zamieścił: mailman
PoseidonChris Hodges przygotował pierwszą publiczną wersję 3.x stosu USB Poseidon. Przeznaczona jest ona wyłącznie dla użytkowników procesorów 68k. Wersja dla MorphOS-a pojawi się w terminie późniejszym. Zmiany obejmują m.in:
  • obsługę nowych klas dla urządzeń MIDI, ekranów dotykowych, Palm PDA, IrDA i Bluetooth,
  • przepisano klasę Mass Storage i rozszerzono jej możliwości,
  • klasa HID może stać się rezydentna i nie wymaga klas bootmouse i bootkeyboard,
  • dodano okienka komunikatów (z dźwiękiem) informujące o zdarzeniach takich jak nawiązanie/przerwanie połączenia, niski poziom zasilania,
  • dodano obsługę zarządzania zasilaniem,
  • wykrywanie nieaktywnych lub rozłączonych urządzeń,
  • dla urządzeń HID automatycznie tworzone jest GUI,
  • pełna obsługa USB 2.0,
  • możliwość zmiany nazwy urządzeń,
  • obsługa PipeStreams,
  • obsługa rejestracji, uaktualnień i raportowania błędów przez sieć.

Archiwum można pobrać stąd.

Wersja bez klucza działa tak jak pełna wersja, lecz wyłącznie przez kilka minut. Później następuje rozłączenie. Wersje z kluczem ze starszych wersji umożliwiają korzystanie wyłącznie z jednego urządzenia (nie licząc hubów). Dodatkowo użytkownik będzie o tym informowany stosownymi komunikatami. Wersja dla systemu MorphOS nie będzie ograniczona, za wyjątkiem pojawiających się drobnych komunikatów.

Proces rejestracji uległ zmianie.

1. Klucz umożliwiający korzystanie z każdej przeszłej i obecnej wersji programu (pełna licencja) kosztuje 38 euro.

2. Uaktualnienie starych kluczy z wersji 1.x i 2.x do wersji 3.x kosztuje 15 euro.

3. Posiadacze kontrolerów Subway, Highway i Algor wyprodukowanych przez E3B zapłacą za uaktualnienie 10 euro (5 euro różnicy pokrywa Michael Bohmer z E3B). Uwaga! Autor nie poleca tego sposobu osobom, które chcą taniej nabyć klucze w celu wykorzystania ich pod Amithlonem lub kontrolerami polskiej produkcji.

4. Użytkownicy systemu MorphOS, którzy chcą wesprzeć autora za trud włożony w pracę mogą wpłacić dowolną kwotę. W zamian otrzymają klucz, który będzie pracować wyłącznie pod systemem MorphOS i MorphOS PowerUp.
zamieścił: grxmrx
JabberWocky, amigowy komunikator obsługujący sieć Jabber jest już dostępny w wersji 1.6. Lista zmian jest długa i można ją przejrzeć w pliku "readme" dołączonym do archiwum programu. Jak zwykle program został przygotowany w wersjach dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0 i MorphOS-a.
zamieścił: mailman
Takim wynikiem zakończyło się porównanie Scalosa z Ambientem, które w formie dosyć obszernego, bogatego w "sposoby i sposobiki" artykułu przygotował Dariusz Gawerski. Zapraszamy do lektury i nadsyłania swoich artykułów.
zamieścił: mailman
Amizaduszki odbyły się co prawda jakiś czas temu, lecz na dobrą relację z tego typu imprez nigdy nie jest za późno. Zapraszamy do działu Publicystyka w celu zapoznania się, ze słów Piotra Waligórskiego, co też takiego się działo. Jest to druga relacja z tej imprezy. O pierwszej informowaliśmy miesiąc temu.
zamieścił: mailman, nadesłał: marcik
Przed świętami Marcin "marcik" Kwiatkowski przygotował kilka nowych informacji odnośnie projektu KHTML, nad którym pracuje. Możemy obejrzeć trzy nowe obrazki. Jak zauważa autor, nowych funkcji jest niewiele. Główny nacisk w pracach położono obecnie nad poprawą stabilności, lecz tego nie zobaczymy na zdjęciach. Pierwszej wersji beta możemy spodziewać się w styczniu lub lutym 2006 roku. Specjalnie podziękowania autor przesyła osobom, które wspomagają rozwój projektu.

zamieścił: mailman
Indigo to gra platformowa, która narodziła się między rokiem 1991 a 1993. Stephane Belin pierwotnie stworzył ją w wersji dla Atari ST, a Dominico Manfredi przygotował amigową konwersję. Grą zainteresowała się firma Psygnosis, która niestety zrezygnowała z jej wydania, nawet pomimo tego, że tytuł był prawie skończony. Przez wiele lat projekt przeleżał nietknięty, aż wreszczie za namową Mike Clarke autor zdecydował się coś z tym zrobić. Na swojej stronie udostępnił za darmo wersję gry dla Atari ST oraz dla Amigi przy czym amigowej konwersji przyjrzał się Bertrand Jardel, znany jako CFOU!, a który słynny jest z wielu instalerów WHDLoad. Poprawił on błędy w grze, dokończył to, co było nieomalże skończone i dostosował pod WHDLoad. Archiwum z grą można pobrać stąd, a instaler WHDLoad stąd.
zamieścił: mailman
OnyxSoftGrupa programistów z OnyxSoft przygotowała nowe wersje swoich programów. Na stronie brakuje jeszcze stosownych informacji wskazujących, że coś się zmieniło, lecz nowe wersje już można pobierać (strona zostanie zaktualizowana za kilka dni).
  • Annotate 2.3 - edytor tekstu dla systemu AmigaOS 4.0. Najnowsza wersja m.in. korzysta z ReAction, przebudowano część konfiguracyjną, dodano obsługę UTF-8.
  • 8SVXtoXXX 1.4 - konwerter sampli w formacie 8SVX do innych formatów. Poprawiono błędy powodujące zawieszenia programu występujące przy odczycie niektórych plików, dodano możliwość obsugi programu z CLI oraz wreszcie powstała dokumentacja.
  • BackUp 1.44 - program służący do tworzenia kopii bezpieczeństwa. Autor poprawił błędy, usunął tworzenie pustych katalogów.
  • MPlayer-GUI 1.32 - GUI dla MPLayera dla AmigaOS 4.0. Dodano nowe tryby wyświetlania i wyboru.
  • DigiConverter 1.2 - narzędzie do kowersji wartości pomiędzy ciągami w systemach dziesiętnym, szesnastkowym, ósemkowych, zmiennoprzecinkowym i ASCII. Dodano możliwość kopiowania i wklejania oraz usunięto błędy.

zamieścił: mailman
Cool Cat przygotował nową wersję dystrybucji AROS-a o nazwie AROS-Max. Jej powstanie i udostępnienie jest głównie nakierowane na wychwycenie przez użytkowników istniejących błędów. Nie zawiera ona jeszcze SFS-a jako podstawowego systemu plików. Prawdopodobnie w okolicy końca roku możemy spodziewać się nowej wersji, która będzie zawierała SFS. Obraz ISO można pobrać stąd (~ 214 MB).
zamieścił: mailman
Individual ComputersKeyrah to nowy produkt Individual Computers, który umożliwia przekształcenie komputerów C64, VIC-20, C128, C-16 i Amiga 1200 w klawiatury USB. Może się to okazać idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających wspomniane wcześniej, lecz uszkodzone modele komputerów, w których najprawdopodobniej sprawna jest klawiatura. Dodatkowo układ posiada możliwość podłączenia dwóch joysticków, które mogą pracować np. jako zestaw klawiszy kursora. Więcej informacji znajdziemy tutaj. Produkt ma być dostępny w sprzedaży w lutym 2006 roku. Przewidywana cena - 30 euro.
zamieścił: 
Niestety nie jest to zapowiedź nowej akcji rozdawania Pegasosów, niemniej ostatnie posunięcie Genesi może mieć wpływ na popularność i ceny tego sprzętu. Oto bowiem na stronie organizacji Power.org (której Genesi jest członkiem) od 9 stycznia przyszłego roku mają być dostępne szczegółowe plany konstrukcyjne Pegasosa. Oznacza to, że każdy członek tej organizacji (a uczestnictwo w niej na podstawowym poziomie jest bezpłatne) będzie mógł rozpocząć - mając możliwości techniczne - produkcję klonów Pegasosa, po uzyskaniu licencji od Genesi na jego firmware. Przypomina się tu posunięcie IBM, które w latach 80-tych opublikowało plany konstrukcyjne swojego komputera IBM PC, udzielając licencji na BIOS sprzętu.
zamieścił: mailman
Przyjęło się, że gdzieś w okolicy roku 2005 mija 30 lat od czasu gdy pierwsze komputery osobiste zaczęły trafiać pod strzechy. Przez ten okres, w domach wielu milionów osób przewinęło się sporo różnego rodzaju sprzętu określanego właśnie tym mianem. Przegląd tych "maszyn z przeszłości", na których wielu z nas się wychowało oraz wgląd w przyszłość proponuje Jeremy Reimer w swoim artykule zamieszczonym na portalu ARS-Technica. Swoje miejsce znalazła tam również Amiga i jej tzw. klasyczne modele. Ponadto autor nie omieszkał także wspomnieć o powrocie Amigi zaliczając go do jednego z najbardziej zaskakujących wydarzeń, a stanowiącym przykład tego, że pomimo sporej konkurencji i absolutnej dominacji rynku komputer ten może istnieć, głównie dzięki systemowi operacyjnemu, którego "prawie nic nie jest w stanie zniszczyć".
zamieścił: mailman
Bert Jahn przygotował nową wersję popularnego programu WHDLoad. Wśród wielu zmian i poprawek warto zwrócić uwagę na nowe możliwości m.in. takie jak obsługa parametrów DBLPAL i DBLNTSC, które mogą zostać z powodzeniem wykorzystane w grach korzystających z emulacji kickstartu 3.1. Dodatkowo dodano możliwość korzystania z obrazów kickstartów sprzedawanych w pakiecie Amiga Forever. Archiwum z najnowszą wersją dla użytkowników i deweloperów znajduje się na stronie programu.
zamieścił: mailman
Hyperion-EntertainmentPortal AmigaWorld.net organizuje IRC-owe spotkanie z Hyperion Entertainment. Sesja odbędzie się 28 grudnia 2005 roku (środa), o godzinie 20:30 (19:30 czasu Greenwich) na kanale #amigaworld. Wkrótce zostanie podanych więcej szczegółów.
zamieścił: mailman
The Big Book of Amiga Hardware, jedna z największych baz, z których można było czerpać większość informacji na temat amigowego sprzętu, została zamknięta. Powodem takiego stanu rzeczy jest naruszenie praw autorskich dotyczących sterownika, którego autor wyraził swój sprzeciw, aby był dostępny na stronie. Aktualnie nie wiadomo czy strona zniknie całkowicie z sieci, czy też powróci po dokonaniu niezbędnych zmian. Ian Chapman i Mario Misic nie określili kiedy miałoby to nastąpić i ewentualnie jakie zmiany miałyby zostać zaimplementowane.
zamieścił: mailman
Jak czytamy na portalu AmigaWorld.net trwają prace nad wersją Feelin (system budowania GUI) dla systemu AmigaOS 4.0. Nie są jeszcze dostępne wersja alpha ani beta, lecz pojawił się pierwszy obrazek prezentujący efekty prac.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

05.05.2001

24 lata temu została wydana amigowa wersja gry "Shogo: Mobile Armor Division".

05.05.2023

Wydana została gra "Cyberpunks 2 - The Next Generation"

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Nowy sprzęt spod znaku... (32) »
scsi.device (7) 
Ktokolwiek widział - "... (110) »
Sonnet Crescendo 7200 ... (1012) »
Chętni na zakup TRAFO ... (6) 
Jump! (Amiga Yoomp) (2056) »
Quite OK Audio (62) »
Monitor 1084s trafopow... (7) 
BOOM!PARTY 2025 (C64 &... (51) »
Zaproszenie na Polish ... (16) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Moja CDTV

dodane przez: bombermax

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem