zamieścił: mailman
Dostępna jest nowa wersja programu Scout. Zmian jest sporo, lecz w większości dotyczą one dosyć drobiazgowych i raczej niezauważalnych od razu elementów. Z ważniejszych warto wymienić poprawne wyświetlanie informacji o ilości kolorów na ekranach 32-bitowych, obsługę specyficznych dla systemu AmigaOS 4.0 odwołań. Archiwa z wersjami dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0 i MorphOS-a można pobrać z Aminetu lub z Sourceforge.net.
zamieścił: mailman, nadesłał: wali7
Miło nam poinformować, że AmiKrak, strona krakowskiej, amigowej społeczności została zaktualizowana o nowe informacje dotyczące Amimajówki 2k6. Na stronie można między innymi znaleźć mapkę dojazdową. Dla przypomnienia, impreza odbędzie się 20 maja 2006 (sobota). Wstęp wolny, każdy zainteresowany amigowiec może przyjechać ze swoim sprzętem (Amiga, Pegasos, PC z AROS-em lub Amithlon), tudzież pobawić się sprzętem innych uczestników. Serdecznie zapraszamy!
zamieścił: mailman
Michał "Torn" Strzałkowski przygotował artykuł będący pierwszą część cyklu o historii procesorów z rodziny PowerPC. Zapraszamy do lektury.
zamieścił: mailman
SimpleView to prosta i zarazem szybka przeglądarka obrazków napisana w całości w asemblerze PPC. Jej autor udostępnił jej najnowszą wersję oznaczoną numerem 1.4.
zamieścił: mailman
AmigaOneW grudniu Adam Kowalczyk z ACK Software Controls Inc. zapowiadał dostępność nowych modułów procesorowych dla komputerów AmigaOne. Wydawać się mogło, że temat ten gdzieś przepadł, lecz jak czytamy wszystko jest na dobrej drodze i najprawdopodobniej nowe moduły trafią do sklepów 19 czerwca 2006, a miesiąc wcześniej, 22 maja 2006, zostaną zademonstrowane wersje prototypowe (miejsce pokazu nie zostało jeszcze ustalone). Moduły będą przeznaczone dla AmigaOne XE (choć będzie także możliwość ich montażu w MicroA1 (więcej)) i będą ich dwa rodzaje: Freescale MC7448 CPU 1 GHz w cenie około 500 dolarów oraz Freescale MC7448 1,7 GHz w cenie około 850 dolarów. Dostarczane będą w komplecie z wiatrakiem i radiatorem. Z uwagi na niski popyt na tego rodzaju produkty, osoby zainteresowane proszone są o wysłanie maila z informacją potencjalnej chęci nabycia.
zamieścił: mailman
W marcu informowaliśmy o organizowanych po raz czwarty Scene.org Awards, czyli wyborach najlepszej produkcji scenowej minionego roku. Podczas tegorocznej edycji party Breakpoint przyznano nagrody, a pełna lista laureatów dostępna jest tutaj. Demo Ocean Machine grupy The Black Lotus, jedna z amigowych produkcji, która była nominowana w czterech kategoriach zwyciężyła w dwóch: najlepsza grafika i najlepsza ścieżka dźwiękowa. W pozostałych kategoriach zajęła dwukrotnie miejsce piąte (najlepsze demo i nagroda publiczności). Grupa Loonies z produkcją Noxie zajęła piąte miejsce w kategorii najlepsze intro 4k.
zamieścił: mailman
Roland Florac przygotował dla systemu AmigaOS 4.0 nową wersję AmiCAD. Od czasu wersji 2.15, o której informowaliśmy w październiku, program zyskał wiele nowych funkcji ARexxa, obsługę kółka w myszce, poprawiono sporo błędów. W archiwum z programem dystrybuowany jest program AmiPlot, który pozwala wyświetlić efekty prac związanych z symulacją projektu. Ponadto program współpracuje z innym portem Rolanda jakim jest Spice3f5 (program analizy nieliniowej układów elektronicznych). Archiwum z najnowszą wersją AmiCAD można pobrać z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
WormuxAndrea Palmate przygotował dla systemu AmigaOS 4.0 port gry WormuX. Jest to klon popularnej amigowej gry Worms z tą jednak różnicą, że walczą ze sobą nie tylko robaki, lecz różne inne zwierzęta i potworki. Zasady gry pozostały jednak niezmienione: przy pomocy szerokiego arsenału dostępnych broni należy wyeliminować przeciwnika. Archiwum można pobrać z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
Na przestrzeni ostatnich kilku dni nastąpił prawdziwy wysyp gier dla systemu AROS, które pracują na bazie biblioteki SDL. Zarówno na Aminecie jak i na AROS Archives znaleźć można takie tytuły jak: SDL Scavenger, Interlogic, GemDropX, Madbomber, Defendguin, Circuslinux oraz Bugsquish.
zamieścił: mailman
Dostępna jest nowa wersja programu TwinVNC, amigowego klienta protokołu Virtual Networking Computing (VNC - system zdalnego wyświetlania i sterowania). Autor poczynił w niej sporo zmian, aby wspomnieć te najważniejsze jak dodanie funkcjonalnego GUI czy możliwość skalowania okna. Program dostępny jest na zasadach giftware. Archiwum można pobrać stąd. Wewnątrz znajdują się archiwa dla systemów AmigaOS 3.x (kompilacje dla 68020, 68030, 68040, 68060), AmigaOS 4.0 i MorphOS-a. Dostępny jest także film demonstrujący możliwości programu.
zamieścił: mailman
DopusJoachim Birging przygotował dla systemu AmigaOS 4.0 jeden z popularniejszych programów do zarządzania plikami Directory Opus 4. Autor oparł się o wersję 4.17 pre 19. Jest to wstępne stadium alpha, które autor upublicznił aby przekonać się czy ten program będzie jeszcze budził jakieś zainteresowanie wśród użytkowników najnowszej wersji AmigaOS. Jak podaje autor, program jest dosyć stabilny i nie powinien sprawiać większych problemów w normalnym jego użytkowaniu. Największą bolączka może być jednak program konfiguracyjny ConfigOpus, a zwłaszcza część zmiany trybów ekranu. Nie jest zalecane z niej korzystanie. Osoby, które są zainteresowane dalszym rozwojem programu w wersji dla AmigaOS 4.0 proszone są o wyrażenie swojego zainteresowania przez skorzystanie z systemu dotacji PayPal znajdującego się na stronie autora. Archiwum z programem można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Kilka dni temu informowaliśmy o reaktywowanym projekcie rozwoju hexedytora FileX. Dostępne były wówczas wersje programu dla AmigaOS 3.x i MorphOS-a. Alfred Faust przygotował także wersję dla AmigaOS 4.0, którą można pobrać z OS4 Depot.
zamieścił: grxmrx, nadesłał: AmiKit
Autor AmiKit poinformował nas o pojawieniu się aktualizacji pakietu do wersji 1.1.2. Aktualizacja jest przeznaczona dla wersji 1.1.1 lub 1.1.0.

Nowości jakie wnosi aktualizacja:

  • dodano AKCC 6.3 autorstwa Andreasa R. Kleinerta,
  • AfA_OS 3.93.1,
  • AWeb 3.5.08 beta,
  • FileX 2.4,
  • R 2.18,
  • Sudoku 1.4,
  • zaktualizowano Workbench.library do wersji 45.131 (należy skorzystać ze skryptu "Install Patches" w celu instalacji biblioteki).


Więcej informacji na stronie http://amikit.amiga.sk
zamieścił: mailman
Na strony A.D.A trafiły cztery produkcje wystawione podczas tegorocznego Breakpoint: Kilofix/IRIS, Lux aeterna luceat eis/Ephidrena, Tour de scene/Tulou oraz Requiem/The Black Lotus.
zamieścił: mailman
Heinz-Raphael Reinke przygotował dla systemu Windows nową wersję zintegrowanego środowiska deweloperskiego (IDE) AmiDevCpp. Dzięki szerokiej gamie cross-kompilatorów przy jego pomocy możliwe jest tworzenie programów natywnie skompilowanych dla systemów AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0, MorphOS, AROS/x86. Na stronie projektu zamieszczono także ankietę, w której autor chciałby uzyskać odpowiedź na pytanie, które cross-kompilatory wchodzące w skład pakietu są wykorzystywane. Po jej zakończeniu należy liczyć się z usunięciem niewykorzystywanych komponentów.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

25.07.2007

Dennis van Weeren postanawia udostępnić publicznie dokumentację projektu Minimig.

25.07.2008

Michał Schulz ukończył prace nad portem systemu AROS dla komputera Sam440EP.

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Ktokolwiek widział - "... (198) »
BOOM!PARTY 2025 (C64 &... (155) »
Amiga Work Station (3) 
Master of Minefields -... (57) »
Problem z wieloma kick... (44) »
Ciekawe kanały youtube... (542) »
RetroArch AmigaOS (34) »
Chukstick - mój analog... (40) »
AMIJOY - DB9 i USB joy... (104) »
UAE dla Androida (15)... (10) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem