przygotował wtyczkę dla programu DvPlayer. Powstała ona w oparciu o obecną w MPlayerze bibliotekę libdvdcss i umożliwia oglądanie tzw. Crypted DVD (zabezpieczone techniką CSS). Archiwum z wtyczką, która powinna zastąpić oryginalnie dołączony do programu plik dvdcd.plugin można pobrać stąd (RAR) lub stąd (LHA).
zamieścił: mailman, nadesłał: Korni
Kompaktor to narzędzie dla systemu MorphOS służące do tworzenia archiwów i rozpakowywania ich zawartości. O pracach nad nim informowaliśmy w kwietniu, a już teraz można pobrać wersję demonstracyjną programu. Na chwilę obecną nie jest możliwe tworzenie archiwów, a rozpakowywać można jedynie archiwa LHA. Demo można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
GLTronStefan Haubenthal przeportował dla systemu MorphOS grę GLTron, czyli wyścigi świetlnych bolidów inspirowane filmem Tron. Port powstał w oparciu o najnowsze dostępne źródła, lecz jeszcze nie jest obsługiwana strona dźwiękowa. Archiwum można pobrać stąd. Gra w wersji dla systemu AmigaOS 4.0 (oparta o źródła w wersji 0.59) dostępna jest już od kilku miesięcy, a wersja dla AmigaOS 3.x (WarpOS) od kilku lat.
zamieścił: mailman
Firma Troika NG na forum portalu Amigaworld.net przedstawiła pierwszą z dwóch zapowiadanych informacji na temat projektu Prometheus/Amy'05. Druga część pojawi się w środę.

Oryginalna treść informacji.

The PowerPC CPU has been improved upon, we now have an IBM 750GL @ 800 MHz with 1 MByte of L2 cache, against the previous 512K of cache. The design of the motherboard will support 750GL CPUs upto 1 GHz core speed in the future. The 800 MHz part was chosen as the baseline as it represents the best price/performance mix.

To keep the system cool, both the CPU and our Northbridge the Tundra TSI107 need heatsinks, but the TSI-107 does not require a fan in normal use. The Troika team developed a thermostatically controlled fan system for the CPU and optional case fan. Amy has a dedicated fan controller IC, this will allow quiet operation, if allowable by system usage patterns.

SDRAM DIMM detection has been improved compared to previous OS4 capable systems. The TSI107 provides the necessary features to more accurately setup the SDRAM timing based upon the Serial Presence Detect (SPD) ROM parameters of the installed memory stick(s). This will ease the purchasing of suitable RAM for Amy'05.

In keeping with the speed increase, the graphics slot has been doubled in speed. The PCI slot for the graphics adaptor now runs at 66 MHz, yielding a maximum throughput of 264 MByte/sec. This provides comparable speed to the AGP 1X slot.

From previous experience, this bus speed has been sufficient to run 1280x1024 Open GL 2D/3D graphics @ 60 Hz with no issues using the ATI Radeon 9700 series and above graphics cards.

Only one PCI slot supports the 66 MHz speed and there is the appropriate bridge chip and logic to connect to the system 33 MHz PCI bus.

Tłumaczenie

W porównaniu do początkowej specyfikacji, procesor PowerPC został wymieniony na nowszy model, obecnie nasz projekt działa w oparciu o procesor IBM 750GL wyposażonym w 1 MB pamięci podręcznej L2 (poprzednia wersja opierała się o procesor wyposażony jedynie w 512 kB pamięci podręcznej L2). Płyta główna będzie obsługiwała procesory 750GL z taktowaniem do 1 GHz. Jako podstawowy procesor został wybrany model o prędkości 800 MHz, gdyż przedstawia najkorzystniejszy stosunek wydajności do ceny.

W celu zapewnienia systemowi odpowiedniego chłodzenia, zarówno procesor jak i mostek północny Tundra TSI107 wymagają radiatorów, jednakże TSI107 nie wymaga wentylatora do normalnej pracy. Inżynierowie firmy Troika opracowali sterowany termostatycznie system chłodzący uwzględniający chłodzenie procesora oraz opcjonalny wentylator w obudowie. Amy posiada dedykowany kontroler w postaci układu scalonego, który zapewnia cichą pracę całego komputera, jeśli tylko pozwalają na to warunki otoczenia.

Również wykrywanie układów SDRAM DIMM zostało poprawione względem wcześniejszych rozwiązań przeznaczonych dla systemu OS4. TSI107 zapewnia niezbędną do dokładniejszego dobierania parametrów obsługę Szeregowej Detekcji Obecności (ang. Serial Presence Detect SPD) parametrów zapisanych w pamięci ROM zainstalowanych kości pamięci. Powinno to ułatwić zakup odpowiednich modułów pamięci RAM dla Amy'05.

Aby zwiększyć prędkość działania, szybkość złącza karty graficznej została podwojona. Złącze PCI karty graficznej obecnie pracuje z taktowaniem 66 MHz, pozwalając uzyskać maksymalny transfer na poziomie 264 MB/sek. Daje to prędkość porównywalną ze slotem AGP 1x.

Poprzednie doświadczenia wykazały, że taka prędkość działania jest wystarczająca do bezproblemowej pracy w rozdzielczości 1280x1024 Open GL 2D/3D przy częstotliwości odświeżania 60 Hz na kartach graficznych ATI Radeon serii 9700 i nowszych.

Tylko jeden slot PCI obsługuje prędkość 66 MHz, a dzięki specjalnemu mostkowi oraz układom logicznym możliwe jest podłączenie go do systemowej szyny PCI pracującej z taktowaniem 33 MHz.
zamieścił: mailman
Organizatorzy spotkania Big Bash poinformowali, że w dniu 16 września przybyli do Peterborough Hans-Jorg i/lub Thomas Frieden wezmą udział w IRC-owej sesji, podczas której będą odpowiadać na zadawane pytania. Informacje o kanale i serwerze, na którym się to odbędzie zostaną podane przed imprezą. Propozycje pytań można zgłaszać w wątku na forum portalu Amigaworld.net. Należy mieć na uwadze, że pytania od publiczności zgromadzonej na miejscu będą miały pierwszeństwo przed pytaniami z forum.

Uaktualniona informacja na portalu AmigaWorld.net podaje, że rozmowa odbędzie się na serwerze irc.amigaworld.net (kanał #amigaworld) o godzinie 16:00 (czasu polskiego).
zamieścił: mailman
Team AROS otworzył trzy nowe bounty. Tym razem nagrodę mogą dostać osoby, które:
1. przygotują stos Firewire,
2. przeportują AROS-a na platformę Pegasos 2,
3. przygotują port programu MorphUp.
zamieścił: mailman
Księgowa Amiga to aplikacja pomocna w prowadzeniu małej księgowości w jednoosobowych lub niewielkich firmach. Uwzględnia tzw. "ogólne zasady rozliczania" z Urzędami Skarbowymi. Napisana została w PHP i HTML. Została oparta na serwerze bazy danych MySQL. Autorem jest Robert Jackowski. Archiwum ze skryptami można pobrać z naszego portalu, z działu Wasze prace.
zamieścił: mailman
Redakcja portalu Amiga.org zakończyła zbieranie pytań do Billa McEwena. Z pełną ich listą, która została do niego wysłana możemy zapoznać się tutaj. Pozostaje czekać na odpowiedzi.
zamieścił: , nadesłał: ChAL
Informujemy, że pod tym odnośnikiem są już dostępne pierwsze zdjęcia z AmiParty2. Motto imprezy widoczne jest na jednym ze zdjęć!
zamieścił: mailman
Dla systemu AROS pojawiła się nowa wersja programu graficznego Lunapaint. Oprócz poprawek błędów autor dodał m.in. możliwość wczytywania obrazków za pośrednictwem datatypów. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Davy Wentzler przygotował dla systemu AmigaOS 4.0 sterownik AHI do obsługi kart dźwiękowych Delta 44, Delta 66 i Delta 1010 LT produkcji firmy M-Audio oraz Terratec Phase 88. Zgodnie z informacją, którą podaje autor, karta Delta 66 nie była testowana, lecz część analogowa powinna działać. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Firma Troika NG na portalu AmigaWorld.net poinformowała o rodzaju karty dźwiękowej, która zostanie zaimplementowana w projekt "Prometheus"/Amy'05. Spośród wielu testowanych możliwości wybór padł na 6-kanałowy kodek audio AD1888 SoundMax firmy Analog Devices. Szczegóły w informacji na portalu.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Narzędzia do deasembla... (6) 
Farmiga : Work in prog... (569) »
Nowy sprzęt spod znaku... (22) 
Quite OK Audio (52) »
pistorm600+Emu68 probl... (48) »
Albumy muzyczne rzooko... (16) 
Doom4Vanilla (8) 
Zaproszenie na Polish ... (14) 
W jaką amigową grę gra... (2502) »
Ktokolwiek widział - "... (106) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem