zamieścił: 
Georg Steger przeportował bibliotekę TTEngine w wersji 7.2 dla AROS-a, wraz z programem TTEManager i przykładowymi aplikacjami. Archiwum z biblioteką oraz kod źródłowy wersji AROS-owej znajdziemy na AROS-Archives.
zamieścił: MinisterQ
Ekipa rozwijająca komunikator AmiGG śpieszy donieść o tym, że oficjalna strona programu jest znów dostępna pod nowym adresem: http://amigg.ppa.pl. Aktualizacji uległy również odnośniki na podstronie AmiGG znajdującej się na PPA. Adres oficjalnego bugtrackera, na który można zgłaszać błędy oraz sugestie w sprawie AmiGG, nie uległ zmianie.
zamieścił: mailman
Firma Matrox przygotowała ciekawe urządzenie o nazwie DualHead2Go. Jest to niewielka przystawka podłączana z jednej strony do komputera, a z drugiej do dwóch monitorów. Co to daje? Mianowicie, wykorzystując standard EDID (z ang. Extended display identification data - struktura informacji o rozdzielczości i częstotliwości odświeżania obrazu wykorzystywana do konfiguracji monitorów plug & play) możliwe jest oglądanie zawartości ekranu wysyłanego przez kartę graficzną nie na jednym, a na dwóch monitorach. Nie widzimy jednak dwóch tych samych obrazów na dwóch monitorach, lecz jeden rozłożony na "duży ekran" składający się z dwóch mniejszych ekranów. Można więc powiedzieć, że otrzymujemy ekran o podwójnej szerokości o rozdzielczości 2048x768 lub nawet 2560x1024. Portal ArsTechnica przeprowadził test urządzenia podłączając je do różnych konfiguracji sprzętowych. Między nimi znalazła się także MicroA1 z kartą graficzną Radeon 7000 i działającym na niej AmigaOS 4.0. Urządzenie niestety nie działało prawidłowo. Nie ma jednak powodów do zmartwień, gdyż za wyjątkiem Windowsa 2000 lub XP przystawka nie była w stanie wygenerować prawidłowego obrazu na żadnej konfiguracji. Dan Wood z firmy Matrox zapewnia, że trwają prace nad zwiększeniem listy systemów, na których urządzenie będzie funkcjonalne. Hans-Joerg Frieden przyznał na forum AmigaWorld.net, że prace nad obsługą standardu EDID w AmigaOS 4.0 trwają, lecz ten element nie zostanie jeszcze wdrożony przy czwartej aktualizacji systemu w wersji Pre-Release.
zamieścił: mailman
Bernd Roesch uaktualnił pakiet AFA OS o nową, ulepszoną wersję exec.library oraz nową graphics_lib.exe. Według autora wykorzystanie tych plików powinno znacznie usprawnić pracę z pakietem, jak również wyeliminować błędy w działaniu pierwszego programu skompilowanego dla AFA OS - CDPlayera.
zamieścił: mailman
Kiedyś systematycznie trafiały na Aminet, lecz tym razem należy zaopatrywać się w nie na stronie autorów. Mowa o tzw. playerach, czyli wtyczkach do programu EaglePlayer, które umożliwiają odtwarzanie modułów różnych egzotycznych formatów. Wanted Team od czasu ostatniego aktualnienia, które miało miejsce prawie rok temu, przygotowało aż trzy nowe playery: Digital Sound Creations (format stosowany w pierwszych grach firmy Bullfrog), Editeur Musical Sequentiel i EarAche. Ponadto uaktualniono podstrony z modułamy muzycznymi.
zamieścił: mailman
Demon Download to już nie tylko demo słynnej swego czasu grupy The Silents. Od niedawna to także nowa strona poświęcona oldskoolowej demoscenie, na której znajdziemy mnóstwo informacji odnośnie wielu amigowych dem, imprez, osób związanych ze sceną. Wszystko to bogato zdobione zdjęciami i obrazkami w prawdziwie scenowej jakości początku lat 90-tych. Jednym z ciekawszych punktów strony jest dział poświęcony tzw. hidden parts, czyli elementom dem, do których dostęp uzyskiwało się poprzez specjalną kombinację klawiszy, ruchów myszą lub joystickiem. Strona jest jeszcze w budowie, ale na obecnym etapie już może stanowić pokaźne źródło wiedzy i miłych wspomnień.
zamieścił: mailman
DiggersDiggers to pierwsza w historii gra wydana na konsolę CD32. Jako swoisty beniaminek wśród tytułów dla tej maszyny charakteryzowała się dosyć interesującym pomysłem. Czy także czymś więcej? Zapraszamy do recenzji tego tytułu.
zamieścił: MinisterQ
Rafał Kołpak napisał mały artykuł, w którym traktuje o tym, jak zwiększyć wygodę używania ambientowych listerów. Artykuł dostępny jest tutaj.
zamieścił: Mandi^ATO
Amidisk, program do zarządzania plikami stworzony specjalnie dla AmigaOS 4.0 doczekał się nowej wersji. Poza poprawką błędów autor wzbogacił możliwości konfiguracyjne programu, dodał możliwość kopiowania listy plików lub katalogów do systemowego schowka, wprowadził obsługę podstawowych funkcji programu przy użyciu klawiszy. Archiwum z programem można pobrać stąd.

zamieścił: Mandi^ATO
Spconv to narzędzie idealne dla osób bawiących się w emulację ZX Spectrum na systemie AmigaOS 4.0. Program ten pozwala konwertować tzw. snapshoty (dokonywane w trakcie gry zapisy stanu gry) na różne formaty generowane przez różne emulatory tego komputera. Spconv obsługuje formaty charakteryzujące się rozszerzeniami .SNA, .SP, .Z80, .PRG, .ACH, .SNX, .SIT i .ZX. Archiwum z program znajduje się na OS4 Depot.

zamieścił: mailman
ApacheEdgar Schwan przygotował nową wersję serwera Apache dla AmigaOS 4.0. Zmiany wprowadzone do tej wersji obejmują m.in. obsługę najnowszej wersji PHP 5.1.1 i występujących w niej rozszerzeń. Ponadto uaktualniono do nowszych wersji rozszerzenia już obecne w poprzednich wersjach serwera, a do pakietu dodano m.in. myApacheStarter oraz klienta MySQL 3.23.58. Archiwum można pobrać z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
Z uwagi na często pojawiające się na naszym forum pytania w jaki sposób sformatować dysk twardy i zainstalować system AmigaOS pod emulatorem WinUAE, Valwit przygotował krótki instruktarz zdobiony pomocniczymi zrzutami ekranu.
zamieścił: mailman
Zarządzający Genesi Raquel Velasco i Bill Buck przyznali nagrodę 1000 dolarów dla portalu MorphZone, jako najlepiej promującego rozwój systemu MorphOS. Drugie miejsce i nagroda 250 dolarów przypadła portalowi Pegasos.org.
zamieścił: mailman
Po ponad dwudziestu latach istnienia Northwest Amiga Group, najstarsza amigowa grupa użytkowników, rozpadła się. Została założona w czerwcu 1985 roku przez Bill Seymoura. W 1986 roku Commodore oficjalnie ją zarejestrowało jako "Commodore User Group #00001". Grupa wydawała magazyn Northwest Amiga Journal, którego większość numerów, w tym także ostatnie, zostały udostępnione w wersji elektronicznej.
zamieścił: mailman
Maxim Ilyin przygotował dla systemu MorphOS natywną wersję programu Flash Player. Powstała na bazie źródeł wersji dla 68k autorstwa Mike'a Steeda, o której informowaliśmy w grudniu. Posiada ona obsługę animacji flash zapisanych jako pliki EXE. Archiwum można pobrać z Aminetu.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

05.05.2001

24 lata temu została wydana amigowa wersja gry "Shogo: Mobile Armor Division".

05.05.2023

Wydana została gra "Cyberpunks 2 - The Next Generation"

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Nowe gry (1455) »
Zapowiedzi nowych gier... (6287) »
Quite OK Audio (58) »
Nowy sprzęt spod znaku... (27) 
Jump! (Amiga Yoomp) (2052) »
AMIner (374) »
Zaproszenie na Polish ... (15) 
Narzędzia do deasembla... (6) 
Farmiga : Work in prog... (569) »
pistorm600+Emu68 probl... (48) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Commodore Amiga 1200

dodane przez: sebbb

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem