zamieścił: mailman
NetworkGrupa Network zdecydowała się na uwolnienie źródeł swojego dema Synthesis. W archiwum znajduje się 150 MB danych, na które składają się kod źródłowy finalnej wersji dema, źródła niewykorzystanych efektów, pliki z grafiką i muzyką występującą w demie, konwerter plików, kod źródłowy trackera do odtworzenia modułu oraz poprawiona, finalna wersja dema w wersji dla A4000 (nigdy wcześniej nie wydana). Archiwum można pobrać stąd (~ 47 MB).
zamieścił: mailman
Dmitriy Zhivilov przygotował nową wersję emulatora ZX-Live. Zmiany obejmują poprawki zauważonych błędów, optymalizację emulacji portów, zwiększenie rozmiarów GUI oraz całkiem nowy format pliku konfiguracji. Dodano także definiowalne tryby JKeys i KeysJ. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
HAM z grupy Software Failure zamieścił na swojej stronie filmy stanowiące zapis wideo kilku amigowych produkcji. Filmy są w formacie MPEG.
zamieścił: mailman
Tom Duin przygotował nową wersję przeglądarki obrazków SimpleView. Zmian niewiele - jedna poprawka błędów. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman, nadesłał: MaaG^dA
Na mojej stronie domowej udostępniłem zestaw skryptów dla programu make (składowa pakietu GCC) ułatwiających zarządzanie wieloplikowymi projektami. Więcej informacji można znależć w dołączonym pliku readme oraz przeglądając skrypty w katalogu examples. Dodatkowo w archiwum można znaleźć odpowienio przygotowane konfiguracje dla edytorów GoldEd oraz MorphEd. W załączonej wersji skrypty obsługują kompilator GCC dla systemów AmigaOS 3.x oraz MorphOS, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby dodać inne systemy oraz kompilatory...
zamieścił: mailman
Ian Greenway przygotował nową wersję ASp - emulatora ZX Spectrum. Znalazły się w niej zarówno poprawki błędów jak i kilka drobnych, nowych elementów. Najbardziej zauważalna jest poprawka związana z problemami, które pojawiały się przy współpracy z AHI 6 oraz dodanie nowego trybu pracy joysticka, który powinien działać pod AmigaOS 4.0. Ponadto autor wprowadził funkcję "key-stick", której zadanie polega na symulacji ruchów joysticka przez klawisze kierunkowe i prawy ALT. Archiwum można pobrać ze strony autora.
zamieścił: mailman
Christophe Genre przygotował dla systemu MorphOS proste narzędzie do porównywania zawartości dwóch katalogów. Elementy różniące dwa drzewa plików są podświetlane w celu usunięcia lub skopiowania. Program korzysta z MUI. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Richard Drummond pracuje nad nową wersją E-UAE. Wprowadził sporo nowych, interesujących funkcji (obsługa plikopartycji większych niż 2 GB, możliwość zapisywania stanów gry (snapshot)) oraz poprawek (całkowicie przepisano emulację bsdsocket, wiele zmian i poprawek odpowiedzialnych za główne elementy emulacji zaczerpnięto z najnowszej wersji WinUAE, poprawiono przesuwanie ekranów w trybie emulacji P96). Na tę chwilę jest to pierwsza wersja WIP (Work in progress), a w związku z tym autor prosi o wyrozumiałość w przypadku jakichś problemów. Obecnie można pobrać jedynie wersję dla AmigaOS 4.0 (wykorzystującą bibliotekę SDL). Kolejne mają się pojawić za kilka dni.
zamieścił: mailman
James Carroll przygotował nową wersję RockBEAT, czyli aparatu perkusyjnego przeznaczonego dla AmigaOS 4.0. Autor usunął kilka błędów oraz dodał dwa nowe pola umożliwiające wpisanie nazwy utworu oraz opisu. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
FryingPanTomasz Wiszkowski upublicznił nową wersję programu do wypalania płyt CD/DVD FryingPan. Najważniejsze zmiany, które pojawiły się w programie to automatyczne wykrywanie prędkości odczytu i zapisu płyty, poprawne działanie systemu rockridge, właściwe rozpoznawanie zawartości dysku na "niekompatybilnych" napędach, zabezpieczenie przed próbą zapisu zbyt dużej ilości danych (komunikat). Więcej informacji na stronie programu. Archiwum skompilowane dla AmigaOS 3.x można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Martin i Robert Konrad przygotowali nową wersję QuarkTex. Jest to wrapper funkcji Warp3D i StormMESA na OpenGL przeznaczony dla WinUAE. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Na A.D.A po demach z Breakpoint 2006 przyszedł czas na intra: Planet loonies/Looniess, Armpit/RNO i Mikrobi/Moods Plateau.
zamieścił: mailman
James Carroll przygotował nową wersję WookieChat. Poprawiono w niej dosyć poważny błąd związany z fragmentacją pamięci. Ponadto autor zaimplementował kolejne usprawnienia takie jak wyświetlanie liczby osób na kanale na belce tytułowej okna, obsługa nowych trybów sieci ZiRC. W archiwum znajduje się wersja dla systemu AmigaOS 3.x oraz AmigaOS 4.0.
zamieścił: mailman
Po ponad rocznym okresie ciszy została zaktualizowana strona programu Frying Pan. Autor poinformował, że prace nad programem toczą się swoim tokiem i obecnie działa on na AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0, MorphOS-ie i AROS-ie (na tym ostatnim częściowo, z uwagi na brak implementacji obsługi ATAPI w systemie). Zmieniły się również zasady rejestracji programu. Od teraz nie płacimy już osobno za każde urządzenie, z którym współpracuje program, lecz dokonujemy jednorazowej opłaty w kwocie 25 euro (korzystanie wyłącznie z odczytu danych nie wymaga rejestracji). Ponadto autor zmienił adres mailowy. Na koniec, dla spragnionych nowego oprogramowania, autor przygotował narzędzie do kopiowania płyt CD i DVD o nazwie CoFFE. Program nie jest jeszcze ukończony. Dostępny jest dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0, MorphOS-a i AROS-a.
zamieścił: mailman
Freevo to linuksowa aplikacja, która przekształca komputer z kartą do przechwytywania obrazu i/lub wyjściem TV w multimedialny zestaw do nagrywania i odtwarzania filmów i muzyki. Z powodzeniem działa także na Pegasosie. Jak je okiełznać, jakie są jego możliwości, zalety i wady? O tym dowiecie się z artykułu Dariusza Gawerskiego.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Doom4Vanilla (6) 
Nowy sprzęt spod znaku... (18) 
W jaką amigową grę gra... (2502) »
Quite OK Audio (43) »
Zaproszenie na Polish ... (13) 
Ktokolwiek widział - "... (106) »
przesunięty obraz z le... (14) 
Wipeout 2097 (28) 
Szukam Bootblocka wykr... (6) 
Demoscena uznana za dz... (39) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem