zamieścił: mailman
W następstwie pojawienia się sterownika USB dla CAMD, Alfred Faust przygotował nową wersję Bars'N'Pipes w wersji dla AmigaOS 4.0. Jest to nadal wersja beta, lecz pozwala na znacznie więcej niż poprzedniczka. Teoretycznie obsługuje do ośmiu interfejsów MIDI (podłączanych przez USB), a każdy z nich może obsługiwać do 16 portów. W efekcie przy pomocy programu możliwe jest uzyskanie do 2048 niezależnych kanałów MIDI. Oczywiście to nie wszystkie zmiany i o pozostałych możemy przeczytać w dokumentacji. Archiwum z najnowszą wersją można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
CTorrentUI to GUI do programu CTorrent. Chris Handley stworzył je na bazie źródeł innego GUI o nazwie CTGUI, które jak wiadomo nie obsługuje nowszych wersji klienta. Archiwum można pobrać z Aminet.
zamieścił: mailman
Amiga Demoscene Archive po ostatnich dosyć częstych problemach z serwerem, zmieniło swoją lokalizację i od dzisiaj dostępne jest spod adresu http://ada.untergrund.net/.
zamieścił: mailman
Dwa tygodnie temu informowaliśmy o trwających pracach nad narzędziem SFSDoctor. Osoby zainteresowane testowaniem programu mogły się wówczas zgłaszać do autora po wersję alpha. Od kilkunastu dni na stronie Marka Szyprowskiego dostępna jest pierwsza publiczna wersja beta, którą testować może każdy i istotne jest, aby nie zapomniał nadesłać raportu o ewentualnych błędach. Warto zauważyć, że ta wersja nie posiada jeszczej pełnej funkcjonalności, mianowicie nie dokonuje żadnych modyfikacji na dysku.
zamieścił: mailman
Na naszym forum czasami pada pytanie w jaki sposób skorzystać z pecetowej myszki na PS/2 pod klasyczną Amigą. Zazwyczaj w odpowiedzi czytamy, aby kupić lub samemu zrobić stosowny interfejs. Jak wiadomo powiedzieć łatwiej niż zrobić. A zrobić nie wiedząc jak, jest jeszcze trudniej. Dla tych, którzy chcą zrobić Rafał Siedlaczek przygotował stosowny artykuł.
zamieścił: mailman
Niektórzy z Was pracując na Amidze czasami posiłkują się Linuksem, chociażby po to, aby wypełnić lukę w kwestii surfowania po sieci przy pomocy przeglądarek internetowych. Niemniej nie zawsze to wystarcza, gdyż natrafić można na strony, które do poprawnego działania wymagają wirtualnej maszyny JAVA. Bartosz Sokołowski przygotował artykuł, w którym podaje przepis na to, jak zainstalować stosowne środowisko JVM.
zamieścił: mailman
Solo Kazuki przygotował dwie recenzje gier, w znacznej mierze złączone z opisami, w których emulację śmiało możemy pobawić się na emulatorach SNES (WarpSNES, SNES9x). Polecamy lekturę tytułu Fire Emblem IV: Seisen no Keifu (gry RPG) oraz bijatyki Gundam Wing: Endless Duel.
zamieścił: mailman, nadesłał: slayer
Już od pewnego czasu działa w sieci serwis C64s.com - retro-gaming galore dający możliwość zagrania w oknie przeglądarki w najbardziej kultowe gry z równie kultowego 8-bitowca. C64s.com to coś w stylu emulatora on-line, wystarczy przeglądarka www i środowisko Javy, aby cieszyć się grami, których znajdziemy tam dziesiątki. Warto nadmienić, że wiele tytułów z C64 było konwertowanych a nawet równolegle wydawanych na Amigę.
zamieścił: mailman
Sterownik USB dla urządzenia CAMD (Commodore Amiga MIDI Device) został ukończony i jego pierwsza wersja (nie-beta) dostępna jest na OS4 Depot. Już wcześniej był on dostępny (w wersji beta) przy okazji wydania natywnej dla AmigaOS 4.0 pierwszej wersji Bars&Pipes, lecz Lyle Hazelwood zaleca zastąpienie jej tą najnowszą oznaczoną numerem 50.1. Dzięki niej zwiększa się liczba obsługiwanych urządzeń MIDI pracujących w slotach USB. Więcej informacji na temat samego sterownika, jak również lista testowanych interfejsów MIDI znajduje się na specjalnie przygotowanej stronie.
zamieścił: mailman
Hit ParadeAmiga Games Hit Parade rozpoczęło zbieranie głosów na najlepszą grę 2005 roku. Głosować można na produkcje, które pojawiły się dla systemu AmigaOS, MorphOS i AROS. Formularz do głosowania znajduje się tutaj.
zamieścił: mailman
Andreas Kleinert przygotował nowe wersje serii akDatatypes: akGIF, akJFIF, akPNG oraz akTIFF. Każdy z nich dostępny jest w wersji 45.30 dla procesorów 68000, 68030, 68040, 68060 oraz dla systemu MorphOS. Autor wprowadził niewiele zmian oraz oficjalnie, podobnie jak pakiet SView, datatypes objęte zostały licencją "donation ware". Archiwa można pobrać z Aminetu.
zamieścił: mailman
Na serwerach Yahoo! powołano do życia nieoficjalną listę dyskusyjną poświęconą programowi Hollywood. Głównym powodem utworzenia listy było stworzenia miejsca, gdzie użytkownicy tego programu mogliby wymienić się doświadczeniami i służyć radą tym, którzy dopiero rozpoczynają zabawę z programem.
zamieścił: mailman
WarpDTOliver Roberts przygotował nową wersję datatypu WarpJPEG. Zmiany, które nastąpiły w stosunku do wersji poprzedniej obejmują m.in. obsługę plików, które nie posiadają oznaczenia JFIF. Ponadto nastąpiło uaktualnionie engine'u do szablonu WarpDT. Archiwum znajdziemy na stronie projektu WarpDT.
zamieścił: mailman, nadesłał: ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
Dostępna jest nowa wersja klienta CTorrent. Obsługuje ona serwer CTCS (CTorrent Control Server), który zapewnia głównie większą kontrolę nad pobieranymi plikami. Archiwum można pobrać z Aminetu.
zamieścił: Mandi^ATO
Andy Broad przygotował prosty edytor tagów plików MP3. Napisany on został w języku Perl przy wykorzystaniu przykładowych rozszerzeń do obsługi ReAction i tworzenia stosownych GUI. Program obsługuje wyłącznie tagi w wersji ID3 1.1. Do działania niezbędny jest zainstalowany język Perl 5.8.5 co najmniej w wersji 4 oraz rozszerzenia języka do obsługi ReAction. ID3Editor można pobrać z Aminetu.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

05.05.2001

24 lata temu została wydana amigowa wersja gry "Shogo: Mobile Armor Division".

05.05.2023

Wydana została gra "Cyberpunks 2 - The Next Generation"

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Nowe gry (1455) »
Zapowiedzi nowych gier... (6287) »
Quite OK Audio (58) »
Nowy sprzęt spod znaku... (27) 
Jump! (Amiga Yoomp) (2052) »
AMIner (374) »
Zaproszenie na Polish ... (15) 
Narzędzia do deasembla... (6) 
Farmiga : Work in prog... (569) »
pistorm600+Emu68 probl... (48) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

ACA1233n iComp

dodane przez: micromars

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem