zamieścił: mailman
Rafał Kaczmarczyk przygotował nową wersję XBaze. Archiwum z programem znajdziemy na stronie programu.
zamieścił: mailman
Na stronie Genesi znajdziemy prezentację charakteryzującą Pegasosa jako Open PowerPC Platform. Prezentacja daje również wyobrażenie strategii jaką podąża Genesi. Z wypowiedzi Billa Bucka na forum MorphZone wynika, że nie ma powodów, aby obawiać się o przyszłość MorphOS-a.
zamieścił: mailman
Wiadomość nadesłał: 'Jacek Piszczek'

Po wielu długich... ekhm... godzinach powstał TranspoClock 1.03, a w chwilę później 1.04. Zmiany to jak zwykle drobne poprawki oraz całkiem nowy "Memory usage bar" pokazujący ilość zużytej pamięci. Binarkę można zassać stąd.
zamieścił: SirLEO
W dziale Sprzęt zamieściliśmy opis dotyczący podłączenia DSLa.
zamieścił: SirLEO
HellChess to multiplatformowa gra w szachy, która od wczoraj jest także dostępna dla AmigaOS. Grę charakteryzuje wysoki poziom inteligencji gracza komputerowego, a także możliwość gry przez sieć poprzez bezpośrednie połączenie lub HellHound Masterserver.
Jak wygląda gra możemy przekonać się oglądając zrzuty ekranu. Gra pracuje zarówno na kościach ECS/AGA jak i na karcie graficznej. Wersja PPC wkrótce.
Pełną wersję gry możemy pobrać bezpośrednio stąd (~9 MB).
zamieścił: 
Sven Luther przygotował nowe jądro Linuksa w wersji 2.6.7 dla komputerów Pegasos II. Ważną innowacją jest sterownik do wbudowanego w chipset Marvella gigabitowego portu Ethernet, który do tej pory jedynie ładnie wyglądał w specyfikacjach. Co prawda do pełni szczęścia potrzebna jeszcze będzie aktualizacja Open Firmware aby prawidłowo ustawiało adres MAC portu, ale niecierpliwi mogą to zrobić ręcznie poleceniem ifconfig i interfejsu używać. Teraz pozostaje tylko poczekać na sterownik Gigabit Ethernet dla MorphOS-a... A źródła i gotowy plik binarny kernela można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Andreas Kleinert, o którego zakończonej współpracy z Amigą informowaliśmy jakiś czas temu, wypuścił kolejne darmowe klucze do swoich programów. Ze strony Andresa możemy pobrać klucze do SViewIV, SView5, akDatatypes, PNG-Box, JPEG-Box, akMPEG, DRAFU.
zamieścił: mailman
Tales of TamarPojawiła się nowa wersja Tales of Tamar. Począwszy od tej wersji gra działa także na AmigaOS4 i komputerze AmigaOne. Archiwum z najnowszą wersją można pobrać stąd (~ 9 MB).
zamieścił: mailman
Na stronach Drobe Launchpad pojawił się artykuł przyrównujący system operacyjny AmigaOS do RISC OS. Autor tekstu, Chris Williams, stara się pokazać ile łączy, a ile dzieli te dwa systemy.
zamieścił: mailman
Elwood przygotował kolejny artykuł dla IntuitionBase. Tym razem możemy przeczytać o tym jak bezpiecznie modyfikować ustawienia Kickstartu, a także w jaki sposób modyfikować jego zawartość.
zamieścił: 
Michael Grunditz przeportował Sambę 3.0.4 na MorphOS-a. Wersję alpha można ściągnąć stąd.
zamieścił: mailman
Na GFXZone przybyły nowe kolekcje zbiorów grafik scenowych wystawionych na zeszłorocznym party Buenzli oraz tegorocznym Krangparty 10.
zamieścił: mailman
Alan Buxey, jeden z betatesterów systemu OS4, przygotował krótki przewodnik pokazujący co należy zrobić, aby uruchomić Sambę na natywnym stosie TCP/IP Roadshow.
zamieścił: mailman
Na stronie Pegasos.org możemy przeczytać artykuł poświęcony instalacji i ogólnym wrażeniom z użytkowania obudowy Antec Aria Cube mATX, która znalazła swoje zastosowanie u użytkownika Pegasosa.
zamieścił: mailman
Christian Rosentreter nie spoczywa na laurach. Przeportował dla MorphOS-a pakiet narzędzi o nazwie MKVtoolnix służący do tworzenia i edycji plików w formacie Matroska (.mkv). Przy jego pomocy możliwe staje się również wyciągnięcie danych z plików Matroska i złożenie ich w plik AVI, a także stworzenie z plików w formacie AVI czy Ogg plików Matroska.
Aktualnie pakiet obsługuje:
- pliki AVI w formacie MPEG4 (video) i MP3, AC3 lub PCM (audio)
- zewnętrzne pliki AC3, MP3, WAV, DTS i AAC/MP4
- pliki Ogg/OGM wraz z Vorbis audio
- napisy Subtitle Ripper
- pliki SSA/ASS
- pliki Matroska
- pliki RealMedia (RealAudio i RealVideo)

Matroska to multisystemowy, nieopatentowany format plików audio-wideo z ogólnie dostępnym kodem źródłowym. Nie jest kodekiem, lecz formatem zbiorczym (jak OGM), do którego można "wkładać" ścieżkę (lub ścieżki) wideo + ścieżkę (lub ścieżki) audio + napisy. Matroska jest formatem bardziej zwartym. Zapewnia wyższą niż np. w przypadku OGM jakość przy tej samej objętości pliku. Dzięki nowej, elastycznej strukturze plików zwanej EBML (Extensible Binary Meta Language), znanej też jako "Binary XML", pliki Matroska mają albo lepszą jakość albo są bardziej zwarte niż OGM. Matroska może w bardziej wydajny sposób przechować dokładnie taką samą zawartość audio-wideo, co OGM, co w wyniku daje mniejszą objętość pliku. Ma te same możliwości, co OGM, a nawet go przewyższa, oszczędzając (w przybliżeniu) 4MB miejsca na każde 700MB informacji. Więcej informacji znajdziemy na oficjalnej stronie Matroski.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Quite OK Audio (96) »
Monitor 1084s trafopow... (13) 
Astro Blox Revisited i... (4) 
Cebit 1994 - Amiga (27) 
Jump! (Amiga Yoomp) (2079) »
Płyta do Amigi 500+ z ... (15) 
HDMI Switch - automaty... (36) »
BOOM!PARTY 2025 (C64 &... (54) »
Ktokolwiek widział - "... (148) »
W jaką amigową grę gra... (2504) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Prawie jak reklama ;)

dodane przez: Tom Rain

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem