zamieścił: mailman
Dennis van Weeren od prawie roku pracuje nad projektem miniaturowej Amigi, którą nazwał Minimig. Za główny cel swojej pracy postawił sobie implementację układów specjalizowanych Amigi w FPGA (ang. Field Programmable Gate Array), aby na jej bazie stworzyć odpowiednik Amigi 500 OCS z 4 MB pamięci. Za stację dysków ma posłużyć czytnik kart pamięci, na których przechowywane będą obrazy dysków. Jego projekt aktualnie oparty jest na układzie FPGA Spartan-3. Dennis pomyślnie zaimplementował układy OCS Agnus, Paula, OCS Denise oraz CIA. Na ten moment brakuje jedynie obsługi dźwięku oraz klawiatury. Pozostała część z powodzeniem już funkcjonuje i nadaje się do użytku. Autorowi udało się bez problemów uruchomić Workbencha oraz grę New Year Lemmings, choć przy tym ostatnim nie obyło się bez drobnych błędów związanych z copperem oraz kontrolerem dysku. Więcej informacji oraz zdjęcia znajdziemy w wątku na forum Amiga.org (zdjęcia: 1, 2, 3, 4). Z jego lektury wynika, że to nie jest jedyny projekt stworzenia odpowiednika Amigi bazującego na FPGA.
zamieścił: mailman
AmiPodderRobert Williams przygotował nową wersję programu AmiPodder. Po pojawieniu się szóstej wersji iTunes oraz nowych możliwości iPodów, wiele strumieni podcast oprócz dźwięku przenosi także obraz. Najnowsza wersja AmiPoddera potrafi je rozpoznać i umożliwia ich odtworzenie przy pomocy dowolnie wybranego odtwarzacza (autor testował pod MPlayerem i Froggerem). Jeżeli jesteśmy posiadaczami przenośnych urządzeń umożliwiających odtwarzanie plików wideo, AmiPodder również potrafi zsynchronizować się z tymi filmami. Oczywiście wszystkie opcje dotyczące wyświetlania filmów można w najnowszej wersji AmiPoddera wyłączyć. Oprócz tego całkiem nowego elementu, AmiPodder oferuje mnóstwo innych drobnych usprawnień i poprawek. Archiwum z programem można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Niejaki Tim na forum Amiga Information Center pracuje nad urządzeniem, które w połączeniu z kartami pamięci flash ma za zadanie zastąpić stację dyskietek. Całość przypomina czytnik kart pamięci, na których będzie można gromadzić obrazy dysków w formacie ADF. Zadaniem interfejsu wraz ze stosownym oprogramowaniem będzie odpowiednie wczytanie obrazu, konwersja ścieżek do formatu MFM, a następnie uruchomienie lub dostęp poprzez urządzenie DFx:. Projekt zakłada wyłącznie odczyt danych, bez możliwości zapisu. Więcej informacji można znaleźć także na forum Amiga.org. Kilka zdjęć można także obejrzeć tutaj, tutaj i tutaj.
zamieścił: mailman
Oprócz zalewu SDL-owych gier, których codziennie przybywa po kilka tytułów na OS4 Depot i Aminet, pojawiły się nowe wersje programów:

zamieścił: mailman
AmigaAMPThomas Wenzel przygotował zewnętrzny dekoder dźwięku podpinany pod AmigaAMP-a. Został on skompilowany pod procesor 68060, lecz stworzony głównie z myślą o użytkownikach emulatorów Amigi, którzy korzystają z tego programu. W porównaniu z wbudowaną w program biblioteką mpega, dekoder sprawia, że na procesorach 68k można korzystać z equalizera, a elementy graficzne wyświetlane są płynniej i dokładniej. Dekoder można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Karoly Balogh dla systemu MorphOS przygotował nową wersję kompilatora Free Pascal. Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji obejmują m.in. obsługę biblioteki datatypes, środowiska OpenGL/TinyGL (nie do końca skończone). Ponadto naniesiono sporo poprawek błędów i usprawnień istniejących funkcji zwiększając znacznie stabilność działania programu. Autor zapowiada od wersji 2.0.4 obsługę MUI, nad którą aktualnie pracuje. Pierwsze efekty można zobaczyć na obrazkach (1, 2, 3).
zamieścił: mailman
Mike Steed przygotował nową wersję Flash Playera. Program obsługuje format Macromedia Flash w wersjach 1, 2 oraz 3 (niepełna obsługa wersji wyższych) a dźwięk odtwarzany jest przez AHI (posiada wbudowany dekoder plików MP3). W stosunku do wersji poprzedniej autor poprawił wiele błędów, dodał nowe menu ustawień, popracował także nad prędkością działania. Niestety na obecną chwilę program nadal nie posiada możliwości integracji z przeglądarką. Archiwum z wersją dla AmigaOS 3.x pobrać można z Aminetu.
zamieścił: mailman
Dostępna jest nowa wersja AfA OS, czyli pakietu dającego możliwość kompilacji AROS-owych kodów źródłowych pod AmigaOS. Z 57 do 119 wzrosła liczba funkcji execa, które zostały zastąpione ich AROS-owymi odpowiednikami. Dodatkowo Georg Steger dołączył program do zarządzania czcionkami pozwalający generować pliki .otag i .font niezbędne przy czcionkach TrueType. Dostępna jest także możliwość nakładania antialiasingu na czcionki.
zamieścił: mailman
Shim - prosta przeglądarka do obrazków oparta na bibliotece SDL z możliwością tworzenia pokazu slideshow doczekała się wersji 1.0.1. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Nic Andrews przygotował pierwszą wersję alpha klienta IRC stworzonego specjalnie dla AROS-a. Jak wygląda program możemy zobaczyć na tych obrazkach, a archiwum z programem można pobrać stąd.
zamieścił: 
Tytułowy OSinfo to nowy portal internetowy poświęcony różnym systemom operacyjnym, ale z naciskiem na systemy alternatywne i niszowe. Warto podkreślić, że również amigowe systemy zostały zauważone przez redaktorów portalu. OSinfo jest czytelny także na naszych wspaniałych przeglądarkach. Warto zajrzeć i przekonać się, że nie tylko amigowcy potrafią być alternatywni. Dodać można jeszcze, że poczynione zostały pierwsze kroki na drodze do nawiązania współpracy między PPA i OSinfo.

zamieścił: mailman
W lipcu informowaliśmy o trwających pracach nad przepisaniem programu muzycznego Protracker dla systemu AmigaOS 4.0. Zaprezentowana na AmiGBG 2005 pierwsza wersja beta trafiła na krążek rozprowadzany podczas imprezy. Po kilku miesiącach na OS4 Depot umieszczono nowszą wersję 2.3d (beta 2). Per Johansson, Timm Müller oraz Ronald Hof zapewniają, że program jest już w zasadzie użyteczny, choć nadal nie wszystkie funkcje zostały zaimplementowane. Program pracuje zarówno w okienku jak i na pełnym ekranie. Nie trzeba chyba wspominać, że korzysta z AHI. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Pojawiła się nowa wersja klasy MUI TextEditor. Jens Langner wprowadził jedną poprawkę. Archiwum, które zawiera wersję dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0 oraz MorphOS-a można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Michael Christoph przygotował myApacheStarter - narzędzie, które umożliwia rozpoczynanie i zakończenie pracy serwera Apache pod systemem AmigaOS 4.0. Dodatkowo otrzymujemy także GUI stworzone w ReAction pozwalające ustawić niektóre z parametrów serwera i startera. Program współpracuje z AmiDock i jest dostępny w wersji angielskiej i niemieckiej. Można go pobrać ze strony autora po wcześniejszym wypełnieniu formularza.
zamieścił: mailman
Alinea Computer przygotowało kilka nowych wersji swoich programów. AmiPhoto zostało uaktualnione do wersji 1.1. Zmiany obejmują głównie możliwość dokonywania zmian w komentarzach EXIF, obsługę AppIcon, AppWindow i współpracę z AmiDock, podwójne buforowanie głównego okna. Nowa wersja przeznaczona jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Rejestracji można dokonać tutaj. Z kolei program ANotice 2, na prośby klientów, został wydany na płycie CD. Zamówienia można składać w sklepie internetowym. Koszt - 9,95 euro. Na koniec warto wspomnieć o świątecznej promocji na niektóre produkty dostępne w sklepie Alinea Computers.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

05.05.2001

24 lata temu została wydana amigowa wersja gry "Shogo: Mobile Armor Division".

05.05.2023

Wydana została gra "Cyberpunks 2 - The Next Generation"

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Nowy sprzęt spod znaku... (32) »
scsi.device (7) 
Ktokolwiek widział - "... (110) »
Sonnet Crescendo 7200 ... (1012) »
Chętni na zakup TRAFO ... (6) 
Jump! (Amiga Yoomp) (2056) »
Quite OK Audio (62) »
Monitor 1084s trafopow... (7) 
BOOM!PARTY 2025 (C64 &... (51) »
Zaproszenie na Polish ... (16) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Rama z płytą A4000T

dodane przez: Deftronic/...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem