zamieścił: mailman
Jak czytamy na forum AmigaWorld.net, niejaki Geri przygotował linuksowy kernel 2.6.12.6 dla AmigaOne, który posiada w pełni działające DMA. Autor zwraca uwagę, że jest to wersja testowa, która nadal w niektórych momentach potrafi nie działać do końca tak jak powinna. Kernel przygotowany został na AmigaOne G4 XE (z poprawką) i wbudowanym kontrolerem IDE i kartą sieciową (bez kontrolera Si680). Więcej informacji na temat samego kernela oraz sposobu jego instalacji znaleźć można w wątku na forum. Kernel można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Język programowania Lua dostępny jest dla AmigaOS 4.0, dla MorphOS-a, a od dzisiaj także dla Amig klasycznych. Port autorstwa Matthiasa Rustlera znajdziemy na Aminecie. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
zamieścił: mailman
Martin Blom, po serii czterech tzw. Release Candidate, przygotował finalną wersję AHI 6.0. Wraz z najnowszą wersją wystartowała także odmieniona strona projektu. Znajdziemy na niej archiwa z wersją AHI dla 68k, AmigaOS 4.0, MorphOS-a, AROS-a i Amithlona.
zamieścił: mailman
W odpowiedzi na prośby użytkowników tabletów firmy Wacom, Chris Hodges zdecydował się podjąć wyzwanie i dodać obsługę tych urządzeń przez stos USB Poseidon. Wsparty tematem na MorphZone Chris poinformował w dniu dzisiejszym, że klasa HID obsługuje już ponad 40 takich tabletów. Dotychczas przetestowano tylko jeden z nich (Graphire 2 4x5), a osoby posiadające wymienione rodzaje tabletów i skłonne do przetestowania ich działania pod Amigą klasyczną lub/i Pegasosem proszone są o kontakt mailowy z autorem.
zamieścił: mailman
Rosjanin o pseudonimie kas1e pracuje nad dosyć rewolucyjnym pomysłem na stworzenie wysokiej jakości engine'u, na bazie którego zostanie stworzony dowolny, w domyśle scenowy, magazyn dyskowy. Engine z założenia ma pracować na procesorach 68k, pod dowolnym systemem operacyjnym (AmigaOS 3.x/AmigaOS 4.0/MorphOS) wraz z Warp3D. Autor obecnie poszukuje chętnych do współpracy grafików. Więcej informacji można znaleźć w krótkiej "inwitce", którą można pobrać z Aminetu.
zamieścił: mailman
Matthias Munch przeprowadził serię testów porównujących współpracujące z Pegasosem karty graficzne oraz Pegasosa z komputerem iMac. Wyniki opublikował w postaci wykresów z krótkim komentarzem:
  • Test 1 - Heretic 2 na Pegasosie I G3/600 MHz w konfiguracji z różnymi kartami graficznymi,
  • Test 2 - Quake 2 na Pegasosie I G3/600 MHz w konfiguracji z różnymi kartami graficznymi,
  • Test 3 - Heretic 2 na Pegasosie I G3/600 w konfiguracji z różnymi kartami graficznymi kontra iMac G4/1 GHz,
  • Test 4 - Quake 2 na Pegasosie II G4/1 GHz w konfiguracji z różnymi kartami graficznymi kontra iMac G5/2 GHz.

zamieścił: mailman
James Carroll przygotował nowe wersje rozwijanych przez siebie programów: WookieChat oraz RockBEAT. Z tego pierwszego ucieszą się nie tylko użytkownicy systemu AmigaOS 4.0. Autor postanowił kontynuować zaprzestany rozwój wersji dla AmigaOS 3.x i tym samym najnowsza wersja 1.9.1 oprócz poprawek błędów i drobnych usprawnień zaimplementowanych w wersji dla AmigaOS 4.0 dostępna jest również dla Amig klasycznych. Archiwum z programem można pobrać stąd. Co się zaś tyczy programu RockBEAT, James Carroll dodał dwie funkcje, o które najczęściej domagali się użytkownicy: dioda pozycjonowania jest podświetlona w momencie odtwarzania i przesuwa się automatycznie, a także można przełączać się między zestawami perkusji (ostatni z nich jest zapamiętywany). Archiwum z programem można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Rafał Zabdyr przygotował dla systemu MorphOS nową wersję GUI do MPlayera o nazwie TDmplayerGUI. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
O Księdze Pegasosa informowaliśmy na początku października. Autor francuskojęzycznego dokumentu poszukiwał wówczas tłumaczy, którzy stworzyliby odpowiednie wersje językowe tego źródła informacji o Pegasosie i działających na nim systemach operacyjnych. Głównie spodziewał się wersji angielskiej i/lub niemieckiej. Po sześciu tygodniach ta pierwsza jest już gotowa i można ją pobrać stąd. Nadal trwają prace nad kolejnymi tłumaczeniami, wśród których znajduje się również wersja polska.
zamieścił: mailman
Chris Young przygotował nową wersję programu Wet - narzędzia do wyświetlania informacji o pogodzie. Mogą z niej już korzystać osoby korzystające z serwerów proxy, z którymi program miał pewne problemy. Ponadto autor znacznie poprawił prędkość uaktualniania informacji, usunął kilka błędów i zaimplementował wstępną współpracę z AmiDock. Archiwum można pobrać z Aminetu lub z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
Achim Stegemann, autor programu Digital Almanac, na początku tego roku poinformował o całkowitym zawieszeniu rozwoju i rejestracji programu. Ponadto, dwa miesiące później uwolnił źródła, których kompilacji w wersji dla MorphOS-a podjął się Ilkka Lehtoranta. Jak czytamy, autor szykuje jeszcze jedną niespodziankę. Już wkrótce, prawdopodobnie w grudniu, na Aminecie zostanie umieszczony obraz ISO płyty zawierający pełną wersję programu Digital Almanac III 5.5.
zamieścił: mailman
BatDefenseO nowej grze zręcznościowej, nad którą pracuje Markus Pohlmann informowaliśmy we wrześniu. W międzyczasie BatDefense doczekało się kolejnych trzech wersji, z których ta oznaczona jako 0.4.3 jest dostępna do pobrania. Autor usunął błąd związany z problemami pod systemem CyberGraphics. Pełne archiwa można pobrać stąd, a sam plik wykonywalny stąd.
zamieścił: mailman
Sante Nocciolino przygotował wersję 2.95a łatki SystemPatch. Wbrew zapowiedziom autor nadal rozwija swój program i dodaje nowe możliwości, których lista jest dosyć spora. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Ostatnimi czasy nie było zbyt wielu informacji na temat rozwoju AROS-a. Bynajmniej nie oznacza to, że prace zostały porzucone lub wstrzymane. Wprost przeciwnie. Deweloperzy pracowali bardzo intensywnie głównie nad odkrywaniem i poprawką zauważonych błędów. Dodano także kilka nowych elementów. W raporcie opublikowanym na głównej stronie projektu Paolo Besser informuje o AROS-ie działającym na iMacu, pod kontrolą Fedora Core 4 oraz nowym projekcie Michała Schulza. Ponadto znajdziemy także informacje, o których już informowaliśmy, a mianowicie o AfA OS oraz o ukończonym przez Pavela Fedina bounty dotyczącym wstecznego przeportowania MorphOS-owych komend shella.
zamieścił: mailman
Po serii cross-kompilatorów GCC 3.4.4 i GCC 4.0.1 dla Linuksa (i585) i Cygwina (i686) pozwalających na generowanie binarek dla systemu AmigaOS 3.x i AmigaOS 4.0 (informowaliśmy tutaj i tutaj), Jocke "Zerohero" Birging przygotował podobny zestaw dający pliki wynikowe dla AROS-a. Archiwa dostępne są w osobnych wersjach dla Linuksa (i585), Cygwina (i686). Ponadto cross-kompilatory AmigaOS 4.0 zostały uaktualnione do wersji 4.0.2.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Jump! (Amiga Yoomp) (2060) »
Doom4Vanilla (10) 
scsi.device (8) 
W jaką amigową grę gra... (2503) »
68030TK V2 (16) 
Quite OK Audio (65) »
Chętni na zakup TRAFO ... (7) 
Nowy sprzęt spod znaku... (33) »
Ktokolwiek widział - "... (114) »
Sonnet Crescendo 7200 ... (1012) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Commodore CDTV

dodane przez: Vegeto

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem