zamieścił: mailman
AmigaOS 3.9Mikołaj Całusiński przygotował drugi zestaw nieoficjalnych łatek przeznaczonych dla systemu AmigaOS 3.9. Tym razem zmiany, a właściwie poprawki, obejmują wyłącznie komponent workbench.library uaktualniając go do numeru 45.131. Podobnie jak poprzednio niezbędna jest komenda spatch. Wszelkie błędy, sugestie i komentarze należy nadsyłać na adres Luca Longone.
zamieścił: mailman
Ilkka Lehtoranta przygotował nową wersję dobrze znanego emulatora Commodore 64. W najnowszej wersji swoje miejsce znalazły m.in. elementy: obsługa Catweasel w zakresie oferowanego przez to urządzenie dźwięku z alternatywnego układu SID (które jest w nie wbudowane), obsługa AHI do emulacji układu 6581 lub 8580 (jako alternatywa dla osób, które nie posiadają Catweasel), MUI GUI, port Arexxa, obsługa joysticka. Poza wymienionymi jest także wiele innych zmian, o których szczegółowo można poczytać w dokumentacji. Archiwum można pobrać z Aminetu lub korzystając z pakietu MorphUp.
zamieścił: mailman
W dniu dzisiejszym zakończyło się scenowe party Breakpoint 2006. W kategoriach amigowych wystawiono 12 produkcji: 8 w demo compo oraz 4 w połączonych 4k compo i 64k compo. Pierwsze miejsce w demo compo zajęła produkcja grupy IRIS - Kilofix, tuż za nią było dzieło Ephidrena - Lux Aetherna Lucia Eis, a na trzecim miejscu uplasował się lider z poprzednich lat The Black Lotus z produkcją Requiem. W kategorii intra pierwsze miejsca zajęło 4k intro grupy Loonies - Planet Loonies. W dalszej kolejności znalazły się dwie produkcje RNO (Armpit (2) oraz Tyson (4)) i grupa Moods_Plateau i ich Mikrobi. Wart odnotowania jest fakt, że podobnie jak w zeszłym roku zorganizowano kategorię 96k game compo. Zwycięzcą sprzed roku był remake Lotusa, o którym możecie poczytać na naszym portalu. W tym roku nie wystawiono żadnej amigowej produkcji, a zwycięzcą został remake Pinball Dreams (co prawda jeszcze nie ukończony) napisany dla Commodore 64. Dokładne wyniki oraz wszystkie produkcje znaleźć można tutaj.
zamieścił: mailman
TuneNetPaul Heams przygotował nową wersję programu TuneNet. Wśród wielu nowych funkcji najważniejsze z nich to dodanie wtyczki umożliwiającej zapis strumienia do dowolnego formatu, możliwość emisji strumienia shoutcast (wczesne stadium). Ponadto autor usprawnił opcje dotyczące odtwarzania i przechodzenia między kolejnymi utworami, na bazie wtyczek dodał obsługę prawie 25 formatów plików dźwiękowych (m.in. XM, S3M, IT, FC, AHX, TFMX) wraz z podutworami (zaszyte wewnątrz modułów tzw. sub songi). Oprócz tego usunął błędy i dodał kilka mniej lub bardziej znaczących usprawnień. Archiwum z programem oraz wtyczki (starsze wersje wtyczek nie są obsługiwane) można pobrać ze strony programu lub z OS4 Depot.
zamieścił: grxmrx, nadesłał: Kamul
AWebOd dzisiaj publicznie dostępny jest AWeb 3.5.08 Beta (przygotowany w wersjach dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0 i MorphOS-a). Archiwa można znaleźć na stronie projektu.

Wśród zmian warto wymienić dodanie obsługi AmiSSL v3, obsługę kanału alpha dla plików PNG (na AmigaOS 4.0 i MorphOS-ie) oraz eksperymentalną wersję biblioteki do obsługi JavaScript.
zamieścił: grxmrx, nadesłał: Rafał \"Master\" Siedlaczek
Rafał 'MASTER' Siedlaczek zamieścił na serwerze Aminet (w katalogu hard/hack) ilustrowany opis podłączenia zasilacza ATX do Amigi klasycznej.
Rozwiazanie o nazwie AMI ATX umożliwia sterowanie podłączonym do Amigi zasilaczem standardu ATX (bez względu na wartość napięcia sygnału PS_ON). Pozwala również wykorzystać włączniki montowane w nowych obudowach ATX, a także daje możliwość programowego wyłączenia komputera.

Nie jest to oczywiście jedyne rozwiązanie podłączenia zasilacza ATX do Amigi. Z innych rowiązań można wymienić np. podłączenie do Amigi odpowiedniej wersji mostka Mediator, do którego podłączany jest zasilacz ATX lub opis na stronie Valwita. - przyp. grxmrx

Jeśli czas pozwoli to wkrótce pojawi się artykuł opisujący AMI ATX wraz z przelotką zasilania ATX -> AT,

zamieścił: mailman
Sensible SoccerWreszcie, po długim czasie niebytu pojawiły się zaktualizowane na sezon 2005-2006 składy polskiej ligi do gry Sensible World of Soccer. Kilka dni temu na Aminecie zagościła także liga hiszpańska. Fani piłki kopanej powinni być zadowoleni mogąc toczyć rozgrywki w bardziej dzisiejszych realiach, przynajmniej przy udziale składów z tych dwóch państw. Warto zaznaczyć, że wspomniane uaktualnienia składów nie znajdują zastosowania w przypadku korzystania z gry zainstalowanej programem WHDLoad. Po ukończeniu sezonu gra wychodzi do systemu z komunikatem błędu. Autor slave tłumaczy, że niestety tak musi być i nie jest w stanie nic na to poradzić. Wszystko jest w jak najlepszym porządku w przypadku gry z dyskietek, przy pomocy emulatorów lub innej formy instalacji gry na dysk twardy.
zamieścił: mailman
Święta WielkanocneWszystkim naszym czytelnikom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, smacznego jaja (może być amigowe) i mokrego Dyngusa.

Redakcja PPA

zamieścił: mailman
W marcu informowaliśmy o nowej wersji kompilacji języka Python dla systemu MorphOS. Oznaczona była ona numerem 2.4.2. W dniu wczorajszym pojawiła się wersja o tym samym numerze, lecz zawierająca poprawkę dotyczącą braku kompatybilności z poprzednimi wersjami. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Perfect PaintPojawiła się nowa łatka do programu Perfect Paint, której zadaniem jest przywrócenie funkcjonalności programu na systemach AmigaOS 4.0 i MorphOS (choć program w nowych wersjach działa także na Amigach klasycznych). Autorowi udało się zlikwidować błędy występujące przy zapisywaniu i odczytywaniu plików oraz związane z rysowaniem przy użyciu najmniejszych rozmiarów pędzla. Istotnym jest, że w katalogu Tools domyślnie znalazły się narzędzia skompilowane natywnie dla systemu AmigaOS 4.0. Użytkownicy systemu AmigaOS 3.x oraz MorphOS powinni zaopatrzyć się i zainstalować znajdujące się tam programy we własnym zakresie. Uruchomiono także osobne dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0 i MorphOS-a adresy mailowe, na które można nadsyłać raporty o błędach. Archiwum z wersją 2.93-3 można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
iPodDisk to narzędzie napisane przez Maxa Larssona, przeznaczone dla AmigaOS 4.0, które umożliwia dostęp do plików MP3 znajdujących się na iPodzie. Program, a w zasadzie system plików, tworzy nowe urządzenie i wolumen, dzięki którym powyższe jest możliwe z poziomu Workbencha, Shella lub zwykłego okna wyboru pliku dowolnego programu. Autor zauważa, że powinna działać także funkcja drag & drop. Jedynym warunkiem poprawnego rozpoznania iPoda przez stos USB systemu jest wcześniejsze sformatowanie urządzenia pod systemem Windows, a w przypadku korzystania z iTunes odpowiednie przygotowanie urządzenia pod systemami MacOS X lub Windows. Pierwszą wersję iPodDisk można pobrać z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
FreespaceJerry Goulet przygotował dodatek do gry Descent: Freespace - The Great War o nazwie Einstein's Journey. Przeznaczony jest on dla jednego gracza i stanowi konwersję pecetowego odpowiednika autorstwa Roberta Carrolla. Dodatek został przystosowany do działania z wersją gry dla AmigaOS 4.0. Pobrać go można z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
Na stronie Amiga Games Hit Parade ogłoszono wyniki głosowania na grę przełomu marca i kwietnia. Zwyciężyła gra Slam Tilt wyprzedzając Paybacka, Sensible World of Soccer i Quake 2.
zamieścił: mailman
Guido Mersmann przygotował nowe wersje rozwijanych przez siebie programów R (2.18) oraz SimpleCat (2.21 beta). Archiwa do pobrania ze strony autora.
zamieścił: mailman
FileX, jeden z lepszych hexedytorów plików dla AmigaOS, powraca. Jak pamiętamy, Klass Hermans stworzył i rozwijał program na zasadach licencji shareware. W 2003 roku został uwolniony jego kod źródłowy i dostępny był na licencji GPL. Od tamtego czasu nikt się nim nie interesował, aż do niedawna, gdy Christian Rosentreter postanowił trochę usprawnić "źródła", aby stały się bardziej przyjazne amigowemu systemowi. Od dnia dzisiejszego dostępna jest nowa wersja (2.4), w której poczynione zmiany obejmują między innymi uporządkowanie kodu, poprawki pod kątem GCC oraz zmiany w obrębie wersji pod procesory 68040. Dodatkowo dostępna jest także osobna wersja dla systemu MorphOS. Autor poszukuje osób zainteresowanych przygotowaniem poprawnych lokalizacji programu, gdyż istniejące nie są do końca zgodne z wbudowaną wersją angielską.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Quite OK Audio (47) »
Doom4Vanilla (6) 
Nowy sprzęt spod znaku... (18) 
W jaką amigową grę gra... (2502) »
Zaproszenie na Polish ... (13) 
Ktokolwiek widział - "... (106) »
przesunięty obraz z le... (14) 
Wipeout 2097 (28) 
Szukam Bootblocka wykr... (6) 
Demoscena uznana za dz... (39) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Amiga 4000 rev D - zdjęcie 1/3

dodane przez: Deftronic/...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem