zamieścił: mailman
Pojawiła się nowa wersja kompilatora języka E - ECX. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman, nadesłał: Torn
AmayaKilkanaście dni temu informowaliśmy o udanej próbie przeportowania dla AmigaOS 4.0 przeglądarki internetowej Amaya. Wówczas wersja nie była ogólnodostępna, a autor udostępnił jedynie obrazek. Wraz z pojawieniem się portu X11, autor zdecydował się także na jej udostępnienie. Amaya obsługuje HTTP 1.1, HTML, XHTML, CSS, MathML, SVG (Scalable Vector Graphics). Umieszczona na OS4 Depot nadal nie posiada zaimplementowanej obsługi sieci.
zamieścił: mailman
Edgar Schwan udostępnił wersję prelease środowiska X Window System 11 (znany także jako X11) dla AmigaOS 4.0 (o pracach nad którym informowaliśmy kilkanaście dni temu). W archiwum znajduje się X-server X11R6.3 (na razie jeszcze działający pod 68k), ponad 70 różnych przykładowych natywnych aplikacji (klientów) wykorzystujących jego możliwości, trzy gry (Xgalaga, Xmahjong oraz karcianka Forty Thieves) i inne. Archiwum można pobrać z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
Thilo Köhler przygotował nową wersję strzelaniny Blackshoot. Jest to produkcja sprzed dwóch lat, w której autor poprawił kilka drobnych błędów. Od kilku miesięcy trwają prace nad wersję Deluxe tej gry. Archiwum można pobrać stąd. Wymagania to AmigaOS 3.x, procesor 040, karta graficzna i AHI 5.x.
zamieścił: mailman
Dostępna jest nowa wersja biblioteki codesets. Wnosi ona trochę poprawek, głównie w zakresie API, a także nową funkcję automatycznego wykrywania kodowania cyrylicznego. Archiwum z najnowszą wersją można pobrać z Aminetu lub ze strony projektu. Wewnątrz, jak zwykle, wersje dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0 i MorphOS-a.
zamieścił: mailman
Bernd Roesch, autor projektu AfaOS, pracuje nad przeportowaniem dla AmigaOS 3.x AROS-owego odpowiednika MUI, czyli Zune. Niestety te dwa graficzne interfejsy użytkownika nie mogą pracować równolegle w systemie w związku z czym powstał ZunePromoter (w archiwum), który pozwala określić co będzie korzystać z Zune zamiast z MUI. Autor przetestował kilka programów. Odbyło się to z różnym skutkiem, lecz dwa liczące się programy pocztowe, SimpleMail oraz YAM, działały bez problemów. Autor poszukuje osób zainteresowanych dostosowaniem klas MUI do Zune. Archiwum z pierwszą, eksperymentalną wersją Zune dla AmigaOS 3.x można pobrać stąd.
zamieścił: grxmrx
MOSNet, natywny stos TCP/IP na MorphOS-a jest już dostępny w wersji 1.1. Do róznic w porównaniu z poprzedną wersją autor (Pavel Fedin) zalicza przyspieszenie działania stosu oraz dokumentację w formacie AmigaGuide.

Archiwum można pobrać ze strony projektu.
zamieścił: mailman, nadesłał: AmiChris
AmiChris przygotował dla MorphOS-a port gry ISO-Angband. Angband to bazowana na "Morii" gra RPG typu rogue-like. O ile normalne wersje Angband działają w trybie ASCII (obrazek) lub w pseudo grafice (obrazek), tak ta wersja wnosi coś nowego - grafikę w rzucie izometrycznym (obrazek). Archiwum z portem można pobrać ze strony autora, a konkretnie stąd.
zamieścił: mailman
Spot przygotował dla AmigaOS 4.0 port gry X-Moto. Zadaniem gracza jest pokonanie danego etapu w jak najkrótszym czasie. Dokonać tego należy prowadząc motocykl crossowy. Ciekawym wyzwaniem może być zmierzenie się z innymi graczami i nadsyłanie swoich najlepszych rekordów do ogólnoświatowego rankingu. Archiwum z pierwszą wersją beta portu można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Na stronie AmigaSpeed, która zawiera zestawienia testów porównawczych różnych amigowych konfiguracji sprzętowych, zaktualizowano sekcję z prędkościami kart PowerPC wzbogacając ją o osiągi G3 i G4 (w tym także G4 7448 1,7 GHz)
zamieścił: mailman
Pojawienie się portu TiMidity dla AmigaOS 4.0 spotkało się z dużym zainteresowaniem użytkowników, a to z kolei zmobilizowało autora do dalszej nad nim pracy. Pojawiła się nowa wersja tego narzędzia, w której autor popracował nad GUI. Poprzednio zawierało ono tylko kilka podstawowych funkcji obsługi programu, lecz teraz oferuje już możliwość uzyskania ich prawie wszystkich. Autor usunął także okienko, w którym pojawiały się komunikaty, zastępując je specjalnym polem tekstowym w obrębie GUI. Archiwum (tylko z głównym programem - do działania niezbędne są także inne pliki (więcej informacji)) można pobrać stąd.
zamieścił: grxmrx, nadesłał: R-Tea
AmiGG!Zgodnie z planem zamykamy konkurs na nowe logo i grafiki dla komunikatora AmiGG. Pierwszym i jedynym jego uczestnikiem okazał się Robert "Phibrizzo" Krajcarz, który uratował honor konkursu, za co organizatorzy są mu wdzięczni. Zwycięską grafikę, która stanie się oficjalnym logo AmiGG można obejrzeć tutaj, a nową ikonkę można pobrać stąd.

Wszystkie nagrody dla zwycięzcy, w postaci programu ScanQuix USB oraz
aliasów na konto www i konto pocztowe w domenie ppa.pl, lecą pocztą tradycyjną oraz elektroniczną.
Gratulujemy.
zamieścił: mailman
Jak to zwykle, na kilka tygodni przed wydaniem kolejnego numeru, redakcja scenowego magazynu dyskowego Jurassic Pack poszukuje chętnych do napisania kilku słów do nowego numeru. Tematyka dowolna, lecz związana z Amigą. Przewidywane wydanie 16. numeru ma się zbiec z party Evoke 2006. Termin nadsyłania artykułów mija 24 lipca. Artykuły należy nadsyłać na adres mailowy.
zamieścił: mailman
Uderz w stół, a nożyce się odezwą - chyba w ten sposób można w przenośni napisać o oświadczeniu zamieszczonym na portalu AmigaWorld.net przez firmę TroikaNG. Czytamy w nim, że wersja 1.4 projektu Amy'05 jest prawie skończona i wkrótce ma pojawić się więcej informacji oraz zdjęć tego sprzętu. Tymczasem firma podała, że udało jej się nabyć prawa do innego projektu na, jak to nazwano, "higher end motherboard". Udostępniono zdjęcia przedstawiające jego fragmenty (1, 2). Jak napisano, firma może zdradzić tylko tyle, gdyż na więcej nie pozwala podpisane NDA. Zdradzono jednak, że specyfikacja, którą poznaliśmy w zeszłym roku, a która dotyczyła serii Amy'05 jest już nieaktualna. Wkrótce ma pojawić się więcej szczegółów.

Uaktualnienie (26.05.2006, 18:25): Wiadomość została zmodyfikowana. Za pierwotną treść, trochę wprowadzającą w błąd, przepraszamy.
zamieścił: mailman
Dla systemu MorphOS przeportowano TDFSB - trójwymiarową przeglądarkę zasobów systemu plików. Program odczytuje zawartość wybranego katalogu, rozpoznaje znajdujące się w nim pliki, a następnie przedstawia je w formie trójwymiarowego świata (np. obrazki z katalogu wyświetlane są na ścianach bloków). Archiwum można pobrać stąd.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Doom4Vanilla (6) 
Nowy sprzęt spod znaku... (18) 
W jaką amigową grę gra... (2502) »
Quite OK Audio (43) »
Zaproszenie na Polish ... (13) 
Ktokolwiek widział - "... (106) »
przesunięty obraz z le... (14) 
Wipeout 2097 (28) 
Szukam Bootblocka wykr... (6) 
Demoscena uznana za dz... (39) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

mini strucelek;)

dodane przez: Tomski

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem