zamieścił: mailman
Andy Broad dla systemu AmigaOS 4.0 przygotował nową wersję języka Perl (wraz z SDK) oznaczoną numerem 5.8.5.04. Jednocześnie pojawiła się także pierwsza gra wykorzystująca najnowszą wersją o nazwie Frozen Bubble. Jest to tytuł logiczno-zręcznościowy stanowiący jedno z wielu wcieleń gry, której inną odmianę, o nazwie Bubble Heroes, powinniśmy doskonale kojarzyć. Archiwum z grą można pobrać z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
Metatagi EXIF zapisywane w plikach JPEG wykorzystywane są głównie przez aparaty cyfrowe, które zapisują tam m.in. informacje o nazwie i modelu aparatu, jego ustawieniach, dacie i czasie utworzenia pliku. Większość z tych danych można dowolnie zmieniać i przeglądać przy pomocy jhead. Przygotowano port tego programu dla AmigaOS 4.0. Pobrać go można z OS4 Depot. Osoby, które nie chcą bawić się w modyfikacje, a dla których istotna jest tylko informacja zawarta w EXIF, powinny zainteresować się napisanym przez Chrisa Younga prostym GUI (opartym na technice drag'n'drop), które korzystając z jhead prezentuje komentarze w stosownym okienku. jpEgXInFo znaleźć można również na OS4 Depot oraz na Aminecie.
zamieścił: mailman
James Carroll przygotował nową wersją RockBEAT, czyli aparatu perkusyjnego dla AmigaOS 4.0. Autor wprowadził w niej dwie zmiany: zwolnienie AHI przy wyjściu z programu oraz opcjonalną możliwość wyboru przewijania odtwarzanego utworu. Archiwum z najnowszą wersją można pobrać ze strony autora.
zamieścił: mailman
Marc Le Douarain przygotował nową wersję logicznej gry Marryampic 2 przeznaczoną dla systemu MorphOS. Nie jest to może wielka nowość, gdyż SDL-owa odmiana gry powstała po raz pierwszy ponad dwa lata temu. Niemniej od kilku dni można pobrać archiwum z wersją 0.6. Zaimplementowano w niej m.in. możliwość wyboru rozmiaru rozdzielczości ekranu, nałożenia obrazka na tło planszy gry oraz tablicy rekordów, przy pomocy rolki dokonać wyboru kart. Więcej informacji w archiwum, które można pobrać stąd. Najnowsze możliwości można przetestować na specjalnie przygotowanym, nowym zestawie kart.
zamieścił: 
Biblioteka PrfLib 0.2 autorstwa Marcina Kurka przyda się programistom chcącym zoptymalizować swoje programy. Pełni funkcję profilera, a więc podaje ile razy w trakcie wykonywania programu była wywoływana dana funkcja i ile czasu zajęło jej wykonanie. Dzięki takim informacjom programista może skoncentrować się na optymalizacji tych fragmentów programu, które zajmują najwięcej czasu procesora. Krzysztof Kretus napisał dla tej biblioteki pomocniczy program PfrInfo (dołączony do archiwum) pokazujący wyniki działania PrfLib w czytelnej formie.
zamieścił: mailman
System graficzny Cybergraphics został uaktualniony do wersji 4.3 (rc6). Pozwala on posiadaczom czwartej edycji tego systemu na korzystanie z kart graficznych CVision3D/CVision64/PicassoIV pod systemem MorphOS PowerUp. Archiwum można pobrać stąd. Aby skorzystać z karty CVision3D pod MorphOS-em PowerUp wymagana jest podmiana pliku hal.com1. Znajduje się on w tym archiwum.
zamieścił: mailman
Stephen Fellner przygotował nową wersję przeglądarki obrazków WarpView. Zmiany, które zostały zaimplementowane obejmują:
  • wprowadzenie operacji na plikach (kopiowanie, przenoszenie, kasowanie),
  • wprowadzenie funkcji powiększania i pomniejszania obrazu tak, aby został dopasowany do rozmiaru ekranu,
  • usunięcie zauważonych błędów.
Archiwum z najnowszą wersją można pobrać z OS4 Depot.
zamieścił: 
Z drugiego końca globu, gdzie pakiety internetowe zamarzają, a pingwiny nie mają nic wspólnego z Linuksem, Jacek Piszczek nadał butelkę zawierającą w środku nową wersję klasy MUI PowerTerm.mcc, używanej przez dwie konsole MUICON i SSHCON. Co prawda główny wysiłek autora jest w tej chwili skierowany na wersję dla MacOS X, ale ponieważ obie wersje (OS X i MOS) kompilowane są z tego samego źródła, to użytkownicy MOS-a również zyskali kilka usuniętych błędów.
zamieścił: mailman
Na odnowionej stronie poświęconej scenowemu party Breakpoint pojawiły się wieści odnośnie tegorocznej imprezy. Odbędzie się ona w dniach 14-17 kwietnia w Bingen nad Renem, w Niemczech. Miejsce spotkania pozostaje niezmienione i będzie to hala sportowa Rundsporthalle. Koszt wstępu, podobnie jak w zeszłym roku, oszacowano na 45 euro. Przewidziano mnóstwo tzw. compo (konkurencji), podczas których prezentowane będą produkcje scenowe na różne platformy, w tym także na Amigę. Z dostępnych informacji wynika, że w kategorii demo nie będzie możliwe wystawienie produkcji działającej na procesorze PowerPC.
zamieścił: mailman
Na forum APC&TCP pojawiła się informacja o dostępności pierwszej łatki do dema gry Desert Racing of BarDos. Łatka przeznaczona jest tylko dla wersji pod karty graficzne. Z informacji na portalu Amiga.org wynika, że poprawka wpływa pozytywnie na prędkość działania całego programu, niemniej zauważalne są nadal pewne braki płynności. Ostateczna wersja łatki ma być dostępna pod koniec tygodnia. Aby wejść w posiadanie nowej wersji pliku wykonywalnego należy wysłać maila na adres Andreasa Magerla z ACP&TCP w temacie podając "Desert Racing".
zamieścił: mailman
Jamie Krueger z BitByBit Software przedłużył o jeden miesiąc możliwość przyłączenia się do FDSP (Foundation Development Subscription Plan) - planu przedpłat finansujących rozwój AVD. Przewidywany czas trwania planu przedpłat kończy się z dniem dzisiejszym, lecz autor zdecydował się na zorganizowanie miesięcznej promocji, podczas której subskrypcji można dokonać wpłacając jednorazowo kwotę 120 dolarów. Uczestnictwo w planie przedpłat zapewnia stały dostęp do stabilnych wersji roboczych pakietu oraz wpływa na zaoszczędzenie prawie 100 dolarów w momencie gdybyśmy zdecydowali się na zakup gotowego produktu (gdy ten się pojawi). Dla przypomnienia AVD to stale rozwijające się zintegrowane środowisko deweloperskie (IDE), w którego skład wchodzi pięć komponentów (edytor tekstu, builder GUI, menedżer projektów, przeglądarka SDK i debugger).
zamieścił: mailman
Redakcja PPA życzy wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku 2006!
zamieścił: mailman
Tales of TamarZespół programistów pracujący nad grą Tales of Tamar poszukuje osób zainteresowanych testowaniem najnowszej wersji programu na różnych amigowych systemach. Rozgrywka toczyć się będzie za darmo. Jedynie potrzeba dysponować wystarczającą ilością wolnego czasu i motywacji, aby wyłapać błędy i donieść o nich odpowiednim osobom. Autorzy powoli skłaniają się ku trójwymiarowej mapie i pierwsze kroki w tym kierunku zostały już poczynione. Od teraz gra może zostać uruchomiona w wyższych rozdzielczościach, posiada obsługę różnych amigowych systemów (AmigaOS 4.0, MorphOS, Amithlon, UAE, PowerPC), dźwięk odtwarzany może być zarówno przez układy Paula jak i przez AHI, postaci, broń, ekwipunek, towary, budynki reprezentowane są w postaci animowanych obiektów wyświetlanych w 8, 16, 24 lub 32 bitach. Obrazki z nowej wersji można obejrzeć tutaj. Osoby zainteresowane testami powinny skontaktować się z Martinem Wolfem.
zamieścił: mailman
W dniu dzisiejszym firma Elbox Computer przygotowała informację, z rozpoczętej w szeregach firmy inspekcji, po przeprowadzeniu której jej wykonawcy mają za zadanie przygotować stosowny raport na temat karty procesorowej Dragon 1200. Notka opatrzona została stosownym zdjęciem oraz pouczeniem, w którym czytamy, że do przedstawionej informacji należy podejść z dystansem i nie traktować do końca poważnie.
zamieścił: MinisterQ, nadesłał: ZigZag85
Na stronie AmigaSys pojawiła się nowa, trzecia wersja tego pakietu, przeznaczona dla użytkowników emulatora UAE. O AmigaSys informowaliśmy wcześniej tutaj.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

05.05.2001

24 lata temu została wydana amigowa wersja gry "Shogo: Mobile Armor Division".

05.05.2023

Wydana została gra "Cyberpunks 2 - The Next Generation"

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Quite OK Audio (59) »
DosBox 3dfx (5) 
Monitor 1084s trafopow... (6) 
Ktokolwiek widział - "... (107) »
Sonnet Crescendo 7200 ... (1010) »
Farmiga : Work in prog... (570) »
Nowy sprzęt spod znaku... (30) 
Nowe gry (1456) »
Zapowiedzi nowych gier... (6287) »
Jump! (Amiga Yoomp) (2052) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Pegasus pad do Amigi

dodane przez: AmiTrap

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem