zamieścił: mailman
Ross Vumbaca przygotował dla AmigaOS 4.x nową wersję sterownika AHI do obsługi kart dźwiękowych zbudowanych na bazie układu Ensoniq ES1370 oraz wszystkich kart Creative Labs PCI, które nie są zbudowane na bazie układu emu10k1 i jego odmianach (np. SB Live!). Obsługiwane karty znane są pod nazwami: Sound Blaster AudioPCI97, Sound Blaster PCI, Sound Blaster Vibra, Sound Blaster 128, Sound Blaster 64(V) lub zwyczajowym określeniem dla tanich kart dźwiękowych - SB128. Najnowsza wersja wprowadza obsługę nowego systemu zarządzania pamięcią. Archiwum do pobrania z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
Paolo Besser przygotował nową wersję dystrybucji Icaros Desktop. Zostały zaktualizowane komponenty systemowe (zwłaszcza w zakresie obsługi 3D), usprawniono integrację Amiga Forever z AROS-em, dodano możliwość uruchamiania Janus-UAE w tle podczas wczytywania systemu. Dokonano ponownej kompilacji niektórych programów wchodzących w skład pakietu, a także dodano ulepszoną wersję sterowników dla kart graficznych Radeon (nadal jednak bez sprzętowej akceleracji 3D). Pełen wykaz zmian oraz archiwum znaleźć można na oficjalnej stronie dystrybucji.
zamieścił: mailman
Ponad miesiąc po premierze dla AmigaOS 4.x i MorphOS-a pojawiła się nowa wersja ScummVM dla AmigaOS 3.x. Należy zaliczyć ją do tzw. uaktualnień poprawkowych, gdyż znajdziemy w niej więcej usprawnień niż nowości. Poprawiono błąd uniemożliwiający ukończenie gry "Discworld" oraz błędy, które mogły powodować zawieszenia w grach "Inherit The Earth" oraz "I Have No Mouth and I Must Scream". Dodatkowo interpreter SCI potrafi już rozpoznawać niektóre gry Sierry w wersjach dla Macintosha. Archiwum z wersją skompilowaną dla procesora 68060 do pobrania z Aminetu.
zamieścił: mailman
Colin Wenzel przygotował dla AmigaOS 4.x nową wersję programu Snoopy, czyli monitora systemowego, zbliżonego w działaniu do SnoopDosa. Autor dostosował program do zmian wprowadzonych w nadchodzącym trzecim uaktualnieniu AmigaOS 4.1.
zamieścił: mailman
iBatch to narzędzie pozwalające na szybkie i sprawne operacje na plikach graficznych, które wykonywane są w masowych ilościach. Program pozwala na konwersję między formatami JPG, PNG, BMP, IFF-ILBM, zmianę nazwy (w tym numerowanie), zmianę rozmiarów oraz obracanie. Wersja oznaczona jako 1.3 wprowadza wykorzystanie "jhead-capsule" - wtyczki, która kopiuje nagłówek EXIF z oryginalnego pliku do jego konwertowanej wersji. Archiwum do pobrania ze strony autora.
zamieścił: mailman
Pavel Fedin podjął się wykonania bounty, którego celem stworzenie jest komponentu ACPI (z ang. Advanced Configuration and Power Interface) będącego częścią systemu AROS. Zadanie obejmuje możliwość zidentyfikowania dostępności ACPI w komputerze oraz przekazanie niezbędnych danych do odpowiednich tablic systemowych i rejestrów, odpowiednio konfigurując AROS-a i udostępniając narzędzia pozwalające na wyświetlenie tych informacji. ACPI odpowiedzialne jest za zarządzanie energią, lecz warunki bounty nie przewidują wykonania obsługi tego elementu. Bounty zostało zainicjowane ponad sześć lat temu. Obecnie w puli do zgarnięcia znajduje się kwota 770 dolarów.

Źródło: amiga-news.de
zamieścił: mailman
Krzysztof Smiechowicz przygotował dla systemu AROS port gry MegaGlest. Jest to strategia czasu rzeczywistego oparta na grze Glest. Projekt ma na celu ulepszenie pierwotnej wersji tego tytułu. Naprawiono zarówno błędy, jak i dodano wiele nowości. W Megaglest mamy do wyboru dwie rasy: technologiczną (wojownicy, mechanika) oraz magiczną (magowie, przyzwane stworzenia). Celem jest oczywiście odpowiednie rozplanowanie swojej strategii tak, aby pokonać przeciwnika. Minimalne wymagania gry to 512 MB pamięci, karta graficzna ze sprzętową akceleracją 3D z 256 MB pamięci, mesa.library V18 lub nowsza, arosc.library. Ograniczenia portu obejmują m. in. brak możliwości hostowania rozgrywek sieciowych (choć można się do nich przyłączyć), brak automatycznego wyszukiwania rozgrywek sieciowych (trzeba znać IP i port serwera, z którą chcemy się połączyć), brak możliwości automatycznego pobierania MOD-ów (trzeba to robić ręcznie lub przez wersję gry z systemu Windows lub Linux). Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Dla AmigaOS 4.x oraz MorphOS-a dostępna jest nowa wersja gry Word Me Up XXL. W wersji 1.4 wiele elementów graficznych zostało narysowanych od nowa oraz poprawiono wykrywanie kolizji. Dostępna jest także wersja demonstracyjna aktualnej odsłony gry, która pozwala zagrać w cztery z sześćdziesięciu dostępnych w grze etapów. Uaktualnienie jest dostępne za darmo dla zarejestrowanych użytkowników.
zamieścił: mailman
Na początku sierpnia DaSixk przygotował dla systemu MorphOS port programu do wypalania płyt CD/DVD autorstwa Tomasza Wiszkowskiego - FryingPan. Kompilacja opierała się na źródłach wersji 1.3.2 dostępnych w repozytorium kodów źródłowych Google. Usunięto z niej ograniczenie wersji demonstracyjnej. Na bazie wprowadzonych przez niego zmian, Thomas Steffen przygotował kompilację dla AmigaOS 3.x, która wnosi dokładnie te same zmiany. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Leif Salomonsson przygotował dla systemu MorphOS nową wersję kompilacji Filesysboxa, dzięki której realizowana jest obsługa systemu plików NTFS. Wyróżnia ją głównie posprzątanie kodu oraz drobne usprawnienia. Do archiwum dołączony został również pełny kod źródłowy. Archiwum do pobrania z stąd.
zamieścił: mailman
Na forum portalu Amiga Future pojawiły się cztery wcześniej niepublikowane zdjęcia płyty głównej Nemo, która znajdzie zastosowanie w komputerze AmigaOne X1000. Z dodatkowej informacji zamieszczonej na portalu amiga-news.de wynika, że zdjęcia wykonano w pomieszczeniach firmy Varisys.

Uaktualnienie (25.08.2011):
Na profilu Facebook dostępnych jest kilka nowych zdjęć.
zamieścił: mailman
Piotr "PopoCop" Szymański przygotował recenzję gry The Rocky Horror show. Tekst powstał w oparciu o wersję przeznaczoną dla komputera ZX Spectrum.
zamieścił: mailman
Nikos Tomatsidis przygotował pierwszą aktualizację dystrybucji AROS-a skompilowanej specjalnie dla netbooka ACER Aspire One. Dystrybucja powinna również działać na innym sprzęcie, lecz nie było to testowane. Aktualizacja wnosi dodatkowe dwie gry: "Rise of the triad" oraz "XRick" (z obsługą joysticka). Ponadto nowe wersje plików konfiguracyjnych programów (m. in. DOpusa) oraz uaktualnienie plików systemowych. Archiwum do pobrania z AROS-Archives. Uaktualnienie wymaga zainstalowanej w systemie dystrybucji w wersji 1.0.
zamieścił: mailman
Thomas Wenzel przygotował nową wersję programu AmigaAMP przeznaczoną wyłącznie dla AmigaOS 4.x. Wprowadzone zmiany dotyczą m. in. implementacji nowej wersji edytora ustawień (autorstwa Daniela Jedlicka), obsługi AsyncIO dla procedur odczytu libsndfile. Ponadto mamy kilka drobnych usprawnień i poprawek. Szczegóły i archiwa jak zwykle na stronie autora.
zamieścił: mailman
W maju informowaliśmy o będącym fazie betatestów sterowniku układu dźwiękowego SM502, bez którego Sam460 pod AmigaOS 4.x jest niema. Po ponad dwóch miesiącach sterownik został upubliczniony i można go pobrać z OS4 Depot. Jest to jego pierwsza wersja i należy liczyć się z pewnymi ograniczeniami, takimi jak brak możliwości nagrywania dźwięku, czy też brak współpracy ze sterownikiem SATA w trybie DMA.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

25.07.2007

Dennis van Weeren postanawia udostępnić publicznie dokumentację projektu Minimig.

25.07.2008

Michał Schulz ukończył prace nad portem systemu AROS dla komputera Sam440EP.

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Master of Minefields -... (57) »
Amiga Work Station (2) 
Problem z wieloma kick... (44) »
Ciekawe kanały youtube... (542) »
Ktokolwiek widział - "... (195) »
RetroArch AmigaOS (34) »
Chukstick - mój analog... (40) »
AMIJOY - DB9 i USB joy... (104) »
BOOM!PARTY 2025 (C64 &... (153) »
UAE dla Androida (15)... (10) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem